Žlázky
Zaslán uživatelem/kou: Colombina (IP)
Datum: 2008-07-11, 19:10
Dobrý den,
náš fre?ák se dostal do puberty a co chvíli vypustí pachovou stopu. Není to moc p?íjemné a myslím si, že to ani neumí moc dob?e ovládat. Cht?la bych se zeptat jestli se to dá n?jak operativn? odstranit, nebo zamezit aby je vypoušt?l. Pop?ípad? jak se co nejsnáze zbavit zápachu.
Díky moc Kristýna

žlázy+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 17:21.

Re: Žlázky
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2008-07-11, 19:29
Odstran?ní žlázek je týrání zví?ete a je od roku 2004 zakázáno!

Nezamezíš tomu nijak a je spíš lepší, aby je vypoušt?l, než mít je mít ucpané ;-)

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Žlázky
Zaslán uživatelem/kou: Colombina (IP)
Datum: 2008-07-11, 20:34
Mno, ale ur?it? existuje n?co, co ten zápach neutralizuje ne?

Re: Žlázky
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2008-07-11, 20:42
Mno, to ur?it? ano, nám pomáhalo otevírat okna a v?trat a nebo pak vyzkoušet r?zné st?íkací preparáty a nebo pak vo?avky do zdi ...

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Žlázky
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-07-11, 21:22
amonn, Rocky puší o 106 a stejn? je m?l ucpaný, to s tim prej nesouvisí... protože když "jenom" zapuší, tak se nevyprazd?ujou, musel by p?itom vypoušt?t i ten... ten sekret, což nám ud?lali tcho?i asi 3x a celou dobu :))
A jinak, když zapuší, tak umej zade?ek vlažnou vodou, vyv?trat a nechat bejt...
Avatar

Re: Žlázky
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2008-07-11, 22:08
My pušíme ve van?. Jak ho dám do vany tak smrdí o sto šest tak ho hned spláchnu a mám zase klid. :-))
Avatar

Re: Žlázky
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-10-27, 11:16
tak dneska jsem byla se Žofkou na veterin? a máme zán?t žlázek. žlázky jí vyma?kal a dal nám na 10dn? antibiotika - Noroclav. jen m? teda zarazilo dávkování máme dávat 1/2 tablety 2x denn?, není to moc?co jsme m?li Noroclav, tak vždycky jen 1/4 tabl. 2x denn?, takže p?l tablety na den.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Žlázky
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-10-27, 11:27
Žofiro, Noroclav neznám. Ale nemúžou být t?eba 2 verze? Jedna slabší a druhá siln?jší? Nebo neni na p?íbaláku dávkovámí na kilo váhy?



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 27.10. v 11:29.
Avatar

Re: Žlázky
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-10-27, 11:39
Žofiro, tady je n?co o dávkování, ale jen pro skot, psi a ko?ky a p?íbalák je myslím pro injek?ní formu. [www.mojalekaren.sk]
D: Noroclav inj. je ur?en pro intramuskulární a subkutánní podání u skotu,
ps? a ko?ek. Obecná dávka je 8,75 mg ú?inných látek na kg t?lesné
hmotnosti (t.j. 1 ml na 20 kg t?lesné hmotnosti) denn? po dobu 3-5 dn?.
Avatar

Re: Žlázky
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2008-10-27, 11:53
Zkus se zeptat Martiny, ta má se zán?tama žlázek bohaté zkušenosti - myslím, že si dávkování lék? pamatuje, resp. píše.
Avatar

Re: Žlázy anální
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-10-27, 12:34
bohaté zkušenosti skute?n? máme, bohužel... :o)

p?i každém zán?tu žlázek máme antibiotika injek?n?,protože oráln? do nich nic nedostanu, resp. to zvrátí, takže dávkování noroclavu neznám.

ale mvdr. chylíková zastává názor, že v p?ípad? zán?tu žláz jsou injekce i tablety nadbyte?né, resp. je zbyte?né do nich rvát cokoli jiného než panalog (atb mast) p?ímo do žláz. to je naopak prý hodn? d?ležité - aby dostávali atb p?ímo do žláz alespo? 2x denn? min. 5-7 dní.

takže jestli máte jen tablety, vyžádej si ješt? ten panalog a snaž se žofce když ne do žláz, tak aspo? do zade?ku mast dávat.





Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 09.06. v 17:36.

Re: Žlázky
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-10-27, 13:14
Díky, takže nedávat nic? ono momentáln? podávání jinou formou než tablet asi ani nep?jde, je ze m? momentální jednorukej mrzák :o)

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Žlázky
Zaslán uživatelem/kou: Galina (IP)
Datum: 2008-10-27, 13:22
Noroclav a ješte nejakej prašek jsme brali pri nachlazeni.A davkovani bylo u jednoho 1/4 a u druheho 1/8.Jen nepamatuji u ktereho jake.tak že mne se to zda moc,ale nejsem vet.
Avatar

Re: Žlázky
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-10-27, 13:39
Žofiro, já myslím že ?áký ATB by na zápal dostávat mn?la....jak píše taky Martina...Zápal v?tšinou sám od sebe nezmizí.
Avatar

Re: Žlázky
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-10-27, 14:03
Galina, co si pamatuju, tak nám vždycky dávkovali ten Noroclav 1/4 2x denn?, a ted se mi to zdá taky moc ta celá tabletka na den a má je dostávat 10 dn?, takže to je akorát to jedno celý platí?ko co nám dal...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Žlázky
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-10-27, 14:24
žofiro, tlumo?ím názor dr. chylíkové - atb ANO, ale je zbyte?né injekce nebo prášky, naopak VELMI D?LEŽITÉ je dávat atb p?ímo do žláz. údajn? se jinak zán?t nevylé?í, žofka to bude mít za chvíli znova.

Re: Žlázky
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-11-06, 18:05
dneska jsme byli se Žlázkama na kontrole, nic z nich nevymá?knul, m?la je prázdný. za m?síc - dva, kdyby n?co tak d?ív, máme p?ijít znovu.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Žlázky
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2008-11-06, 22:54
žofiro, my brali noroclav 2xdenn? 1/2tablety jak m?l barnie ten prujmik a zvraceni. takže dávka není výjime?ná.
Avatar

Re: Žlázky
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2008-11-07, 08:53
ono je to asi podle toho na co to je ne? my t?eba dostávali 1/4 2x denn?.. na váhu to asi není, bylo to dávkování na fre?áka s váhou 2250g..
Avatar

Re: Žlázky
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2008-11-13, 23:29
Tááák, kone?n? jsem se odvážila napsat.. Už skoro t?i týdny m? trápí jedno téma a tím jsou žlázky :o(

Jde o to, že p?ed dv?ma týdny se Gap?e ud?lal na zade?ku jakýsi v?ídek, který jí prasknul, rozed?ela si ho o keborec a o trávu. Samoz?ejm? jsme hned b?želi na veterinu, kde jí vet žlázku vymá?kl, píchl Prednison a n?jaká antibiotika, za 4 dni jsme p?išli na druhou dávku atb, ale to už nem?la po "zran?ní" na zade?ku ani stopu. Jak rychle se to objevilo, tak rychle to také zmizelo.
V pond?lí jsem tcho?íky koupala a u Gap?i jsem si všimla takové fialové napnuté k?že vedle zade?ku na druhé stran?. Nep?ikládala jsem tomu až takovou váhu, ale byla jsem p?ipravená ihned b?žet na veterinu, pokud se mi to nebude zdát. V?era se jí tam ud?lala mali?ká bouli?ka, tak jsem jí to zkusila vymá?knout, což se mi nevedlo, pá? mi chyb?ly jedny ruce a držela jsem jí za krk v zubech, což m?lo málem za následek kousnutí do mé držky.. Dneska m?la ten "otok" v?tší a tak jsem neváhala a upalovala na veterinu.
To co se odehrávalo bylo psychicky náro?né jak pro m?, tak pro ní :o( Vet jí žlázku vymá?kl, ?vala jako tur a evidentn? jí to dost bolelo :( Ud?lal jí n?jaký výplach, tekla jí z toho krev a i když na tom te? nem?la žádný v?ídek, vypadá to ješt? h?? než p?edtím :( Strkal jí do žlázek injekce a ona tak ?vala :ó(
Vet ?íkal, že to m?že být i v?kem a že se to m?že ?asem spravit.
Prosím prosím, pora?te, bude lepší jí nechat vyžlázkovat, nebo jí každý m?síc takhle bolestn? a krvela?n? trápit? Nejde mi o to, že jsem tam nechala zase finan?ní sumu, ale musím pro ní vymyslet co nejmenší trápení a pokud možno úpln? bezbolestné ?ešení... Jsem z toho celá vedle :ó(

Ješt? chci dodat, že snad nikdy žlázky nepoušt?la, nikdy jsem nepost?ehla, že by si zapušila..



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Petra p. dne 13.11. v 23:30.
Avatar

Re: Žlázky
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-11-14, 00:22
petro,

jestli tam má zán?t - a to má, tak se nediv, že jí to bolelo p?i vyma?kávání. reno tehdy u chyldy taky strašn? k?i?el, to rvalo uši... :o((( další ?išt?ní (vymá?knutí) už by nem?lo být tak bolestivé, normáln? je to totiž nebolí, je to jen nep?íjemné.
jestli vyžlázkovat nebo ne... to? otázka... taky jsem to p?ed ?asem ?ešila, nakonec neud?lala a ZATÍM je to dobrý, resp. žlázky (všem t?em!!!) hlídám, a když se mi zdá, že se za?ínají moc plnit, jdu je nechat preventivn? vyma?kat. po zán?tech (m?li každý po dvou krátce po sob?) pom?rn? ?asto, tak jednou za m?síc ur?it?, dneska už se to upravilo, jdem tak jednou za 3 m?síce, možná i za dýl (jak kterej). no a modlím se, abych to odchytla v?as a nebyl další zán?t... :o(
yasmin (tuším) se tu taky zmi?ovala, že se to u její fretky ?asem úpln? upravilo a je už dlouho v pohod?, ani není t?eba žlázky ?istit (vet má pravdu, m?že se to ?asem spravit).

každopádn? musíš po?kat, až bude gap?a zdravá a pak se teprv rozhodnout...

jo a ješt? n?co - hlavn? se snaž dávat atb (panalog) p?ímo do žláz, jestli to nezvládneš, jezdi minimáln? 1x denn? na veterinu a minimáln? podruhý to cpi aspo? do zade?ku, ono se n?co do t?ch žláz dostane. atb jinou formou (v injekcích, oráln?) jsou v p?ípad? zán?tu žláz celkem na prd... bohužel :o(

držím palce...

Re: Žlázky
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2008-11-14, 00:37
Marti, práv? od tebe jsem doufala v odpov??, protože vím, že s klukama chodíš na vyma?kávání. díky za tv?j názor, poznatky a rady, rozhodn? te? nehodlám n?jak p?edbíhat a ur?it? se budu snažit chodit "jen" na vyma?kávání. Asi jsem tam m?la jít hned v úterý, když jsem v pond?lí p?i koupání objevila tu fialovou k?ži :o( Chjoo.. Nevím na co jsem ?ekala :(
Nicmén? se p?iznám, že kdyby jí z toho m?la pokaždý téci krev, tak snad ani moc nep?emýšlím a žlázkovat jí nechám :(
Atb nevím jak se jmenovali, jsem pitomá, nezeptala jsem se, ale po výplachu jí je injek?n? píchnul práv? do žlážky. Ona to nebyla injekce jako taková, ale takovej um?lohmotnej bodec.
Minule jí píchnul atb do boku pod k?ži, ale nechápu, že to vypadalo daleko h?? a lé?ba nebyla tak složitá :( P?íští sobotu jdeme na kontrolu, p?ípadn? m?žeme p?ijít d?ív.
Avatar

Re: Žlázky
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-11-14, 09:24
Petro, my jsme taky za?li pravideln? chodit na vyma?kávání žlázek- s Rockym a i s Tobiášem. Tak jednou za ty t?i m?síce, Rocky to m?l práv? jen tak tak p?ed zán?tem, nevim, jak bych mu pak já rvala do žlázek ATB, když by mi ho nem?l kdo držet :(
A pokud by se to nezlepšovalo a m?la by to každou chvíli, asi bych taky podstoupila vyžlázkování :-/ vim, jak u toho ?val Rocky (i když ho to asi n?jak nebolelo, ten zán?t p?ece jenom ješt? nem?l...), tak chápu, že to neni nic moc...
Avatar

Re: Žlázky
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-11-14, 10:35
petro,

tu atb mast p?ímo do žlázek je nezbytné dávat DENN? MIN. 2X, jinak se zán?t nevylé?í a budete to mít za chvíli znova. a dost možná, že práv? proto se jí to tak rychle vrátilo, když jste to p?i prvním zán?tu ned?lali, fakt je to nutný. výplach d?lal vet nejspíš betadinem nebo jinou desinfekcí a pak asi dával ten panalog.
jácovi to šlo taky i s krví, jsou to chudá?ci... :o( ...

Re: Žlázky
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2008-11-14, 10:53
Já nevím, co to bylo za roztok, betadine to ale podle m? nebyla, ta je fialová, pokud se nemýlim, tohle byla taková žlutá kaše.
No a co s t?ma atb, já nevím :( ?ekl mi p?íští ned?li na kontrolu, zm?nit atb je blbý, sakra..
Avatar

Re: Žlázky
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-11-14, 11:01
betadine je tmavohn?dá voda, panalog (atb mast) je žlutá kaše. takže to byl panalog, ale jednou do t?ch žláz je málo... to je fakt k ni?emu.

Re: Žlázky
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2008-11-14, 11:12
To je divný, já byla na tom, že prvn? jí tam cpal žlutou kaši a pak takovou nažloutlou pr?hlednou vodi?ku. Tak te? jsem z toho jelen, možná jsem to ale fakt popletla já, byla jsem z toho dost vyd?šená :o( On jí tím tu žlázku doslova nafoukl a byla jsem se te? na ní podívat a má tam po?ád stejnou bouli.
Avatar

Re: Žlázky
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-11-14, 12:16
to je divný, kluci už pak m?li ty žlázky prázdný nebo rozhodn? MENŠÍ než p?ed vyma?káváním. ale jáca i reno to m?li ješt? n?jakou dobu po?ád ošklivý a ne úpln? splasklý. ale ur?it? ne STEJNÝ...
zkus to sama vyma?kat, ono to bejvá po tom prvním vyma?kání uvoln?ný a jde to dob?e. a? se to aspo? neplní, když už nic jinýho...

Re: Žlázky
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2008-11-14, 12:23
To jí nem?žu vymá?knout, ona tam má ty atb. Bylo úpln? vid?t, jak jí to splasklo, když jí to vymá?kl, a když jí tam dával ten proplachovací roztok i atb, tak bylo vid?t, jak se jí to zase nafukuje :(
Avatar



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist