Jít na stránku:  Předchozí12345678Další
Aktuální stránka:6 z 8
Re: zimni spanek?
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2008-10-15, 11:49
Já chci taky spící fretkuuuuuuuu....
Avatar

Re: zimni spanek?
Zaslán uživatelem/kou: Amy (IP)
Datum: 2008-10-15, 11:52
Silva: práv?,že vše v po?ádku,spinká,hajá,baští,pije,??rá,kaká,jen nemá takovou chu? do života.V?era jsem ho dávala hajat do klece-po tom co celý den prospal v prádelním koši a on z hamaku šlápnul p?edníma packama na polštá?ek dole,že se napije a nabaští a usnul u toho:)))

Pinino:vím,že asi plaším,ale aby nebyl n?jak nemocný.Za rok co ho mám se nenechal ani pohladit a jen blbnul a kousal a te? mu je všechno jedno.

Re: zimni spanek?
Zaslán uživatelem/kou: pinina (IP)
Datum: 2008-10-15, 11:55
Anii: až bude Žofi starší, tak zas budeš chtít ak?ní fretku :o) U nás první zimu žádný zimní spánek v?bec neprob?hnul. A letos (t?etí zimu) si to Bobo náležit? užívá a chrní a chrní... :o)))

Amy: Tak to ho rad?ji sleduj.... Bobo sice chrápe, ale když se dosyta vyspinká, tak ?ádí jak ?erná tlapka. A pak zase zaleze a pokra?uje....

[www.bobes.websnadno.cz]
Avatar

Re: zimni spanek?
Zaslán uživatelem/kou: Amy (IP)
Datum: 2008-10-15, 11:56
Aniii: p?j?ím ti tu moji fretku.Taky m? štvalo,že není mazel,ale te? se mi po tom stýská.Nic se mi neplate pod nohy,nic m? nekouše,nemusím ho hledat po byt?--je s ním nuda:)))


Nevíte n?kdo,kdy ten zimní spánek kon?í?
A Filípek se mi ješt? ka?kuje,nem?že být unavený z toho???

Re: zimni spanek?
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2008-10-15, 11:58
žofka je mazel...když n?co provede a žehlí to:-D¨¨

te? zrovna ukázkov? chrní, ale ráno b?hala 2 hodiny a necht?la v?bec se nechat chytit...a odpo taky bude lítat, jak ji znám...
Avatar

Re: zimni spanek?
Zaslán uživatelem/kou: Amy (IP)
Datum: 2008-10-15, 12:02
pepino,sleduji ho stále,ale vypadá,že je v po?ádku,spíš mi p?íjde,že má deprese:)) nebo už je to pokraj lenosti.
A jak už tu n?kdo ?ekl,nechce se mi plašit u veta,s tím,že mám línou fretku.P?íští pond?lí jdeme na o?kování,tak se stejn? zeptám,jestli se na n?j nekoukne.
Jo,jediný co není v po?ádku je,že se mu d?lají ospalky,tak o?i?ka otíráme vodi?kou z lékárny.

Re: zimni spanek?
Zaslán uživatelem/kou: pinina (IP)
Datum: 2008-10-15, 12:07
Amy, jestli pije a papá a následn? i ??rá a kadí normáln?, tak to vypadá spíš na tu podzimní lenost. Jo a jinak nejsem pepina ale pinina :o)))) Ale nejseš první, kdo m? p?ek?til :o)

[www.bobes.websnadno.cz]
Avatar

Re: zimni spanek?
Zaslán uživatelem/kou: Amy (IP)
Datum: 2008-10-15, 12:12
pinino,ježííííš,sorry,to jsem necht?la!Mám ješt? zav?ený o?i?ka:o) Aspo? ,že nejsem první:oD

A nevíš jak dloho bude takhle línej???

Re: zimni spanek?
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-10-15, 12:15
Amy, tím "ka?kuje" si myslela že je nekastrovaný a v ?iji?
Avatar

Re: zimni spanek?
Zaslán uživatelem/kou: pinina (IP)
Datum: 2008-10-15, 12:20
Amy, jak dlouho bude línej? ?ekla bych, že než se zase za?ne prodlužovat den.... ale je to jen moje domn?nka. Loni byl Bobo taky p?es zimu lín?jší, ale jako letos teda rozhodn? ne. Nebo to m?lo víc pozvoln?jší p?echod, že mi to tak nep?išlo.

[www.bobes.websnadno.cz]
Avatar

Re: zimni spanek?
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2008-10-15, 12:24
Pepina je dobrý :o)) Horší bylo, jak ti tu n?kdo napsal Pipino :o)))

M? taky všichni ?ádí jak ?erná ruka, jen Pí?an si po p?l hodin? zaleze spát. Asi na n?j padla n?jaká podzimní únava... I když te? tu b?hal dv? hodiny sám, ostatní spí v kleci.. a prozm?nu se te? dobývají ven oni a Pí?a spí v k?esle...
Avatar

Re: zimni spanek?
Zaslán uživatelem/kou: pinina (IP)
Datum: 2008-10-15, 12:28
Ahoj Petruš, ty si to taky pamatuješ? :o)))) Jinak jsme byli s Bobíškem na o?ku zrovna když Protiva kastroval tu nalezenou hol?i?ku. Bobo se mohl na tom stolku u?muchat :o))) Když tak písni SZ nebo do kafrání, a? to tu nezakrafeme...

[www.bobes.websnadno.cz]
Avatar

Re: zimni spanek?
Zaslán uživatelem/kou: Amy (IP)
Datum: 2008-10-15, 12:29
Johano, jo,jo,teda myslím,kastrovaný není a má velké kuli?ky.

Holky,ty divochy vám závidím,já te? byla otev?ít klec a absolutn? nezájem,ješt? stále hajá v pelíšku a ani si m? nešimnul-jak mrtvolka-ale dýchá!

Re: zimni spanek?
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-10-15, 12:47
Amy, já nechci plašit, ale u ?ijného same?ka sem se s takovouto pasivitou nesetkala. No možná už mu ?ije kon?í a fakt p?echází na "zimní režim".
Avatar

Re: zimni spanek?
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2008-10-15, 13:29
tak jsem to zak?ikla, už je vzh?ru a d?lá randál:-D

vracím se k tvrzení, že chci zimní spánek:-D
Avatar

Re: zimni spanek?
Zaslán uživatelem/kou: Amy (IP)
Datum: 2008-10-15, 14:50
Johano,neplaš m?!!!Dneska už 10minut b?hal,tak to snad nebude tak zlé a doopravdy to bude zimní spánek:) ?etla jsem n?jaké knížky o fretkách,i na netu,ale nikde jsem nenašla nic o tom,že by fretky m?li mít zimní lenost.Pro? se o tom nikde nepíše a já musím plašit???
?íje mu asi nekon?í,protože dneska cht?l obskakovat Kišinku-to byla jediná chvíle kdy byl aktivní.Ješt?,že jí jsou 3m?síce a jemu to nejde.:oD

Re: zimni spanek?
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-10-15, 14:53
Amy, múj nekastrovanej obskakuje plyšáka i když v ?iji neni.
O "zimním spínku" se píše i když ne pod tímto názvem. Znamená to, že fretka spí i p?es 20 hodin denn?.
Avatar

Re: zimni spanek?
Zaslán uživatelem/kou: Amy (IP)
Datum: 2008-10-15, 15:03
Johanko,m?j obskakuje jen když je v ?íji a nej?ast?ji a s vášní moji ruku (mmch.to kousnutí,když m? chce obskakovat docela bolí),navíc má velký kuli?ky,tak v ?íji nejspíš je.
A nevíš pod jakým názvem,nebo kapitolou se to dá najít?Bych si o tom n?co p?e?etla.

Re: zimni spanek?
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-10-15, 15:33
Amy, krom tohoto vlákna sem nenašla nic moc.
V literatu?e (z hlavy nevim v které knížce, nemám je u sebe) se uvádí, že fretka spí v zimn? 20 až 22 hodin. Akorát fakt nevim jak je to u ?ijného same?ka v zimn?...v?tšina nekastrovaných samcú už v této dob? v ?iji neni.

Holky, máte n?která ješt? same?ka v ?iji? Žofiro?
Avatar

Re: zimni spanek?
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-10-15, 16:24
nene, my už máme skoro 14 dn? po?íji a jediný kdo je ak?ní je Bigina.Žofka už skoro nevyleze z klece a Filip to po chvíli b?hání n?kde zalomí

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: zimni spanek?
Zaslán uživatelem/kou: Amy (IP)
Datum: 2008-10-16, 11:16
Johanko,
však já taky nic nenašla,ani na netu:o(
V pond?lí to prost? ?eknu vetovi,a? se radši na n?j podívá.
Ale myslím,že bude ok.Teda spíš doufám.
Díky moc za info.

Re: zimni spanek?
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-10-16, 11:26
Amy, horší jako že pújdeš k vetovi zbyte?n? se ti nestane. :-)
Já v?era pozorovala svého fre?áka: ráno b?hal asi púl hodiny, z toho si chvíli se mnou hrál s bodlákem, noroval pod kobercema a v posteli, dostal olej a papriku a pak šel sám do klece jíst a spát. Když sem p?išla cca v 15,30 domu, hned sem ho pustila. Prošel se po byté, dostal sirup a šel spát do koupelny. Odtud krom na záchod vylezl až cca v 19,00, zanoroval si v mých pe?inách a uložil se spát. Takže taky žádná p?ehnaná aktivita :-) akorát že múj je už cca 2 m?síce po skon?ení ?ije.
Avatar

Re: zimni spanek?
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2008-10-16, 12:25
Já mám hol?i?ku p?l ro?ní a klu?íka kastráta rok a p?l.. a jejich aktivity jsou následovné: ráno spí, v?tšinou n?kde zalezlí v posteli nebo boudi?ce, tak kolem druhé odpoledne se budí, jdou se nažrat, p?l hodiny si spolu hrajou, schovávají v?ci, po uplynutí p?l hodiny najdu ležet fre?áka v pozici "polomrtvý" aneb usl jsem a už jsem nedob?hl do pelechu.. Damián je za celý den vzh?ru max. 2-3 hodiny a z toho hodinu proleží m? na klín? a nechá se drbat. Doruška vydrží max. 2 hodiny, pak 2-3 hodiny spánku a tak to st?ídá až do ve?era, tak v 9 hodin ve?er odpadnou oba a spí s p?estávkama na wc a jídlo. Damián když byl minulou zimu v ?íji (za?al ?íjit v únoru), tak byl aktivní celkem dost.. asi m?síc.. po?ádn? se probral tak v kv?tnu a to jsme šli na kastraci.

z+spánek+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 13:22.
Avatar

Re: zimni spanek?
Zaslán uživatelem/kou: Amy (IP)
Datum: 2008-10-17, 16:57
Johanko,tak u nás to asi nebyl zimní spánek:(
Dnes už jsem to jeho ležení nevydržela a let?li jsme k vetovi.Od v?erejška za?al chrochtat-jako prasátko a dnes se mu na krku objevila boule(jako p?l o?echu)-n?co jako zv?tšené uzliny,ale jen na pravé stran?,tak jsme dostali 2 injekce (Dexadreson a Synulox) a zítra ráno jdeme na injekce znovu a možná nás pošle do HK na vyšet?ení(?ekl teda spíš na operaci),že by mohl mít nádor,ale že se mu do n?j nechce ?ezat te?,že je na to ješt? brzy a že v HK mají více zkušeností.
Nem?že chudá?ek skoro ani papat.Te? jsem ho cht?la uplatit pastou,ale jen si jednou líznul a za?al chroptat a už necht?l.
Jdu hledat na net n?jaké info.:(

Re: zimni spanek?
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2008-10-17, 17:00
Amy, to je mí líto, tak a? se fre?ák brzo uzdraví...

Dáda, Fitch, Šefi a Hagi
Avatar

Re: zimni spanek?
Zaslán uživatelem/kou: Amy (IP)
Datum: 2008-10-17, 17:23
mno,v to doufám,ale už sem ho obre?ela,tak už budeme jen bojovat:)....vím,že to sem nepat?í,ale nevíš co mu mám dávat na jídlo?Mlí?ko nechce(to mu chutná,ale nedáváme mu ho,vždy si ho jen kradl),med nechce,rozmo?ené granule taky ne a ani vitamínovou pastu.Naposledy jedl pár granulek v?era.Pije se mu moc obtížn?-zkusím ud?lat vývar,ale mám pocit,že ani ten nebude chtít:(

Re: zimni spanek?
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-10-17, 17:28
Nedavno tu holky radily...kureci maso rozmixovat ve vyvaru..pokud chtit nebude, musi to jit nedobrovolne treba injekcni strikackou...hlavne, aby se nedehydratoval.

Moc drzime palecky,zase se nejak ty nemocny fretulky rozmohly :(
Avatar

Re: zimni spanek?
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2008-10-17, 17:29
Tady v tom vlákn? [forum.fretka.cz]

je napsáno krmení v p?ípad? že je fretka nemocná, tak si to zkus p?e?íst.
Je tam rada rozmixovat ku?ecí maso i rýží (nebo nejd?ív bez) a krmit ze lži?ky nebo ze st?íka?ky. To by si myslím ve vašem p?ípad? bylo dobrý, protože jíst musí, jak p?estane, je zle :-(

Dáda, Fitch, Šefi a Hagi
Avatar

Re: zimni spanek?
Zaslán uživatelem/kou: Amy (IP)
Datum: 2008-10-17, 19:10
Díky moc,už jsem našla taky n?jaké tipy.Vývar je hotov a nedobrovoln? krmíme (teda koupu se ve vývaru spíš sama) Ale už spapal asi 1.5ml !Tak už to n?jak bude muset jít:)
Jinak:rýži???Mno fujky,to by mi nesn?dl ani nedobrovoln? ani zdravej!Je to mlsoun-kapsi?ky ani maso mu nejedou,ovoce ani zelenina.Ji jen granule,okurky a meloun.:)

Re: zimni spanek?
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-10-17, 19:18
Amy, v?tšinou se d?lá vývar z ku?ete s rýží a mrkví, to se rozmixuje, ne že mu máš mixovat samotnou rýži...

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 17.10. v 19:18.
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí12345678Další
Aktuální stránka:6 z 8


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist