Jít na stránku:  Předchozí1234567Další
Aktuální stránka:6 z 7
Re: Vyst?hování kuny z domu
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2006-03-21, 11:00
No my jsme m?li kuny ve st?eše na chat?. Taky d?lali šílenej rámus, našt?stí to bylo v dob?, kdy cht?l táta pokládat novou st?echu. Když tu starou sundal, našel tam prej stovky kost?i?ek všeho možnýho. Byla tam minimáln? celou zimu a možná ješt? léto p?ed tim!

Re: Vyst?hování kuny z domu
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2006-03-22, 20:59
my jsme taky na chat? m?li kunu.. ale krom hov*n tam po ní nic nezbylo..
ale p?ed asi rokem tam ségra našla ko?ku a hned si ji p?ivlastnili k baráku ;o)
takže kuna n?mal co zbaštit ;o)

Re: Vyst?hování kuny z domu
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-03-22, 21:53
My, když jsme d?lali podkroví, našli šílený množství vypitých vajec a pár 100let starých nevypitých vajec...fakt m?ama!!! :o)))
Avatar

Re: Vyst?hování kuny z domu
Zaslán uživatelem/kou: Berenika (IP)
Datum: 2006-11-23, 18:42
je to pravda?:Zdravím všechny chovatele fretek.Mám takový problém.V okolí domu mám hodn? kun,které mi v noci všude lítají a nad kolnou mi hnízdí.Na netu jsem se dozv?d?l,se se jich dá zbavit takto: na p?du se vypusti samec fretky,který je v ?íji.On si p?du ozna?kuje a kuny to prý ucítí a pak odejdou. Ptám se vás,kdy jsou fre?áci v ?íji a nemohlby m? n?jaký chovatel s takovým samcem navštívit.Jsem z Vyso?iny,22km od Ž?áru nad Sázavou. M?ste?ko SVRATKA. Moc bych byl rád,kdybych se on?ch kun zbavil. Za pokus by to snad stál

Re: Vyst?hování kuny z domu
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-11-24, 06:12
A pro? si kuny nenechat?! Jsou lepší a chyt?ejší než jiná DOMÁCÍ zví?ata :o))
Avatar

Re: Vyst?hování kuny z domu
Zaslán uživatelem/kou: Berenika (IP)
Datum: 2006-11-24, 10:06
asi je pan nema rad:OP

Re: Vyst?hování kuny z domu
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-07-27, 01:07
Kdyby tu nekdo pripadne hledal zase nejaky informace, tak tady je pomerne dobre Forum

Avatar

Re: Vyst?hování kuny z domu
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2008-06-09, 15:50
Nevím, kam bych to nacpala, ale o tohle se musím pod?lit:
V jedné ze sousedních vsí si posledních pár let zabydluje chaloupku "?ákej Pražák." :o)
Dali jsme se s pánem (55- 60let) do ?e?i v hospod? a vylezlo z n?j, že si v dome?ku na p?d? "chová" divokého tcho?e. Rozhodn? mu neubližuje a žijí ve spokojené symbióze. Vidláci ?um?j, když je pou?uje, jak díky tcho?ovi nemá v chalup? jedinou myš! :o)
Ob?as prý po n?m najde ve stodole sko?ápky vají?ek, ale v?tšinou až koncem zimy, kdy je fakt hlad - takže tcho? není žádnej zlo?inec plenící kurníky. Šlohne vejce, pustí ho z výšky na podlahu a vypije ho.
A to nejzábavn?jší - nedávno se tcho?ovi poda?ilo v n?jakém kurníku uch?apit tzv. "podkladek", ?ili sádrové vají?ko, co se dává pod slepice.
Slzeli jsme smíchy, když nám pán vykládal, že našel patrné stopy po tom, jak se tcho? pokoušel vají?ko rozbít.
Zajímalo by m?, kolikrát vyšplhal na trám, a kolikrát vají?ko pustil, než mu docvaklo, že se jedná o marnou snahu :oD
Avatar

Re: Vyst?hování kuny z domu
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-06-09, 15:52
Markéta: no ta p?edstava nasr**** tcho?e jak dycky drapne vajco, šlahne s ním o zem a nic.... :-D dobrý :-D

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Vyst?hování kuny z domu
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2008-06-10, 14:05
Markéto, asi by to nebylo takové kino, jak by se nám líbilo. Jestli je tcho? jako Šuperka, tak dvakrát, t?ikrát - víc nedám. Plechovou misku rozbíjela dvakrát, pet láhev t?ikrát, plastovou skleni?ku taky t?ikrát. Bu? je tak chytrá že to pochopí, nebo tak líná, že když to nejde, tak se na to ... n?kdy doslova, na tu skleni?ku.
Avatar

Re: Vyst?hování kuny z domu
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2008-06-10, 17:21
Myslím, že krádež sádrového vejce sv?d?í o ur?ité chudomyslnosti tcho?e, takže to divadlo i být mohlo, i když uznvám, že v p?írod? se žádný tvor zbyte?n? nevy?erpává...:o)
Avatar

Re: Vyst?hování kuny z domu
Zaslán uživatelem/kou: Cat (IP)
Datum: 2008-06-10, 18:42
Teda jak je to s tou chudomyslností, to nevím, ale když naše kuna kradla podkladky, tak to bylo akorát k vzteku, protože jeden podkladek stával p?es deset korun, zatímco jedno vají?ko bylo tak za dv? koruny. No, v jejím p?ípad? to byla spíš vychytralost, protože vají?ko dostala tak jako tak (aby m?l milá?ek p?knou srst), a do tý sádry se tak p?kn? kouše.. T?eba si to tcho? vzal taky jako hra?ku :-)
Avatar

Re: Vyst?hování kuny z domu
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-11-30, 20:03
Zdravím všechny :-)
Máme tu takovou potíž...Poradí nám n?kdo? Od nast?hování (leden 2008) máme pocit, že nám po p?d? b?há tcho?, ?i kuna??? Nevíme jak to poznat...Již sem jí n?kolikrát zahlédla, b?žela za tmy kolem domu, ale byla strašná tma...Na parapetu máme sem tam n?jaký bobek.Na st?eše máme zni?ený na jedný stran? zateplení - zad?lali jsme otvory, kterými sme si mysleli, že tam lezou. Ale lezou tam zase jinudy...Už za?ínáme poslouchat, že je tam p?itahují naše fretky...Nevíte n?kdo, co s tím :-( Tchán se rozhodl zakoupit n?jakou tu pískací elektrickou v?c, ale to podle m? bude týrat i ty naše fre?ulky??? prosím POMOC :-( Jak je od nás odst?hovat :-(

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Avatar

Re: Vyst?hování kuny z domu
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2008-11-30, 20:22
Tak tohle by m? zajímalo taky, protože tchánom b?há kuna po p?d? taky. Tu v?ískací krabi?ku mají p?ed garáží, ale to v?bec nepomáhá. Naopak - mají tam nejvíce hovínek...
Když byl Pí?an ješt? v ?íji, chodila jsem s nim okolo baráku a je pravda, že zašla jen ob?as, te? už chodí skoro každý den. Podbili díry pletivem, pletivo kuna vytahala.. Dávala jsem jim i ?erstvý chlupy od psice, z t?ch si d?lala prd. Te? tam cht?j dát LANIRAT nebo jinej jed, ale já jsem proti :(

Takže holky, ra?te!!!
Avatar

Re: Vyst?hování kuny z domu
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-11-30, 20:26
Holky, my p?ed rekonstrukcí m?li kuny ve strop? ložnice...to byl takovej bengál..se nedalo v?bec spát...zkuste tam n?kde roztrousit hovínka od tcho?? a n?kdo radí vlasy....ale zkušenosti s tím nemám....nám zas na zahrad? d?sn? ?ádí krtek..trávník totáln? rozoranej..tak ho Petr v?era vyku?oval motorovou kolob?žkou...
Avatar

Re: Vyst?hování kuny z domu
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-11-30, 20:28
No práv?...Dokonce po?ídili n?jakou tu odchytovou klec :-( A nalí?ili jí, že nám jí sem pak daj mezi fretky :o) když je tak strašn? milujem...Tak sem hnedka nadšen? v?ískala, že budeme mít další žvížátko :o) Ale oni se moc nadšen? netvá?í ...

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Avatar

Re: Vyst?hování kuny z domu
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-11-30, 20:29
Majdo my máme po zadrad? ocelové ty?e zapíchané hloubš do zem? a na tom Petlahve, jak fouká vítr, d?lá to n?jaké ot?esy, který tomu krtkovi vadí a od tý doby je fu?...Ud?lalli sme to všude kolem plotu po celým pozemku a ani pidi krtek tu není... :o)

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: petulevrtule dne 30.11. v 20:29.
Avatar

Re: Vyst?hování kuny z domu
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2008-11-30, 20:36
Tak tohle vypadá na kunu. Zkusila jsi nasypat na p?du použité fretí stelivo? Tcho?i na p?dy moc nelezou.
S tcho?em jsem ale zažila šok když jsem byla na chalup?. Když jsem odvážela fretky po prázdninách, umyla jsem klece i záchody a vy?istila misky i napaje?ky. Když jsem ale minulý týden byla kontrolovat d?m, byly záchody v klecích plné a v kleci kluk? byl m?j svetr. ?ekla jsem si, že jsem asi blázen a vyklidila záchody a když jsem sáhla na svetr, vylet?l tcho?. a tu nastal zkrat. Za?vala jsem Proboha, Šupi, co tu d?láš? A to zví?e vylítlo na verandu, vyb?hlo na p?di?ku a já jsem pochopila, že se nám do klecí nast?hoval divoký tcho?. Nasypala jsem do krmítek granule, vrátila do klece osmrd?ný (a odepsaný) svetr, dala vodu do napaje?ek a samoz?ejm? nezav?ela ventila?ku na verand?. Když si ten bejvák našel, tak mu p?ece nezav?u dve?e ...
Avatar

Re: Vyst?hování kuny z domu
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-11-30, 20:40
Erin, ale to pak už nastálo budeš sdílet chalupu s divokym tcho?em...když si tam zvykne, ne?
Avatar

Re: Vyst?hování kuny z domu
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2008-11-30, 20:45
Doufám, že se naja?e odst?huje, až do klecí nast?huju právoplatné majitele. Taky když tam budeme, tak by nem?l klid. No a kdyby, tak co. Sere do záchodk? (ale papíry co byly na stole rozhrabal)
Avatar

Re: Vyst?hování kuny z domu
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2008-11-30, 20:48
V našem p?ípad? je to ur?it? kuna. Takže máme zkusit použité stelivo mých fretek?

Jinak Erin, tím tcho?em jsi m? vážn? pobavila :o) Musel být nádherný...
Avatar

Re: Vyst?hování kuny z domu
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-11-30, 20:51
Erin, tebe p?edse nemúže ?áký tcho? vyvést z míry :-) jen jak by asi byli spokojené s kamošem tvé fretky... :-)
Avatar

Re: Vyst?hování kuny z domu
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-11-30, 20:54
Zkusim to teda...Erin, díky za radu :-)

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Avatar

Re: Vyst?hování kuny z domu
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2008-11-30, 21:20
Erin - dobrý skutek musí být po zásluze potrestán. Tys poskytla neš?astnému divousovi svetr nad hlavou na zimu, ale má to svá úskalí :oP
Každopádn? je to úžasná v?c...

Jinak ohledn? kuny - stoprocentn? zabírají dv? a více ko?ek (jako stálí obyvatelé domu).
My se kuny nikdy vyhnat nesnažili - koneckonc? zv?? na zakusováni nemáme a autokabely ni?ily pouze soused?m a jsou celkov? roztomilé(a nevadí jim ani stálá lidská p?ítomnost), nicmén? po p?íchodu naší 3.ko?ky z chalupy definitivn? zmizely...
Naši s kunami bydleli nekolik let, za hlavou postele jim vyvád?ly mladé...po p?íchodu 3.ko?ky definitivn? zmizely...
Avatar

Re: Vyst?hování kuny z domu
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-11-30, 21:31
Markét: ko?ky u nás nehrozí, máme na n? alergii - navíc na p?du není z baráku po?ádn? p?ístup, takže by s ko?kama do styku stejn? nep?išly, navíc se nám tu stále potulují ko?ky kolem domu - sousedovic a to jí v?bec nevadí. Máme jí zahnízd?nou p?es léto v d?evníku. Jakmile je zima, tak je ve st?eše...Vypadá to ale na víc kousk?, jelikož v zatelení je prý obrovitánská díra, zítra mám volno, tak to nafotí, aby ste vid?li, co jsou schopné ud?lat. zkusím tam narafi?it i klec se záchudkem, granulemi a svetrem, t?eba se chytne stejn? jako tcho? i Erin...Dali sme nahoru rádio, tak bude po?ád hrát a nalí?íme ten ko?kolit od fretek a tu klec, uvidíme...

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 01.06. v 23:57.
Avatar

Re: Vyst?hování kuny z domu
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-05-03, 09:32
[www.novinky.cz]

úryvek:
?íká se, že se kuna nesnese s ko?kou. Když si ji po?ídíte, zmizí,“ radí Petr Kuna.

„S výskytem kun problém nemáme díky tomu, že chováme velké šelmy. Lidé u nás mohou dokonce získat trus tygra nebo rysa, který kuny zaru?en? odpudí. Zájem je tak velký, že ani nem?žeme všechny uspokojit,“ poznamenala mluv?í olomoucké zoologické zahrady na Svatém Kope?ku Hana Labská.

Re: Vyst?hování kuny z domu
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-05-03, 09:45
Martino, bylas rychlejší :-) Nicmén?...ko?ky jsem m?la v baráku ?ty?i a kuny mi vesele rajtovaly v ložnici nad hlavou - takže tohle jsou od pana Kuny trochu pohádky ov?í babi?ky :-)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: majda dne 03.05. v 09:48.
Avatar

Re: Vyst?hování kuny z domu
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-05-03, 18:41
hele ale markéta to píše taky, o p?ísp?vek výše - po p?íchodu 3. ko?ky kuny zmizely...

takže bu? máš divný ko?ky - v souladu s heslem jakej pán, takovej krám, nebo mimo?ádn? odolný kuny (n?kdo v baráku asi bude parádní držák - asi ti za?nu závid?t petra... ;o) )

Re: Vyst?hování kuny z domu
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2010-05-04, 00:04
majdo - a jsou to opravdu ko?ky? :o))))

Ale vážn? - t?eba to musí být n?jak pohlavn? vyvážené. My m?li jednu dobu 3 ko?ky a 2 kocoury, vše kastráti a kuny nikde...

Další možnost je, že je nevyhnaly ko?ky, ale ta stáda ježk?, co se sem táhnou a arogantn? demonstrují podvýživu od jara do podzimu :o)))
Avatar

Re: Vyst?hování kuny z domu
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-05-04, 00:12
No pravdou je, že naše zv?? je n?jaká divná...pes se chováním podobá n??emu mezi bobrem a veverkou (hobluje neustále d?ev?nej v?šák a louská si sám vlašské o?echy, ze kterých vy?oubává a požírá vnit?ek). Ježkama to bejt nem?že!! CHod?j mi sem na terasu t?i, pokud zapomenu dosypat granule, mlátí prázdnou miskou o dlaždice...?ekám,kdy se mi za?nou promenádovat po baráku...vloni už se jeden sm?le procházel v kuchyni..p?i p?edstav?, jak z n?j seskakujou ty blechy, nat?šený na další zví?ecí autobus v podob? našich ko?ek, m? málem kleplo :-)
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí1234567Další
Aktuální stránka:6 z 7


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist