Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
Po?ízení fretky
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2003-05-07, 14:13
Všechny vás srde?n? zdravím a jako naprostý fretkolaik byl prosila o pomoc. Delší dobu uvažuju o po?ízení fretky, je mi na studiích samotné smutno:-)

Problém ?.1: bydlím v pronájmu, k dispozici mám dva pokoje a majitelku bytu na druhém konci republiky. Ur?it? bych jí musela ?íct o tom, že si plánuju koupit zví?átko. Jaká je šance, že byt z?stane v obyvatelném stavu?

Problém ?.2: po?ád se nem?žu dopídit informace, zda fretku chovat spíš v kleci (bedni?ce), nebo navolno jako t?eba ko?ku. Když jí nechám navolno, jen s pelíškem, nevleze za sk?ín?, do sk?íní, neožere koberec, gau? atd.?

Problém ?.3: jak moc finan?n? náro?né je po?ízení fretky - pravd?podobn? nejspíš mlád?te?

Problém ?.4: jezdím tak jednou za 14 dní dom? autobusem (2,5 hodiny). Snese to zvi?átko? Asi by se mi necht?lo nechávat ho doma.

Problém ?.5: jak se fretka tvá?í na do?asnou zm?nu prost?edí a lidí? Ob?as jedu n?kam, kam si vzít zví?átko prost? nem?žu. Rodi?e by se snad postarali, zvládne to fretka psychicky?

Moc d?kuji, pokud jste do?etli m?j elaborát až sem a pokud jste ochotní mi poradit, budu vám velmi vd??ná. Lee

Re: Po?ízení fretky
Zaslán uživatelem/kou: Webmaster (IP)
Datum: 2003-05-07, 15:11
Muj nazor:
ad 1) Samozrejme budete muset udelat v byte nektere drobne zmeny, namatkou me napada: vyzvednuti vsech kvetin v kvetinacich na misto kam fretka nebude mit pristup (cili ke stropu :-)), zaslepeni nekterych otvoru, kam je pro fretku vstup nezadouci (za lednici a pod)....

ad 2) to zalezi vicemene asi na vas a na vychove, ale urcite je dobre mit volieru: pokud treba budete uklizet, nebo konat cinnosti pri kterych je asistence frekty nevhodna, je moznost ji bezpecne uklidit. Nase fretka je volne pustena pokud jsme doma, jinak spi ve voliere - a to i pro jeji bezpecnost.

ad 3) cca 700-1000kc? Tusim...

ad 4) Radost z toho asi mit nebude, ale vydrzi to - bude asi vetsinou spat. Mam zkusenosti jen s prevozy autem kolem 2h a jde to.

ad 5) Co se tyce nasi fretky, tak ta to zvladne, ale je to s ni trochu problematicke, protoze cizi lidi kouse, takze se to resilo tak, ze okupovala cely jeden pokoj a byla obsluhovana docasnymi pestouny vyhradne v rukavicich :-) Ale myslim ze jine, lepe vychovane fretky, ktere nekousou, nemaji takove naroky...

Re: Po?ízení fretky
Zaslán uživatelem/kou: Dasha (IP)
Datum: 2003-05-07, 16:57
ad 1) Ur?it? by ses m?la s majitelkou domluvit. N?kte?í lidé si totiž myslí, že fretky smrdí až k soused?m a byt bude pak neobyvatelný.
Já mám skušenost se sami?kou (nekastrovanou). Normáln? nijak zvláš? nesmrdí, když k ní ?ichnu jde cítit fretkou jako pes psem. Tam kde si vybere oblíbené míste?ko, obvykle nejaké pohodlné jako t?eba gau?, k?eslo nejlépe postel pani?ky to taky jde cítit. Když je ale v ?íji tak smrdí je tyden staré ponožky (ne že bych n?jaké tak staré m?la, ale myslím, že by to bylo srovnatelné). To pak všechno smrdí víc. Taky v tomto období nechévá louži?ky toho jejich tcho?ího vaginálního sekretu, takže ti o?íjí naprosto vše. Nejlepší ?ešení je prost? po zkon?ení ?íje vy?istit koberec, k?esla a ostatní o?íjené v?ci. Když ?íjí tak to v byt? jde asi trochu pro nezvyklého ?lov?ka cítit. Já to necítím, ale kdo nemá fretku m?že. Osv?žova? vzduchu ?eší leccos, ale musí se umístit vysoko, aby ho fretka nesežrala. Když si jí po?ídíš, tak než si zvykne m?že taky trochu víc smrd?t. Same?ci prý zase zna?kujou skoro celý rok, ale toho nemám.
Nábytek fretky neokusujou, ale ob?aš hrabou na koberci. Samoz?ejm? bude pot?eba ut?snit všechny otvory, kde jí hrozí nebezpe?í a po?ítat s tím že dosp?lá fretka vysko?í na židli, z židle na st?l atd.
Po?ítej s tím, že s majitelkou bytu m?žeš mít problémy. Já jsem shán?la podnájem v Brn? a m?la jsem už fretku a byl to VELKÝ problém. Normáln? bych m?la bydlení do týdne, ale trvalo to 2 m?síce a to jsem ješt? m?la št?stí. Lidi zví?ata nechcou a fretky v?bec, protože si myslí že smrdí, okusují nábytek, roznášejí nemoci.
ad2) ur?it? se malá voliérka nabo klícka vyplatí. pokud je pot?eba m?žeš jí tam zav?ít t?eba na noc aby ti nelezla do postele nebo jak už radil webmaster p?i úklidu. Taky když ti p?íjde návšt?va k nakousnutí (všechny fretky nejsou snášenlivé v??i cizím lidem. Dobré je, je od mala zvykat na víc lidí.
musím ted b?žet dopíšu p?íšt?

Re: Po?ízení fretky
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2003-05-07, 20:13
ad1. Ur?it? majitelku informuj, protože fretka je opravdu cítit, i když zrovna nepoužije žlázky. ?ešením je žlázky odstranit, pop?. kastrovat, ale to lze až po 9.m?síci a do té doby m?žeš divn? zapáchat lidem, kte?í problematiku neznají.
Co se hlodání tý?e - spíše shazují a vyhrabávají v?ci ze sk?íní, stol? a polic - všude, kam se dostanou. Nejsou to žádní hlodavci, takže krom gumových v?cí by rozkousat nic nem?la (snad jen až porostou zuby).

ad2. My máme Vendela na volno, ale má svou klec (jak ?íká Webmaster - na odklizení p?i úklidu apod.), a kdybychom si po?izovali fretku další, asi by m?la velkou voliéru. Je to ale celkem drahá záležitost (co já vím 900 - 5000,-, dle druhu atd.)

ad 3. i s veteriná?em, postrojem, klecí, p?enoskou atp. - tak 3000-4000,-

ad 4. Vendel se mnou jezdil dva roky týden co týden též 2,5h,nadšen nebyl a cca polovinu cesty intenzivn? lomcoval a škrábal. Je to ale možná tím, že je zvyklý na volnost.

ad 5. Vždy, když n?kam jedem a nechávám Vendelína našim, mám trauma v?tší než on a nechávám jim podrobný seznam, co všechno mu mají fyzicky i psychicky zabezpe?it, v?etn? míst, kde se rád drbe a jak na n?j mluvit.
Pozor na to kousání cizích (by? by to byli rodi?e) - je t?eba je nau?it fretku držet nebo se jí prost? nebát - pak ji budou nudit a kousat by nemusela.

poznámka1: Nikdy!!!ji nepoušt?j ven bez kšírek a vodítka
poznámka 2: Fretka vleze i tam, kam i myslíš, že je to nemožné!!!!!

Re: Po?ízení fretky
Zaslán uživatelem/kou: Webmaster (IP)
Datum: 2003-05-08, 00:54
Nicmene, to hlavni co jsme mozna zatim zapomeli rict, ze to za to stoji - s fretkou se clovek nikdy nenudi! ;-)

pokra?ování Re: Po?ízení fretky
Zaslán uživatelem/kou: Dasha (IP)
Datum: 2003-05-08, 17:05
Tak já se tu zase rozepíšu :-) Asi jsou mé odpov?di dost rozsáhlé, ale jsem v podobné situaci.
ad 3) Na to už tu odpov?di máš.
ad 4) Naše Te?ka Frete?ka snáší cestování dob?e, ale my jezdíme vlakem. Má p?epravku (malou ko?i?í), ale v?tšinu cesty mi stejn? spí na klín? (má samoz?ejm? kšírky s vodítkem). Zase naše cesty vlakem trvají 5 až 7 hodin. V p?epravce dlouho nevydrží (po cest? tam chodí akorát na záchod), protože je taky zvyklá na volnost, ale myslím, že když jí od mala zvykneš tak jí to ani tolik vadit nebude. My jsme si naší Te?ku dost rozmazlili nebo spíš ona si nás ocho?ila. Taky si dej pozor na p?eh?átí, hlavn? v lét? jsou ty autobusy dost hrozné (o p?eh?átí najdeš spoustu v?cí na t?chto stránkách).
ad 5) myslím si, že když bude tvoje frete?ka jezdit pravideln? k tvojim rodi??m, tak si na n? v pohod? zvykne. Když jí tam necháš, tak jí ur?it? budeš chyb?t (hodn? se vážou k jednomu nebo n?kolika lidem se kterými jsou nej?ast?ji - takže na tebe), ale pokud jí tví rodi?e ?i sourozenci zajistí pot?eby v?etn? zábavy tak vydrží bez újmy. Co se tý?e zm?ny místa, tak naší Te?ce to nevadí. Te? má jeden domov trvalý a dva p?echodné a je v pohod? ve všech. Dokonce jsem jí m?la 1. rok na koleji, pak p?l roku u p?ítele (i se mnou) a te? bydlíme na privát?. Když n?kam p?ijedem tak si to tak pro?muchne, proleze a prošouní, což d?lá intenzivn? tak ten 1. den a pak už se chová docela normáln?.

Tak to je k tvým otázkám opravdu asi vše.
Hlavn? po?ítej s tím, že fretka vyžaduje spoustu ?asu a hlavn? v dob?, kdy ho máš nejmí?. Když se budeš pot?ebovat u?it ne bo si budeš chtít dáchnout, tak si bude chtít hrát a nedá pokoj. Bude t? otravovat a kousat do tebe a když nepom?že nic, tak se ti ukáže nespokojenost s pani?kou jiným zp?sobem, nap?. specialita naší te?ky je louži?ka ?i hovínko mimo zách?dek.
Taky je pravda pravdoucí. že je s nima sranda. Já jsem si po?ídila frete?ku taky na studiích aby mi nebylo smutno. Už mi smutno není, ale p?idá to taky spoustu starostí. Jo, abych nezapom?la rezervuj si tak prvních 14. dní výhradn? na malou frete?ku, protože jí budeš muset nau?it základní dovednosti, nap?. k ?emu je zách?dek (pokud to nebude um?t), taky uvidíš kam všude se dostane i když sis t?eba myslela že to prost? nejde.

No, na záv?r ti p?eju mnoho zdaru a radosti s fretkou. Kdybys pot?ebovala klidn? se ozvi tady nebo na mailík, ale myslím že informace o chovu fretek na t?chto stránkách jsou perfektní a doporu?uji se jich držet.

Re: Po?ízení fretky
Zaslán uživatelem/kou: Tomáš (IP)
Datum: 2003-05-09, 10:55
Ahoj Lee,

vidím, že odpov?dí na své otázky máš víc než dost, takže jen v rychlosti pár post?eh?. My máme doma páre?ek - same?ka, toho máme od jeho cca 7-8 týdn? a sami?ku, kterou jsme si vzali z útulku jako asi 10-ti m?sí?ní. Te? budou mít oba rok.

Viki (same?ek) je odžlázkováný, protože nám doma sem tam pšouknul. Nechali jsme mu ale odstranit žlázky p?íliš brzy a málem jsme o n?j p?išli - docela hrozná zkušenost. Arinka (sami?ka) zatím žlázky má a v?bec je nepoužívá! Krom? cca prvních 14-ti dní, kdy byla v novém prost?edí a s novým samcem, který ji dával najevo, kdo je tady pánem.

Te? už jsou oba v pohod?, spí spolu a ?ekají spolu i fre?ata...:o)
Oba je máme ocho?ené, jsou zvyklí na kontakt s cizíma lidma - chodíme s n?ma ven, na srazy fretek... - takže nekoušou.

Trošku je problém s pubertou, ale to je asi da? za to, že máš doma fre?átko. Nicmén?, pokud to vydržíš , je pravda, že fretky to mnohokrát vrátí v podob? spousty krásných chvil.

Je pravda, že samci zna?kují své teritorium mo?í, takže jsou trošku cítit. Naše fretky mají pravidelné ned?lní koupání (snášejí ho výborn?), takže cítit moc nejsou.

Pokud jsme doma, jsou pušt?né na volno - ráno od 6 do 7 hod. a pak odpoledne, když se vracíme z práce asi od 17 do 20 hod. Zbytek ?asu prospí ve volié?e nebo na klín?. O víkendech mají režim trošku voln?jší...
Procházky venku jsou samoz?ejmostí, ale jen na vodítku!!!

Fretky jsou velice vnímavá a kontaktní zví?átka, u?enlivá a inteligentní stvo?ení?ka, která vymýšlejí stále n?jaké "fretkoviny". Ur?it? je t?eba jim p?izp?sobit byt, aby si neublížily. Ze svých zkušeností mohu ?íct, že jediné poznamenané v?ci doma jsou gumové hra?ky.

A co na záv?r? Pokud máš možnost n?koho, kdo chová fretku navštívit, ud?lej to. Pak už jen dob?e zvaž všechna pro a proti a pokud p?eváží pro, tak mnoho št?stí a krásných chvil s fretkou...:o)

Tomáš

Re: Po?ízení fretky
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2003-05-13, 15:06
D?kuju, d?kuju, jsem vaším dlužníkem. Stále mám pocit, že bych si cht?la po?ídit malou fretku:-) Asi bych se m?la rozhodnout rychle, když te? je všude spoustu mlá?átek. No, d?j se v?le Alláhova, asi do toho p?jdu. Díky vám všem. Lee

Re: Po?ízení fretky
Zaslán uživatelem/kou: Jana (IP)
Datum: 2003-05-14, 17:19
Jen bych se cht?l a vrátit k problému klec nebo voln?.
M?li jsme krásnou fret?í holku Terezku, nekousala, nezlobila a tak a?koliv m?la vlastní klec, v podstat? žila voln? v byt?. Spala kde se jí zrovna zacht?lo - ve sk?íni, v botníku atd. prost? všude,kde vlezla a kde se jí libilo. Až do lo?ských velikonoc.... N?kde usnula a protože bylo p?es noc pootev?ené okno - p?ed ním d?tmi zapomenutá židle, spadla bohužel z okna (1. patro). P?išli jsme na to bohužel až ráno, pád z?ejm? p?ežila, ale n?jaký "aktivista" ji ukradl. Píšu zám?rn? ukradl a ne vzal, protože poté, co jsem zjistila, že ji nabízel ve zverimexu (tudíž, že žije) jsem rozv?sila plakáty po celém m?st?, vydala inzeráty v novinách , nabízela odm?nu...Nic. Kdo ví, jak chudinka skon?ila.
Dnes máme dv? fretky, mají svou klec i svou volnost, ale na spaní musí do klece - a? p?esn? vím, kde jsou. Kdybych tenkrát naši Terezku za?ala hledat už ve?er kv?li uložení do klece, nemuseli jsme o ni p?ijít.
Ale jinak je fretka skv?lé zví?e, obavy z ni?ení nábytku a smradu jsou p?i trošce lásky naprosto neopodstatn?né.

Re: Po?ízení fretky
Zaslán uživatelem/kou: David (IP)
Datum: 2003-05-15, 10:13
P?idal bych se k Tomášovu: Zvaž pro a proti!!! Je to jak malé dít? a p?kn? rozmazlené. Cestování pohoda - dokonce mám pocit, že se na to t?ší - má svou bedýnku a když ji vytáhnu, tak se k ní okamžit? hlásí a ?ádí.
A to jezdí autem v kufru a to až 5h.
Co do citelnosti: mám same?ka nekastrovaného - "nesmrdí" (jen asi jak st?edn? velký pes) - byt podotýkám komplet zakobercovaný - nesmrd?l - p?echod je pozvolný a ne až tak nep?íjemný, ale tak po 1/4 roce je pot?eba komplet vy?istit koberce.
Zm?nu prost?edí snáší dob?e, pokud jsou tam dob?í lidé - jen hrozí, že si to nové prost?edí trošku ovoní. Je dobré p?ed p?enecháním mamince na opat?ru, tam být s fretkou n?jaký den (Uvést do prost?edí). Umí se totiž mstít a být uražená. Má tendenci mít celé stáde?ko (lidi) pohromad? a když n?kdo chybí je nervní a hledá ho. (aspo? ten m?j blbec).
Bedýnku ur?it?: je to pro ni lepší a pro tebe taky a hlavn? bezpe?n?jší - fretka "nevydává" zvuky (nemám na mysli zvuk padajících sklenic, kv?tiná??.., teda vydává, ale to už je pozd? - je p?išlápnuta, nakopnuta, zasednuta pod p?ehozem na k?esle atd...
Rozmysli se Ma?enko teda LEE, dožívá se až 15 let, co s ní po škole!!!!
To zví?átko si nezaslouží špatné zacházení.

Re: Po?ízení fretky
Zaslán uživatelem/kou: Webmaster (IP)
Datum: 2003-05-15, 10:33
2David: nestrašte :-)) Chce to proste jen dostatek zodpovednosti - nejsou to rybicky, kterych si nemusite 14 dni vsimnout a nebude jim to moc vadit, neni to ani jako morce, kralik, je to proste akcni zviratko, ktere kdyz nespi tak vyzaduje velkou pozornost...

Re: Po?ízení fretky
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2003-05-15, 11:11
No, po škole... Školu (VŠ) kon?ím za 5 let. To už ze m? doufám bude MVDr. Každopádn? je mi jasný, že to nejsou rybi?ky, zkušenosti mám tak s hlodavci doma a p?lkou života u koní. Propo, kon? nemám, protože si myslím, že bych to ?asov? a finan?n? nezvládla. Takže p?emýšlím, zda zvládnu fretku. Rozhodn? chci zjistit co nejvíc info, tip? atd, protože by mi rozhodn? nebylo p?íjemný, kdybych to zví?átko trápila. O víkendu hodím ?e? s majitelkou bytu.

Re: Po?ízení fretky
Zaslán uživatelem/kou: vavy (IP)
Datum: 2003-06-17, 22:00
Koukám, že všichni sháníte nebo kupujete fretky ve zverimexech, a? se sle?na zkusí spojit p?ímo s chovateli. Já s manželkou shán?l a sehnal n?kolik nabídek pod 500,- , ale bohužel vše z okolí Prahy . Ve zverákách po Brn? jsou opravdu ceny okolo800,- a víc ,a ješt? se mi snažili namluvit, že to zví?átko co se sotva vešlo do terárka a m??ilo okolo 50-60 cm je stoprocentní mlád?(ješt? že netvrdili že je to kojenec...:-))))
Hodn? št?stí p?i hldání!!!!

Re: Po?ízení fretky
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2003-06-18, 13:14
No, už jsem kolik? 3 týdny? pyšnou majitelkou zubatého klubí?ka. I rodi?e se s ní smí?ili a rozmazlují jí víc než já. Aneb: dáš si šun?i?ku? A ona papá jenom 3x denn?? Ty jsi zví?ecí macecha... Ale stojí to za to. I za ty pokousané prsty:-)

Re: Po?ízení fretky
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2003-06-18, 16:29
U nas stoja fretky vo Zverimexe 1800-2000 Sk...povazujem to za dost velke zdieranie...najviac ma ale dorazilo, ked mi pre fretku ponukli krmivo urcene pre morca. Vraj je to tiez hlodavec....;-(((...ako mozu takyto ludia pracovat pri zvieratach, to teda nechapem.

Re: Po?ízení fretky
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2003-06-18, 23:10
To MajaZ - to by skoro stálo za to n?kde nahlásit!!!
Když si p?edstavím, že bude n?kdo úpln? nezkušenej kupovat fretku v domn?ní, že je to hlodavec - no pot?š...

Nevím p?esn?, v jakém pom?ru je naše koruna k vaší, ale rozhodn? to nem?že být tolik (takhle si za chvilku budou jezdit ze Slovenska do ?ech pro fretky, jako si Moraváci jezdili do Polska pro benzín :-)))

Re: Po?ízení fretky
Zaslán uživatelem/kou: Webmaster (IP)
Datum: 2003-06-19, 01:09
Ad hlodavci: zkuste si na [url=www.centrum.cz]Centrum.cz[/url] dat hledat termin "fretka" a pak si prohlednete vysledek:



Klasika... :-)

Re: Po?ízení fretky
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2003-06-19, 02:09
Já se vám, lidi divím - ?emu se, lidi, divíte?!
Vy snad nežijete v ?echách (na Slovensku nevím, p?iznám se, že p?íliš nesleduji), kde je možné, aby kdokoli jakkoli/nikoli (nehodící se škrtni) inteligentní, schopný, znalý, poctivý, slušný, vzd?laný, moudrý, zkrátka a dob?e KOMPETENTNÍ opravdu d?lal to, k ?emu kompetentní je, nebo ?emu aspo? rozumí?!! To by snad ani nebylo normální, kdyby všude.... nap?. ve zverimexu (politice) ... byli lidi, co rozumí... nap?. zví?at?m (lidem).... Možná že kšeftu...? Opravuji....koryt?m (když tu píšu o t?ch zví?atech)... :-/

Re: Po?ízení fretky
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2003-06-19, 10:25
To Marketa: nahlasit to, to by nebol problem. Ale myslim, ze sa tym nic nevyriesi. Inak co sa tyka tych cien fretiek na Slovensku, tak som si pozerala aspon teda tu, v BA ceny a stoja tchorie 1500-1800, biele 1800-2000. Drahe su jak slak.
To Martina: U nas je to presne o tom istom. Nikto nerobi to, co vystudoval (mna nevynimajuc), ale to by problem nebol. Problem je, ze si novu problematiku malokto dostuduje a potom to vyzera tak, ako to vyzera.
No dost bolo "politiky", venujme sa nasim fretuliam...;-)))

Re: Po?ízení fretky
Zaslán uživatelem/kou: Dasha (IP)
Datum: 2003-06-20, 13:39
M? už v jednom zverimexu (už ho zrušili) taky nabízeli pro fretku zrní. Nejvíc m? však zarazilo, když jsem si v jedn?ch celorepublikov? prodávaných novinách p?e?etla ?lánek o fretkách napsaný n?jakým veteriná?em z Prahy (Pražáci, hlídejte si to tam! :-) ). Bylo tam napsáno, že fretka je velmi nenáro?ná na chov, že jí sta?í živit rohlíkama, že neumí chodit po schodech a že nešplhá. Víc si z toho ?lánku nepamatuju, je to už asi rok.
Jak to pak asi dopadne, když si n?kdo na základ? takovéto informace chud?ru fre?uli po?ídí!?

Re: Po?ízení fretky
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2003-06-20, 15:22
To Dasha: Tak to mu prajem prijemnu zabavu...;-)))...so splhavym, po schodoch chodiacim, kusavym masozravcom...;-)))...ktory je navyse na chov priserne narocny.

Re: Po?ízení fretky
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2003-06-20, 17:42
P?esn? tak! Já bych ani tak nelitovala fretku - tu si snad zamiluje každý, kdo ji pozná - jako toho kupce, až zjistí, co mu to podstr?ili za ?ábla (kuka?ku)!! :-)))

Re: Po?ízení fretky
Zaslán uživatelem/kou: Tomáš (IP)
Datum: 2003-06-20, 20:31
Lee, tak to Ti gratuluji k rozhodnutí fretku si po?ídit...:o) Docela nedávno jsme vid?li potomky - krásná fre?átka - našeho Vikiho a já osobn? jsem zavzpomínal, když byl náš ta?ka Viki mimino. Mají ty malé potv?rky p?kn? ostré zoubky... No co, trošku si užiješ kousacích her mimina, pak kousacího p?esv?d?ování (kdože je to tady vlastn? dominantní) dospívajícího fret?ího "teenagera" a pak už jen mazlení a legrace...:o) Hlavn? jej zvykej na kontakt s lidmi i se zví?aty. ?ím více kontakt? s ?lov?kem, tím lépe. M?j se OK Ty i to Tvé chlupaté klubí?ko.

Re: Po?ízení fretky
Zaslán uživatelem/kou: Íví (IP)
Datum: 2003-06-26, 20:39
Taky gratuluju k po?ízení úžasného zví?átka.Cht?la bych taky p?idat svojí zkušenost s nákupem naší hol?i?ky.Vid?ly jsme, rozhodly se,koupily jsme.Ve Zverexu.Paní vedoucí fratky doma chová.Tvrdily že jí je 6 týdn?.Byla už vykastrovaná!!!Pan veteriná? ?ekl že jí musí být v tom p?ípad? již p?l roku.A tak jsme jeli do Zverexu a tam ?ekly že je kastrovaly brzo.A že má ješt? mlé?né zoubky a že je mali?ká a že je vlastn? na první pohled jasné že je ješt? mali?ká.A tak jsme šly znovu na na veterinu.Pan doktor se smál a ?ekl že už nemá mlé?né zoubky a že už je zkrátka "velká".Tak já Vám vlastn? ani po?ádn? nevím kolik té naší Fanynce je.Kdy má asi narozeniny?Kdy bude d?vod k nákupu dobr?tek a k uspo?ádání velikých oslav až bude mít první narozeniny???Jinak stála 1 500,- K?.A p?íšt? zví?átko jen od chovatele.O krmení a všem ostatním nás jinak informovali správn?.

Re: Po?ízení fretky
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2003-06-27, 11:35
Ivi: Nieco podobne sa minuly rok stalo mojim priatelom, tiez isli a kupili fretulku, bola velmi malicka (teraz ako dospela ma mozno 500 g a moj fretak ma proti nej 2 kg). Tiez ich presviedcali, ze ma len 7 tyzdnov a tak podobne. Mala nieco cez 6 mesiacov ale aj tak si ju nechali. Su velmi radi, ze ju maju a Daduska je velmi prijemna a hlavne NEKUSAVA fretulka.

Re: Po?ízení fretky
Zaslán uživatelem/kou: Petra P. (IP)
Datum: 2003-06-27, 13:07
Ahoj,
Petra N. ?ikala, že tyhle fretky se dovážejí ze zahrani?ní, proto jsou kastrované a tak drahé. U nás by žádný (dobrý) veteriná? takhle malé fret? nekastroval. V Hostiva?i v Pet centru taky m?li 3 mlá?ata za 1500,- a byly kastrované. A vypadali tak na 8-10 týdn?.

Re: Po?ízení fretky
Zaslán uživatelem/kou: Petra N. (IP)
Datum: 2003-07-02, 22:34
Ahoj všichni! Skute?n? kastrování miminek je hnusný zvyk pocházející z Ameriky, kde byznys hýbe i fret?ím sv?tem. Oficiální d?vod zní: aby chovatelé nem?li potíže (s pachem, ?íjemi). Na první pohled jasný d?vod je: prodám-li kastrované mlád?, nikdo mi nebude v chovu konkurovat. S ohledem na šlecht?ní fretek a ceny t?ch nejlepších plemen i ve stovkách dolar? se to docela vyplatí, i když úmrtnost m?že být až padesátiprocentní. Pokud jde o tuzemská mim?a, brala bych informace od prodava?? s rezervou. Jednak nemusejí opravdu poznat v?k, jednak nemusejí být dob?e informování o (ne)kastraci fret?te. S veteriná?i je to bohužel obdobné. Proto doporu?uji použít vlastní mozek.

Fretka m?ní zuby kolem sedmi týdn?. Mlé?né jsou malé a pr?svitn? mlé?né, stálé jsou syt?jší a v?tší, okolo sedmého týdne jsou v tlam? oboje najednou! To, že je fretka kastrovaná, ješt? neznamená, že je p?lro?ní a tudíž kastrovaná tak, jak to má být. P?lro?ní zví?e už se velikostí blíží dosp?lému, tedy sami?ka by m?la mít mezi p?l a t?i?tvrt? kilem, samec nejmí? okolo kila. Na délku odhaduji t?icet až ?ty?icet cm. Naproti tomu "odestáv?ata" se Vám p?i troše dobré v?le vejdou na dla? (teoreticky, v praxi je tam neudržíte). U same?ka se dost snadno pozná, jestli mu n?co náhodou nechybí, u sami?ek by tak brzy po kastraci m?la být ješt? trošku patrná jizva ve st?ední linii b?íška.

zuby+ kastracem+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 16:54.

Re: Po?ízení fretky
Zaslán uživatelem/kou: Petra N. (IP)
Datum: 2003-07-02, 22:37
Te? mne napadá ješt? jedna v?c: pokud by byla již kastrovaná n?kolikatýdenní miminka, musela by p?eci mít ješt? oholená b?íška (holky) a zadky (kluci) - srst dor?stá pár týdn?.

Re: Po?ízení fretky
Zaslán uživatelem/kou: Juraj (IP)
Datum: 2003-07-11, 08:22
Pozdravujem Vas vsetkych co uz mate svojho milacika fretku, alebo sa len rozhodujete si ju zabezpecit.
Chcel by som porposit niekoho kto by mi vedel poradit kontakt na chovatelov fretiek v okoli Zlinu alebo Olomouca s moznostou odberu fretky alebo fretiaka na jesen cca september.

Dakujem

Re: Po?ízení fretky
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2003-07-11, 09:30
To Juraj: Takze predsa si sa rozhodol?...Dobre robis, co robis..;-)))

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist