Podivné fret?í chování (kousání z hladu)
Zaslán uživatelem/kou: Šárka (IP)
Datum: 2004-09-17, 12:13
Ahojky, ráda bych se s vámi pod?lila o sv?j "hororový" zážitek se š?ástným koncem. M?j fre?ák (3 roky) za?al být z ni?eho nic strašn? protivný a podrážd?ný, neustále na m? sy?el a za?al m? i kousat a d?lal pouze v?ci o kterých ví, že je d?lat nesmí.

Byla jsem z toho zna?n? neš?astná, protože jsem se k n?mu v?bec nemohla p?iblížit, jakmile jsem to ud?lala, pokousal m?. Nejd?íve jsem si myslela, že to m?že být ze zubu, že ho to bolí a takto mi to dává najevo (p?ed týdnem si škared? ulomil zub na nerv), ale dáse? zanícenou nem?l a ani p?i ?uknutí do zub nijak nereagoval...
Po 5-ti dnech nerv? a trochy slz jsem již volala Pet?e, celá neš?astná, bádaly jsme nad r?znými nemocemi a možnostmi,za?alo m? to trošku d?sit....

Zkrátím to. Po skoro týdnu nerv?, jsem náhodou zjistila, že to moje pako zkrátka p?estalo žrát granulky, které od za?átku m?l strašn? rád, takže byl prost? nervní, protože m?l hlad. Jde o to, že jsem je m?la smíchány s druhými granulkami a ješt? s druhou fretkou mají misku dohromady, takže p?estože jídlo nás napadlo skoro naza?átku, zavrhli jsme to, protože granulky vesele ubývaly...
Zajímalo by m?, jestli i n?kdo jiný m?l takový nervy se svým fretkounem a posléze vyšla najevo takováhle n?jaká zdánliv? "prkotina" :o)

k+náh+



Celkem upraveno 5×. Poslední úprava: martina dne 17.06. v 00:16.

Re: Podivné fret?í chování
Zaslán uživatelem/kou: Hanka Brno (IP)
Datum: 2004-09-17, 12:29
Jo, uhodila jsi h?ebík na hlavi?ku. Stalo se nám skoro to stejné. Cht?la jsem t?m našim lump?m p?ilepšit a tak jsem koupila místo Friskies Ferretworld. Smíchala jsem to dohromady, aby si snáze zvykli. Ut?šen? jsem pozorovala, jak granulky mizí, ale pokud má ?lov?k 3 fretky a jednu misku , t?žko se kontroluje, jestli jedí všichni, a nebo jeden stávkuje. Asi po týdnu mi ale za?al Pepa zvracet, a m?l bílý vodový pr?jem. Byla jsem z toho naprosto vyplašená a tak jsem ho dala do jiné klece, abych ho mohla líp pozorovat. Asi dva dny nic nejedl a stav se více mén? nezlepšoval, ani nezhoršoval. Mezi tím mi ale došly namíchané granule a dala jsem mu ?istý Friskies - to byste m?li vid?t - boule za ušima se mu d?laly, pacholkovi jednomu mlsnýmu, a hovínka m?l jak od bernardýna, jak se p?ecpával. Je holt tak mlsnej, že by býval b?hem dalších pár dn? radši um?el hlady, než aby si vzal n?co podle n?j nedobrýho. Tak jsme zase u "levných" friskies, a dostávají k tomu Calopet pastu, abych nem?la vý?itky sv?domí, že jim dávám nekvalitní stravu.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 08.06. v 16:00.

Re: Podivné fret?í chování
Zaslán uživatelem/kou: Adri (IP)
Datum: 2004-09-17, 12:47
Aj ja som si všimla, že ke? prídem z práce a takisto ráno, ke? pustím fre?ocha z klietky, niekedy ma za?ne nahá?a?, cpa? sa pod nohy a zúrivo ob?as hryzne. Hovorím si: "?o to je?". Usúdila som, že sa chce len vyblbnú?. Tak blbnem s ním. O chví?u mu dám papa? granulky ( Duo Ferret) a on sa na to vrhá ako besný. Odvtedy viem, že najskor plné bruško a potom zábava.
Inak dávam mu granulky aj na noc do klietky a má ich aj po?as d?a, ke? som v práci. Je nepredstavitelné, ko?ko toho do toho malého žalúdka natla?í:-)

Re: Podivné fret?í chování
Zaslán uživatelem/kou: Evík (IP)
Datum: 2004-09-17, 13:06
Dovolím se též p?ipojit s vlastní zkušeností. Náš Artuš jakmile nedodržíme ?asový plán krmení, je tento víc nadivoko, je schopný více kousat a být celkov? p?kn? "protivný".....(jako každý správný hladový chlap)....jde z jedné roš?árny do druhé a nep?estane, pokud nedocílí svého.....misku m?amky....... Je sranda ho ob?as "potrápit", snaží se chodit k lednici, poukazujíc, že tam je jist? schovaná n?jaká dobrota pro fre?áka a kdo by pak odolal tomu sladkému šumá?ku?

Re: Podivné fret?í chování
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2004-09-17, 16:48
Podivné chování mne také dostalo. Ze srazu jsme si p?inesli "malého" Teide, krása sama, milou?ký, mazlík, papal jako protržený. T?etí den po o?kování za?al být apatický, kalný pohled, nechodil. On p?ed tím také nebyl b?havý, ale to jsem si ?íkala, že je z klece a nemá kondi?ku jako ty naše veveruchy skákací. Po konzultaci s vetem jsme došli k názoru, že je to silná reakce na o?kovací látku, takže šero, klidový režim, dietka, krmení ze lži?ky a dietní a bezesné noci s fre?ákem a p?emlouváním aby papal. V?era jsem p?inesla nákup a v tašce salám. Položila jsem tašku k ledni?ce že vyndám nákup, fre?áka vzala do kapsy na b?icho aby se pochoval než vypiju kafe a jak jsem vyndavala ten salám tak mu doslova vylítly o?i, za nimi on a na salám- nem?la jsem sílu mu bránit - 15 dkg na jeden zátah - šunkového. Samoz?ejm? se poblinkal, ale už kone?n? vím, co fretka z nalezince žere i když vypadá, že se potká se smrtkou.
Na jedné stran? neš?astná že práv? toto a na druhé stran? š?astná, že je o?kovací reakce za námi a mrcha žere.

Re: Podivné fret?í chování
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2004-09-18, 22:25
Pro odleh?ení: nedlouho po o?kování p?estala Cvokina žrát. Asi dva dny se tvá?ila, že teda vlastn? v?bec nemusí nic. ?irou náhodou jí pak n?kdo z rodiny n?co dával a nem?l ?as hledat novou misku (v té své m?la opomíjené granule), takže to jen položil na zem klece. Tcho?ice se na to vrhla, sežrala a hladov? koukala. Dostala další kus, zase na zem. A zase žrala. Nakonec jsem vysypala granule na zem a v tu ranu tam nebyly (misku ma pritom rok) - od te doby zere radeji ze zeme (co nejvic granuli rozhazenych na 2 m ctverecnych) a od te doby se smeju doktorce, ze me nechala fretku naockovat "silenou vakcinou", ktera fretuli vubec nechrani:-)))

Re: Podivné fret?í chování
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2004-09-19, 19:13
No nás taky brzy ?eká o?kování....Freya to bude mít jako p?eo?kování a malý klu?ina dostane své první pigáro:-)
Sem se taky pou?ila z minula a snažím se ho nau?it aby se nebránil když mu chci kouknout do tlamy na ty jeho zubiska:-)Zatím je malej tak se moc nebrání, ale až bude mít 2kg, tak už by to bylo o ruce, prsty a další ?ásti t?la%-):-)

Re: Podivné fret?í chování
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-09-20, 10:50
Ani u dvou kilovýho to není o ruce.. Když to umíš.. Je dobrý, když si na to jako malej zvykne.. T?eba Fló ta mi u st?íhání dráp? spí..
Jinak ten same?ek co ho mám te? doma byl taky p?kná kousavka, p?kn? do krve, ale te? už je v poho.. Ale abych se neradovala p?ed?asn?.. Ale když sem mu koukala do tlamy, nebo ?istila uši, tak kousnout nemohl..

Re: Podivné fret?í chování
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2004-09-20, 12:09
Vendelín je odmala zvyklý ne nep?íjemné procedury stylu ?išt?ní uší, st?íhání drápk? a u veteriná?e neexistuje hodn?jší tcho? - je strnulý hr?zou a a? mi to náš vet nev??í, nekousl by ho, jsem si jistá na 110%. To mladá asistentka, ta se tcho?ovi zalíbila tak, že chvíli zapomn?l na o?kování, než jsem ho sta?ila chytit, p?eb?hl st?l a sko?il jí na rameno a d?v?e nevinné k n?mu obrátilo obli?ej :o)))) Našt?stí maj malou ordinaci, takže jsem se plavným skokem p?enesla p?es dva metry a zachránila dívce obli?ej, zvlášt? pak nos :o))))



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 01.06. v 01:43.



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist