Jít na stránku:  Předchozí12345Další
Aktuální stránka:2 z 5
Re: ppomoc
Zaslán uživatelem/kou: Lusinda (IP)
Datum: 2008-06-27, 12:11
Náš první klu?ík um?el po roce,lé?ba byla konzultována s dr.Jeklem,po pitv? se zjistila vrozená srde?ní vada.nedomykavost chlopn?.Jeho lé?ba p?išla b?hem dvou m?síc? na 11tisíc.Rádi jsme to pro milá?ka ud?lali.Náš druhý klou?ek má p?t m?síc?,ale i tak už m?l problém s oušky.Jen upozor?uji,že m?žete v pom?rn? krátké dob? vydat velký obnos tak a? jste na to p?ipraveni.

Re: ppomoc
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2008-06-27, 12:12
Aha pardon. Takže chamíky máme dva, dva leguány, dv? agamy, 4 užovky, 2 hroznýše a korálovku, dv? mor?ata, jednu fretku, dva psy a dv? d?ti. Vím o ?em mluvím. Mimochodem pro jak velké dít? má být fretka dárek? Má skoro 5ti letá dcera snese lecos - švihnutí od leguána, drápance, ale musím uznat, že z fretky má velký respekt. Beze mn? na ni ani nesahne. Tak, aby vaše dít? mn?lo z fretky v?bec n?jakou radost a ono když to má být dárek o dít? mn?lo by se o n?j i dít? starat, aby pochopilo, že za n?j má odpov?dnost. Ale to je jen m?j názor a v?bec vám ho nevnucuji. Fretky jsou super!
Avatar

Re: ppomoc
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-06-27, 12:13
dendula: Fretky bejval fakt dost náchylný, p?ípadn? simulující (nebo milující veteruiná?e, mám takovýho doma...), p?ípadn? maj paranoidní pání?ky (což je tak trochu v?tšina z nás...). Ale opravdu jsou fretky hodn? náchylný na nachlazení, bohužel na nádorová onemocn?ní atd...
Avatar

Re: ppomoc
Zaslán uživatelem/kou: dendula (IP)
Datum: 2008-06-27, 12:15
TAKŽE STE M? DOSTALI KAM STE ASI CHT?LI,ZA?NU SE HODN? ROZMÝŠLET JESTLI JÍ KOUPÍM,VŠICHNI PÍŠETE SAMÍ PROTI,TAKŽE MI TO P?ÍDE,ŽE STE VŠICHNI S NERVAMA Z FRETKY PRY? A D?VODY PRO? STE SI JE KUPOVALI KDYŽ JE DNESKA NEDOPORU?UJETE?

Re: ppomoc
Zaslán uživatelem/kou: dendula (IP)
Datum: 2008-06-27, 12:17
nO NIC JEŠT? TO PROST? HODN? ZVÁŽÍM

Re: ppomoc
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2008-06-27, 12:18
My ti píšeme všechny úskalí!! Aby jste se po?ádn? rozmyslela! Fretka je skv?lá, komunikativní, nádherná, zajímavá. Dá se na ni koukat místo televize. D?lá samé legra?ní v?ci - i když zrovna noruje ve vaší oblíbené palm? p?ijde vám to nádherné. Má úžasný kožíšek. Když ji budete hladit je to jako návšt?va lázní. To jsou pro a je jich spousta!! Te? je to jen na vás! KOukn?te na vlákno m?žu mít fretku, jak mn? lidi?ky odrazovali a hele mám ji doma a žijeme zatím spokojen?. Nikdo vás neodrazuje jen varujeme
Avatar

Re: ppomoc
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-06-27, 12:20
dendulo, my všichni tu svý fretky nadevšechno milujem, nikdy bych nem?nila a vždycky chci mít fretku doma.
Je ale nutný, abys v?d?la i nevýhody a rizika. Fretka opravdu smrdí- i když fretka??m voní. Opravdu bejvá ?asto nemocná- nás fre?á?ek um?el v 8 m?sících práv? na nádor- lymfom. Fretka je opravdu strašnej bordelá?, kterej vleze všude, ukradne co m?že, je to vychcaný a škodolibý zví?e, málokdy opravdu ?istotný... ale na druhou stranu hrozn? moc otpimistický, hravý, náladu ti zvedne vždycky.... a když um?e, je to jak kdyby um?el ?len rodiny, kterym fretka, aspo? u nás, rozhodn? je.
Avatar

Re: ppomoc
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-06-27, 12:23
dendulo,

já ti napsala hned zkraje jasn?, že NENORMÁLNÍ ?lov?k si fretku zamiluje, nijak jsem netajila, že jsme pošahaní (a to ozna?ení je pouhý eufemismus pro ?lov?ka, který si dobrovoln? uváže na krk tenhle balvan ;o))

nedávno jsem tu n?komu vy?íslovala ro?ní náklady, tady se m?žeš podívat:
[forum.fretka.cz]

Re: ppomoc
Zaslán uživatelem/kou: Lusinda (IP)
Datum: 2008-06-27, 12:24
MY fretky milujeme,a NE jen ty naše, a proto nechceme, aby p?ibylo fretek,které rodina nevydýchá,protože koušou,ob?as kakají mimo, zruší ti n?jaké za?ízení nebo jen stojí hodn? pen?z.Myslím, že tohle varování už slyšela i Adelaida..a dpadlo to dob?e,ne?

Re: ppomoc
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2008-06-27, 12:27
Jo jo sesypali jste se na mn? jako nep?ející vrány, ale my jsme nedbali bašeho varování a to úžasné, kousavé a hrabavé stvo?ení koupili a milujem ho moc moc moc!!!!
Avatar

Re: ppomoc
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-06-27, 12:29
Lusinda napsal/a:
-------------------------------------------------------
> MY fretky milujeme,a NE jen ty naše, a proto
> nechceme, aby p?ibylo fretek,které rodina
> nevydýchá,protože koušou,ob?as kakají mimo, zruší
> ti n?jaké za?ízení nebo jen stojí hodn?
> pen?z.


jo, tohle je SKORO p?esný... jen sloví?ko "ob?as" bych si dovolila nahradit sl?vkem "?asto", p?ípadn? úpln? vynechat.

Re: ppomoc
Zaslán uživatelem/kou: Lusinda (IP)
Datum: 2008-06-27, 12:38
Ob?as tedy m?níme na FURT :o)))

Re: ppomoc
Zaslán uživatelem/kou: dendula (IP)
Datum: 2008-06-27, 12:41
jO DÍKY VÁM,MUSÍM P?IZNAT ŽE UŽ SE OPRAVDU ROZMÝŠLÍM.zRADILA M? TA NEMOCNOST.TAK MAM POCIT ŽE JÍ NEPO?ÍDÍM,HOLT DCERA JÍ ASI ZA DÁREK NEDOSTANE

Re: ppomoc
Zaslán uživatelem/kou: Rotty (IP)
Datum: 2008-06-27, 12:44
moje druha fretulka je po mladych mladata uz jsou u svych novych panu. a dnes jsem prisla ze skoly a nase laky byla takova divna. kdyz jsem ji zmackla cecik abych ji odstrikala mleko tak nemelo ciste bilou barvu a takovou nazloutlou a potom ji vyteklo trochu krve. volala jsem vetce jenze mi to nebere, dneska nema ordinacni hodiny. myslite ze ma nejaky zanet? nebo neco.

porod+



Celkem upraveno 5×. Poslední úprava: martina dne 17.06. v 20:51.
Avatar

Re: ppomoc
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-06-27, 12:55
Rotty, to opravdu vypadá na zán?t mlé?né žlázy. Chce to co nejd?íve injek?ní antibiotika! Hledej jiného veta.
Avatar

Re: ppomoc
Zaslán uživatelem/kou: Rotty (IP)
Datum: 2008-06-27, 12:56
tak to bude trochu problem tady je jediny v mem okoli
Avatar

Re: ppomoc
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-06-27, 12:59
budeš ten problém muset n?jak vy?ešit! zalarmuj rodi?e, kamarády, známé a je?te do jiného m?sta, v pond?lí by mohlo být pozd?.

Re: ppomoc
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-06-27, 12:59
a jsou cecíky (a jejich okolí) zavrdlé, ?evrené a teplejší než obvykle? A frete?ka je skleslá?
Avatar

Re: ppomoc
Zaslán uživatelem/kou: Rotty (IP)
Datum: 2008-06-27, 13:01
jj to ma jeste ma zitra ordinac.hodiny
Avatar

Re: ppomoc
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-06-27, 13:07
Tak to opravdu vypadá na mastitidu. Bez antibiotik se to opravu neobejde a ?ím d?íve, tím lépe. Pokud vážn? nemáš v okolí jiného veta (nemáš soukromý telefon na tu Tvou vetku?) tak zítra s frete?kou b?žte ur?it?.
Avatar

Re: ppomoc
Zaslán uživatelem/kou: Rotty (IP)
Datum: 2008-06-27, 13:11
mam na ni osobni telefon ale vyply.

Avatar

Re: ppomoc
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2008-06-27, 13:18
Dendulo,
at mas "nemocnost" z druhe strany. Prvni fretka (ted petileta) - behem 1. roku 2x prujem (pokazde ji nekdo skrmil, co nemel), ve dvou letech kastrace po zanetu delohy, ve 4 letech prujem (opet jsem skrmila, co jsem nemela), taktez zvraceni (zdrhla, ukradla gumicku do vlasu a ja na to prisla, az kdyz ji vyzvracila), ted tedy valcime s nadorovou chorobou, ale holt na nekoho pesek sedne, takze zatim se drzi, bohuzel asi odejde predcasne, ale zas snad u me mela slusny zivot, taky me jeste napada "nastydnuti" - od okna, pravdepodobne - kychala dva dny, asi tak. Druha fretka (ted tri roky) - ve dvou letech kastrace po slabsim zanetu delohy, obcas "zvraceni" - zere hltave, tak obcas se pridusi a pak zvraci, prujem nejaky - asi 3x?. Jo, jednou jeste mela svrab, ta starsi (kdysi davno).

Ted me honem nenapada, ale myslim, ze snad uz nic jineho jsme neabsolvovaly. Myslim, ze fretky jsou nachylnejsi na nektere podnety, ale bojim se, ze majitele jsou naopak nachylnejsi k hysterii. Je to naprosto na Tobe/Vas, osobne bych diteti fretku neporidila, myslim, ze jsou vhodnejsi zvirata. Naopak bych fretku poridila SI, s tim, ze dite obcas, pod dohledem - si na ni sahne nebo tak neco. Fretka je kontaktni, ale hur "cvicitelna" a stejne tak ma na hromadu veci vlastni nazor, coz bych v souvislosti s ditetem nevidela jako vyhodu.

A z mistnich jezinek si nic nedelej, ony to tak nemysli (resp. mysli), ale vpodstate jsou neskodne:-))
Avatar

Re: ppomoc
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-06-27, 13:21
dendulo, ale já taky znám fretky, které se dožili slušného v?ku a nikdy nezastonali :-)
Avatar

Re: ppomoc
Zaslán uživatelem/kou: dendula (IP)
Datum: 2008-06-27, 13:30
TZAK JÁ FAKT NEVIM.

Re: ppomoc
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-06-27, 13:36
dendulo,

necht?ly jsme t? odradit (mimochodem, od lee p?išla další pravda - kolem fretek je nadpr?m?rný výskyt jezinek a hysterických jedinc? .. ;o)), jen DONUTIT K ZAMYŠLENÍ, jestli je fretka skute?n? to pravé zví?e do vaší rodiny (o menším dít?ti ani nemluvím, k tomu to není "to pravé" ur?it?, ale to vlastn? není skoro žádné). a to se nám povedlo - zamyslela ses, takže já jsem s výsledkem spokojená.
v??ím, že pokud po tomhle informa?ním ataku se nakonec p?ece jen pro fretku rozhodneš, budeš to mít D?KLADN? ROZMYŠLENO = v?tší (ne stoprocentní, ale v?tší) šance pro úsp?šné a spokojené soužití vaší rodiny s fretkou(ami)... :o)

Re: ppomoc
Zaslán uživatelem/kou: Lusinda (IP)
Datum: 2008-06-27, 13:40
Tak zase n?co milého o našich mrškách,naši kluci byli divocí, s mužem jsme byli dorvaní,ale k dce?i(tehdy necelých 5 let)si nikdy nedovolili ani to nejmenší a když byla nemocná tak u ní "držel stráž".

Re: ppomoc
Zaslán uživatelem/kou: dendula (IP)
Datum: 2008-06-27, 13:44
A KDYŽ JSOU CHOVANÍ JEN DOMA TAK TO JSOU TAK NÁCHYLNÉ K NEMOCÍM?JAK ?ASTO JE MÁTE NEMOCNÝ?

Re: ppomoc
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-06-27, 13:47
dendulo, nádory nap?íklad s chovem doma asi nesouvisej. Já je doma mám, chodim s nima akorát na procházky a to ješt? ?asto až v poslední dob?.
I tak byli sem tam nachlazený, pr?jmy, nežravost, únava... a to pak lítáš furt...
Avatar

Re: ppomoc
Zaslán uživatelem/kou: Lusinda (IP)
Datum: 2008-06-27, 13:48
To neovlivníš,já mám fretku doma.Taky je hodn? d?ležitá kvalitní strava kv?li zaž. potížím.Já se po dvou letech s fre?ulí nepovažuji za tak jasnoz?ivou, abych ji lé?ila doma, vždy jdu k vetovi.N?kdy je to i banalita, ale mám klid.

Re: ppomoc
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-06-27, 13:59
dendulo, múj mn?l te? 4 roky a nikdy nemocný nebyl. Až te? musel na operaci cyst na p?irození....jinak mu nikdy nic nebylo
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí12345Další
Aktuální stránka:2 z 5


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist