Jít na stránku:  1234Další
Aktuální stránka:1 z 4
Žofka, Lentilka a Labakan
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2007-06-11, 18:57
Dlouho jsem uvažovala, zda založit vlákno o mých fretkách. Vzhledem k tomu, že už budu mít t?etího mazlí?ka, to ud?lám.
Takže jak to všechno za?alo. O fretce jsem za?ala uvažovat už daleko p?ed maturitou. Za?ala jsem docházet na forum a zjiš?ovat si informace. Doma jsem m?la p?ísn? zakázáno ji p?inést (u p?edchozích zví?at, které jsem dom? p?inesla platil taky zákaz, ovšem vždycky se stali domácími mazlíky). Takže pro za?átek jsem si koupila knížku a dom a jí neustále ukazovala a nechala v ní ?íst i další ?leny rodiny. Pak p?išla maturita a prázdniny. Byla jsem s tehdejším p?ítelem na dovolené, když mi k svátku a za maturitu po?ídil Žofíka. Nejd?ív m? to malé kousavé zví?átko d?silo, ale za pár dní jsme si padly do oka. Žofka byla šílen? hravá a prost? k sežrání. Naši mi jí necht?li v?bec dovolit, ale našt?stí to prošlo =o) Te? v lét? už to budou dva roky co jí mám.
Loni v lét? jsem se rozhodla, že jí nechám p?ipustit. Povedlo se, zab?ezla. Ovšem když 16. 9. za?ala brzy ráno rodit, netušila jsem jaké peklo nás ?eká. Ráno jsme jely na Šejdr, kde mi paní doktorka ?ekla, že má v sob? mlá?ata mrtvá, že budou muset provést císa?ský ?ez a že v?bec neví jestli to Žofka p?ežije. Poslali m? dom? s tím, že až bude hotovo zavolají.
Dokážete si p?edstavit jak vypadala cesta dom?. Lidé v autobuse na m? koukali jak na nejv?tšího exota, pro? tak hystericky bre?ím. Doma to bylo ješt? horší. Ko?ky m? chodili postupn? ut?šovat. V p?t hodin zazvonil telefon a já ho s velkými obavami zvedla. Našt?stí vše dopadlo dob?e a dv? mlá?ata rozdýchali! Hned jsem pro Žofíka jela. M?la seštupované celé b?íško a jelikož nem?la mlí?ko a chu? k sob? mlá?ata pustit vyfasovaly jsme k mlá?átk?m sunar.
Za?ala jsem tedy schán?t kojnou a dostala od Yasmin skv?lý kontakt na Katku. Mlá?ata se chytly, ale jelikož byly dv? nesta?ily mlí?ko odsávat. Hrozily zdravotní komplikace její sami?ky. Nebudu to natahovat. Mlá?ata to nep?ežily. Byla jsem s tím smí?ená od za?átku, ale d?kovala jsem bohu, že to p?ežila hlavn? Žofka. To bych si musela vy?ítat do konce života.
Katka mi tedy nabídla, že když nevyšlo mlád? od Žofky m?žu si vzít hol?i?ku od ní. A tak k nám p?išla albínka Lentilka =o) Žofka jí nemohla vystát. Nyní se situace zlepšuje, protože má Lentilka mlá?ata a brání je. Takže už okolo sebe chodí a jen na sebe sy?í. P?vodn? jsem si žádné mlád? nechat necht?la, ale u jednoho chlape?ka se vyskytly komplikace a bude slepý na jedno oko. Dostal jméno Labakan (Laby) a už te? je to m?j mazlík =o). Jen mi d?lá starosti to o?í?ko. Nevíme jestli mu v?bec z?stane. Slepý bude, ale má v oku v?ed takže se paní doktorka rozhoduje zda mu o?í?ko (až bude starší) odoperovat nebo ho nechat. Pravideln? kapeme kapi?ky a mastíme masti?kou. Tak nám držte palce a doufám, že se na naše vlákno p?ijdete zase brzy podívat =o) Markéta+Žofka+Lentilka+Labakan



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 17.06. v 20:49.
Avatar

Re: Žofka, Lentilka a Labakan
Zaslán uživatelem/kou: Marky_Ball (IP)
Datum: 2007-06-11, 19:28
Ahojky blahop?eji k novému ?lenu rodiny:-) ur?it? ti bude d?lat radost:-)

Sindy,Andy,(Cassie ve vzpomínkách),Kettý,Connie,Amálka,Kloe a kluci Oskar,(Osky ve vzpomínkách),?árlí,Filípek a Falko

[www.klubkofretulek.wgz.cz]
Avatar

Re: Žofka, Lentilka a Labakan
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2007-06-11, 19:49
Diky...taky doufam =o) Jen aby to ocicko bylo v pohode...
Avatar

Re: Žofka, Lentilka a Labakan
Zaslán uživatelem/kou: Marky_Ball (IP)
Datum: 2007-06-11, 19:51
Jestli máš dobrou veteriná?ku/veta tak ur?it? ti poradí:-)) Držíme všechny tlapi?ky a i p?sti:-)

Sindy,Andy,(Cassie ve vzpomínkách),Kettý,Connie,Amálka,Kloe a kluci Oskar,(Osky ve vzpomínkách),?árlí,Filípek a Falko

[www.klubkofretulek.wgz.cz]
Avatar

Re: Žofka, Lentilka a Labakan
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-06-11, 20:23
Gracijka, pokud by byl s nemocným o?kem problém, asi by se mn?lo odstranit. S operacemi tohoto druhu u fretek skušenosti nemám, ale u psú ano. Všechny d?lali v Brn? a psi jsou OK. Dokonce jeden pejsek p?išel asi p?ed 5-ti lety o ob? o?ka (nádory na o?ích po blbé lé?b? kortikoidy) a ješt? stále b?há venku a je spokojený. Držím ti palce...a malému taky...a? se to s o?kem vy?eší co nejlépe.
Avatar

Re: Žofka, Lentilka a Labakan
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2007-06-11, 20:29
On je problem, ze jeste jako slepy dostal do oka zanet. Mel ho plne hnisu...dostaval antibiotika. Pak se oko otevrelo o dva tydny dopredu...tak sem byla smirena s tim, ze bude slepy. Jenze doktorka rikala, ze tam ma vred. Ted mame do ocka kapky a masticku..tak pravidelne kapeme a mastime. Bud se to zlepsi nebo pockame az trochu povyroste a pujdeme na odoperovani oka. Byla bych rada kdyby mu zustalo...ovsem jestli bude lepsi ho odstranit tak to udelame.Nechtela bych o nej prijit...je to mazlik =o) jinak dekujeme za podporu =o)
Avatar

Re: Žofka, Lentilka a Labakan
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2007-06-11, 20:35
Kouknete jak je zivej =o)
Avatar

Přílohy: Laby.jpg (51kB)  
Re: Žofka, Lentilka a Labakan
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-06-11, 20:36
gracijko, po?kej po lé?b?...ale jestli je fre?á?ek na to o?ko slepý, tak je jedno, jestli ho má nebo ne...tak pokud by to slepé o?ko mn?lo d?lat zdravotní problémy, šla bych to ?ešit radikáln?...teda až bude trošku v?tší...nejlépe asi do Brna. Fre?á?kovi to nebude vadit, jestli by o to o?ko p?išel!
Avatar

Re: Žofka, Lentilka a Labakan
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-06-11, 20:37
ulovil ku?e !!!! :o))))

Re: Žofka, Lentilka a Labakan
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-06-11, 20:37
...on si tam snad sám loví ku?e :-)))) no paráda!
Avatar

Re: Žofka, Lentilka a Labakan
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2007-06-11, 20:38
Ja si prave myslim, ze pokud je slepy uz odmala tak mu to vadit nebude. Kamaradka ma dobreho veta i v Praze, ktery leci uspesne oci...tak zajdeme tam.
Avatar

Re: Žofka, Lentilka a Labakan
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2007-06-11, 20:39
Hlavni je ze zere a ma radost ze zivota...a to kure chtel ukrast a cely!!! =o)
Avatar

Re: Žofka, Lentilka a Labakan
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-06-11, 20:40
budeš mít hezký trio ;o)
jinak jsem nedavno byla na veterin? a po ordinaci jim b?halo kotátko s jedním o?í?kem,bylo úžasn? hravý :o) tak myslím že to ani fretá?kovi vadit nebude a bude štastný :o)

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Žofka, Lentilka a Labakan
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-06-11, 20:41
Gracijka: ur?it? by mu to nevadilo, kdyby musel p?ijít o slepé o?ko....a ?íslo to je tedy po?ádné! :-)))
Avatar

Re: Žofka, Lentilka a Labakan
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2007-06-11, 20:45
No oni jsou cisla vsichni...do vlakna chobotnice sem dala fotku tak juknete jak je nadchla =o))
Avatar

Re: Žofka, Lentilka a Labakan
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-06-11, 20:50
...sem to vid?la. super! :-))))
Avatar

Re: Žofka, Lentilka a Labakan
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-06-11, 21:01
taky blahop?eju k p?ír?stku a možná i k tomu, že se po roce skamarádí lentilka s žofkou? nebo se aspo? nebudou žrát.... teda nebude žofka žrát lentilku, když te? ob? zjistily, že to jde i obrácen?... :o))

shodn? s holkama si myslím, že labakanovi (mimochodem - moc hezký jméno! :o)) v?bec nebude vadit pokud na o?í?ko neuvidí, fretky beztak nevidí moc dob?e. nejlíp se orientujou ?ichem, pak sluchem, zrak je až na posledním míst?. no a i ten sluch... no no... však je známe! jak slyší jen co pot?ebujou! :o)
a labakan evidentn? cítí dob?e, když dokázal ulovit takovou porci! :o)

tak ješt? jednou - hodn? št?stí a radosti se všema! :o)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 11.06. v 21:02.

Re: Žofka, Lentilka a Labakan
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2007-06-11, 21:11
Diky moc...ja doufam, ze situace mezi Lentou a Zofkou je minulosti...holky fakt okolo sebe chodi a jen na sebe syci. Bala jsem se jakou reakci bude mit Zofka na mladata...vcera jsem je mela vyndane na posteli a prvni co Zofka udelala, ze chtela mladata odnaset...takze snad dobry =o)
Avatar

Re: Žofka, Lentilka a Labakan
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2007-06-13, 11:24
Tak prcky mame zamluvene vsechny krome jednoho
kluciny....nechcete ho nekdo? =o) je roztomilej
milouckej...bude mit cip, ockovani a PP. Jeste ze
sme meli kluky jen dva. Nechapu ze vsichni chteji
jen holky....
Avatar

Re: Žofka, Lentilka a Labakan
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2007-06-16, 16:49
Tak Labakanek byl se mnou opet na kontrole. Dostali jsme nove kapky do oka a gel na tvorbu slz. Oko se stale zvetsuje. Nejlepsim resenim bude opravdu odstraneni oka =o/ Doktorka se stale snazi ho lecit...oskrabava mu rohovku s tim ze by se mohla utvorit nova vrstva. Oko je cele sedive. Ja jen doufam ze vidi aspon na to druhe. Kdyz je pustime z klece aby si pohrali Laby vetsinou sedi na miste a tak divne se rozhlizi. V pondeli jdeme na dalsi kontrolu tak poprosim doktorku aby mu to druhe oko prohlidla. Drzte nam palecky. Zofik+Lentik+Laby
Avatar

Re: Žofka, Lentilka a Labakan
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-06-16, 17:05
To je mi líto :( nem?že ho to t?eba bolet? Jestli se pak nerozhlíží kv?li tomuhle, že se prost? necejtí... možná, kdyby m?l jenom jedno o?i?ko, bylo by to lepší... Jestlu mu to t?eba fakt neni nep?íjemný... :-/
Avatar

Re: Žofka, Lentilka a Labakan
Zaslán uživatelem/kou: Mája (IP)
Datum: 2007-06-16, 18:32
A ja vim vsechno jako posledni :o)
Avatar

Re: Žofka, Lentilka a Labakan
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2007-06-16, 21:13
Bolet by ho to snad nemelo. Ty ocni kapky co kapeme jsou i proti bolesti. Taky si myslim ze mu bude lip bez ocicka..holt se bude muset vic rozhlizet =o)

Maja: dyk ses vubec neozvala tak se nediv =o)))
Avatar

Re: Žofka, Lentilka a Labakan
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-06-16, 21:32
Podle mne, bolet ho to chudá?ka múže. P?íteli v?era praskla cévka v oku, oko mn?l v jedmom koutku trošku podlité krví a stále si to žmoulal, že je mu to nep?íjemné. Tak jestli má fre?á?ek na o?i?ku absces, múže být z toho dost nervózní. A jestli ho to nabolí...doufám že ne!...tak mu to prost? vadí....
Avatar

Re: Žofka, Lentilka a Labakan
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-06-16, 21:41
Bolest podle m? prášky, kapky a pod. nikdy úpln? nepotla?ej, m?že mu to bejt i nep?íjemný- já nap?íklad chodívám na vyšet?ení nitroo?ního tlaku- mám ho vyšší. Taky mi to musej vykapat, na znectliv?ní. Vim, jak ty kapky pálej a jak je to potom nep?íjemnej pocit... tak mu to t?eba m?že bejt jenom nep?íjemný... T?eba i v ur?itejch situacích? Anebo se prost? s tim o?i?kem necejtí, proto se bojí, že t?eba do n??eho narazí nebo tak, tak se radši rozhlíží :) to? fakt otázka, do jeho k?že se nevžijem :(
Avatar

Re: Žofka, Lentilka a Labakan
Zaslán uživatelem/kou: Mája (IP)
Datum: 2007-06-16, 22:04
Aha, hlavne, ze se musim ozyvat dycky prvni ja. Podejte si s veverkou ruce
Avatar

Re: Žofka, Lentilka a Labakan
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2007-06-16, 22:08
Ja doufam ze ho to neboli...kdyby to slo urcite bych mu ocicko nechala odoperovat hned...jenze je moc malickej...Je to muj mazlik...sem rada ze i pres tohle vsechno je hrozne hravej a dobre ji.

Maja: no to teda neni pravda!!! =o) a s Veverkou si podavat ruce nebudu =o)
Avatar

Re: Žofka, Lentilka a Labakan
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2007-06-19, 20:14
Tak sme dnes byli na cipovani a ockovani. Prckove docela spolupracovali akorat se cestou malem upekly =o( Na veterine se vsak brzy vzpamatovali a rozdovadeli se. Tesne po ocipovani na me hazeli ublizene vyrazy ale po navratu domu se napapkali, pohrali a padli za vlast =o) V patek nas opousti prvni a v sobotu vsichni ostatni =o( Bude se mi styskat fnuk.....
Avatar

Re: Žofka, Lentilka a Labakan
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-06-19, 20:20
Gracijka: Jak to má Labakan s tím o?i?kem?
Avatar

Re: Žofka, Lentilka a Labakan
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2007-06-19, 23:21
No kapeme, mastime. Ocicko vypada porad hrozne. Koncem tydne se asi stavime na jine veterine, kde kamaradcinymu psovi vylecili oko. Aspon na konzultaci. Doktorka dnes pri cipovani rikala ze by se jeste mohlo uzdravit...tak nevim =o/
Avatar

Jít na stránku:  1234Další
Aktuální stránka:1 z 4


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist