Jít na stránku:  123Další
Aktuální stránka:1 z 3
O?kování - Biocan - více?etné úmrtí
Zaslán uživatelem/kou: Baruška (IP)
Datum: 2008-05-09, 17:47
Dobrý den,
ráda bych upozornila všechny chovatele,kte?í se chystají se svými odchovy na o?kování.Ve st?edu ve?er jsme byli o?kovat naše první miminka-bylo jim 6 týdn? a 4 dny,vetriná? používá vakcínu Biocan,tou také nao?koval i miminka,vše se zdálo být v po?ádku,ale ráno p?i krmení jsem našla 3 mrtvá a zbylá dv? um?ela p?i cest? na veterinu =ó( S veteriná?em jsme se shodli na tom, že úmrtí zp?sobil práv? Biocan.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 09.06. v 17:12.

Re: O?kování - Biocan
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2008-05-09, 17:51
P?itom vím, že Biocan byl doporu?ován, jako jeden z t?ch lepších, tak to je fakt divné :-(

Je mi to moc líto :-((

Dáda, Fitch, Šefi a Hagi
Avatar

Re: O?kování - Biocan
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-05-09, 19:15
to je hodn? závažná informace. a tvých mlá?at je mi moc líto, báro... :o(
ob?as se stane, že zví?e (nebo i ?lov?k) um?e po o?kování (jakémkoli), ale hned všechna mlá?ata, to je fakt blbý... :O((

m?žeš, prosím, napsat p?esný název té o?kovací látky? bývají tam r?zné zkratky, k?ížky, p?ípony, tak jestli bys mohla to n?kde najít.


Re: O?kování - Biocan
Zaslán uživatelem/kou: ko?kodan a Fífa (IP)
Datum: 2008-05-09, 20:09
Taky je nám to moc líto:(
Když jsme my nechali fret? podruhé o?kovat, dali jí Eurican. Ale jak jsme pozd?ji zjistili, ne jen proti psince, ale i proti leptospiroze, myslím. Fre?e nám potom hodn? zvracelo:(
P?edtím dostalo (u p?vodní majitelky Biocan P a Biocan D. Také jste tam m?li tyto písmena?
Avatar

Re: O?kování - Biocan
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-05-09, 21:40
Baruško, to je mi líto, p?ijít o všechna mlá?átka t?sn? p?ed odstavem je opravdu tragédie :ó(
Napiš sem prosím, jak už T? žádala martina, celý název vakcíny. Napiš prosím i ?íslo šarže a expiraci vakcíny (vše je na nálepce od vakcíny v o?kováku).
?ím byla dosud o?kovaná maminka t?chto fre?átek? Obešlo se to bez negativních reakcí?
Vid?li jste u fre?átek po o?kování i n?jaké p?íznaky, že n?co není v po?ádku - zvýšené slin?ní, zvracení, pr?jem, k?e?e, poruchy dýchání nebo jiné?
Omlouvám se za takový výslech, ale kdyby se stalo n?komu dalšímu n?co podobného, budeme se mít ?eho chytit... T?eba m?že jít o špatnou šarži vakcín.
Avatar

Re: O?kování - Biocan
Zaslán uživatelem/kou: Baruška (IP)
Datum: 2008-05-09, 22:37
Myslím,že to bylo Biocan DP,ale nejsem si jistá,doma se na to podívám a potom napíšu.

for Vendula:Žádné reakce t?sn? a krátce po o?kování jsem si nevšimla,chvilku po p?íjezdu domu jsem jim ješt? dala najíst a pak jsem odešla do práce.Ve ?tvrtek ráno jsem je šla nakrmit a našla jsem je tak.Ta dv? miminka co um?ela pozd?ji se hodn? klepala a nemohla na noži?ky.Doma kouknu do o?ovacího pr?kazu a doplním jak o?kování miminek tak i maminy.Loni na o?kování biocan m?l hodn? špatnou reakci kamarád?in same?ek,ale všude jsem ?etla,že na první o?kování nem?žou nijak reagovat =ó(

Re: O?kování - Biocan
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-05-09, 22:52
Baruško, na o?kování m?že negativní reakce p?ijít bohužel kdykoliv :o( Záleží na vakcín? (volba správné vakcíny, složení, expirace, skladování, aplikace, šarže,...) i na kondici jedince (celková imunita, momentální zdravotní stav,...). V?tšina fretek snáší vakcinaci bez problém?, výjimkami jsou pouze jedinci, kte?í reagují z n?jakéhoo d?vodu nep?im??en?. Ale to že um?e celý vrh najednou opravdu vypadá na problém ve vakcín? a ne ve fre?átkách :o(
Biocan není co se tý?e složení pro fretky úpln? to nejideáln?jší ale vzhledem k malému výb?ru vakcín vhodných proti psince pro fretky na zdejším trhu je jedním z "menších zel" a proto se nachází mezi doporu?ovanými.
Rozhodn? si za to nedávejte vinu, Biocanem o?kuje mnoho fretka?? a v?tšinou se to obejde bez negativních reakcí.
Avatar

Re: O?kování - Biocan
Zaslán uživatelem/kou: sarussa (IP)
Datum: 2008-05-10, 12:24
Báro: to je mi moc líto :´( tedka mám doma taky 11 miminek (2 týdny) a nedovedu si p?edstavit jak hrozn? bych se cítila a jak by mi bylo kdyby se mi stalo to co tob? :´( Ted se s nimi budu bát jít na o?kování.

Moje fretky byli poprvé o?kovány Biocan Puppy- D a bylo to bez problém?, to mi teda ?íkala chovatelka, druhé a t?etí p?eo?kování m?li Eurican DHPPI2 a to také snášeli úpln? bez problém?, nevím co je na tom pravdy, ale m? veteriná?, který podle mích zkušeností rozumí fretkám ?ekl, že Eurican je pro fretky nejlepší, že je to podobné bázi o?kování v Americe co mají pro fretky

[www.oriens.estranky.cz]

Re: O?kování - Biocan
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-05-10, 13:31
Ano, Eurican je v sou?asné dob? u nás na trhu nejvhodn?jší vakcínou pro fretky proti psince. Má jen tu nevýhodu, že krom psinky obsahuje ješt? protilátky proti n?kolika dalším chorobám, proti kterým fretky o?kovat nepot?ebují.
Avatar

Re: O?kování - Biocan
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2008-05-10, 22:03
To, že se klepali a nemohli na noži?ky možná mohla zp?sobit ta psinová ?ást vakcíny.
Biocan DP obsahuje: Virus febris contagiosae canis a Parvovirus enteritidis canis. Takže proti psince o?kuje oslabeným virem a možná vyvolala psinku.
Každopádn? by m?l toto veteriná? nahlásit vyrobci jako nežádoucí ú?inek na odd?lení farmakovigilance (dohled nad nežádoucími ú?inky).
Já mám ?íslo na MVDr. Michala Carase +420 517 318 512. Je to ?editel sekce kontroly a jišt?ní jakosti v Bioveta (výrobce vakcíny). Ur?it? by se to m?lo nahlásit. Nevím jak je to s tím, že vakcínu doporu?ují jen pro psy, takže za nežádoucí ú?inky u fretek neru?í, ale nahlásila bych to... už kv?li dalším fre?átkám...

zde odkaz na informace o vakcín?, snad bude fungovat:
[www.bioveta.cz]

Já nejsem veteriná?, ale ze zkušeností vím, že o?kování polyvalentními vakcínami je vždy rizikov?jší. Je to velký nápor na imunitu mlá?átek a pokud se používají oslabené viry...mohou prost? vyvolat onemocn?ní, vyjíme?n? ale mohou. Nejlepší je o?kování rozd?lit a psinka je u fretek kapitola sama pro sebe....
Je to hrozná ztráta p?ijít o všechna fre?átka a je to hodn? divný...ty okolnosti. Je mi to hrozn? líto, moc...

Re: O?kování - Biocan
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2008-05-10, 22:43
Ta nevýhoda Euricanu ,že je p?tivalentní nejmín je teda dost velká, ne že je to "jen nevýhoda ".

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: O?kování - Biocan
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-05-11, 00:09
pavlo,
problém je, že u nás (ani v evrop?) zatím monovalentní vakcína k dispozici, bohužel, není. a v?tší riziko pro naše fretky, než polyvalentní vakcína, je neo?kovat proti psince v?bec...

nahlásit problém s vakcínou by se m?l ur?it?, protože jiné vysv?tlení úmrtí všech fre?átek není... :o(

Re: O?kování - Biocan
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2008-05-11, 00:21
Já vím... monovalentní a ješt? p?ímo pro fretky nejsou. Ale problémy s o?kováním fretek jsou furt... M? je to hrozn? líto, tolik fre?átek... Fakt strašný.

Re: O?kování - Biocan
Zaslán uživatelem/kou: Marky_Ball (IP)
Datum: 2008-05-11, 11:48
Ja nechala své miminka taky o?kovat Biocanem.Byla v po?adku ?adili osto šest nic se nestalo,žadný zachvat.

Sindy,Andy,(Cassie ve vzpomínkách),Kettý,Connie,Amálka,Kloe a kluci Oskar,(Osky ve vzpomínkách),?árlí,Filípek a Falko

[www.klubkofretulek.wgz.cz]
Avatar

Re: O?kování - Biocan
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-05-11, 11:54
p?ed dv?ma lety jsem Biocanem též nechala o?kovat sv?j odchov = 6 mladých a vše bylo bez problém? i p?i 2. o?kování (biocan), které podstoupila 4 miminka také ješt? u m?. Další rok mi už ale n?kolik majitel? mého odchovu hlásilo problém s p?eo?kováním u biocanu a osobn? znám i jiné chovatele, jejiž fretky m?li z biocanu problémy..

tvého odchovu je mi moc líto, byl to také m?j první a poslední odchov a nedovedu si p?edstavit, že bych o n?j m?la takhle p?ijít :ó(

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: O?kování - Biocan
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-05-11, 14:39
Malé "osv?žení", od MF, jak je to s protipsinkovými vakcínami pro fretky:
[forum.fretka.cz]

Takže je na posouzení každého chovatele, zda nechá své fretky o?kovat vakcínami pro fretky né úpln? vhodnými, ale mén? valentními (Biocan), nebo zda zvolí bezpe?n?jší vakcínu, která je ale bohužel polyvalentní (Eurican, p?ípadn? Duramune).

Jsme v kontaktu s firmou Merial a spole?n? se snažíme docílit toho, aby byl PureVax co nejd?íve dostupný i na našem trhu. Prozatím probíhají studie Purevaxu v Evrop?, takže tato vakcína se na tuzemský trh dostane nejd?íve za n?kolik let.
Avatar

Re: O?kování - Biocan
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-05-11, 14:50
Pak je n?kdy ale problém s domluvou u veteriná??. V Kolmý mi furt nutili 5 valentní vakcínu, plus ješt? vzteklinu dohromady a d?lali ze m? debila. Já blb jsem jim na to nakonec p?istoupila, ale na p?eo?kování jsem šli jinam...
Avatar

Re: O?kování - Biocan
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-05-12, 12:29
Nas ockuje vet Nobivacem...psinku ockuje ale bez pridani nekolika soucasti(nevim, jak to mam rict), ktere jsou zbytecne.. Nevim ted presne, jak to je a kolika valentni vakcina nam tedy vznika, ale zeptam se pak.
Vzteklinu Nobivac rabbies a samozrejme zvlast.
Avatar

Re: O?kování - Biocan
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-05-12, 12:51
V?era mi u veta ukazovali vakcínu (myslím že od Nobivac), která je jen dvousložková (psinka, parvák) je ur?ená pro št??ata a prý ji fretky výborn? snáší.....
Avatar

Re: O?kování - Biocan
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-05-12, 13:03
Johanko, tak to mozna bude neco na ten zpusob...
A reakce jsme nikdy nemeli zadne, ani unava, nic..Takze jsem spokojena.
Avatar

Re: O?kování - Biocan
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2008-05-12, 15:19
U nás to je p?evážn? Nobivac. m?li jsme i Biocan i Eurican a vše bylo zatím "?uk ?uk" v po?ádku. Nejmín složek má ale asi Biocan. m?že mít jen tu Puppy verzi a to je myslím práv? jen proti psince. Jinak potom je DP a Nobivac má DHP. Teda jestli se n?co nezm?nilo.
Avatar

Re: O?kování - Biocan
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-05-12, 16:01
Ta dvousložková vakcína proti psince co mi ukazovali veti byla myslím od fi. Intervet International (Holandsko) Nobivac Puppy DP.
Avatar

Re: O?kování - Biocan
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-05-12, 16:47
Pokud kouknete kousek výš, kde jsem odkazovala na p?ísp?vek od MF, do?tete se tam, že Nobivac je, stejn? jako Canvac, vyráb?ný na psích bu?kách. Sice jen ?áste?n? ale p?ece. A práv? z vakcín, které jsou vyráb?ny na psích bu?kách hrozí, že fretka onemocní akutní psinkou.
Je fakt, že Nobivac se na o?kování fretek proti psince doporu?uje (protože náš trh mnoho použitelných vakcín nenabízí a také proto, že se u n?j nevyskytly tak závažné nežádoucí reakce jako u Canvacu). Ale ?íkám si, pro? riskovat, když si m?žu vybrat n?co jiného...
Avatar

Re: O?kování - Biocan
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-05-12, 16:51
Cetla jsem to Vendulko. Zeptam se na to veta, co si o tom mysli. Riskovat samozrejme nechci. Uvidime, co mi na to rekne.
Avatar

Re: O?kování - Biocan
Zaslán uživatelem/kou: atevi (IP)
Datum: 2008-05-12, 17:45
Zrovna jsem byla u veta s Bertie a diskutovali jsme o tom nešt?stí - tak prý nejmenší zlo je Biocan. Dle n?j je nejšetrn?jší v??i tak malému organismu, jako jsou fretky. Ta vakcína, po které mimískové um?eli musela být závadná - bu? od výroby, ?i špatn? namíchaná, ?i prošlá. Tolik jeho názor.

Re: O?kování - Biocan
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2008-05-12, 18:02
To je p?esn? ono... Opravdu je pot?eba to nahlásit výrobci a státnímu ústavu pro kontrolu lé?iv.
Fre?átka už to nezachrání, ale m?lo by se to prošet?it.

Re: O?kování - Biocan
Zaslán uživatelem/kou: atevi (IP)
Datum: 2008-05-12, 18:18
Tohle si myslím taky, ono toho z výroby mohlo uniknout t?eba více, št?n?ti to ublížit nemusí, ale n?jaký drobou??í mazlíkové ano.

Re: O?kování - Biocan
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2008-05-16, 20:26
Miminek me je moc lito :o( to ze umrou jako mala, clovek jeste celkem rozdejcha, ale maly spuntici a vsichni, jezis, to si ani neumim predstavit :o(
Barusko jaky to teda byl typ vakciny? Docela by me to dost zajimalo.. A pak co pitva miminek, byla udelana? To by asi taky dost pomohlo :(
Jinak mi to taky pripomina to co rikal jeden veterinar - "mladatkum postupne klesaji protilatky co maji z mlika od matky a v tech sesti tydnech to muze byt jeste natolik aby bojovali proti vakcine.." (laicky receno)

Avatar

Re: O?kování - Biocan
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2008-05-17, 23:21
Posílám n?co zajímavého z jednoho ?lánku od B.Williamse.

"Momentáln? jev USA pouze jedna schválená vakcína ur?ená pro fretky (Fervag-D). Nicmén? je mnoho výrobc? nabízejících živou modifikovanou psí vakcínu pro fretky. Rekombinantní vakcíny (používající jako vektor canarypox) pro použití u fretek a exotických zví?at jsou ve vývoji."

Takže bezpe?ná vakcína proti psince ur?ená pro fretky asi jen tak nebude a ty psí jsou prost? nevyzpytatelný, ach jo...

Re: O?kování - Biocan
Zaslán uživatelem/kou: Baruška (IP)
Datum: 2008-06-04, 20:00
Dobrý den,
omlouvám se za prodlévu,ale p?íliš jsem te? nestíhala.Šlo o vakcínu Biocan DP EXP: 08. 2009

Jít na stránku:  123Další
Aktuální stránka:1 z 3


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist