Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
Otec s dcerou...
Zaslán uživatelem/kou: MachiSSS (IP)
Datum: 2008-04-16, 11:48
Zdravím! V?era m?l m?j fre?ák dámskou návšt?vu a má možnost za skok (pokud se zda?il) odebrat si jedno mlá?e. Ne že bych nem?l zájem, ale když už, tak samici.
Otázka je, jestli m?žu dát samce-"OTEC" se samicí-"DCERA" spolu dohromady, aby spolu žili. Samici planuju hned jak to pujde vykastrovat... Pujde to? Díky

vícero+p?íbuzní+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 11.06. v 01:37.

Re: Otec s dcerou...
Zaslán uživatelem/kou: JanaG. (IP)
Datum: 2008-04-16, 11:50
Domnívám se, že pokud je nehodláš množit, tak by to jít ur?it? m?lo.
Samci se sami?ka bude ur?it? moc líbit a pochybuji, že pozná, že je to jeho dcera...



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 09.06. v 17:18.
Avatar

Re: Otec s dcerou...
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-04-16, 12:09
ano, pokud ohlídáš neplánované (a nevhodné) spojení, v?bec nic nebrání tomu, aby se spolu ko?kovali, honili, prali a v?bec vyvád?li lumpárny blízcí p?íbuzní... ;o)

Re: Otec s dcerou...
Zaslán uživatelem/kou: MachiSSS (IP)
Datum: 2008-04-16, 12:39
To jsem rad :-) Aspon nebude pres den sam... Az se to narodi, teda jestli se to narodi, kdy budu moct mladou samicku odebrat od matky a kdy ji budu moct dat samci do klece? Hned?

Re: Otec s dcerou...
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2008-04-16, 12:50
nejlépe v 8 týchnech odebrat fret? od matky .. btw Zkus si projít forum a n?jaké knížky :-)

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Otec s dcerou...
Zaslán uživatelem/kou: JanaG. (IP)
Datum: 2008-04-16, 12:50
Odebírá se po 6 týdnech, podle velikosti mlá??dat, postupn?.

No a do klece... to je t?žko ?íct. Uvidíš, jak se k ní bude chovat. Pokud bude v pohod?, nebude na ni úto?it ani ji nebude chtít hned znásilnit, tak v podstat? hned. Záleží na tom, jak on se k ní bude chovat. Mlád? by k n?mu m?lo chtít jít v podstat? hned, bude mu chyb?t máma a on jí bude podobný....
Avatar

Re: Otec s dcerou...
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2008-04-16, 13:15
Já mám také dva p?íbuzné doma, loni byl Pí?a v ?íji a když p?išla Babulka do ?íje taky, rozd?lila jsem je - každej svou klec a b?hali zvláš?, po m?síci jsem nechala sami?ce ukon?it ?íji a až když se zatáhla vulvi?ka, dala jsem je zase k sob?. Pokud chceš malou nechat kastrovat, nevidím v tom problém, snad jen jednou t? tohle ?eká.

A co se tý?e toho miminka - já mu taky p?ivezla sedmitýdenní hol?i?ku, dala jsem mu jí rovnou do klece, nap?ed jí vyhazoval z hamá?ku a vynášel, tak jsem jenom dávala pozor, aby se jí n?co nestalo, ale po pár dnech už to byli velcí kamarádi :)
Avatar

Re: Otec s dcerou...
Zaslán uživatelem/kou: Hanys (IP)
Datum: 2008-04-16, 22:10
Taky si budu brát Sydánkovu dcerušku, ale nejd?íve pošupajdí na kastraci (jakože Sydan) :o) Hlavn? si ?íkám, jestli to malé zvládnu, protože Syda mám od jeho t?í m?síc? a to už byl velký kluk.. :o)

Hanys a Sydie a Ema
Avatar

Re: Otec s dcerou...
Zaslán uživatelem/kou: Hanysek (IP)
Datum: 2008-04-17, 09:50
Taky se za pár týdn? chystám p?idat k tatínkovi jeho dceru, ale on už je vykastrovaný, tak doufám, že to bude v pohod?... už se nem?žu do?kat na dalšího lumpíka :-)
Avatar

Re: Otec s dcerou...
Zaslán uživatelem/kou: pejan (IP)
Datum: 2008-06-01, 17:11
ano, pokud ohlídáš neplánované (a nevhodné) spojení, v?bec nic nebrání tomu, aby se spolu ko?kovali, honili, prali a v?bec vyvád?li lumpárny blízcí p?íbuzní... ;o

Mno jo, ale jak to ud?lat, pokud jsem vid?l tak v ?íji m?li same?ci po?ád jen chu? d?lat jedno, to znamená, stejn? by spolu být nemohli a nebo jen pod dozorem, ostatní ?as by museli být odd?leni.

[pejan.rajce.idnes.cz]
[pejan.rajce.idnes.cz]
[pejan.rajce.idnes.cz]
[pejan.rajce.idnes.cz]
Avatar

Re: Otec s dcerou...
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-06-01, 17:49
pejan, dobu, kdy by byla sami?ka v ?íji by se samoz?ejm? museli odd?lit úpln?, ale to snad ty max. 4 tejdny neni tak hrozný :)
Avatar

Re: Otec s dcerou...
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-06-01, 20:24
pejan

"ohlídáš" neznamená, nic jiného, než že ohlídáš. tedy bu? po dobu ?íje sami?ky je rozd?líš, nebo jednoho z nich, p?ípadn? oba, vykastruješ... ;o)
takže kdo neuvažuje o mlá?atech od n?j, od ní, p?ípadn? od obou, v podstat? mu nic nebrání mít blízké p?íbuzné spolu. zabránit v takovém p?ípad? po?etí je pom?rn? jednoduchá záležitost.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 01.06. v 20:44.

Re: Otec s dcerou...
Zaslán uživatelem/kou: Fre?ánci z Tcho?í nory (IP)
Datum: 2008-06-01, 20:55
Já bych se p?iklonila k možnosti vykastrovat oba dva - pokud už ani od jednoho neplánujete prcky.
Sami?ku z preventivn?-zdravotních d?vod? a same?ka proto, že by jí nikdy nedal pokoj a i když by ona vykastrovaná byla, po?ád by ji tahal, znásil?oval a otravoval, což by se hol?in? taky nemuselo zrovna moc líbit ;o)


Avatar

Re: Otec s dcerou...
Zaslán uživatelem/kou: pejan (IP)
Datum: 2008-06-01, 22:40
Já nejsem moc zastáncem kastrací, je to razantní zásah do p?írody, mým dv?ma kluk?m to nechci ud?lat, ?ekal jsem, že m? t?eba donutí (že to bude t?eba v ?íji d?sný) a byla to hra?ka, tak v??ím, že jim to neud?lám ani nadále.
U sami?ky je to zase docela už v?tší operace a m?l bych o ni strach, takže radši jí koupím zvláš? klec, až ji budu mít kam dát. Chci si totiž ur?it? n?kdy vyzkoušet mít rodinku a vypiplat mimiška :-)

[pejan.rajce.idnes.cz]
[pejan.rajce.idnes.cz]
[pejan.rajce.idnes.cz]
[pejan.rajce.idnes.cz]



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 17.06. v 16:14.

Re: Otec s dcerou...
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-06-01, 22:50
pejan: já jsem m?la t?eba taky strach p?ed kastraceme t?ch mejch potvor... ale když vidim, jako jsou spokojen?jší, tak toho fakt nelituju.
Avatar

Re: Otec s dcerou...
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-06-01, 22:52
no, tak v tom p?ípad?, že jsi proti kastracím, není pro tebe vhodná p?íbuzná sami?ka. našt?stí není problém sehnat ke kluk?m nep?íbuznou.
trošku komplikované bude, aby nerodila tolikrát do roka, kolikrát bude ?íjit - i nep?íbuzné pá?ení je nutné hlídat.

s tím zásahem do organizmu máš pravdu, ale v p?ípad? holek je to ?asto jediná možnost, jak jim (kastrací) zachránit život. takže chovatel se musí rozhodnout - bu? p?irozen? nechat zem?ít nebo nep?irozen? vykastrovat... :o/

kast+ona+vícero+p?íbuzní+



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 17.06. v 16:15.

Re: Otec s dcerou...
Zaslán uživatelem/kou: pejan (IP)
Datum: 2008-06-01, 23:00
Rynn tak já zas nemyslím, že by mí kluci byli n?jak nespokojení, tak nevim...

Martina rozhodn? tyhle v?ci kolem sami?ky rozhodly moje dilema, jestli si po?ídit samce a nebo sami?ku i když jsem cht?l spíš sami?ku. Ale až budu mít druhou klec, tak si n?jakou po?ídím. Bude mít sv?j dome?ek pro sebe i pro mimiška :-)

[pejan.rajce.idnes.cz]
[pejan.rajce.idnes.cz]
[pejan.rajce.idnes.cz]
[pejan.rajce.idnes.cz]

Re: Otec s dcerou...
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-06-01, 23:04
pejan, to ne?ikám, ale kastrovaná fretka, která nemá choutky, je prost? hrav?jší... aspo? z osobních zkušeností... já mám dojem, že mám furt malý fre?ata... ale když ?íjili, tak to fakt nebylo... ale ono tohle p?ijde plíživ?, po tý kastraci to p?ijde najednou, tak je to zm?na, no...
Avatar

Re: Otec s dcerou...
Zaslán uživatelem/kou: pejan (IP)
Datum: 2008-06-01, 23:08
Já ti nevím, oni se mazlí po?ád, ?íje v podstat? byla sem tam n?jaká zna?ka a tahání za prst do pelíšku, sehnali jsme nev?sty, tedy nakonec ob? m?l Šelmá?ek, protože Bloodik byl zrovna po operaci, v pohod? se uklidnili a te? už jsou zase mazlové.

[pejan.rajce.idnes.cz]
[pejan.rajce.idnes.cz]
[pejan.rajce.idnes.cz]
[pejan.rajce.idnes.cz]

Re: Otec s dcerou...
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-06-01, 23:13
pejan, moji se nemazlej v?bec, ale kvokaj, ská?ou... prost? to, co v ?íji ned?lali... to jenom kluci leželi smutn? u dve?í, tahali Meggie a nic jinýho... te? si hrajou jak malý...
Avatar

Re: Otec s dcerou...
Zaslán uživatelem/kou: Fre?ánci z Tcho?í nory (IP)
Datum: 2008-06-02, 12:16
Jestli smím ješt? p?idat sv?j názor, tak si nemyslím že kastrace je až tak strašný zákrok proti p?írod?. Takových "zákrok? proti p?írod?" se totiž d?je spousta, jak u zví?at, tak u lidí.

Samoz?ejm? pokud ?lov?k chce odchovávat a má vhodný chovný pár, m?že být hezké, když spolu fretky takhle v páru žijí a snad se i dá je na pot?ebnou dobu odd?lovat.
Já bych to d?lat nemohla, protože vím jak jsou ?íjná zví?ata, kterým ?lov?k nedovolí se pá?it (a jedno nakrytí fretky z domácího páru stejn? fre?ákovi sta?it nebude a bude toužit po dalších a dalších) neustále tak zabraná do "plození", že jim to leze na mozek.
Jak ?íká Rynn, zví?ata v ?íji co se cht?jí pá?it a nem?žou jsou smutná, polehávají, nebo naopak vyvádí (nejen fretky, vidím to každé jaro a na podzim i u psa ;o).

Takže kastrace jim m?že ur?it? "ulevit". Už nemyslí 24 hodin denn? jen na pá?ení, ale mají ?as i na hraní a jiné v?ci ;o)
Bylo to znát i na mé Maggie, které z?ejm? p?i kastraci zm?nili osobnost, protože od té doby si každý den hraje s ostatními a je viditeln? veselejší.;o)






Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Fre?ánci z Tcho?í nory dne 02.06. v 12:17.
Avatar

Re: Otec s dcerou...
Zaslán uživatelem/kou: FeeBee (IP)
Datum: 2008-06-02, 14:42
já mám u sebe babi?ku s vnukem...fretka je kastrovaná, fre?ák ne...d?íve jsem m?la fretky t?i ( maminku fre?áka a dceru fretky :-))), bohužel o Elišku jsme tragicky p?išli :-( nicmén? i toto soužití bylo bez problém?. Cecilce je již osm a musím ?íct, že díky Pepovi je v parádní kondici - ?uk ?uk na d?evo... Myslím, že oba jsou snad takhle spokojení :o)

tcho?ice Cecilka a albínek Pepa
Avatar

Re: Otec s dcerou...
Zaslán uživatelem/kou: MachiSSS (IP)
Datum: 2008-07-15, 11:28
ješt? otázka. Když je dám te? k sob?, podotýkám, že jí je te? 8 týdn?, tak ten m?j fre?an ji bude stále otravovat, mám na mysli jako že ji bude chtít znásilnit, nebo ne (i tak mladou)? Uvažuju totiž o tom, že bych je te? dal k sob? a jak to bude možné, sami?ku bych nechal vykastrovat a pak by byli stále spolu. Ale mám strach, že ten se bude po?ád o n?co pokoušet... a nezbyde tak nic jiného, ne?ž ho poslat na kastraci taky... :-/

Re: Otec s dcerou...
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-07-15, 11:38
Machisss, nekastrovanej same?ek jí bude tahat furt n?kam. A je jedno, jak je stará a jestli je to holka nebo kluk. A uv?dom si, že kastrovat sami?ku je ideální až po její první ?íji, což máš cca mezi 8-12 m?síci v?ku hol?i?ky. Spíš bych dala nejd?ív kastrovat same?ka, on jí asi bude tahat i potom, ale n?žn?jc a spíš si bude i hrát. A pak i sami?ku, pokud neplánuješ mlá?ata.
Avatar

Re: Otec s dcerou...
Zaslán uživatelem/kou: Kviky (IP)
Datum: 2008-07-15, 18:51
Tak u nás je otec se synem =o) a vše dopadlo skv?le. P?es den dávám syna k otcovi na hlídání. Jsem te? nachcípaná, tak a? se stará otec že? =o))))

Kviky, ŠelMyšel a Ešlym
Avatar

Re: Otec s dcerou...
Zaslán uživatelem/kou: MachiSSS (IP)
Datum: 2008-07-16, 07:19
V?era jsem byl na veterin?, poradit se, co a jak, když jej budu chtít kastrovat. Vzal jsem v uvahu, že kastrace u samce neprob?hne.
Nahmatal mu pouze jedno varle, ktere tvo?í jak spermii tak sam?í hormony. To druhé varle je n?kde v b?íšku, není prej plodné, ale hormony tvo?í taky. Musel by ho tedy rozpárat a já toho klu?inu takhle trápit nechci...navíc je tu riziko nádorového onemocn?ní (prý to u t?chto tip? s jedním varlatem hrozí). Takže takové jsou informace ze v?erejší návšt?vy u veterina.

Takže mám te? t?i možnosti:
1.vzít sami?ku a nechet je spolu, s tím že ji pozd?ji (jak to bude možné) vykastruji, aby ji nemohl oplodnit. Ale nevím, jak se on k ní bude chovat, jestli ji bude po?ád znásil?ovat, nevím nevím... :-( Chci aby m?l spole?nost a mohli si spolu hrát a blbnout.
2.vzít same?ka, jeho syna vlastn?...a tady podávám otázku, jak to mezi nima dopadne?? Já myslím že by to taky v klíde?ku šlo ne?
3.nechat ho op?t samotného :-(((

Tak co vy na to? Díky

krypt+



Celkem upraveno 5×. Poslední úprava: martina dne 17.06. v 00:58.

Re: Otec s dcerou...
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-07-16, 09:59
MachiSSS, pokud má tv?j same?ek nesestouplý varlátko, rozhodn? bych ho kastrovat nechala! jak kv?li tomu riziku nádor? tak i kv?li tomu, že by se takovej samec nem?l používat v chovu, je to totiž d?di?ný a m?žou to mít jeho potomci - samci i sami?ky... u sami?ek se to sie neprojeví - není kde - ale m?že se to projevit zas u jejích potomk?... alespon tak je to u ps? a myslím, že u fretek v tomhle rozdíl nebude...

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 16.06. v 23:16.
Avatar

Re: Otec s dcerou...
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-07-16, 10:05
Žofiro má pravdu, tohle ?ikala i vetka. Je to d?di?ný a je to prost? vada. Taky bych nechala same?ka rozhodn? kastrovat, a? to pak neni n?co horšího....
Avatar

Re: Otec s dcerou...
Zaslán uživatelem/kou: MachiSSS (IP)
Datum: 2008-07-16, 10:13
Rynn:: psala jsi také, že exixtuje možnost ohlídat nevhodné spá?ení...tj. odebrat sami?ku v dob? ?íje na 4 týdny a pak je zas dát dohromady...i to by mohlo být mé ?ešení?
Z té kastrace mám trochu strach, malé už stejn? neplánuji, tudíž by se to dál nem?lo jak dostat a když takového fre?áka nechám vykatrovat, tak ho vystavuji riziku nádorového onemocn?ní..

Re: Otec s dcerou...
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-07-16, 10:16
MachiSSS, nádorové onemocn?ní hrozí v p?ípad?, že ho kastrovat nenecháš, ono je to varlátko v b?íšku takový nevyvinutý a tak se m?že "p?etvo?it" v nádor...takže pokud by p?i kastraci to varlátko z b?íška vyjmul, tak by rakovina hrozit nem?la...naopak se v tomhle p?ípad? kastrace doporu?uje aby se zbyte?ným nádor?m p?edešlo...alespon tak je to u ps?..

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 16.07. v 10:18.
Avatar

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist