Jít na stránku:  12345Další
Aktuální stránka:1 z 5
ppomoc
Zaslán uživatelem/kou: dendula (IP)
Datum: 2008-06-27, 10:25
Ahoj všem,mám prosbu.chceme si po?ídit fretuli a dát jí dce?i k narozeninám,ale nevíme jaký druh.Chovatel od koho jí máme kupovat nam ?ekl at si vememe albína,že nekouše a je klidn?jší n?ž tcho?ovitý,kterýho sme práv? cht?li tak nevíme a prosím vás o názory na to.a ješt? jedna v?c.nemá je nao?kovaný a ?íká,že žádný neo?kuje na nic.že to nechává na lidech co si od n?j fretule koupí.

z+vhodná+



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 12:45.

Re: ppomoc
Zaslán uživatelem/kou: Lusinda (IP)
Datum: 2008-06-27, 10:36
Obecn? se ?íká,že sami?ky jsou mazliv?jší,u kluk? se musí p?ekousnout puberta,ale že by kousavost souvisela s barvou?Já mám již druhého tcho?ovitého klou?ka a je to mazlík.Musíte se s ním mazlit,hrát a zvykat.Tcho?ík není zví?e pro malé d?ti a jeho p?íchod do rodiny zvažte, je to velmi svéhlavé a osobité zví?átko.Nás si tcho?íci omotali kolem prstu,zvažte prosím nejen nutnost pé?e,ale také pom?rn? vysoké ?ástky za kvalitní papání a veterinární pé?i.Jinak p?eji hodn? radosti s fre?ulkou!



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 07.06. v 01:00.

Re: ppomoc
Zaslán uživatelem/kou: Lusinda (IP)
Datum: 2008-06-27, 10:41
Jinak fret?átko by m?lo být o?kované a p?ijít tak kolem osmého týdne.

Re: ppomoc
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-06-27, 10:44
Já bych akorát opravila, že se ?iká, že kluci jsou obecn? mazliv?jší, což je n?kdy pravda, n?kdy ne... Holky maj jenom víc v?cí na práci, jsou divo?ejší a zv?dav?jší.
Fret? by m?lo bejt o?kovaný.
Albíni a tcho?íci jsou nejp?írodn?jší, je pravda, že mn? osobn? p?ijdou mazliv?jší šampáni, st?íbrný a tak, nebo ne mazliv?jší, ale klidn?jší, tcho?i maj prost? nejblíž tcho??m, což ale neznamená, že to nem?žou bejt mazlíci a šampáni kousavci.
A fretka opravdu neni vhodnej dárek pro dít?.
Avatar

Re: ppomoc
Zaslán uživatelem/kou: Lusinda (IP)
Datum: 2008-06-27, 10:54
Jj myslela jsem to tak,že kluci jak p?ekonají pubertu jsou mazlí?ci.Trochu nešikovn? jsem to napsala.

Re: ppomoc
Zaslán uživatelem/kou: dendula (IP)
Datum: 2008-06-27, 10:54
S cenou kolem fretky sem seznámená,samoz?ejmn? se o ní budu starat já,ale dostane jí dcera.takže si myslíte že je jedno jestli je to tcho? nebo albím?sama si myslím,že to záleží jen na výchov? a pé?i jakou tomu malému dáte.a od kdy se tak m?žou u?it na vodítko?a s albínem se mnem?že na sluní?ko?mám hodn? otázek,ale lepší je si všechno zjistit než se p?inese domu.

Re: ppomoc
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-06-27, 10:58
dendula: Za 1) by bylo dobrý si PO?ÁDN? pro?íst tohle forum a stránky www.fretka.cz, tam najdeš základní informace, rozsáhlejší informaci jsou tady na foru, když máš konkrétní otázku, sta?í použít vyhledávání. Ale hlavn? si to tu pro?ti.
Na votdítko m?že, až bude komplet o?kovanej- psinka (2-3 dávky) i vzteklina (po 3 m?sících v?ku...)
Avatar

Re: ppomoc
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-06-27, 11:00
dendula, na zbarvení nezáleží, spíš na výchov? a na povaze...na vodítko jí m?žeš zvykat už od malinka, nebo teda spíš doma na postrojek a pak pomalu i na vodítko.jinak s tím sluní?kem by se to nem?lo p?ehán?t ani s "barevnýma" fretkama, nejen s albínama...

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 27.06. v 11:01.
Avatar

Re: ppomoc
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2008-06-27, 11:03
a ješt? bych poradila koupit knížku Petry Nerandži?ový - Fretka :-)
Jinak hledat co nejvíce informací, protože fretka je zví?e, které si ?lov?k zamiluje. Má své pro a proti. Každé zví?e to tak má! :-)

A dobré by bylo zajít k n?komu, kdo fretku má, aby sis o?uchala prost?edí a seznámila se s ní ;-))))

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: ppomoc
Zaslán uživatelem/kou: dendula (IP)
Datum: 2008-06-27, 11:08
Práv? že už mám všechno p?e?tený snad t?ikrát,nejsem ten tip co si n?co koupí a pak zjištuje co a jak.vzhledem k našemu zví?ecímu obyvatelstvu co máme doma si myslim,že se o ní postaráme dob?e.ale je lepší komunikovat s n?kým kdo s tím má zkušenosti,než to n?kde vy?ítat.rázn? sem odmítla jí kupovat ze zverimexu,ale jen od chovatele abych vid?la v jakých podmínkách jí chová atd.v po se máme p?ijet podívat tak uvidím,ale práv? že se mi ten albím moc nelíbí,po?ád m? láká ten tcho?

Re: ppomoc
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2008-06-27, 11:10
dendula - m? se albínci zprvu taky nelíbili, ale když jsem je vid?la na živo, tak jsou to takoví mazlíci ;-)

ono stejn? si vybereš pak podle toho, která potv?rka ti padne do oka ;-))))

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: ppomoc
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-06-27, 11:10
dendula, já taky necht?la albínka, tak mám tcho?e :-) ale jak koukám na ten atavar Žofiro, ten lední medv?d s tou otev?enou hubou taky neni k zahození :-)
Avatar

Re: ppomoc
Zaslán uživatelem/kou: Lusinda (IP)
Datum: 2008-06-27, 11:13
Tak to jsi m?j ?lov?k-tcho?ík je nejlepší.Je fajn,že jsi tak zodpov?dná Dendi,ur?it? jsme T? necht?li odradit.Jen je spousta lidí,kte?í si koupí roztomilý ?umá?ek a pak se diví,že mají doma šelmi?ku a po pár m?sících se jí zbavují.

Re: ppomoc
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-06-27, 11:23
dendula,

první krok ke koupi fretky je koup? knížky o jejím chovu. fretka je natolik jiná než pes nebo ko?ka, že je d?ležité mít základní info skute?n? v?as, aby vás n?co nep?íjemn? nezasko?ilo. pak si jen m?žete ?íct - aha, to tam bylo, a my jsme tomu necht?li v??it! v??te... cokoli je o fretce napsáno o tom, že smrdí, kouše, není ?istotná - všechno je to pravda a ?asto je to mnohem horší... ;o)
p?esto je to zví?e, které si (nenormální) ?lov?k musí zamilovat.

mazliv?jší (a smrdut?jší) jsou kluci, na barv? nezáleží. mám "podm?re?ného" šampan?, ten je jak šídlo (trochu podobný živ?jším holkám), elegantního st?íbr?áka, ten je dost namyšlenej... :o) a klasického tcho?e - nejv?tšího mazla, kterej se mi pro pohlazení sápe do náru?e nebo na klín... :o)

od chovatele, který vám nabízí albína, že tolik nekoušou místo základních informací o chovu nebo odkazu na dobrou knihu, bych se držela rad?ji dál, stejn? jako od zví?at ze zverimex?.

Re: ppomoc
Zaslán uživatelem/kou: dendula (IP)
Datum: 2008-06-27, 11:27
uvidim v po,t?eba mi ten albín padne do oka a nebo se mi chovatel nebude líbit a nekoupim od n?j nic a budu hledat dál.to že bysme se jí zbavili to opravdu nehrozí,máme doma trošku náro?ný zví?átka viz,chameleon atd.takže dennodení pé?e mám ned?lá problém.holt máme rádi zví?átka.

Re: ppomoc
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-06-27, 11:28
Martino, možná to ten chovatel skouší na nová?ka s "nekousavým albínem" taky proto, že albínci se hú? udávají :-))))
Avatar

Re: ppomoc
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-06-27, 11:31
johana,

BINGO....

Re: ppomoc
Zaslán uživatelem/kou: dendula (IP)
Datum: 2008-06-27, 11:31
Práv? to si myslim,protože ?íkal že má poslední mlád? a to je albím.tak m? taky napadlo že ho nem?že udat a tak mám to takhle vychválil.skoro všude vidím,že skoro všichni mají tcho?ovité barvy tak to snima nem?že byt tak zlí jak nám to ?íkal.

Re: ppomoc
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-06-27, 11:37
dendula,

obávám se, že pé?e o fretku se s pé?í o chameleona skute?n? nedá ABSOLUTN? srovnat... ;o))
tedy hlavn? se nedá srovnat pé?e fretky o vaše nohy, vaše ruce, vaši podlahovou krytinu, vaše kv?tiny, vaše v?ci v jakékoli výšce voln? položené a prost? celkov? o váš byt a v neposlední ?ad? o vaši trp?livost (musí být skute?n? nekone?ná!!! kam se hrabou puber?áci) a celkové duševní zdraví (jakákoli nervová porucha se s p?íchodem fretky do domácnosti zásadním zp?sobem zhorší).

kupte knihu (fretka jako domácí zví?e, p. nerandži?ová), tu máte p?e?tenou za hodinu-dv?. ješt? je ?as si všechno dob?e rozmyslet... :o)




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 27.06. v 11:37.

Re: ppomoc
Zaslán uživatelem/kou: Lusinda (IP)
Datum: 2008-06-27, 11:39
Fre?ula má osobitou povahu,ale pokud bude celý den zav?ená v kleci a ven si ji vezmou jen ve?er na ho?ku,tak bude ?ádit jako ?erná ruka bez ohledu na barvu.

Re: ppomoc
Zaslán uživatelem/kou: dendula (IP)
Datum: 2008-06-27, 11:45
Myslela sem to obecn?,ne o zlobení a tak,ale t?eba kolem chamíka musíte denn? lítat.rosit,svítit,chytat zdrhlí cvr?ky což je n?kdy na blázinec když cvrká celou noc v ložnici za postelí,v tomhle sm?ru jsem to myslela,že ta pé?e o to mi nebude d?lat problém.a zase nejsem takovej "blb" abych nev?d?la do ?ehu jdu.Je fajn že na všechno upoznujete,proto sem sem napsala.je to lepší než to vy?íst.bohužel nemám se ke komu dojít podívat,protože v mým okolí nikdo fretku nechová.tak aspon tahle od vás dostanu informace.

Re: ppomoc
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-06-27, 11:46
a ješt? jedna mali?kost - když je fretka nemocná (a to není tak neobvyklé, spíš bych ?ekla, že rozhodn? podstatn? ?ast?ji než psi nebo ko?ky), zpravidla je nutné navštívit veta v n?jakém v?tším m?st? (ideáln? praha nebo brno), protože "b?žný" vet ví ?asto o fretce mén? než samotný chovatel a je schopen jí svojí dob?e mín?nou lé?bou i ublížit (zkušenosti mnoha z nás). lé?ba fretky se tedy krom vlastních náklad? prodraží i o cesty, p?ípadn? hospitalizaci zví?ete.
(pro ilustraci - v loni sou?asn? moji dva nemocní, na ja?e a na podzim znovu, celkem m? ta sranda stála kolem 13 tisíc)

Re: ppomoc
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-06-27, 11:47
odkud jste?

Re: ppomoc
Zaslán uživatelem/kou: dendula (IP)
Datum: 2008-06-27, 11:52
vet kliniku máme skv?lou takže to by zas problém nebyl.no uvidíse co uvidim u chovatele.od toho se to bude vyvíjet co dál.

Re: ppomoc
Zaslán uživatelem/kou: dendula (IP)
Datum: 2008-06-27, 11:53
z jižních ?ech,stráž nad nežárkou

Re: ppomoc
Zaslán uživatelem/kou: Lusinda (IP)
Datum: 2008-06-27, 11:54
Já jsem z Brna Dendo,fre?uláka mám jen jednoho,ale samoz?ejm? m?žete mrknout.Jinak o vetovi psala Martina úplnou pravdu,úpln? zdravá fretka je sci-fi a v podstat? i banální onemocn?ní je vážné,musíte k vetovi a ceny jdou ro?n? opravdu do tisíc?.

Re: ppomoc
Zaslán uživatelem/kou: dendula (IP)
Datum: 2008-06-27, 11:57
tak žádný zví?e se neobejde bez zdrav problém?,ale jestli jsou všechny fretky takhle ?asto nemocný?

Re: ppomoc
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2008-06-27, 12:06
Dendulko. Chci vám jen ?íct, že lítání kolem chamíka není ani ?tvrtinové jako kolem fretky a to nejsem šílenec, který by skákal jen kolem frete?ky mám své práce dost a dost, ael pokud se vám zdá, že kolem chamíka lítáte, tak kolem fretky se už nezastavíte! Já mám fretku sotva 14 dní a na veterin? jsme už byli p?tkrát! Dob?e si to promyslete.
Avatar

Re: ppomoc
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-06-27, 12:06
nevím, ?emu ?íkáš "?asto", ale podstatný je, že i oby?ejn? vypadající pr?jem nebo nachlazení m?že fretku b?hem pár dn? zabít. takže n?jaká "domácí" lé?ba u fretky prakticky nep?ichází do úvahy, to si m?že dovolit jen zkušený chovatel a i ten jen velmi opatrn? (a krátkou dobu). ale ten spíš už odhadne, jestli je nutné jet na veterinu hned te? v noci nebo to vydrží do rána, kdy si vezme dovolenou z práce.

scifi, to je p?esný - zdravá, nekousavá, ?istotná fretka, zví?e z ?íše pohádek... :o)

Re: ppomoc
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-06-27, 12:07
adelaida,

musíš taky dodat, že toho chamíka máš doma taky, aby dendula v?d?la, že nekecáš... :o)

Jít na stránku:  12345Další
Aktuální stránka:1 z 5


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist