Jít na stránku:  Předchozí12
Aktuální stránka:2 z 2
Re: Samec nebo samice? Prosím pora?te.
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-07-29, 12:38
kacik: Další výhoda u same?k? jsou práv? ?íje. U sami?ky je to trochu problém, Meggie t?eba m?la dv? ?íje za sebou a i když jsem jí cht?la nechat p?íští rok ml?ata, šla radši na kastraci, protože p?i druhý ?íji už dost zhubla. Tohle mi p?ipadá lepší u same?k?, nemusíš se stresovat, jestli ?íji ukon?íš opravdu v?as, jestli druhou ?íji musíš ukon?it hned, nebo až za dva tejdny... a nemusíš do same?ka pak rvát ty hormony. pokud teda nechceš hned mlá?ata a sami?ku nep?ipustíš :)

Mn? p?išlo divný, kde najednou Johana vzala 4 fretky a že tady píše slovensky, když se tu jinak drží ?eštiny :D
Avatar

Re: Samec nebo samice? Prosím pora?te.
Zaslán uživatelem/kou: Dvorka (IP)
Datum: 2008-05-15, 16:44
Ahoj!Prosím o pomoc.Chci si po?ídit fretku a nevím,jestli kluka nebo holku.Hol?i?ku jsem už m?la,byla super,ale p?ítel chce kluka.Kluky v?bec neznám...Forum jsem p?e?etla,ale nejsem v?bec moud?ejší, cht?la bych si fre?áka "osahat"...Bylo by možné se k n?komu z vás,kdo máte kluka, p?ijít podívat a zeptat se na všechno???
U kluk? m? trošku "d?sí" ta velikost,asi je to o zvyku,jsem zvyklá na mali?kou veverku.A bojím se toho zna?kování, i když bych ho cht?la pak nechat vykastrovat.Ale zase jsou prý mazliv?jší,tak fakt nevím...
Jsem z Prahy. Tak se mi prosím n?kdo ozv?te z Prahy,budu moc ráda!!!
Díky Dvorka



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 09.06. v 17:04.

Re: Samec nebo samice? Prosím pora?te.
Zaslán uživatelem/kou: Jeanette (IP)
Datum: 2008-05-15, 17:55
Dvorka : o té velikosti je to nep?edvídatelné, my máme dva kluky a jeden má 0,75kg, druhý 1,4kg, takže toho se neboj. A i s povahou je to jak kdy, protože každá fretka je originál.
Pokud chceš kastrovat, tak bych to asi ne?ešila v?bec a nechala to na náhod? a lásce na první pohled :o)
Avatar

Re: Samec nebo samice? Prosím pora?te.
Zaslán uživatelem/kou: Dvorka (IP)
Datum: 2008-05-15, 20:23
Jeanette,dík za info,ti tvoji kluci teda nejsou žádný Ramba. A jsou mazlivky?A na zách?dek chodí?
Dvorka

Re: Samec nebo samice? Prosím pora?te.
Zaslán uživatelem/kou: Marky_Ball (IP)
Datum: 2008-05-15, 20:40
Ja mam taky kluky vaha u nich se mi pohybuje od 1.58kg po 2.80kg(Falko).
Kluci v dob? puberty(dospívání) jsou i n?kdy kousavé musíš si vseho klu?íka dob?e rozmazlit.V dob? 8m?sících same?ek za?íná ?íjit a už si své prost?edí zna?kuji.
Umí i trucovat co znamená ,že nezná t?eba záchudek to asi každa fretka umí.
Já mam všechny fretky mazlove lehnou si a prost? jen hladit jsou to mazlíkové.


Sindy,Andy,(Cassie ve vzpomínkách),Kettý,Connie,Amálka,Kloe a kluci Oskar,(Osky ve vzpomínkách),?árlí,Filípek a Falko

[www.klubkofretulek.wgz.cz]
Avatar

Re: Samec nebo samice? Prosím pora?te.
Zaslán uživatelem/kou: Dvorka (IP)
Datum: 2008-05-15, 21:13
No tak tém?? t?íkilového macíka si nedokážu p?edstavit!P?ítel by si takového p?ál-nejlépe bílého (sn?žného fre?áka-on je vášnivý horal), já spíš holku tmav?tcho?ovitou.Tak nevím,jak to dopadne..A jde vykastrovanej kluk víc cítit než hol?i?ka?Ta naše myška v?bec cítit nebyla.

Re: Samec nebo samice? Prosím pora?te.
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-05-15, 21:16
Dvorka, tak si po?idte páre?ek, at se nehádáte ;oD

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Samec nebo samice? Prosím pora?te.
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-05-15, 22:44
každé zví?e "je cítit" jiná otázka je, jak to komu voní/smrdí. nejlepší bude, když si fakt p?jdeš n?jakého kluka o?uchat. hlavn? se s chovatelem domluv, aby iniciativn? nekoupal, abys m?la možnost cítit skute?n? pach zví?ete a nikoli šampónu... ;o)

Re: Samec nebo samice? Prosím pora?te.
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2008-05-15, 23:49
no ja musim rict, ze nase Nelinka a vesmes vsechny holcicky voni a MNE OSOBE kluci dost smrdej :-) ale je to o kazdyho nosu... takze ocuchat :-)

Re: Samec nebo samice? Prosím pora?te.
Zaslán uživatelem/kou: Jeanette (IP)
Datum: 2008-05-16, 08:33
To má každý ?lov?k jinak. Potkala jsem sousedku, která si nutn? cht?la o?uchat našeho šampá?a v ?íji a prohlásila, že nesmrdí, jen tak zvláštn? voní :o).
S tím pachem si myslím, že je to hlavn? o tom pušení. Fretka prost? umí zapušit a z toho vznikly zkazky o tom, že fretka je smradlavka. Naši kastráti voní a myslím, že to není o tom, že bych je necítila, nebo se snažila bránit. Smrdí akorát záchodek, když jej ?lov?k pravideln? neuklízí.
A když srovnám ?íjný pach holek a kluk?, které jsme m?li, tak v?bec nevím :o)
Avatar

Re: Samec nebo samice? Prosím pora?te.
Zaslán uživatelem/kou: Jeanette (IP)
Datum: 2008-05-16, 08:39
A mazlení? To je taky spíš "kus od kusu", zví?átka nejsou p?es kopírák. Takže v??it, mazlit a doufat :o).
Avatar

Re: Samec nebo samice? Prosím pora?te.
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-05-16, 08:42
Klokanééé, ty spros?ákuuu, mý kluci von?j"!"! :-)
Ale vážn?....nedá se obecn? ?íct, že by smrd?li..mají sv?j šelmi?kovitý pach..ale t?eba Pitrísek mi voní..Kryštof je víc cítit..ale tohle všechno se dá zregulovat r?znýma v?n?ma do zásuvky, nejvíc se mi osv?d?ily ty t?i v?n? jak se po ur?ité dob? st?ídají...



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: majda dne 16.05. v 08:46.
Avatar

Re: Samec nebo samice? Prosím pora?te.
Zaslán uživatelem/kou: Dvorka (IP)
Datum: 2008-05-16, 08:44
No pušení mi nevadí,to je jen ob?as..Ani když byla Myška v ?íji,tak mi nep?išlo,že by smrd?la,to v?bec..Asi bych si opravdu pot?ebovala n?jakého kluka po?ádn? o?uchat a ošahat..A chodí vaši kluci rádi na procházky?Jsou mazlivky a koušou cizí lidi?Myš byla na cizí docela pira?a,procházky nesnášela,drbat se nechala jen mnou...

Re: Samec nebo samice? Prosím pora?te.
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-05-16, 08:46
Dvorka:zase záleží, náš Viky je útulkovej podvra?á?ek a pocházky miluje, cupitá za mnou na vodítku a je rád že je venku. Je to mazel a nekousne. Zuza s Jenny taky rády procházky, nekoušou, ale Zuzana mi hryže mamku do krve. Nevíme pro?, odmala se nechala chovat všechno, ale mamku prost? do krve hryže.

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Samec nebo samice? Prosím pora?te.
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-05-16, 08:49
Dvorko, tohle se op?t nedá zpaušalizovat....to je zase kus od kusu...kluk?m d?lám když jdeme na procházku výletní autobus, protože po p?ti metrech se sápou oba do ba?ohu a radši se nesou. Jeden nekouše v?bec, druhý rafe jak o život...a vychovávala jsem je a starám se o n? po?ád stejn?..chce to prost? od mali?ka neustále mazlit, mazlit a mazlit...pak p?ežít pubertu..a je to v suchu :-)
Avatar

Re: Samec nebo samice? Prosím pora?te.
Zaslán uživatelem/kou: Jeanette (IP)
Datum: 2008-05-16, 11:03
Tak tak. Taky máme od Bóži fre?áka útulkovýho a je to nejúžasn?jší zlatí?ko, nekousl ješt? nikdy nikoho do krve a p?i h?e jen otvírá tlamku, jakoby zíval :o), procházky má rád. Druhý kluk pot?ebuje na procházce p?epravku, ujde vždycky tak 5metr?, pak sko?í do p?epravky, zkontroluje, vysko?í, ujde 5metr?... Ano, pro kolemjdoucí je to zábava. A cizí kousal(te? na stará kolena je mazlík). To samé holky-jedna nekousla nikdy nikoho za celých 8let, druhá si ob?as rafla. Takže je to asi spíš o náhod? a je t?eba respektovat, že každé zví?átko má svoji hlavu. Co takhle adoptovat fre?uli? ?asto jsou to vymazlená zví?átka... No, n?kdy taky ne :o)
Avatar

Re: Samec nebo samice? Prosím pora?te.
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-05-16, 13:56
Dvorka, kluci jsou v dosp?losti obecn? v?tší mazlové než sami?ky - i když ne?íkám, že neexistují výjimky na obou stranách ;o)

Nekastrovaný fre?ák v ?íji je opravdu zážitek jen pro siln?jší nátury :o)) Ale i sami?ka v ?íji je více cítit. Nicmén?, její ?íje trvá kratší dobu ale na druhou stranu m?že mít více ?íjí v jednom roce. Navíc je u sami?ek nutné ?íje dob?e hlídat, aby nevznikly problémy - viz hyperestrogenismus. Proto pokud neplánujete mlá?ata, je lepší sami?ku i samce po dosažení ur?itého v?ku kastrovat.

Co se tý?e pachu, po kastraci jsou fretky p?i dobrých hygienických podmínkách (pravidelné ?išt?ní záchodk?, vým?na pelíšk?, jednou za ?as koupel) cítit mnohem mén? a správným fretka??m fretky dokonce i voní :o)) - více mén? jde už jen o pach kožíšku a sem tam n?jaký ten pšouk ;o)

Fretky si m?žeš o?ichat t?eba na n?které z procházek [forum.fretka.cz]
A jak už tu n?kdo psal, nejlepší je mít doma "od každého vzore?ek" :o)

z+nebo+



Celkem upraveno 5×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 13:13.
Avatar

Re: Samec nebo samice? Prosím pora?te.
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2008-05-16, 18:44
Jeziiiiis pardoooon, ja zapomnela na MAjdy klukyyyy Krystofa a Pitryse , ty jsou fakt vyjimka a jsou vonavouckyyyyy !!!!

Jít na stránku:  Předchozí12
Aktuální stránka:2 z 2


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist