Jít na stránku:  123Další
Aktuální stránka:1 z 3
soužití dvou fretek?jaké to je?
Zaslán uživatelem/kou: Aponina (IP)
Datum: 2004-10-24, 12:53
Ráda bych si ke svému mr?ouskovi(5m?síc?) po?ídila kamaráda,je to po?ádný kus malého fretího kluka,ale je to takový mazlík.Naprosto absurdn? se dožaduje mazlení a naší spole?nosti a když jsem si dovolila krmit svá jiná zví?átka,p?íšern? žárlil a s jedním mým potkánkem docela vymetl podlahu(psa naopak miluje)Nevím zda rad?j staršího fre?áka ?i mladšího a hlavn? jaké to je dva kluci v jednom byt?,spíš zda pak v?bec pot?ebují ješt? páníka a jsou st?jn? p?ítulní jako ten náš jeden malý závislá?ek.Jaké jsou vaše zkušenosti a doporu?ili by jste nám kamaráda?



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 01.06. v 16:39.

Re: soužití dvou fretek?jaké to je?
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2004-10-24, 13:21
Dva kluci v byt? a co je kolem toho jsem psal n?kde ve st?edu vlákna Zimní sídlo - z vlastní zkušenosti, vydrželi jsme to tak s nimi den. Doporu?uju samici, ale to ti zase Radka ?ekne, že ani tak to není úpln? bez vztekání. My skon?ili u jednoho kluka, na 2 jsme nem?li sil ...

Re: soužití dvou fretek?jaké to je?
Zaslán uživatelem/kou: Aponina (IP)
Datum: 2004-10-24, 13:45
No uznávám že to asi bude pon?kud náro?né na nervy,lituju že jsem nevzala hned p?i odb?ru ješt? jeho brášku,t?eba by se lépe snesli....p?íp.není to o tom že si jeden brání své teritorium?a chce je to nejprve seznámit a teda sami?ku fakt ne-nejsem zastánce kastrace pokud není nutná a nechci mít po?ád mladý



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 06.06. v 16:54.

Re: soužití dvou fretek?jaké to je?
Zaslán uživatelem/kou: Mirek (IP)
Datum: 2004-10-25, 11:26
Jestli m?žu mluvit za Radku, vše je už OK, což jste vid?li v?era na sraze.

Aponina: M?li jsme ro?ní kastrovanou sami?ku. Aby nebyla doma sama, rozhodli jsme se jí koupit kamaráda. Váhali jsme mezi chlape?kem a hol?i?kou. Nakonec rozhodla náhoda a to, že chlape?ek v tom zverimexu pomalu umíral hladem. Bylo mu asi 5 týdn?, ješt? nem?l druhý zuby.
P?inesli jsme ho domu ale Freya ho v?bec nebrala, nejd?ív jsme mysleli, že ho zakousne. Na sraze nám bylo ?e?eno, že to bude dobrý, že Freya po klukovi nejde zubama a jde na n?j bokem.

Zkoušeli jsme je pomalu na vodítku dávat k sob?, kdykoliv to šlo. Freya ho furt mordovala a on ?val a smrd?l. S drastickou akcí jsme po?kali až bude Chchullain zhruba stejn? velkej jako Freya. A tenhle pátek jsme je natvrdo pustili k sob? ( Chchullainovi je asi 11 týdn? ). Jak to dopadlo je napsáno ve vlákn? "Tcho?ecí lumpárny". Vše je te? OK.

vícero+oba+



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 14:39.

Re: soužití dvou fretek?jaké to je?
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2004-10-25, 17:14
Jo...Po byt? se nám pohybuje jakýsi všeodstínový chumel hnedých barev. Je to dobrý, protože si nevšímaj nás, ale hon?j sebe....a kvokaj!POpravd? jsem Freyu ješt? nevid?la tak š?astnou, jako poslední dva dny:-)Ze za?átku to ale bylo dost o nervy....když jsem klukovi dezinfikovala protrhlou k?ži nab?ichu (no jo dlouhý drápky:-/) a tak podobn?.

Re: soužití dvou fretek?jaké to je?
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-10-25, 20:35
To Pavel: omlouvám se ale u vás to nebylo nic hroznýho.. Sice sem ne?etla to vlákno, kde to píšeš, ale vim jak vycházel Kuba s Rene?kem a upozor?uju, že tohle bylo jen hraní a ne to že se ti dva nesnesli.. ;o)

To Aponina: nediv se že s potkanem vymetl podlahu - fretky totiž normáln? potkany loví, tohle rozhodn? nebyla žárlivost..

Mám dv? fretky, Tappi po?išla jako druhá.. Fló jí necht?la, protože malá Tappi u ní hledala mléko a ?vala, pak ale povyrostla a mohla si sní hrát a tak už bez sebe ani ránu.. Dv? fretky doporu?uju.. Se dv?ma samci hrozí to, že se budou rvát, ale když se vykastrujou, tak by to m?ly pak už být jenom hravý "rva?ky"
A protože mu je p?t m?síc? a je na vás zavyslák, tak myslím, že kámoše p?ijme.. - Hodn? št?stí?ka ;o)

Re: soužití dvou fretek?jaké to je?
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2004-10-25, 20:55
Taky doporu?uji, je to zážitek o n??em úpln? jiném. Když se m?žete koukat na to, jak se k sob? tulí, jak jeden provokuje druhého, ale pozor, já mluvím o same?kovi a sami?ce. Dva samce bych neriskovala. Jsou tu ale lidé, kte?í mají dva kluky.

Re: soužití dvou fretek?jaké to je?
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2004-10-25, 21:26
Yasmin: já to u Míši taky vid?l, vylezli všichni pospolu z jedný nory, ale doma se nám zm?nili. Možná by to pominulo (asi jo), ale bu?to nezvládli p?echod nebo tím že chyb?l (ten ohromnej) dominantní samec si víc dovolovali. Ten problém m?l 2 roviny:1. rvali se, m?li naježený ocasy, sy?eli, kousali se. Nešli nakrmit, z jedný misky v?bec, každej z ruky hrozilo že ho druhej bude atakovat - nenažral se ani jeden. Tohle si myslím m?lo šanci ?asem odeznít, srovnali bychom je. Ale 2. m?li na dva malou klec. Odmítali spát u sebe, každej cht?l svojí boudu. Jeden nebo druhej odmítali WC, ten ho cht?l tam tamten sem. Vidina že nakonec vyrostou jak tamten "táta" ve m? vyvolávala nefalšovanou hr?zu. P?evrhávali budky, házeli dol? za?ízení klece, vylejvali vodu (zlostn?). Jednou jedinkrát jsme je vid?li si spolu hrát, že k?okali a váleli se po sob? (tak si p?edstavuju hraní), obvykle když jsme je vypustili tak malej ze všech sil n?kam utíkal s naježeným ocáskem, René za ním let?l zu?iv? sy?íce s otev?enou tlamou (pak v tomhle stavu kousal i nás a to siln?) - odhad bych to víc na "vyhnání tcho?e z revíru" než na neškodnou hru na hon?nou. Ne?íkám že to nejde je spolu mít, ale my nem?li sílu na to koukat, jak musí "malej" neustále bojovat o "své sv?tlo na slunci"... Te? je "malej" už p?kn? "velkej", p?vodn? "velkej - René" už mu taky žádnou sodu nedává a všichni jsou happy ...

Re: soužití dvou fretek?jaké to je?
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-10-26, 09:09
Fló mi taky ze za?átku "napadala" Tappi, ale pak Tappi vyrostla a a za?ala jí to oplácet.. To jsou hry ve kterých mlá?ata zkouší svou sílu a taky postavení ve sme?ce..

Re: soužití dvou fretek?jaké to je?
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2004-10-26, 18:59
Yasmin: zásah vn?jší síly tomu cht?l, že v?dcem sme?ky (pravda, sme?ka dnes ?ítá jen nebohého jednoho tcho?e) se stal malej ... Proto je te? když je už taky velkej tak "hubatej a drzej". Možná že fakt by to s Rene?kem dali zase dohromady a t?eba by to byl te? ten typickej "plyšák", vychovanej jinou fretkou ... Btw, nevíš kam v?bec šel René, já už se pak s Míšou nevid?l, takže nevím. Jo, mimochodem ve Fernet News Míša píše jak se shán?j levný fretky, šel jsem do vrtule když jsem to ?et a sou?asn? trnul opravdickou hr?zou, jak tam vylí?í nás co nap?ed vehementn? cht?li dva a pak si zapla?b?h vzali aspo? jednoho. Našt?stí m?la dost jinýho - zábavn?jšího materiálu, takže na nás už nedošlo....

Re: soužití dvou fretek?jaké to je?
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-10-27, 09:08
O Rene?kovi te? ani nevim.. Jinak je taky možný, že by KUba d?lal šéfa Rene?kovi, to n?kdy bývá, že menší a mrštn?jší šéfují v?tším - viz p?. Erin.. ;o)

Re: soužití dvou fretek?jaké to je?
Zaslán uživatelem/kou: Milan (IP)
Datum: 2004-10-28, 14:04
Ja mám dvoch bratov, 30.10. budú ma? 5 mesiacov. Riskol som to aj napriek obavám ako to dopadne. Zatia? sa chovajú ako ?iasto?ne resocializovaní a chví?ami je to boj o teritoriálnu nadvládu ovšem zatia? krv nestriekala i ke? sprievodné zvuky pri týchto bojoch sú dos? hrozivé. Striedanie bojových scén a scén plných vzájomného porozumenia sú fantastické. Mali sme 5 rokov sam?eka a vo?i nemu sú títo bratia o dos? poriadkumilovnejší. Uvidíme ?o sa bude dia? tak okolo Vianoc, predpoklad je na podstatné oživenie a gradovanie aktivity.

Re: soužití dvou fretek?jaké to je?
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2004-10-28, 19:59
Nase dve fretule (2 roky samec, 5 mesiacov samica) spolu najprv nechutne bojovali, teda skor sa samec snazil samicu zavrazdit, ale teraz ona buzeruje jeho. Su ako dvojicky, aj ked Kuko ostal maznacikom a Sara bojovnikom. Odporucam dve fretky a to vo veku cim skor, tym lepsie.

Re: soužití dvou fretek?jaké to je?
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2004-10-29, 18:04
Majaz: Na fretka.sk jsem ?etla jakýsi popis jak se seznamoval starší fre?ák...s malou hol?i?kou...to byl tv?j popis?....pokud ano...tak dík...na tomto základ? jsem se o n?co více utvrdila v po?ízení si druhého mazla:-)
M?žu vám ?íct, ale že je to sranda....Freya sy?í jak papi?ák....pak najednou kvoká (sy?í hlavn? v kleci, kdy se jí Kukulín snaží nast?hovat do houpa?ky, bo sám chrn?t nechce....ale Freya by ho nejradši z té klece vykopla (taky ráno kdy Kukulín dopadne z prvního patra do p?ízemý jsou na denní po?ádku...n?kdy dokonce padá dobrovoln?...n?kd ho schodí holka...samoz?ejm? se u toho pak d?sn? tlemí:-) ) .
A taky doporu?uji....když máte jen jednu: Cho?te s ní co nejd?ív mezi ostatní fretky...nikdy nevíte kdy si budete chtít po?ídit další:-)

Re: soužití dvou fretek?jaké to je?
Zaslán uživatelem/kou: Aponina (IP)
Datum: 2004-10-30, 16:56
Velice vám d?kuji:)jsem ráda že to funguje a tak už nebudu váhat a tu pohublou chudinku ze zverimexu vytáhnu,je mi jí líto a náš Snížek alespo? bude mít kamaráda,když je sem tam sám.Jen ta kastrace,mm náš same?ek je extrámn? veliký a p?kný,ráda bych od n?j potomky,tak holt asi p?jde hol?i?ka.díky moc,už se t?ším na demolici bytu:)))

Re: soužití dvou fretek?jaké to je?
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2004-10-31, 20:41
To Radka: ano, je to moj popis a som rada, ze ti pomohol. Keby som nepoznala Jolanu a jej zoznamovanie Nerinky a Misky, nikdy by som tchorov k sebe nepustila. Napadlo ma, ze aj ostatnym chovatelom by pomohlo, keby som opisala den po dni zoznamovanie nasich tchorov. Aspon sa nemusia bat, ze sa im fretky vrazdia. Je to proste normalne, ukazat tej druhej kto je tu panom (obycajne to dopadne tak, ze mala diriguje velku, ze ano...;-) )

Re: soužití dvou fretek?jaké to je?
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2004-10-31, 21:56
Majaz: P?esn?....naše drobná holka...se snaží toho velkýho vychovávat....ale n?jak se jí to zatím neda?í...on je takový šílený torpédo s jehlou v zadku%-):-)
Ale je to fakt....hlavne pro ?lov?ka co to d?lá poprvé se to hodí....ví na co se má p?ipravit.....já se taky ze za?átku d?sila, že se vraždí a ono to bylo jen výchovné%-):-)

Re: soužití dvou fretek?jaké to je?
Zaslán uživatelem/kou: Jolana (IP)
Datum: 2004-11-01, 00:52
Radka: keby nebol internet a neporadila mi Hanka z Brna, nikdy by som Neri a Mišku k sebe nepustila. Takto aspo? vidie?, že tieto stránky nám pomáhajú pri chove tých naších malých ukúsaných potvor.

Re: soužití dvou fretek?jaké to je?
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-11-01, 08:38
Aponina: pokud chceš od n?j potomky, tak nenechej sami?ku kastrovat, ne? ;o)

Re: soužití dvou fretek?jaké to je?
Zaslán uživatelem/kou: Ivka (IP)
Datum: 2006-11-21, 08:53
Idaho, s utrženým drápkem ti nem?žu radit, ale tady pár zkušeností se soužitím dvou fretek. Jist? toho tady najdeš ( ve starších p?ísp?vcích) víc:-)
Avatar

Re: soužití dvou fretek?jaké to je?
Zaslán uživatelem/kou: Idaho (IP)
Datum: 2006-11-21, 09:03
PO?ád uvažujeme že bychom kone?n? mohli pouštet Chipa a Ichiho spolu, ale osobne z toho máme strach,Chipíšek už je p?eci jen staroch, poslední dobou docela pohubnul ( už se ale navzdory doktorovým p?edpov?dím o blízkém skonu ) za?al dávat dohromady. p?esto že je cca 2x v?tší než Ichi, jeho telesná váha odpovídá zrhuba ichimu. je to hreznej klidas, a mazel oproti nemu je ichi ( cca 3 m?síce nekastrovanej same?ek ) desnej divoch a kdykoliv je kolem chipiho klícky nezapomene kvokat. Myslíte že má cenu zkoušet je seznamovat ? veteriná? ?íkal že by chip mohl trošku ožít a být radostn?jší a celkov? si proste poseldních pár dní života hezky užívat. ( t?ch posledních pár dní života trvá již cca mesic a pul od jeho p?edpov?di a my myáme teda na krku starého mazlivce amalého divocha :D ).

jak postupovat p?i jejich seznámení? Ichi už si zvykl na postrojecek ( vodítko jsme zatím nezkoušeli ) tak jsme uvažoval podržet ho na vodítku a pustit Chipa k nemu ( v??ím že on mu nic neud?lá ), myslíte že je to dobrý nápad?



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Idaho dne 21.11. v 09:09.

Re: soužití dvou fretek?jaké to je?
Zaslán uživatelem/kou: Ivka (IP)
Datum: 2006-11-21, 09:14
Já seznamovala pouze same?ka a sami?ku. Ale jestli si už zvykl na pach toho nového a naopak skusila bych je nachat spole?n? venku (pod dozorem). Ono když se do sebe pustily naši tcho?i tak to vypadalo hroziv?, ale jak už tu bylo psáno - jak nete?e krev je to OK. Ale zas je tomu staršímu dost let tak bych po?kala na odpov?? n?koho zkušen?jšího...;-)
Avatar

Re: soužití dvou fretek?jaké to je?
Zaslán uživatelem/kou: Idaho (IP)
Datum: 2006-11-21, 09:18
práv? Chipíšek je už dost velkej staroušek abyl bych nerad kdyby mu to šídlo p?i seznamévání n?jak ublížilo, ?etl jsme dost o fretkách s p?ekousnutým vazem a podobn? ( co je na tom vubec pravdy? ) a mám strach aby to nebyl moc ryche na to abychom stihli zakro?it :(

Re: soužití dvou fretek?jaké to je?
Zaslán uživatelem/kou: Ivka (IP)
Datum: 2006-11-21, 09:26
Nevim jestli 3 m?sí?ní mlád? má takovou sílu, ale on by se staroušek ur?it? nedal. Ale vy?kej, b?hem dne se tu objeví lidé, kte?í by ti mohli poradit více:-)

Avatar

Re: soužití dvou fretek?jaké to je?
Zaslán uživatelem/kou: Idaho (IP)
Datum: 2006-11-21, 09:53
Taroušek je už dosta slabej, jak jsme už psal váhov? jsou na stejno :(

Re: soužití dvou fretek?jaké to je?
Zaslán uživatelem/kou: vladimír (IP)
Datum: 2006-11-21, 10:02
Když jsem p?ivezl malého Sida dom?, m?l Miky zakousnutou v??n? do krku a ?val jak najatý. Po ?ase zase naopak. I dneska se rvou jako "kon?" ale ani jeden nechce zachra?ovat a bez sebe se nudí (i když Miky po?ád ješt? trochu žárlí na toho vet?elce).
Co tak je oba vzít na ruky a pochovat, aby nikdo nebyl odstrkovaný. Nejlépe se taky sbližuje pomocí pasti?ky nebo jiné dobrotky. To si oblížou navzájem i fousy :o)
Avatar

Re: soužití dvou fretek?jaké to je?
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2006-11-21, 12:57
Idaho: Je otázkou, zda "starý pán" bude o n?jakou spole?nost, natož bujného mladíka v?bec stát, když si tolik let mohl užívat privilegia být hý?kaný jediná?ek.
Chip se dožívá úctyhodného tcho?ecího v?ku. 8,5 let je opravdu dost :o) Píšeš, že je hodn? nemocný. Co mu je, ?ekl Vám vet n?jakou p?esn?jší diagnózu? Nap?íklad, pokud má Chip nemocné srdí?ko a jeho choroba je v poslední fázi, n?jaký velký rozruch, bitky a fyzické vyp?tí by mu moc neprosp?ly.
Avatar

Re: soužití dvou fretek?jaké to je?
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-11-21, 13:08
Tak o p?ekousaném vazu ?tu poprvé. Myslím, že tohle až taková pravda nebude. Ale je fakt, že seznámení je t?eba zvážit, aby Chipovi neuškodilo, pokud je vážn? nemocný. Na druhou stranu, pokud se nenervuje už jen tím, že ho cítí, vidí, a podobn?, mohlo by to dopadnout i dob?e.
Avatar

Re: soužití dvou fretek?jaké to je?
Zaslán uživatelem/kou: Idaho (IP)
Datum: 2006-11-21, 14:15
byl u veteriná?e ( vet, klinika vedilab, doktor Boehm st. - plzen -znají ho chodí k n?mu od mala :D), tam ho prohlédli, ?ekli že je pohublý, odebali vzorky krve a mo?i ( to byl boj s tou krví ) a jediné co konstatovali že m?l známky krve vmo?i, že asi prochladl, nevíme jak je to možné, protže místnosti máme spíše p?etopené ( p?ítelkyne je zmrzlík ) a mimo jsme ho nepoušteli, každopádne n?jaký ?as odmítal potravu a dokonce i pití - pití jsme ho ale nakonec "donutili" trošku ovocné štávy - ted ji vyžaduje :), a i granulky už za?al papat, takže doufám že se brzy dá do po?ádku. V?tšinou celé dny spí a probouzí se ( leze z kutlošku ) jen když jsem doma aby se pomazlil, p?ípadn? zeleze k nám do postele.

vet ?íkal že je to na fretku uctyhodný v?k, tak mne napadá kolik as evubec fretk ybežne dožívají? Mat?in freták musel být uspaným, protože po uraze z mládí hozlobili zadní noži?ky a cca v 5. roce p?estal chodit a tahal nožky za sebou. o?vala to celá rodina :(.

Re: soužití dvou fretek?jaké to je?
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2006-11-21, 14:34
Idaho: Pr?m?rný v?k fretek je tak 6 až 8 let. Ale ta hranice 8 a výše je spíš vzácná, než pravidlo :-/
Co byste po n?m také v jeho d?de?kovském v?ku cht?li víc, než papání, mazlení a hóóódn? spinkání ;o))
Až budete mít pocit, že je Chip v dobré kondici, m?žete je zkusit pustit k sob?. Ale bu?te ve st?ehu, kdyby se za?li rvát...
Ješt? jedna rado pro rozmazlení starouška, aby m?l zas chu? pít a trošku zesílil. Vývar z ku?ecích prsí?ek :o) pokud to ovšem bude pít... M?žete mu také po?ídit vitamínovou pastu GERI-PET, od firmy Vétoqiunol. Je to pasta ur?ené speciáln? pro zví?átka od 4 let v?ku výše. Dávkování je dle hmotnosti (viz p?íbalový leták), dosp?lé fretce ale obvykle posta?í 2x týdn? 1/2 ?ajové lži?ky.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 09.06. v 12:18.
Avatar

Jít na stránku:  123Další
Aktuální stránka:1 z 3


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist