Jít na stránku:  Předchozí1234Další
Aktuální stránka:3 z 4
Re: Tichá fretka Ferdinand (aktuáln?:nová fotka)
Zaslán uživatelem/kou: Rozzlobený Klaun (IP)
Datum: 2008-10-05, 16:06
Ani moc ne, p?edpokládám že klaun Pennywise nevzbuzuje pocit sexuální fixace na fretky :-)





Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Rozzlobený Klaun dne 16.02. v 23:48.
Avatar

Re: Tichá fretka Ferdinand (aktuáln?:drbání)
Zaslán uživatelem/kou: Rozzlobený Klaun (IP)
Datum: 2009-01-26, 09:44
Tak se na vás po dlouhé dob? absolutní internetové neaktivity obracím s dotazem, který v pátek budu ?ešit s veteriná?em, ale p?esto bych cht?l mít p?edstavu, co m? ?eká.

Je to jednoduché a týká se to drbání mého milého Ferdinanda. Nejde o to, že by se drbal n?jak nadm?rn?, spíše naopak, pokud je vzh?ru v kleci, nebo pobíhá po byt?, nedrbe se skoro v?bec, respektive v?bec. Jde pouze o to, že pokud spí v hamaku skoro každé jeho probuzení je doprovázeno bleskurychlým vysko?ením a n?kolika vte?inami tak aktivního drbání, že se ot?ásá celá klec. Pokud spí n?kde jinde než v hamaku, toto se ned?je.

P?i bližším ohledání jsem na k?ži nenašel v?bec nic, co by sv?d?ilo pro jakoukoli kožní chorobu a tak m? snad napadá jedin? to, že by ho mohl dráždit již mírn? potrhaný kožíšek na hamaku. Za jakýkoli názor d?kuji.





Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Rozzlobený Klaun dne 16.02. v 23:48.
Avatar

Re: Tichá fretka Ferdinand (aktuáln?:drbání)
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-01-26, 09:56
to je normální, tohle fretky d?lají. mám t?i a podobné drbací "záchvaty" mají taky :o)

Re: Tichá fretka Ferdinand (aktuáln?:drbání)
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2009-01-26, 10:44
Mi to taky p?ijde normální, bestie kdykoliv a kdekoliv se vzbudí, tak mívá záchvaty drbání, až nadskakuje klec...se poderbe a hnedle jí to zase p?ejde a pak se už nedrbe...up?ímn? i já se ob?as po probuzení drbu :D
Avatar

Re: Tichá fretka Ferdinand (aktuáln?:drbání)
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-01-26, 10:45
On si "p?eležel" chlupy, drbáním je rovná. Naši to také d?lají, p?esn? jak píšeš - až se t?ese klec. Pak se ot?epou, vyse..., nažerou a spinkají dál
Avatar

Re: Tichá fretka Ferdinand (aktuáln?:drbání)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-01-26, 11:30
Múj se taky takhle drbe. A víc se drbe když pelichá, jako t?eba zrovna te?....
Avatar

Re: Tichá fretka Ferdinand (aktuáln?:drbání)
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2009-01-26, 14:19
M? se taky takhle drbou. Erin to napsala správn?, tak n?jak jsem to vypozorovala. Taky se mi poda?ilo u Pí?ana drbání eliminovat praním pelech? bez aviváže.
Avatar

Re: Tichá fretka Ferdinand (aktuáln?:drbání)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-01-26, 14:26
Petra p: ...a neelektrizují pak tcho?ovi chlupy? Já mám v pelechách i hamacích fleecové deky a když nedám aviváž, tak tcho? dost elektrizuje a kope :-)
Avatar

Re: Tichá fretka Ferdinand (aktuáln?:drbání)
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2009-01-26, 14:30
To jsem si nevšimla, takže asi ne :o) Možná byl Pí?a háklivý jen na tu jednu aviváž, co jsem tenkrát používala, od tý doby jsem m?la spousty jiných aviváží, ale už v nich pelechy neperu. M?l šílený drbací záchvaty, jsem si myslela, že má blechy... Nem?l, vet ?íkal tohle o tý aviváži, tcho?i si nikdy nest?žovali, tak v ní neperu..
Avatar

Re: Tichá fretka Ferdinand (aktuáln?:drbání)
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-01-27, 10:19
U nás aviváž nesnáším já, Žofi,Albínka a Teide - takže jasná v?tšina a neavivážuje se.Pelechy jsou z kombinovaných materiál?. Žofka ale miluje moji deku z dutého vlákna a když ji nechám skákat v dece potm?, svítí si na cestu.Zjevn? jí ty jiskerky ned?lají problémy.
Avatar

Re: Tichá fretka Ferdinand (aktuáln?:Co tím chce tyran ?íct?)
Zaslán uživatelem/kou: Rozzlobený Klaun (IP)
Datum: 2009-02-15, 03:20
Tak se zase ozývám s dalším, pro zdejší otroky zkušené ve fret?í tyranii, jist? jednoduchým dotazem. V poslední dob?, za?al krutopán Ferdinand zase pom?rn? siln? kousat a to p?i jedné jediné specifické situaci. P?i h?e se docela kontroluje a až na náhodné milimetr hluboké krvácející šrámy nemám s jeho nadvládou žádný problém. Ten nastává až ve chvíli, kdy ho za?nu drbat. Dokud drbu, je vše v po?ádku, jednou rukou mu valchuju záda a druhou mi se vši urputností olizuje. Nedej bože, když p?estanu drbat...i když sem na tuhle situaci p?ipraven, nikdy nejsem rychlejší než on a vždycky m? chytí za ruku, prst, prost? na co nejd?ív dosáhne. Zakousne se fakt siln?, netrhá, netahá, jen stojí a siln? m? drží. Neraguje na nic jiného, než když ho za?nu zase drbat (to pak zase automaticky p?ejde k olizování). Nakonec podotýkám, že to drbání musí být opravdu silné, aby byl spokojen, jakmile je to hlazení, nebo lechtání, zakousne se automaticky. Je fakt na tolik rozmalzený, že si tímto chováním to drbání vynucuje, nebo je za jeho snahou m? bolestiv? ponižovat n?co jiného? Snesu ledaos, ale toto mi dost vadí, protože se mi rány po jeho kousancích špatn? hojí a mám ruce *rozpíchaný* jak fe?ák. Za každý názor ?i radu budu rád.





Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Rozzlobený Klaun dne 16.02. v 23:48.
Avatar

Re: Tichá fretka Ferdinand (aktuáln?:Co tím che tyran ?íct?)
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-02-15, 09:28
Dávej na rány betadinu
Avatar

Re: Tichá fretka Ferdinand (aktuáln?:Co tím che tyran ?íct?)
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-02-15, 10:42
tohle "zu?ivé" drbání praktikujem taky, kluci to milujou (a olizujou :o)), ale nikdy se p?i/po tom do m? nezakousli. napadá m? jedin?, že si t? fakt chce "p?idržet", aby o tu úžasnou rozkoš nep?išel. a v tom ajfru (jsou z toho fakt celý rozhozený) nedokáže dob?e ovládnout sílu stisku.

Re: Tichá fretka Ferdinand (aktuáln?:Co tím che tyran ?íct?)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-02-15, 19:03
Te? si nepamatuju, jestli je Ferdinand kastrovaný. Pokud ne, p?ipisovala bych to ?iji. Vloni Vl?ák d?lal v ?iji néco podobného, kousnul a držel.
Pokud je Ferdinand kastrovaný, tak celkem nevim....
Avatar

Re: Tichá fretka Ferdinand (aktuáln?:Co tím che tyran ?íct?)
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2009-02-16, 09:00
ja bych to videla na riji

Re: Tichá fretka Ferdinand (aktuáln?:Co tím che tyran ?íct?)
Zaslán uživatelem/kou: Rozzlobený Klaun (IP)
Datum: 2009-02-16, 13:53
?íje by to být mohla, protože Ferdinand se te? neustále o všechno otírá, a klec musím ?istit cekou co dva dny, protože šíleným zp?sobem zapáchá stejn? jako on a to p?esto, že sem ho asi p?ed p?ed týdnem kompletn? vykoupal. Také se mi zdá, že kulky má o trochu v?tší než jindy, ale to ješt? nemám v oku, takže si tím nejsem jistý...n?jak na webu nem?žu najít podrobn?jší informace o sam?í ?íji, mohl by m? n?kdo nasm?rovat?





Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Rozzlobený Klaun dne 16.02. v 23:47.
Avatar

Re: Tichá fretka Ferdinand (aktuáln?:Co tím che tyran ?íct?)
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2009-02-16, 13:56
no to je totiz presne ono :-) bude se o vsechno otirat, vic smrdet, delat za sebou slizske slimaci cesticky a tak.. ja mam holcicku, tak nic moc vic nepovim...

Re: Tichá fretka Ferdinand (aktuáln?:Co tím che tyran ?íct?)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-02-16, 14:04
klaune, takže to bude ?ije. P?íznaky jak píše klokan + to silné kousání. Taky múže být ?asem smutný, nebude mít o nic zájem, možná bude jen ležet u dve?í a smutn? koukat. Bude mí? žrát a hubnout. P?estane chodit na záchod (tím myslím, že bude chodit vedle...). Tohle všechnoé je normální. Snad pouvažuj o kastraci...pokud po n?m nechceš potomstvo, je zbyte?né trápit ?ijí každoro?n? púl roku fre?áka i sebe.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 16.02. v 18:45.
Avatar

Re: Tichá fretka Ferdinand (aktuáln?:Co tím che tyran ?íct?)
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2009-02-16, 18:13
Johanko myslíš, že je to pro fre?áka trápení??? Já totiž uvažuju, že Alfiho kastrovat nenechám - ?íje není nijak šílená, dá se to vydržet, ale jestli by to pro n?j bylo jen trápení tak ho rad?ji vykastruju. Takže jestli m?žete napišt? mi na to názor - kastrovat nebo nekastrovat?

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Re: Tichá fretka Ferdinand (aktuáln?:Co tím che tyran ?íct?)
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-02-16, 18:32
adelaido, fre?ák v ?íji V?TŠINOU mí? žere, chce sami?ku a nic moc jinýho ho nezajímá- to je to trápení... on si chce vrznout a nikdo mu to nedovolí... ve chvíli, kdy ho necháš vykastrovat, bude mít po milostnejch problémech a bude zas jak fre?átko- bude si víc hrát, dovád?t, ale zase zhubne... já kastruju i práv? proto, aby byli hrav?jší, spokojen?jší...
Avatar

Re: Tichá fretka Ferdinand (aktuáln?:Co tím che tyran ?íct?)
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-02-16, 18:34
To Adelaida, já mám p?t vykastrovaných kluk?.
N?kdo to bere jako hroznou újmu vykastrovat zví?e, ale moji kluci jsou všechno nalezenci, necht?nci, a jediný zp?sob jak je mít pohromad? (i když mám 4 + 2) byla kastrace. N?kte?í byli p?ed kastraci takový jiní. Prost? závislý na hormonech. Ob?as agresivn?jší, náladov?jší, šmejdili hledali sami?ku a docela je to n?kdy ovládalo. Po kastraci jsou to takový klu?íci zlatí, bez hormon? je prost? netrápí ta p?irozená touha se rozmnožit tak jsou víc v klidu.

Re: Tichá fretka Ferdinand (aktuáln?:Co tím che tyran ?íct?)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-02-16, 18:57
Já chtéla po Vl?ákovi potomstvo, kvúli jeho povaze. Takže sem kastrovala až vloni na podzim. U Vl?áka se ?ije nijak smutkem neprojevovala, sme mnéli štéstí, že každý rok mn?l sami?ky (i s opakovanam krytim) takže krom lo?ska s nim problém nebyl a nemnéla sem pocit, že by to jemu vadilo. Na lo?ský rok sem sami?ku na krytí odmítla kvúli zjišténému ECE, pak mu na ja?e operovali cysty....takže to byl jediný rok kdy sami?ky nemn?l... a p?išel mi celkem neš?astný. Na podzim šel na kastraci.
Kastrování same?kú (ani sami?ek) za žádné "ubližování zví?eti" nepovažuju. Kdo nechce na zví?eti chovat, radim kastrovat v nejbližší možné dobé (s ohledem na pohlavní dosp?lost a zdraví zví?ete). Myslím, že je to pro zví?e lepší, jako když s nim zbyte?n? "mlátí hormony".
Avatar

Re: Tichá fretka Ferdinand (aktuáln?:Co tím che tyran ?íct?)
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-02-16, 20:22
Jenom bych dodala, že u fretek, p?ípadn? ko?ek, psa bych nekastrovala jen tak :D ale jinak souhlas s Johanou :)
Avatar

Re: Tichá fretka Ferdinand (aktuáln?:Co tím che tyran ?íct?)
Zaslán uživatelem/kou: Rozzlobený Klaun (IP)
Datum: 2009-02-16, 20:59
Tak já te? nevím...co jsem se do?etl, tak fre?áci kte?í nejsou katrovaní jsou tak n?jak klidn?jší, mazliv?jší. A já jsem se na mazla t?šil, práv? proto sem volil samce, oproti blázniv?jší samici. Navíc náš Fer?as není ani takto n?jaký obr, spíše menší, né hubený, ale také ani nijak obtloustlý, takže se bojím, jak by to s ním po kastraci vypadalo. Budu to zvažovat, ale pokud nedojdu k záv?ru, že nekastrovaný samec v ?íjích opravdu trpí, narkóze a operaci ho zbyte?n? vystavovat nebudu.





Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Rozzlobený Klaun dne 16.02. v 23:47.
Avatar

Re: Tichá fretka Ferdinand (aktuáln?:Co tím che tyran ?íct?)
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2009-02-16, 22:07
Taky jsem si myslela, že nekastrovaný bude tak n?jak š?astn?jší a za?ínám o tom pochybovat. :-(

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Re: Tichá fretka Ferdinand (aktuáln?:Co tím che tyran ?íct?)
Zaslán uživatelem/kou: Rozzlobený Klaun (IP)
Datum: 2009-02-16, 23:47
Ješt? se tedy zeptám, abych m?l úpln? jasno...pokud by se mi poda?ilo sehnat samici pro mého zabijáka a on jí nakryl...tím jeho problémy (naše problémy) pro jedno ?íjné období kon?í?

Dále to radši odboduji, a? je to p?ehledné:

1) Je problém sehnat samici pro samce s neznámou minulostí?

2) Pokud ano, co všechno je od majitel? rodi?? nutné zjistit za informace.

3) Kdy je nejvhodnjší provést kastraci...tzn. léto, jaro, zima?

4) M?žou se vyskytnout po kastraci n?jaké dlouhodobé problémy s ní spojené?

Avatar

Re: Tichá fretka Ferdinand (aktuáln?:Co tím che tyran ?íct?)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-02-17, 00:14
nakrytím toto období pro samce nekon?í, ba naopak pro spoustu samc? teprve za?íná a jak zjistí o co jde, budou to vyžadovat ješt? víc...

fretka bez minulosti - bohužel spousta lidí se o to nijak nezajímá, prost? je jim úpln? jedno, jestli náhodou nejsou sourozenci... ale dala bych si na to pozor, protože bohužel v ?R je strašn? moc fretek p?íbuzných a je celkem problém vybrat vhodného partnera...

pokud máš fretku od chovatele, tak bych se zajímala o rodi?e, prarodi?e,... a to samé bych cht?la znát od majitel? sami?ky...

myslím, že je jedno v jakou ro?ní dobu budeš kastrovat, hlavn? by m?l být v kondici a zdravý...

v?tšinou u kastrace samce komplikace nejsou a kolikrát už druhý den neví, že se s nima n?co d?lo... nejv?tší riziko je narkoza, nikdo ti p?edem s jistotou ne?ekne, že jí zvládne bez problém?...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Tichá fretka Ferdinand (aktuáln?:Co tím che tyran ?íct?)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-02-17, 09:32
Souhlas se vším co píše Žofiro.

Když má fre?ák samici jen jednou, nic to ne?eší.

Sehnat vhodnou sami?ku pro fre?áka neni jednoduché, ani o mého samce nijaký velký zájem nebyl a to je po známých rodi?ích...

Same?ka je možné kastrovat kdykoli, i na za?átku první ?ije, hlavní je, aby mnél úpln? sestouplá varlata, ?iže byl pohlavn? dospélý a byl v dobré kondici.
Já po?kala do skon?ení ?ije, pak nechala fre?áka a? p?ibere (aby nešel do narkozy vyhublý po ?iji) a na podzim sme kastrovali.

Rizika sou s dobrým vetem minimální.
Avatar

Re: Tichá fretka Ferdinand (aktuáln?:Co tím che tyran ?íct?)
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-02-17, 09:34
Klaune, já osobn? bych asi nedávala same?ka s neznámou minulostí do chovu, ne kv?li tomuhle, ale spíš celkov? kv?li tomu, že fretek je ažaž a pak jsou jich i plný útulky a jenom proto, aby si užil mi to p?ijde zbyte?ný...
Kastrace je dobrá až v dob?, kdy víš, že je dosp?lej, tzn. ideáln? až po 8. m?síci v?ku a po tom, co už n?jakou dobu ?íji nebo po první ?íji, samec se m?že kastrovat v ?íji.
A žádný riziko PO kastraci nevidim, nebude chtít lítat za holkama, bude si hrát, bude mazliv?jší... Akorát t?eba Rocky po kastraci necht?l n?kolik tejdn? v?bec žrát. To byl ale jedinej z našich kluk? :)
Avatar

Re: Tichá fretka Ferdinand (aktuáln?:Co tím che tyran ?íct?)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-02-17, 09:38
...múj žral hned v den kastrace a druhej den se od misky snad nehnul :-))) to je celkem individuální....
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí1234Další
Aktuální stránka:3 z 4


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist