Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
postroj
Zaslán uživatelem/kou: So?a (IP)
Datum: 2004-10-14, 14:35
Ahoj všem, mám první fretku a pot?ebovala bych radu, jak jí nau?it na postroj. Za?ali jsme to zkoušet b?hem léta, jakmile jí ale postroj nasadíme, za?ne p?edvád?t hrozné divadlo na téma jsem na um?ení, zeza?átku dokonce u toho vytá?ela o?i. To trvá tak ?tvrt hodiny, pak se probere a snaží se postroj sundat, což se jí b?hem chvíle poda?í, d?íve úpln?, te?, když je už v?tší, aspo? z?ásti. P?ítel se jí snažil názorn? s vodítkem p?edvést na co to je, výsledek ale byl jen ten, že vlá?el fretku za sebou po pokoji, která se prost? na nohy nezvedla a nezvedla.

ces+kš+



Celkem upraveno 5×. Poslední úprava: martina dne 15.06. v 01:00.

Re: postroj
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2004-10-14, 14:49
Do postroje oblékám na schodech, venku vypustím do trávy a je to úpln? v po?ádku. Vyválí se v tráv? a pak už normáln? b?há.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 08.06. v 01:06.

Re: postroj
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-10-14, 14:49
Asi je dobrý nap?ed v?d?t jestli máte kšíry dobrý, pokud se Vám z nich vyvlíkne tak je to špatný, protože se z nich dostat nemá.. V tomhle jsou skv?lé kšírky klubu, když je dáte mlád?ti stejn? se z nich nedostane..
Jinak bych jí kšírky prost? nasadila a nechala jí v nich b?hat, t?eba si s ní p?i tom hrát aby je nevnímala, ale opravdu nesmí mít šanci si je sundat. Nebo bych jí je dala a šla bych s ní ven, tam jí jen položit na zem a nechat a? si chodí sama.. Není dobrý jí tahat za sebou, je dobrý nechat jí chodit jak chce ona..

Re: postroj
Zaslán uživatelem/kou: So?a (IP)
Datum: 2004-10-14, 14:56
Problém je práv? v tom, že ona v nich neb?há, ona leží a d?lá, že tohle si teda nezasloužila a p?itom je to opravdu jen divadlo, kšíry jí nijak netísní. Taky jen co jí je ?lov?k sundá, okamžit? ožije.

Re: postroj
Zaslán uživatelem/kou: Adri (IP)
Datum: 2004-10-14, 14:59
Jednozna?ne necha? fretku v postroji, nech sa deje, ?o chce. Chilli si zvykol za 15.min. Tiež sa metal, skákal, snažil sa dosta? z postroja von. Potom ostal chví?u apatický a išli sme von. Tam si vlastne na postroj hne? zvykol. Zistila som, že pomohlo odpútanie pozornosti. Akonáhle som ho vyložila vonku na zem do trávi?ky, postroj ho prestal zaujíma? a pustil sa hraba? diery a krtince. Takže odporú?am vyskúša?: da? postroj, zobra? na ruky alebo do tašky a vyloži? niekde do trávi?ky. Tam sú už zaujímavejšie veci ako nejaký postroj.


Re: postroj
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2004-10-14, 15:03
Já když jsem u?ila mimino na postroj, mohli jsme se taky potrhat smíchy, co Pepe d?lala (teda když se mi v?bec poda?ilo ji do kšír upnout!) psí kusy, "sá?kovala", to?ila se - prost? se jí to nelíbilo ani trošku. Asi po týdenním tréninku už to bylo mnohem lepší a faktem je, že i doma, když dostala kšíry a já s ní šla "na pr?zkum" vedle do pokoje (kde to neznala), bylo to hned lepší - zapomn?la se kroutil a jakžtakž lehce šla.
Nepo?ítej ale s tím, že fretka bude b?hat jako pes - jak která. Možná budeš mít kliku a jo.

Re: postroj
Zaslán uživatelem/kou: ogoki (IP)
Datum: 2004-10-14, 15:07
Yasmin:
Jejda... My máme Kubika 4 dni.Jen se chci zeptat. Kdy se má za?ít u?it na kšíry?
Ach ta ?eština. M?l bych jít znovu do školy.
Te? je ješt? brzo. Je takový správ?ácký mrn?.

Re: postroj
Zaslán uživatelem/kou: Miki-Miska (IP)
Datum: 2004-10-14, 15:13
Prihovaram sa k tomu - netahat. Nechat postroj hoci i bez voditka, nechat behat po byte. Coskoro si zvykne a nebude jej vadit. Fretka nie je pes, ze by chodila poslusne vedla pana. I ked casom si ciastocne zvykne i na to. Zo zaciatku skor pan chodi za fretkou. :-))) Aspon pokial nie je navyknuta na postroj, tak urcite. Inak si vypestuje navyk postroj = tahanie = nutne zlo.

I ked som s nou vonku, snazim sa jej davat urcitu volnost a len v nutnych pripadoch ju korigujem. Uz sa naucila tak, ze na jemne potiahnutie sa otoci a zmeni smer. Pokial prave nestoji nad misacou dierou. To ju odtial musim dostat nasilim. :-)

Dobre sa uci na ceste cez luku ak je taka moznost. Vtedy sa aspon ta nasa snazi sledovat liniu cesty. A staci ist kusok pred nou, alebo nikto kto ide pred Vami, aby ho sledovala. Miska (cca 5 mesicov) uz niekedy chodi vedla mna ako psik. Niekedy dokonca ide predomnou a ma taha domov.

Re: postroj
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2004-10-14, 15:15
Na postroj klidn? za?ít u?it hned, jak se trošku otrká v novém domov? (aby nem?l moc šok? najednou).

Re: postroj
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-10-14, 15:19
Záleží na v?ku.. Já to holky u?ila tak od osmi až devíti týd?.. Ony si zvyky hned, Tappi to sice trvalo o trochu dýl, ale pak vždycky našla n?co zajímavýho a na kšírky zapom?la.. Ven sem chodila, když byly nao?kovaný.. Nejlepší je to taky když jsou zvyklý.. Jinak když sem "adoptovala Lumpa, tak hned jak sem ho donesla dom?, tak sem mu dala postrojek a šla s ním ven, protože to byla nejlepší v?c jak ho unavit a seznámit se s ním, aby pak tolik nekousal..

Re: postroj
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2004-10-14, 15:23
Ogoki, ja som navliekla Vl?áka do kšírok hne? na druhý de?, ako sme ho priniesli domov. To mal necelých 7 týžd?ov. Za pár minút si kšírok prestal všíma?.

Re: postroj
Zaslán uživatelem/kou: Šárka (IP)
Datum: 2004-10-14, 17:41
Já to ud?lala jako Johana. N?jak jsem se s tím nepárala :o)

Re: postroj
Zaslán uživatelem/kou: JanaG. (IP)
Datum: 2004-10-15, 09:05
Naše fretky s kšírama sá?kujou dote?, ale jen v byt?. Jakmile jsou s nimi venku, tak na n? zapomenou a zajímají se o zajímav?jší v?ci. Jediný Shrekoun je výjimka, je mu úpln? jedno, jestli kšíry má nebo ne, blbne furt stejn?.

Re: postroj
Zaslán uživatelem/kou: ogoki (IP)
Datum: 2004-10-15, 12:28
V 7 týdnech do postroje. V kolika velikostech je prodávaj, když je nyní tak malý to musí být postr?jek a ne postroj :-))) . Ja jsem myslel, že mu ten postroj seženu až bude v?tší a do n?jakého se vejde. :-) .

Re: postroj
Zaslán uživatelem/kou: JanaG. (IP)
Datum: 2004-10-15, 12:36
V kolika velikostech to nevím, ale když tak mu tam ud?láš dírku navíc (nebo 2,3)

Re: postroj
Zaslán uživatelem/kou: Hanka Brno (IP)
Datum: 2004-10-15, 12:58
Prodávají se ve velikosti pro sami?ky, pro samce, a pro samce XL. Ur?it? mu bude normální postrojek pro samce. Je tam hodn? dírek.

Re: postroj
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-10-15, 16:02
Jestli budeš kupovat ty klubové tak jsou to velikosti jak ?ekla Hanka a opravdu už je to na mlád?, nemusíš ani d?lat dírky ;o)

Re: postroj
Zaslán uživatelem/kou: ogoki (IP)
Datum: 2004-10-16, 20:02
Tak jme zvládli v pohod? ... žádný problém :-)))

Re: postroj
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-05-10, 21:48
A kde se ty kšíry klubu o kterých tady píše Yasmin dají koupit???

Re: postroj
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-05-10, 21:51
no prece u klubu - nejlip vsak na srazech - treba Roztyly nebo na tech vetsich..
cena pokud si pamatuju 80,- pro cleny a necleny 120,-
Avatar

Re: postroj
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-05-10, 22:01
No, ja jeste fretecku nemam ale v brzky dobe budu mit - snad. Je n?jaka nabídka tady na netu? Cht?la jsem se už jednou mrknout co tam všechno mají, ale nikde jsem to nenašla.

Re: postroj
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-05-10, 22:17
Ted jsem ?etla ve vlákn? tuším o?kování, Že kšíry se dají zakoupit pouze na srazu. No a n?kdo tam psal, že m?žu n?koho kdo pravideln? na srazy chodí poprosit aby mi je poslal t?eba na dobírku.
Já se jen s velkýma obtížema dostanu do prahy (podívat se na miminka) a nevím jak bych jela takovou dálku na sraz.(není to, protože bych necht?la, ale s malým dít?tem je to dost t?žký)
Proto najde se n?jaká dobr¨á duši?ka, co by mi kšíry mohla poslat? Moc d?kuju.

Re: postroj
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-05-11, 09:11
Myslím, že už jsem to psala, ale kdo má miminka od ?lena klubu, m?že si zamluvit kšírky u n?j - pokud je totiž chovatel vezme pro víc miminek najednou, dostane na n? od p?ti kus? ješt? slevu ;o) A nebo se dá požádat chovatel fre?átek - i když není ?len, aby v pond?lí v sedm sko?il na Roztyly a pro svoje miminka je tam koupil - jist? by m?lo zájem víc lidí, co si od n?j budou brát mim?a. S ohledem na to, že tyhle kšírky stojí t?etinu než v obchod?, tak by mohl mít zájem skoro každý, ne? Jen by se musel zájemc? zeptat, pro koho jaké má vzít. Te? máme na sklad? ?ervené, vínové, tmavozelené, hn?dé a ?erné, velikosti na holku, na kluka a na slona.
Avatar

Re: postroj
Zaslán uživatelem/kou: Helena (IP)
Datum: 2005-05-11, 11:59
Ahoj. Ráda bych se taky dotázala na radu týkající se vycházek. Máme Bobinku, kterou jsme si p?inesli dom? jako 1,5 roku starou. Do té doby žila chudinka v králíkárn? na roštu bez laskavého slova a pohlazení a bez správného krmení. Poda?ilo se nám nau?it ji na zách?dek. Je v byt? na volno a hovínko mimo se povede tak 1x za m?síc. Nevede se nám ale nau?it milá?ka na procházky venku. Ani snad jí tak nevadí kšírky - na ty už si zvykla, ale když jí vyndám z bat?žku, bu? sedí a nehýbá se nebo se vehementn? dere k jakékoli nejbližší podezdívce hradby ?i baráku v nad?ji, že je to ten náš a hledá dve?e. Jsou jí te? 2 roky. Myslíte, že existuje n?jaká šance na to, že se to zm?ní? Chceme jí po?ídit kamarádku (mlá?átko) a strašn? moc doufáme, že s ní by se mohla nau?it jak na vycházky, tak i na rozmazlování co se týká jídla. Baští pouze granulky pro fretky, vitapet, tvaroh a žloutek s troši?kou medíku. Tak rádi bychom ji rozmazlovali ovocem nebo dobrým masí?kem, ale nic nechce. Byla zvyklá u p?edchozího "chovatele" na rohlíky s mlíkem!!!! a pod?adné granule. Zkuste mi vlít do duši?ky trochu optimismu a nad?je.

Re: postroj
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-05-11, 12:07
Heleno, mozna si zvykne a pozna ze ji venku nic nehrozi, ale muze ji to i zustat. Treba jina fretka ji taky nauci.. Je vubec zvykla na jine fretky - zkouseli jste jit s jinyma fretkama ven? kdyby se jich nabala, tak by ji mohly jine fretky naucit si hrat a dovedet venku.
Je to chuderka mala, to co si zazila je hruza. No proste dalsi idioti co si poridili fretku na tyrani!
Avatar

Re: postroj
Zaslán uživatelem/kou: kac (IP)
Datum: 2005-05-11, 12:10
to je fakt strašný,pokaždé když n?co takového ?tu,se mi chce bre?et.?lov?k se strachuje aby na tu naší netáhlo od okna a lidi dokážou tohle...
Co se týka procházek,to není p?ece d?ležitý.Já mám tu svou od mim?a a na procházky taky moc neni.Poslední dobou se malinko rozkoukala v kolektivu jiných fretek a ob?as popob?hne,ale to je asi tak celý...
Hlavní p?ece je,že má všechno co pot?ebuje.S t?ma procházkama to zkoušejte pomalu,ale nenu?te ji,když se jí to nelibí.Zažila si toho chudinka už dost...
Avatar

Re: postroj
Zaslán uživatelem/kou: Helena (IP)
Datum: 2005-05-11, 12:21
Yasmin, jsme z Rokycan, kde snad nikdo ani netuší, že n?co takového jako fretka existuje. Seznámila jsem se s JanouN z Plzn?, které Blanka p?iveze handicapovnou fretku z Ostravy /jestli jsi ?etla to vlákno/. Jana má 3 letou krásnou frete?ku Kimi. Naše Bobinka z ní byla nadšená. Kvokala a cht?la si hrát, ale Kiminka se jiných fretek straní i když je jinak moc hravá. Je zvyklá na ko?átko. Sháním malou hol?i?ku nejen pro nás , ale i pro známé, kte?í bydlí kousí?ek od nás. Tak pak bude Bobinka mít i kamarádky a snad se to i s t?mi vycházkami zlepší.

Re: postroj
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2005-05-11, 12:33
Co se tyce prochazek, Kuba je na tom skoro stejne jako Bobinka. taky kdyz ho dam vem z batuzku, tak jenom sedi a kouka, ale kdyz usoudi, ze ho zpatky nevemu(jednou to trvalo pul hodiny premlouvanio), tak beha celkem slusne. Chce ale behat zasahne kolem zdi:)). To Terinka je chodec. na to, ze ma teprve neco pres 2 mesice, ujde uctyhodnou streku. Treba i 2-3 km svizne chuze a jeste si pri tom kvoka. Sice pak uz sipe, ale bezi dal a je k nezastaveni:))

Re: postroj
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-05-11, 12:38
No to by mohlo.. pokud ma rada jine fretky, melo by ji to pomoci ;o) Jestli ji navic mate pul roku, tak to neni jeste tak moc dlouho..
Mas ode me mejlik..
Avatar

Re: postroj
Zaslán uživatelem/kou: Helena (IP)
Datum: 2005-05-11, 14:01
Yasmin - mejlík jsem nedostala. Zapátrala jsem, jestli jsem neuvedla špatnou adresu - taky, že jo. Tahle už je OK, tak to prosím pošli ješt? jednou, když to p?jde. Díky moc. Helena

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist