Jít na stránku:  123Další
Aktuální stránka:1 z 3
Nový ?len rodiny:)
Zaslán uživatelem/kou: majka (IP)
Datum: 2004-10-29, 19:36
Ahojky,b?hem týdne si mám p?ivézt fret?ího kluka,asi p?l roku starého.Mám zmatek v p?íprav? na n?j,nemám zatím nic koupeného-krom? objednaného krmení a podestýlky...jestli mi budete chtít poradit, na co se mám ze za?átku zam??it co se tý?e jídla,koupání, o?kování,výchovy a td. budu strašn? vd??ná za každou radu a názor...:)N?jaké info samoz?ejm? mám-?tu si rady na foru, ale i tak v tom mám guláš a nechci n?co opomenout...
´
z+jak+



Celkem upraveno 5×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 13:07.

Re: Nový ?len rodiny:) ....
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2004-10-30, 21:08
1. Pozoruj ho, velice brzo na n?m poznáš, co má v úmyslu. Když bude podez?ele couvat do n?jakého rohu, n?jak mu dej v?d?t, že d?lá n?co, co nemá, t?eba slovem "Fuj" nebo "Nesmíš" a p?enes jej na záchod. N?které fretky, i když to umí, v novém prost?edí zkoušejí, jestli by to nešlo tu a tam a nebo t?eba ješt? tam. :o)

2. Dobrá volba je zpo?átku krmit 2 - 3 denn? a p?itom mu nechávat v misti?ce granulky.

3. Jako misku na vodu zvol kameninovou a dob?e vybírej, protože kamenina m?že být prasklá a m?žeš na to p?ijít teprve až do ní naliješ vodu. Jinak je lepší, než sklen?ná, nebo um?lohmotná. Osobn? bych um?lohmotnou nevolila, ale mohou zde být fretky spokojené i s um?lohmotnáma.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 08.06. v 15:29.

Re: Nový ?len rodiny:)
Zaslán uživatelem/kou: majka (IP)
Datum: 2004-10-30, 23:39
Díky Jordi,
Vypadá to, že si pro "Tobiho" pojedeme ke konci týdne, tak z n?j nespustim o?i:)N?jaké v?ci pro n?j jsem si objednala v Happy animals,ale ješt? nemám tu misku na vodu-dík za radu,asi bych se vrhla po n?jakém plastu a napáje?ku do klece.Jo a taky pelech do klece a záchod.Musím po?kat až na velikost dome?ku...

Ješt? se chci zeptat na n?jakou zna?ku šamponu a kapek do uší.Nevím sice, jestli jsou pot?eba,ale chci je mít doma pro p?ípad. Zapisuje se n?kam o?kování fretky? Myslim tím, až si pro n?j p?ijedeme, tak jestli mi majitel musí dát n?jaký pr?kaz, nebo tak n?co...

Re: Nový ?len rodiny:)
Zaslán uživatelem/kou: Blanka M?lník (IP)
Datum: 2004-10-31, 09:43
majko gratuluji k novému ?lenu rodiny :)))) pak
napiš jak doma ?ádí

Re: Nový ?len rodiny:)
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2004-10-31, 13:23
Kapky do uší zatím nemám, Medulce se zvýšený maz zlepšil po vyt?ení oušek rostlinným olejem a v n?m týden vyluhovaným ?esnekem. Frodík s ouškama od mala problémy nem?l. Jinak jim je ?istím tím rostlinným olejem. Já koupu tak 1 x za 14 dní Jednou ?istou vodou, jednou Ortosanem proti blechám a klíš?at?m a musím za?ukat na d?evo, klíšt? ani jeden nikdy nem?l i p?i procházkách. N?kdy se ale ty potv?rky zašpiní d?ív a tak je sta?í opláchnout i ?ast?ji ?istou vodou. Pokud smrdí, tím, že blbnou a zasmradí se, tak i šampónem, ono sta?í potom jen trošku o?istit postižené m?to, což je v?tšinou zadek. :o)

Pokud je to o?kovaný fre?á?ek, tak by ti majitelé m?li dát normální o?kovací pr?kaz pro ko?ky a psy. Pokud není nebo ti jej nebudou chtít dát (což je asi v p?ípad? jeho imunizace asi blbost aby si nechávali o?kovák), prodá ti jej každý veteriná? p?i první návšt?v?.

Re: Nový ?len rodiny:)
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2004-10-31, 13:26
Co já vím tako?kovací pr?kaz stojí tak 10,- - 15,- K?

Re: Nový ?len rodiny:)
Zaslán uživatelem/kou: majka (IP)
Datum: 2004-10-31, 16:08
Práv? že to má být mla?och po?ítám tak kolem 4 m?síc?,v tomhle v?ku už by m?l mít n?jaká o?kování za sebou...teda doufám,ale nemám o n?m podrobn?jší informace, tak nap?ed zjistím co a jak,a pak to budu ?ešit...Moc moc dík za rady..:)...
Mluvila jsem na chatu s dív?inou z Liberce a ta mi ?íkala, že její fretík necht?l ten typ postrojku, který je b?žn? k dostání,tak mu sehnala od známé ten kožený...nemáte s tím n?kdo zkušenosti?V?bec nevím, kde bych mohla kožený sehnat...:(
A taky bych se cht?la zeptat,co obnáší ?lenství v klubu?

Re: Nový ?len rodiny:)
Zaslán uživatelem/kou: Blanka M?lník (IP)
Datum: 2004-10-31, 18:16
Samoz?ejm? obnáší n?jakej ten peníz, musí se z ne?eho financovat, ted nevim kolik je ?lenskej poplatek platí se jednou ro?n?. Myslim, že dobrý postrojek seženeš tady u klubu a když budeš ?lenem tak na n?j máš snad slevu tuším, kdyžtak m? n?kdo opravte.

Re: Nový ?len rodiny:)
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2004-10-31, 22:06
Majka: V tomto v?ku už má mít za sebou kompletní o?kování....to jsou snad t?i o?kování...protože poslední se d?lá ve t?ech mesících...a následn? jsou p?eo?kování po roce.
Tak ?lensktví m? stálo 200k?....ale m?ní se to...podle náklad? (tuším-- jsem tepr ?ertsví ?len)..jinak ale postrrojek od klubu si m?žeš koupit ikdyž v n?m nejsi...pokud nnejsi tak (130k?) , pokud ano tak 80k?.
Blanka: Jo jo ...slevy když se takhle vyrábí jsou se slevou.

Re: Nový ?len rodiny:)
Zaslán uživatelem/kou: majka (IP)
Datum: 2004-10-31, 22:49
Tak to ja si ho koupím i za t?ch 130...nevím ješt?, na kolik m? dohromady vyjde p?íprava na Tobiška,tak do klubu vstoupím až po rozhovoru s mojí pen?ženkou...respektive s tím, co v ní zbude..:)Mohla bych si tedy ten postrojek koupit?Netusím ale, na koho se obrátit...Jinak ješt? jedou moc moc díky za rady..:)

Re: Nový ?len rodiny:)
Zaslán uživatelem/kou: Hanka Brno (IP)
Datum: 2004-11-01, 08:44
Ahoj, postrojek se dá koupit tady v Brn? na srazu. Srazy bývaj každou lichou ned?li od 15:00 pod Kraví horou v parku na kone?n? tram. ?. 4. Mám kontakt na hol?inu, která to za?izuje, takže pokud budeš mít v ned?li chvíli, p?ij? a n?jak to za?ídíme.

Re: Nový ?len rodiny:)
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-11-01, 08:46
Radko: to ?lenství stojí 400,- ??? - nem?ní se.. Tak jakto, že t? stálo 200,- ?? =o-

Re: Nový ?len rodiny:)
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2004-11-01, 09:16
Yasmin: my taky 200,- K?, pokud se p?ihlásíš až v druhý p?li roku máš bónus ...

Re: Nový ?len rodiny:)
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-11-01, 10:05
Aha tak to už chápu, díky za vysv?tlení.. ;o)

Re: Nový ?len rodiny:)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2004-11-02, 13:51
Majka: Vrele odporú?am obstara? si na fre?á?ka klec. Neviem si predstavi?, ako by som bez klece napr. umývala okná (pokia? by som nechcela ?aka? až fre?ák zaspí, tak asi do polnoci!)

Re: Nový ?len rodiny:)
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2004-11-02, 15:45
?lenské p?ísp?vky jsou 400,- K? ro?n?, což ale platí na kalendá?ní rok (tedy letos na 2004, p?íšt? na 2005). Logicky byli v nevýhod? ti, kte?í se p?ihlásili až v druhé polovin? roku, proto poslední ?lenská sch?ze odhlasovala pro NOVÉ ?leny pololetní p?ísp?vky 200,- K?. To se ovšem rozhodn? netýká neplati?? z ?ad starších ?len?, kte?í si na p?ísp?vky vzpomenou v prosinci, když si cht?jí n?co koupit pod strome?ek s ?lenskou slevou.

Re: Nový ?len rodiny:)
Zaslán uživatelem/kou: JIRKA (IP)
Datum: 2004-11-03, 11:26
To Majka: Gratuluji k po?ízení fre?áka.

Re: Nový ?len rodiny:)
Zaslán uživatelem/kou: majka (IP)
Datum: 2004-11-04, 18:05
Ahooooooooooj!!!!
Tak už je doma,p?átelé!!!Mám dokousanou celou ruku a roztrhané troje ponožky,ale je sla?ou?kej a ?ipernej a prost? k sežrání.Jelikož má p?ítel po operaci ruky,tak je vícemén? všechno na m?,ale zatím to zvládám....?uk?uk..:)..Zítra jdeme k vetovi,není o?kovaný a zast?ihnout drápky...tak snad to p?ežijem:)Mocmoc d?kuju Hance,že mi v?novala voliéru a p?j?ila p?epravku,prcek usnul jen co jsme vyrazili z Brna a neprobrala ho ani moje zb?silá jízda- ala "ženská za volantem jednou za uherský rok"Bude to po?ádnej chlapák!!!:)

Re: Nový ?len rodiny:)
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2004-11-04, 18:16
Matka fretka: No já nad tím práv? p?emýšlela pro? jen 200k?.....%-):-) (sem si totiž n?kolikrát pro?ítala info tady na netu:-)
Majka: Ehm....no to asi máte dobrého veta.....já bych n?kterým se kterýma už mám zkušenosti fretku podruhý do ruky teda rozhodn? nedala:-/ ... drápky st?íháme hromadn? s p?ítelem%-):-)
Majka: Zašli foto!!!!Plosím!:-)

Re: Nový ?len rodiny:)
Zaslán uživatelem/kou: majka (IP)
Datum: 2004-11-04, 18:22
No,já teda s ním žádné zkušenosti nemám,ale drápky st?íhat neumím a klešti?ky jsem ješt? nesehnala..stejn? bych ho asi neudržela,je to šídlo...
Fot?ky klidn? pošlu,ale nevím jak to mám ud?lat,aby jste je mohli vid?t všichni...to si asi musím založit n?jaku svoji web stránku...nebo to jde i n?jak líp?

Re: Nový ?len rodiny:)
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2004-11-04, 18:35
Majka: Na ost?íhání drápk? sta?í dva lidi (když jsem m?la mor?e....tak tomu jsem to dokonce st?íhala sama...u Freyi už si taky n?kdy troufnu bez pomoci, ale je zadní nožky:-)P?i p?edních se víc ohání). Až p?jdeš k tomu vetovi, tak mu ?ekni a? ti to po?ádn? ukáže...není to nic težkého....na tom drápku je dob?e vid?t citlivé méste?ko do kterého nesmíš st?ihnout:-)Je takové r?žové...jako u ?lov?ka...taky ošmikává? jen to bílé:-) . Sta?í ti k tomu oby?ejné pedik?tní n?žky:-) Samoz?ejm? že klešti?ky jsou lepší....já je po?ídila teprv nedávno (a to mám holku rok! ) a ješt? jsem je ani nepoužila....:-)
My fretky držíme tak, že Mirek mi zví?e chytne pod krkem (tak že si ho/ji položí na sv b?íško, takže fretka leží jakoby na zádech) Já si vždycky ?apnu jednu nožku lehce jí zmá?ku aby se prsty oddálili a st?íhám:-) (ze za?átku mu vždycky dej za dm?nu n?jakou mlsku....budou to pak snášet fakt dob?e a jak ?íkám....ve finále ho t?eba okudláš i bez v?tší pomoci (pokud je teda fretka unavená...jinak jsi bez šance:-) )

Re: Nový ?len rodiny:)
Zaslán uživatelem/kou: majka (IP)
Datum: 2004-11-04, 18:50
tak mi to zkusíme,ale jak už jsem napsala,p?ítel má použitelnou jen jednu ruku a ten náš prcek je hooodn? ak?ní..:)Nebo spíš jeho zoubky...

Re: Nový ?len rodiny:)
Zaslán uživatelem/kou: Jolana (IP)
Datum: 2004-11-04, 21:00
Majka: gratulujem. Tvoj fre?ák asi usúdil, že si tiež k sežrání. Striha? nechty sa ?asom nau?íš. M?a u?il veterinár aj ?isti? uši, ke?že Neri mala ušný svrab. Nechty strihám sama, len pri zadných nohách u Cézara ob?as potrebujem pomôc?. Rastú mu podstatne rýchlejšie ako Miške a Neri. Prajeme ve?a radosti Tebe aj fre?á?kovy.

Re: Nový ?len rodiny:)
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2004-11-04, 22:10
Já beru Cvokii za k?ži na krku, ona splihne a visí. A škube se víc u zadních, možná proto, že jí to už nebaví, jeden ?lov?k se s tím moc piplá. Ale když mi jí n?kdo podrží, to je paráda...rychle, že si ani mršidlo nevšimne, že má manik?ru.

Re: Nový ?len rodiny:)
Zaslán uživatelem/kou: Hanka Brno (IP)
Datum: 2004-11-05, 08:20
Jinak na st?íhání tcho?ích drápk? je dobré takové to cvakátko na nehty, co se nosí ?asto na klí?ích. Je to ostré a nerozdrtí to drápek, ale musí se st?íhat z boku. Navíc na fret?í malinkatý drápek je to dostate?n? tit?rné. St?íhám takhle drápky našim lump?m už n?kolik let, a nikdy se mi drápek nerozlomil, ani jinak nepoškodil.

Re: Nový ?len rodiny:)
Zaslán uživatelem/kou: JanaG. (IP)
Datum: 2004-11-05, 08:57
Já st?íhám zásadn? ve spánku, máme klešti?ky ze zveráku za 80 k?, už n?kolik let.

Re: Nový ?len rodiny:)
Zaslán uživatelem/kou: Hanka Brno (IP)
Datum: 2004-11-05, 09:00
Jo, ve spánku to taky jde - hlavn? u t?ch našich dvou chlap?. J?linka je na to moc ?iperná, tu mi musí n?kdo podržet.
Jinak fotoalbum se dá založit na
[foto.tiscali.cz]

Re: Nový ?len rodiny:)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2004-11-05, 09:41
Drápy strihám klešti?kami, väš?inou za asistencie priate?a. Osved?ilo sa mi drápky po odstrihnutí opilova? papierovým pilníkom, neostanú ostré.

Re: Nový ?len rodiny:)
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-11-05, 10:12
Já s?íhám drápky sama (?asto mi je nemá kdo podržet ;o) ale to není pot?eba) Tappi je p?kná¨ý šídlo, ale i tak to jde. Používám klešti?ky, co popisuje Hanka. Zadní nest?íhám, je to zbyte?ný. St?íhala sem drápky i Lumpovi a to v dob? kdy to byla kousavá bestijka.. ;o)

Re: Nový ?len rodiny:)
Zaslán uživatelem/kou: Iveta M (IP)
Datum: 2004-11-05, 11:39
Poprvé jsem s p?erostlými drábky b?žela k vetovi, ale te? to s tcho?em zvládnu klešti?kami sama. A on kupodivu drží ani se nemrská, zato když mu ?istím uši tak ho držíme celá rodina a ješt? je to málo o:))

Jít na stránku:  123Další
Aktuální stránka:1 z 3


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist