Injekce na b?ezost???
Zaslán uživatelem/kou: Caibre (IP)
Datum: 2008-07-18, 12:58
moje sami?ka m?la te?ka mlá?ata, poslední odešlo cca p?ed 2 týdny. Takže sem ji dala zpátky k same?kovi. Dneska jsem ale koukala a ona už je zase v ?íji. Mám tušení, že ji v?era Ferda p?ipustil.
Jenomže kdyby m?la mít 2x takhle za krátkou dobu za sebou další mlá?ata, tak by to na ni bylo asi moc. Já byla ráda, že se zase krásn? "spravila" a nabrala po t?ch miminkách a te? zase tohle. A moje otázka, jestli existuje na fretky n?jaká injekce, která by tu b?ezost zastavila a pokud ano, v jaké cen? se to pohybuje... U ps? to je, dává se to myslim na 3 injekce. Ale u fretek nevím..
Dokázal by mi n?kdo poradit prosím?

krytí+b?ezost+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 17.06. v 02:00.

Re: Injekce na b?ezost???
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-07-18, 14:09
Caibre: S úmyslným p?erušením t?hotenství u fretky jsme se zde ješt? nesetkali. Hormonální ukon?ení ?íje je b?žná praxe ale ukon?ení t?hotenství ne. Spíš by bylo dobré zeptat se veta, který fretkám rozumí, zda je to možné provést a jaká to s sebou pro fretku nese rizika. Dva vrhy za rok rozhodn? nejsou pro fretku dobré (ale m?la by to zvládnout).

Doporu?uji veteriná?e:
* v Brn? - MVDr. Jekl Tel: 732 615 647 nebo MVDr Hauptman, MVDr Knotek Tel: 541 561 111 (platí pro všechny t?i léka?e)
* v Praze - MVDr. Chylíková Tel: 235 322 829
Pokud budeš n?komu z nich volat, napiš sem prosím, co jsi se dozv?d?la - zda to lze ?i nikoliv a pokud ano, tak jaká hrozí rizika a jakým preparátem se t?hotenství ukon?uje.

Rozhodn? te? ob? fretky rozd?l, dokud se sami?ce ?íje neukon?í (kolik dní je v ?íji?) - co když ji same?ek ješt? p?ece jen nenakryl.
Avatar

Re: Injekce na b?ezost???
Zaslán uživatelem/kou: Caibre (IP)
Datum: 2008-07-18, 15:18
Vendula R: Zvládnout by to m?la, ale p?ece jenom je drobn?jšího vzr?stu a nechci ji zbyte?n? vysilovat a podobn?... Rozd?lené je už mám, sice se ji nelíbilo, že bude muset byt zase sama, ale nedá se nic d?lat.
?íje jsem si u ní práv? nevšimla, až dnes p?i ranním ?išt?ní. Ale v?era ve?ír, jak byl déš?,tak tam venku ve volié?e "pískala" jako obvykle, když ji p?ipouští, jenomže v tom lijáku tam jaksi nešlo se jít podívat. No pevn? doufám, že ji nenakryl a že nebude mít žádné trápení, jak s n?jakým p?erušením, tak op?t s mim?ama.
A d?kuju za odpov?? a za radu.



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist