Zbytecna smrt
Zaslán uživatelem/kou: Tomáš (IP)
Datum: 2004-09-22, 12:47
Lidicky, davejte si pozor na sve mazliky! Vsichni vime, jake jsou fretky, vsude vlezou, vsechno chteji prozkoumat, pak usnou...

Dnes jsem se dozvedel, ze jedna fretka uplne zbytecne umrela v pracce! Nevim, jestli do pracky zalezla nebo ji tam strcili s pradlem, kde uslnula... Nemel jsem vubec chut po tom patrat, ale v kazdem pripade ma na tom podil i kousek nezodpovednosti.

Co dodat? Vsichni mame doma fretky (v tom slove je asi obsazeno vse), tak na ne davejme pozor, protoze vsichni moc dobre (ne)vime, co dokazou vymyslet.

ch+nebez+



Celkem upraveno 5×. Poslední úprava: martina dne 17.06. v 20:37.

Re: Zbytecna smrt
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2004-09-22, 13:51
Preboha, to muselo by? strašné!Chudinka fre?ulka! Toto je presne dôvod, pre?o všetky práce v domácnosti realizujeme len vtedy, ke? je fre?ák spo?ahlivo zatvorený v klietke. Aj za cenu toho, že by som o polnoci umývala okná.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 08.06. v 15:58.

Re: Zbytecna smrt
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2004-09-22, 14:07
Máma se m? vždycky p?ed praním stokrát zeptá jeslti Freyu vidím....obvykle ale fretka p?i praní asistuje (ožužlává nohy%-) ) Takže v tu dobu jí máme furt na o?ích....naopak když chceme jít na záchod (kv?li stoupa?kám), tak si zas dáváme bacha aby madam nebyla v dohledu:-)

Re: Zbytecna smrt
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-09-22, 14:07
Je to opravdu síla.. A to se to stalo te? nebo už d?ív, protože jestli te? není to jedinej p?ípad, stalo se to už d?ív.. takových v?cí se mé fretky neú?astní.. B?hají jen na chodb?, kde je lino, jedna sk?í? a spousta jejich hra?ek, takže jsou mimo tohle d?ní..

Re: Zbytecna smrt
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2004-09-22, 14:15
Yasmin: No...o nás je problém...že koupelna se dá v?tret jedin? dve?ma...popravd? je ale te? taky za?ínám zavírat...protože madam si usmyslela, že d?sná senzace je krás špun od vany a schazovat nám vybavi?ku na mytí dol?...problém je že tam je taky žiletka, kterou bohužel nem?žu umístit nikam nahoru (všude se ta potvora vyškrábe)...takže ží tam rad?ji nepouštím....dokud tam neleze, tak to nechávám ote?vené akle jakmile jí zahlídnu (zaslechnu....d?lá p?o to lezení strašný kravál%-) ) tak jdu vyhodím ji a zav?u:-)

Re: Zbytecna smrt
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2004-09-22, 14:29
Já nenechávám fretky spát jinde než v kleci, takže když vidím že se Frodík n?kam po 2 hod. ?ád?ní zašije a objevuje se jen z?idka, zavolám je a dám spát do klece. On pak okamžit? usíná, kdežto Medulka ješt? n?kdy kouká, že ona ješt? nechce spinkat. :o) Do koupelny zavírám, na záchod je také nepouštím, p?esn? kv?li t?m stupa?kám. Celkem se bojím, že by n?komu vylezli v byt?, a ten nebožák by se tak lekl, že by mi je t?eba umlátil v dom?ní, že jsou to n?jací potkani.

Re: Zbytecna smrt
Zaslán uživatelem/kou: Hanka Brno (IP)
Datum: 2004-09-22, 14:39
P?esn? to je ten d?vod, pro? mají naši tcho?i svoji klec a pro? celkem nerada vidím fretky voln? pušt?né po byt? bez možnosti zav?ít je do pohodlné klícky. N?kdo to m?že považovat za týrání, ale je to pro jejich dobro. Jsou pušt?ní, kdykoliv jsme doma, a zrovna ned?lám nic nebezpe?ného, aby se jim nic nestalo. I tak se prob?hají dost a dost. Jinak do koupelny a na záchod nemají p?ístup v?bec, protože náš Pepa sice nesnáší vodu, ale miluje všechny možné šampony, mýdla, krémy, saponáty.............. Ono asi deset prokousaných lahvi?ek a fre?ák obalený práškem na praní celkem sta?í. Jinak pra?ku máme ?ašt?stí s vrchním pln?ním, a tak se tam tak lehce nedostanou.

Re: Zbytecna smrt
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2004-09-22, 15:01
Naše potvory chodí ob?as do pra?ky spát, protože jsou voln? pušt?né v p?edsíni a v koupeln?, která se dá v?trat práv? jen dve?mi. P?ed praním je vyženu z koupelny, p?ipravím prádlo a do pra?ky vkládám vyt?epané a prohlédnuté. Pak pra?ku zav?u, jdu p?epo?ítat fretky a pak teprve pra?ku pouštím. Takhle sousedka na chalup? nedala dost pozor a do pra?ky se jí vloudil ?erný kocour když otvírala krabici s pracím práškem (nikdy p?ed tím do pra?ky nevlezl). Prádlo bylo bílé, pra?ka s okýnkem vp?edu. Když se za?ala napoušt?t voda, sousedka zaznamenala cosi ?erného - ztuhla, že jí pronikla do prádla ?erná ponožka a pra?ku vypnula. Našt?stí. Tatramatky nem?ly bezpe?nostní západku, takže bylo možno pra?ku i s vodou otev?ít. To také ud?lala. S vodou vylítl do koupelny i kocour. Vylítl na okénko a už se nevrátil. Žil v téže ulici, u lidí na p?d?, a do obytných prostor domu už nikdy nevkro?il.

Re: Zbytecna smrt
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2004-09-22, 15:18
Hanka: Tak klec máme taky....ale necháváme jí spát za sk?íní....v kuchyni....jinak na toalet? prý máme stoupa?ky zabetonovaný, ale stejn? tam má myš zakázán p?ístup (kam se asi celé dny snaží dostat, co myslíte?;-))
Jinak do pra?ky nám ta potvora taky leze:-)Hlavn? PO praní....se tam vyválý a pak odejde a více si jí nevšímá...ob?as tam jen nakoukne zda tam není n?co zajímavého, ale to? vše.

Erin: Se té ko?ce nedivím...oni to zví?ata mají šanci p?ežít...jenže to se musí práv max na 40....když pak ?lov?k d?lá vyvá?ku je myslím zví?e bez šance...nejenže se utopí, ale taky ho to uva?í:-( FUj....:-(

Re: Zbytecna smrt
Zaslán uživatelem/kou: Hanka Brno (IP)
Datum: 2004-09-22, 15:41
Já jsem vždycky m?la takhle strach, že str?ím do pra?ky s fret?ím pelíškem i jedno z našich fre?at. Ve zkute?nosti to ale nebylo v?bec možné, protože J?linka vždycky ned?v??iv? kontrolovala práv? odnášený kus hadru, a tak jsem jí ho vždycky musela dát t?eba i n?kolikrát prohlídnout, jestli v n?m náhodou n?kdo není. Vždycky jsme se smála, že je to tím, že fret?í máma neumí po?ítat, jinak by napo?ítala svých 9 a dala by pokoj.

Re: Zbytecna smrt
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2004-09-22, 15:48
Jednou mi Frodo vlezl zadem do trouby a vylezl šuplíkem na vybírání sirek? No a od té doby když pe?u, tak jsou fretky zav?ený. Pro? je snad celkem jasné, že?

Re: Zbytecna smrt
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2004-09-22, 16:08
Jordi...tak naše holka nemá ráda teplo....leze do toho spodního šuplete kam se odkládají peká?e. No a ona tam vlezla když sem pekla chvilku nic a najednou tam otud vylítla:-DNic jí pochopiteln? nebylo...od tý doby ví, že když trouba si?í, tak že je to hajz a že tam teda nemá líst:-) (nespálila se...jen jí tam bylo horko:-) )

Re: Zbytecna smrt
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-09-23, 08:47
Tak to moje potv?rky když pouštim, tak zavírám všechny dve?e.. Mají k dispozici jen tu chodbu.. Fló se vždydky snaží prob?hnout n?jakýma dve?ma, dost ?asto se jí to poda?í.. Tak jí pak honím a ona kvoká a má z toho bžundu.. Jinak jakmile se dostane do koupelny leze hned do pra?ky a kouše tu gumu u dví?ek, tak jí tam nechci, protože podle m? se tam ur?it? drží zbytky prášku, tak aby jí taky nebylo špatn? a samo aby to neokousala a pra?ka by pak net?snila.. Na zácod v?tšinou vb?hnou všichni.. Jednoho vyndám a je tam druhý a takhle dokola.. ALe tam nic nehrozí jsou pod mým dohledem, takže by tam nikam nezalezli, ale i tak je vyhazuju.. Jednou se dostali do pokoje, kde je potkan, Elí nezav?ela po?ádn? dve?e a jakmile objevili škvíru hned je otev?eli.. Ta spouš? co ud?lali s klecí potkana, hr?za.. Potkan byl ale na rameni Elí, po?ád p?i všem asistuje.. št?stí.. Je mi jedno, že spí na chodb?, tam mají akorát m?j pytel se špinavým prádlem a v?tšinou jednu budnu, a v tom spí.. Nem?že se stát, že by se jim stalo n?co, protože se k tomu nedostanou.. Jestli to vyjde, tak od novýho roku možná budou mít pro sebe malej pokoj, kde budou voln?..

Re: Zbytecna smrt
Zaslán uživatelem/kou: Lenka (IP)
Datum: 2004-09-23, 08:57
Náš Bobo a Žofka sú pustení navolno a zvy?ajne spávajú v našej posteli (ke? nie sme doma) a inak majú svoje pelíšky a tiež napríklad spávajú v prepravke. Ke? perieme tak musíme vždy prádlo dokonale skontrolova?, pretože sa v ?om radi hrávajú a ob?as tam aj zaspia. Naozaj je to nebezpe?né, ale dávame si ve?ký pozor. Kúpelnu máme spojenú s WC a tchoríci tam majú prístup len pod naším dozorom. Bobovi sa minule podarilo vysypa? 5 kg pracieho prášku a bola to pre neho celkom fajn zábava - pohrabal si v ?om, vyvá?al sa a potom kráááásne vo?al. Žofke strašne chutí mydlo a tak na ?u musím triehnu?, aby ho neolizovala, pretože sa z neho už raz povrackala a mala hna?ku. Jednoducho ich musíme ma? stále pod dozorom. Chvalabohu sa nám zatia? žiadna nepríjemná a nebezpe?ná príhoda nestala a robíme všetko preto, aby sa ani nikdy nestala.

Re: Zbytecna smrt
Zaslán uživatelem/kou: Milka (IP)
Datum: 2004-09-23, 10:52
Nas pes tiez zral mydla, ale len znackove, potvora. napr Dove moze byt. Zatial je zdravy :-))

Re: Zbytecna smrt
Zaslán uživatelem/kou: Šárka (IP)
Datum: 2004-09-23, 11:14
Náš Fred na Slovensku taky rád lezl do pra?ky, ale poté co prokousal t?snící gumu (což nás stálo s prací a se vším 700,-), m?l utrum. :-)

Te? do koupelky ani na záchod p?ístup nemají, kv?li stupa?kám.I když Fred je sakra rychlej a kolikrát jsem po n?m sko?ila i rybi?ku, aby mi pod vanu a hned do stupa?ek nezalez. Naposledy v?era :-)))

Re: Zbytecna smrt
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-09-23, 11:25
Jo Fred je jako Fló oba ?ekají až se ty dve?e otev?ou.. Ob?as i spolu.. ;oP

Re: Zbytecna smrt
Zaslán uživatelem/kou: Lenka (IP)
Datum: 2004-09-23, 11:54
oh, zabudla som doda?, že stupa?ky máme zabezpe?ené. Priate? Igor ten otvor utesnil takými doskami a tchoríci sa tam nedostanú.

Re: Zbytecna smrt
Zaslán uživatelem/kou: Iveta M (IP)
Datum: 2004-09-23, 12:16
Míša je p?es den na volno, krom? obýváku s ložnicí. P?ece jenom si chráním poslední "zeleninu" doma a a? je vysoko už se mu povedlo jí stejn? schodit.
Do pra?ky chodí spinkat hrozn? rád. Než, ale zapnu pra?ku stejn? z ní všechno vyndám a proklepu.A tcho?ík se v této chvíli do ní nehrne.Ví, že otev?u sk?í?ku s práškama a ?eká kdo bude rychlejší.Nechám ho tam vždycky nakouknout, aby m?l radost, že vyhrál a pak ho deportuju n?kam jinam o:))

Re: Zbytecna smrt
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2004-09-23, 17:56
Šárka:Já mám takhle kdesi pod vanou jednou svou tenisku:-DDruhá leží roskousaná na chodb?:-D

Re: Zbytecna smrt
Zaslán uživatelem/kou: Katka (IP)
Datum: 2004-09-25, 09:01
Bubák do pra?ky kouká po?ád jestli tam n?co neni. Dokud jsem jí to zakazovala, tak tam lezla schváln?. Než zapnu pra?ku, tak m? vždycky p?esv?d?í, že jí mám p?ikouslou na noze. Do koupelny nesmí bez dozoru, protože tam chodí d?lat bobky. A na záchod ji taky nepouštíme, ale když tam vleze, tak jde hned zápasit se št?tkou a pak jde roztrhat pokud možno všechny celé role hajzláku.

Re: Zbytecna smrt
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2004-09-28, 09:40
Nejlepší jsou stjen? klubí?ka p?ízí...a bavlnek....ty nacházím rozmotané po celém byt? (ikdyž te? už tolik nee...mám je schované:-) )

Re: Zbytecna smrt
Zaslán uživatelem/kou: tina (IP)
Datum: 2004-10-04, 12:10
Pisete za vam fretka obhryza veci. To je fajn mne fretka obhryza babicku. Nikoho doma nehryzie len babku hned ako ju uvidi vyskoci na nu a hnend ju pohryzie a to poriadne.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 01.06. v 01:49.



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist