Jít na stránku:  1234Další
Aktuální stránka:1 z 4
Nalezl jsem fretku u Olomouce
Zaslán uživatelem/kou: vavres (IP)
Datum: 2008-06-19, 21:00
Zdravím,
p?ed 3mi dny jsem na procházce,kousek od Olomouce(mezi Droždínem a Svatým Kope?kem),v lese našel fretku...
Šel jsem k ní blíže,vypadala ocho?en?,ale vystašen?,nicmén? po chvíli vyrazila sm?rem ke m?,?ichla si k natažené ruce,jak roztomilé to stvo?ení,a najednou m? siln? rafla do prstu a posléze do p?edloktí,což jsem v?bec ne?ekal,bylo to bolestivé a navíc se docela držela.
Nev?d?l jsem co d?lat,navíc sem za?al pochybovat o tom,že je to fretka,a zvažoval,zda to není vzteklá kuna,takového rizika jsem se bál i u fretky...no a asi po hodin? a p?l marného lovu do mikiny p?ijel kamarád s krabicí a fretku jsem odchytil a dovezl dom?.
Posléze jsem jel k veteriná?ovi,který mi ?ekl,že si mám fretku 5 dní nechat doma,kdyby se u ní projevily n?jaké p?íznaky vztekliny.A dostal jsem od taty dochtora tetanovku,která myslím v?bec nebyla pot?eba...
Nyní mám fretku doma a starám se o ni,plno informací jsem již vy?etl na netu,p?edevším tady,díky moc za to!8)

Hledá se majitel,jinak si fretku nechám(n?jak mi p?ir?stá k srdci),nebo ji n?komu hodnému dám.
Fretka je tcho?ovité barvy-klasické zbarvení?,vypadá to na sami?ku(je to u fretek dob?e poznat?),?ekl bych nedosp?lou...ale tohle se mi strašn? blb? odhaduje...rád bych se vás zeptal,jak mohu odhadnout stá?í fretky a jak se pozná dosp?lá fretka,zkusím ji aspo? zvážit.
Díky za odpov?di a omlouvám se za množství t?ch kec? kolem8)

Takže kdo ztratil fretku n?kde poblíž Olomouce,ozv?te se mi na mail vavres@centrum.cz,nebo na telefon 607801175

Re: Nalezl jsem fretku u Olomouce
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-06-19, 21:16
Vevres: Uf! Díky že ses fretky ujal!
Same?ek se pozná tak, že na b?íšku má "výstupek" p?irození...sami?ka ne. Pokud je fretka plachá a nemúžeš ji obrátit b?íškem nahoru, sleduj když kaká. Fretka p?i tom vétšinou i ?úrá. Sami?ka mude mít louži?ku t?sné u hovinka, same?ek má louži?ku pár cm od hovínka. To platí u mladých fretek a kastrovaných same?kú. Dosp?lý nekastrovaný same?ek má viditelná varlata.
Stá?í fretky lze poznat nap?. podle zubú, ale to po netu asi neporadim. Poznal by to vet co má skušenosti s fretkama.
Každopádn? t?eba fretku od?ervit (lépe nechat ud?lat rozbor trusu), odblešit (jestli jeví známky že má blechy) a po kontrole zdravotního stavu vetem nechat zao?kovat (psinka, vzteklina). A pokud je to sami?ka, nechat skontrolovat vetem jestli neni v ?iji, nebo gravidní.
P?eji hodn? radosti s fretkou!
Avatar

Re: Nalezl jsem fretku u Olomouce
Zaslán uživatelem/kou: sarussa (IP)
Datum: 2008-06-19, 21:31
ty jo, tak to ta frete?ka m?la vážn? št?stí, že si ji chytl a že se ti to poda?ilo, protože fretku je fakt t?žké kolikrát chytit. Rad?ji být tebou tak s ní vážn? zajdu na tu veterinu v Olomouci je pár dobrých veteriná??, nap?. pan Procházka v Holici. Kdyby si cht?l tak ti dám na n?j kontakt. Já bydlím kousek od Olomouce, takže vím k n?mu jsem taky chodila te? i s fretkama chodím k panu Gálkovi, ten je taky dobrý.

[www.oriens.estranky.cz]

Re: Nalezl jsem fretku u Olomouce
Zaslán uživatelem/kou: sarussa (IP)
Datum: 2008-06-19, 21:32
jé omlouvám se asi jsem to špatn? ?etla nebo n?jak p?ehledla, ty jsi už tedy u veta byl, a co frete?ka je n?jaká vyhublá nebo tak a zdravotn? je na tom dob?e?

[www.oriens.estranky.cz]

Re: Nalezl jsem fretku u Olomouce
Zaslán uživatelem/kou: vavres (IP)
Datum: 2008-06-20, 10:33
no je docela v po?ádku,taková blbounka,po?ád by n?co jedla,krade mi jídlo8DVypadá na venek v po?ádku,od?ervení a kontrolu u veteriná?e plánuji další týden...
Já bych to odhadl na mladou sami?ku,má bradavky,?itní a pohlavní otvor od sebe trochu vzdálený,snad bych samce poznal podle penisu a varlat.
Trus má asi v po?ádku,akorát ob?as netrefí stelivo8)
Smím se zeptat,na kolik p?ijde návšt?va veteriná?e s celkovou prohlídkou,od?ervením,p?ípadn? odblešením a o?kováním?
fretka chytla v lese pár klíšták?,které se mi zatím nepoda?ilo vytáhnout,jak sebou po?ád vrtí.
Díky za info a tipy!
Kolik m??í a váží dosp?lá fretka?

Re: Nalezl jsem fretku u Olomouce
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-06-20, 10:44
vavres: tady jsou základní biologické údaje fretek: [www.fretka.sk]
S cenou vet. prohlídky to je t?žké....ty ceny se u jednotlivých vetú výrazn? liší.
Avatar

Re: Nalezl jsem fretku u Olomouce
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-06-20, 10:50
m??í nevím, ale váží cca od 500 do 1100 g. m?že to být i víc nebo mí?, ale to už jsou v?tšinou extrémy.

jo a na bradavky moc nespoléhej, nebo ty snad znáš n?jakého chlapa, kterej je nemá? ;o)))
"trochu vzdálený" otvor ?itní a pohlavní mi ukazuje spíš na samce, resp. ?emu ?íkáš "trochu"? centimetr nebo víc?


Re: Nalezl jsem fretku u Olomouce
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2008-06-20, 11:50
To Varves:
Já jsem takhle "podobn?" omylem p?išla p?ed ?ty?mi lety k mýmu fre?ákovi Ferencí?kovi. V?bec ale v?bec jsem fretku necht?la. Tak jsem ho cht?la dát do pucu a pak dho dát n?komu, kdo má fretky rád...

No, dneska už to absolutn? nechápu, na Ferencí?kovi jsem závislá a navíc k n?mu postupem p?ibyli ješt? další ?ty?i fret?í kamarádi.

Tak jestli Ti fre?ule p?ir?stá k srdci a máš podmínky na její chov, ... nedávej jí :-)))

Re: Nalezl jsem fretku u Olomouce
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2008-06-20, 13:12
Vavres: fretky jsou siln? infek?ní. Jak to vezmeš do ruky, jsi ztracený. VÍTEJ MEZI NÁMI BLÁZNY!
Avatar

Re: Nalezl jsem fretku u Olomouce
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-06-20, 17:13
Vavres,
b?íško same?ka: [forum.fretka.cz]
Avatar

Re: Nalezl jsem fretku u Olomouce
Zaslán uživatelem/kou: vavres (IP)
Datum: 2008-06-26, 01:08
Omlouvám se,že jsem neodepsal,m?l jsem trochu napilno ve škole...
s fretkou jsem byl u veteriná?e,je v po?ádku za m?síc mám jít na o?kování.
Je to mladá sami?ka.
Dneska m? ale ohromn? p?ekvapila,porodila zatím 3 mlá?ata!!!80Veteriná? u ní b?ezost nepoznal a m? to ani nanapadlo,že by mohla být t?hotná,p?išla mi na to mladá.
Pro?etl jsem tu fóra o odchovu,snad to frete?ka n?jak zvládne a mimina jí p?ežijí.
Vypadá to,že sají,což je myslím dobré,frete?ka(je to blby,ale po?ád jsem se nerozhodl pro n?jaké jméno) zatím není n?jak moc agresivní a mohl jsem mlá?ata zkontrolovat,když šla na záchod a najíst se.
Problém vidím v tom,že v sobotu odjíždím na tábor na 14dní,o fretku a malé se bude starat sestra,snad to zvládne.
Budu vd??ný za jakékoli rady.
Fretku krmím granulemi pro ko?ata,co jí mám dop?át dále?tvaroh?
Ted o male bude fretka pecovat 3týdny vícemén? sama,a pak až mohu za?ít krmit masem?
Díky za pomoc,M.Vaverka

Re: Nalezl jsem fretku u Olomouce
Zaslán uživatelem/kou: sarussa (IP)
Datum: 2008-06-26, 09:52
vavres: tak to ti teda frete?ka ud?lala p?kný p?ekvápko, dávej ji tvaroh s medem nebo s glukopurem je to dobré na posílení i na mléko. Jinak ji krm kvalitními granulemi, které mají hodn? tuk? a bílkovin, pot?ebuje to. Nejlepší jsou asi od Totally ferret baby, jsou sice drahé, ale vážn? dobré. Jinak ji m?žeš dávat ješt? i vitamínovou pastu jak je od Gimpetu t?eba baby pasta nebo junior je s vápníkem. Mládata se za?ínají p?ikmovat od 3. týdn?, ale ne všechna už p?esn? ve 3. týdnech jí, hlavn? se musí hlídat zda sami?ka má mléko, to poznáš tak že bud miminka sají a nebo sta?í zmá?knout t?eba cecíky a m?lo by mléko vytéct. Jinak p?ikrmují se masem m?žeš hov?zím i ku?ecím, já jsem ho mím uva?ila a pak namixovala, protože v lét? rad?ji syrové nedávám, a postupn? jsem jim i do toho p?idávala granule, které jsem spa?ila a taky namixovala s trochou tvarohu, pokud ty granule jsou vážn? kvalitní tak fretátku dají co pot?ebuje samoz?ejm? i s fret?ím mlékem. Jinak p?eji frete?ce a mim??m hodn? zdraví?ka :) a jsem teda p?kn? zv?davá kdo bude tatínek :) jestli to bude n?jaký tcho?ík že by? A jinak kloubouk dol? p?ed tebou, že to nevzdáváš a máš takovou odvahu, protože ne každý úplný za?áte?ník by na to m?l, mít doma pár dní frete?ku a hned s ní odchovávat mládátka. Jinak frete?ka m?že být pár dn? agresivn?jší, brání si mládátka, tak ji nechej v klidu a moc nestresuj, taky se m?že stát že si je bude r?zn? schovávat a odnášet i na jiná místa. Já bych tedka hlavn? ty první dva dny kontakt s nimi minimalizovala, jen kontroluj zda mládátka pijí a nejsou-li n?která n?jak slabá, protože se m?že ješt? stát, že n?jaká v prním týdnu um?ou :( Ale pokud je sami?ka v poho tak se m?žeš klidn? i kouknout na pohlaví pokud to poznáš.

[www.oriens.estranky.cz]

Re: Nalezl jsem fretku u Olomouce
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-06-26, 10:05
Vavres a? se miminkúm a freti?ce da?í :-))) na za?áte?níka na to jdeš výborn?, to zvládnete :-))) no a je taky dost možné, že miminka budou polotcho?i....maminka fretka, tatínek tcho? :-)))
Avatar

Re: Nalezl jsem fretku u Olomouce
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2008-06-26, 10:49
vavres: to jste do chovatelství fretek spadli nedobrovoln? pon?kud zprudka! :-))
No, frete?ka má neuv??itelné št?stí: zaprvé, že ji v?bec n?kdo našel, zadruhé jako bonus že ji našel ?lov?k s mozkem, který si sám dokáže obstarat informace, zat?etí že ji našel n?kdo ochotný tolerovat takové výst?elky jako je ne?ekaný porod :-))
Až odjedeš a necháš je sest?e, možná by jí pomohlo, kdyby se tady na fóru našel n?jaký zkušený chovatel a dal jí na sebe telefonní ?íslo, aby m?la komu volat, kdyby si nev?d?la rady... (Já mám bohužel jenom kastrovaný samce, takže se nenabízím...)
Tak hodn? št?stí!
Avatar

Re: Nalezl jsem fretku u Olomouce
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-06-26, 11:06
vavres, tak to gratuluju :oD
jen teda to o?kování ted odlož a nech jí nao?kovat až po odstavu.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Nalezl jsem fretku u Olomouce
Zaslán uživatelem/kou: vavres (IP)
Datum: 2008-06-26, 14:53
Ahoj díky za odpov?di,tohle je velmi p?íjemné fórum,celá tato stránka mi velmi pomohla8)
No,od mala mám rád p?írodu a te? studuji biologii,mým koní?kem jsou spíš bezobratlí...nicmén? fretka je parádní8P
Bohužel zatím jedno mlád? uhynulo,zbývající dv? se snad mají k sv?tu,Klotylda(už sem se rozhodl8D)ob?as odb?hne na granule a vodu a zatím není výrazn?ji agresivní.Zkontroluju jí ty cecíky,ale myslím,že mlá?ata sají,takže snad v po?ádku.
Koupím jí teda n?jaký bílý jogurt a tvaroh,zítra zkusím obstarat i n?jaké ty lepší granule.
celý pelíšek po porodu trochu zapáchá,nevadí to mlá?at?m?jinak je pom?rn? ?istý,žádné stopy porodu jsem nepozoroval.
S o?kováním rozhodn? po?kám,veteriná? stejn? ?íkal,že se mám stavit tak za m?síc,až si na mne zvykne.
Vy?etl jsem tu,že b?ezost trvá asi 40dní...myslíte,že by fretka tak dlouho mohla žít v lese,aby bylo možné,že ji napá?il n?jaký tcho??navíc v okolí není moc vhodné post?edí pro tcho?e,?ekl bych,nikdy jsem tu ani žádné nepozoroval,pouze kuny a lasice.
Myslím že byla napá?ená cílen?,nebo v n?jakém chovu,mlá?ata se mi jeví pon?kud dost sv?tlá,od kdy se za?ínají vybarvovat?

Škodak,že musím jet na tábor,rád bych se o n? staral osobn?,ale snad aspo? budu za 14 dní p?íjemn? p?ekvapen,jak budou velcí8)

Re: Nalezl jsem fretku u Olomouce
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-06-26, 15:04
je taky možné, že byla nakryta fre?ákem a pak se n?komu stratila....ale mohla být v tom lese i dýl...no když ?íkáš že tam tcho?i nežijou, tak asi malé polotcho?i nejspíš nebudou :-) to by se stejn? poznalo až budou v?tší.
Avatar

Re: Nalezl jsem fretku u Olomouce
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-06-26, 15:08
taky bych ?ekla, že byla nakrytá ješt? p?ed út?kem/vyppušt?ním, p?eci jen by v tom p?ípad? musela být venku víc jak m?síc a to se mi zdá moc na to, aby p?ežila a byla v relativn? dobrým stavu.mládata za?ínají tmavnout tuším kolem jednoho týdne (odchovala jsem albíny a ti mi netmavli, takže nevím p?esn? :o) ), ale už ted se dá rozeznat, jestli budou mládata "barevná" a nebo albíni, barevným mládat?m prosvítají ?erná o?ka a u albín? nejsou o?i tém?? vid?t.
jinak pelíšek bych po porodu vym?nila, nebo aby nebyla až tak stresovaná, zkus jí tam dát n?jaký mový hadr bo pelíšek a t?eba ve?er vyndat ten starý, aby to nebyla až taková zm?na a ona necht?la mládata n?kam tahat...

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 26.06. v 15:09.
Avatar

Re: Nalezl jsem fretku u Olomouce
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-06-26, 15:21
vavres: posílám Ti mail
Avatar

Re: Nalezl jsem fretku u Olomouce
Zaslán uživatelem/kou: vavres (IP)
Datum: 2008-06-26, 15:39
pelíšek jsem vym?nil... p?i kontrole jsem zjistil velice nep?íjemnou v?c, jedno mlád? má amputovaný ocas tém?? u ko?ene a má poškozenou zadní nožku,j ako odkouslé dva prsty, má šanci p?ežít, nebo mu to mám uleh?it? je ?ilé, ale nemyslím že p?ežije, vypadá že ho to bolí... ud?lala mu to máma p?i porodu? stalo se vám n?kdy n?co takového?
8(((((
asi budu nucen mlád? zabít, neznáte n?kdo co nejmén? bolestný zp?sob?

porod+



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: martina dne 17.06. v 20:52.

Re: Nalezl jsem fretku u Olomouce
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-06-26, 15:41
varves, ob?as se to p?i porodu stávám, že mu samice n?co ukousne...loni (?) p?ežila i sami?ka s ukousnutou tlapkou...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Nalezl jsem fretku u Olomouce
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2008-06-26, 15:47
Vavres, zabít snad ne ty sám! Kdyby to bylo opravdu nevyhnutelné, tak k veteriná?i na uspávací injekci.

Dáda, Fitch, Šefi a Hagi
Avatar

Re: Nalezl jsem fretku u Olomouce
Zaslán uživatelem/kou: vavres (IP)
Datum: 2008-06-26, 15:47
hmm,ale ocas je pro fretku dost d?ležitý ne?myslím,že mlád? zran?ním stejn? d?ív nebo pozd?ji podlehne8(

Re: Nalezl jsem fretku u Olomouce
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-06-26, 15:49
varves, bez ocasu je fretek celkem dost a v b?žnym život? je to nijak neomezuje...však jsou to zví?ata žijící v domácnosti, co nemusí podávat žádné extra výkony aby se uživili...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Nalezl jsem fretku u Olomouce
Zaslán uživatelem/kou: vavres (IP)
Datum: 2008-06-26, 15:50
pro? né já sám?zdá se ti to morbidní?nemysli si,že m? to t?ší,ale to mám jet s takovým drobkem k veteriná?i?
Zatím to mlád? nechám,myslím že stejn? brzo um?e ale...chjo,tak to mé po?áte?ní nadšení tochu uvadá
8'(

Re: Nalezl jsem fretku u Olomouce
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2008-06-26, 15:50
vavres - petra.p má frete?ku bez ocásku :-) Jestli máš t?eba n?jaké pochybnosti, tak jí napiš :-)

a jsem ráda, že jsou mezi "nefretka?i" lidi, co se nezaleknou si fretku vzít a pak ješt? odchovávat mladé!
Fakt p?ed Tebou smekám! :-)

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Nalezl jsem fretku u Olomouce
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-06-26, 15:50
neboj, jestli je mlád? jinak životaschopné, ocásek ani ?ást tlapky mu až tak chyb?t nebude (to spíš majiteli). a pokud není, nep?ežije p?íštích pár hodin/dní.

moje první fretka (nepo?ítám tu, která nep?ežila první o?kování canvacem, na ten POZOR!) taky nem?la celý ocásek, chyb?la asi p?lka. všechny ostatní se mi tím pádem zdály oškliv? a divn? dlouhoocasé... ;o)

Re: Nalezl jsem fretku u Olomouce
Zaslán uživatelem/kou: vavres (IP)
Datum: 2008-06-26, 15:52
dob?e,nebudu to nijak ?ešit a nechám mlád? osudu,moc tomu nev??ím,že p?ežije,ale uvidíme.
omlouvám se za unáhlenou reakci,nesnáším,když zví?ata trpí,mám s tím již dost zkušeností8(

Re: Nalezl jsem fretku u Olomouce
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-06-26, 15:53
Vavres: ???? Nejsme snad ve stredoveku...promin, ale neblazni, zabijet vlastnorucne ziveho tvora!!!!
Nicemu to malemu vubec nevadi, takovych fretek je spousta- moje chovatelka me fretky ma nyni taky jednu bez ocasku, jednu s rozstepem...a rozhodne nebylo treba je zabijet.
Nech tomu ted volny prubeh, pak je vet zkontroluje...az budou vetsi.
Avatar

Re: Nalezl jsem fretku u Olomouce
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-06-26, 15:53
vavres- nech ho, t?eba fakt p?ežije... bezocasejch fretek je fakt dost a v?tšinou to je p?esn? z toho dlvodu, že jim je máma ukousne.
A packa??? P?ežít m?že nebo taky ne, v každym p?ípad? mu dej šanci...
A ocásek pot?ebujou maximáln? tak na vrt?ní p?i h?e... ne, fakt ocas neni pro n? životn? d?ležitej, packa taky vlastn? ne. Kdyby mu chyb?la hlavi?ka, je to o n??em jinym, tohle jsou "postradatelný" údy...
Avatar

Jít na stránku:  1234Další
Aktuální stránka:1 z 4


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist