Jít na stránku:  1234567891011...PosledníDalší
Aktuální stránka:1 z 15
Oteklá vulva u kastrované sami?ky
Zaslán uživatelem/kou: Iveta (IP)
Datum: 2005-11-05, 21:40
Ahoj, máme problém. Dneska jsme zjistili, že naše kastrovaná sami?ka Bubla má hodn? nateklou vulvu, upln? stejn? jako v regulérní ?íji. I chování má podobné, kouše atd...
Nesetkali jste se s tím n?kdo ? Díky za radu. Iveta

?p+



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: martina dne 18.06. v 17:44.

Re: Oteklá vulva u kastrované sami?ky
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2005-11-05, 23:07
Jejda, ženský, vy se nám n?jak sypete ;o)
Nebude to Hyperestrogenismus? Koukni do Pet?iný knížky a ho? si to tady do vyhledáva?e.
A jak je Tob?? Co ledviny? Jsi state?né d?v?e! To muselo bolet :-/ Všichni u nás doma doufáme, že už je Ti dob?e a moc Vás všechny u Vás doma pozdravujeme;o)
Avatar

Re: Oteklá vulva u kastrované sami?ky
Zaslán uživatelem/kou: Iveta (IP)
Datum: 2005-11-06, 12:37
Vendy, díky moc za rady a za starost !!!

Dívala jsem se do všech možných p?ísp?vk? a o Hyperestrogenismu se všude píše v souvislosti p?ed kastrací, ale Bubla je kastrovaná, to m? na tom mate a d?sí. Navíc jí z vulvy n?co vytéká, p?esn? jak v ?íji. Je živá, hravá, ale je na ní znát zm?na, dá se ?íct psychická, navíc zase kouše... tak nevím.

Co se m? tý?e, už je mi líp, o ledvinách stále vím, ale už se to dá snést. Tak snad to ve zdraví i s miminkem dotáhneme do zdárného konce, zbývají nám 2 m?síce. Máš pravdu, bolest to byla opravdu velká, navíc se p?idal i strach o miminko.

Ješt? jednou díky za vaši starost, taky u vás doma všechny zdravíme !!!



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 08.06. v 23:17.

Re: Oteklá vulva u kastrované sami?ky
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-11-06, 14:10
Iveto, jak ses ptala - normální to není, ale stát se m?že. Rozhodn? se objednejte k Chylíkové, je pot?eba zjistit p?í?inu a zakro?it.

M?že jít o dv? v?ci:
1) syndrom reziduální ovariální tkán? - Prost? tam kousek vaje?níku mohl z?stat (i docela pr?avý) a zregenerovat. V tom p?ípad? "?íje" ustoupí po injekci HCG. Pak je pot?eba ten vaje?ník najít a ufiknout.

2) hyperadrenokorticismus - Jde o onemocn?ní nadledvin, které se projevuje úpln? stejn? jako ?íje, protože nadledviny z neznámých p?í?in za?nou tvo?it pohlavní hormony. Na injekci HCG to nereaguje, ale ultrazvuk obvykle odhalí zv?tšení (?asto levé) nadledviny. To m?že být zp?sobené jen zmnožením tkán? (hyperplazie) ale i nádorovým bujením. Lé?ba se provádí bu? konzervativn? nebo s v?tším úsp?chem chirurgicky - odn?tím postižené nadledviny. V?tšina vet? u nás nemá o téhle nemoci natož operaci ani pon?tí, d?lá to Jekl v brn? a..... no jasn? že L. Chylíková ;o) Takže jste na dobré adrese, minimáln? o jedné úsp?šn? vylé?ené fretce o L.Ch. vím, i kdyby to bylo tohle, nemusíte se bát.

?p+



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: martina dne 24.06. v 22:22.
Avatar

Re: Oteklá vulva u kastrované sami?ky
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2005-11-06, 15:06
Iveta: Ad Bublina: ...jsem jaksi nemyslela hlavou, než jsem zase jednou n?co plácla :o/ ... ješt? že máme tu naší MF ;o))
Máme radost že už Ti je mnohem lépe a Bublin? držíme palce, a? jí brzy vykurýrujete.
Avatar

Re: Oteklá vulva u kastrované sami?ky
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-11-06, 15:27
Iveto: Držíme vám palce ob?ma-t?ema ;o) Bub?a to ur?it? zvláne, a? už bude muset na další operaci, nebo ne, a ty ur?it? taky. Vzledem k tomu, co vše musíš snášet, tak si myslím, že jsi state?ná. ;o) Hodn? pevné nervy a hodn? št?stí.
Avatar

Re: Oteklá vulva u kastrované sami?ky
Zaslán uživatelem/kou: Iveta M (IP)
Datum: 2005-11-06, 15:47
A jako obvykle nezustalo u jednohoproblému,drzime Vam obema nebo vlastne trem :o) palecky
Avatar

Re: Oteklá vulva u kastrované sami?ky
Zaslán uživatelem/kou: Iveta (IP)
Datum: 2005-11-06, 17:35
Vendula R.:prosím T? v pohod?, nem?žeš p?eci v?d?t všechno :o))). Díky moc za držení pale?k? !
Jordi: Taky díky moc za pochvalná slova, moc m? pot?šila a hlavn? povzbudila, mám totiž naopak poslední dobou pocit, že jsem p?kný srab (po úterní p?íhod? s ledvinami jsem se za?ala bát o mimi a porodu a v?bec jak to všechno dopadne a dneska se p?kn? rozbre?ela nad Bublou). Prost? plaším, a? žijou hormony :o((( Ale ?íkám si, že to zvládli všichni, tak to zvládnu p?eci i já.
Iveta M.: jak se to ?íká ? Když se n?co za?n? kazit, kazí se další (schváln? volím slušná slova .o))). A taky se ?íká, co T? nezabije, to T? posílí, tak snad to funguje :o))

Opravdu všem díky za povzbuzení a držení pale?k?, už se t?ším, až bude Bubla OK a mimi venku :o)))

Re: Oteklá vulva u kastrované sami?ky
Zaslán uživatelem/kou: Blanka (IP)
Datum: 2005-11-07, 09:13
Iveto, t?ch pár slz t? už nezabije. Když si chceš pobre?et tak to ud?lej a HNED se ti z toho uleví. Dostaneš se sebe ven všechno nap?tí. A když ti pom?že i si zanadávat tak to ud?lej. Adrenalin pot?ebuje ven. NAVIC V TVEM STAVU NA TO MAS PRAVO!
Avatar

Re: Oteklá vulva u kastrované sami?ky
Zaslán uživatelem/kou: Iveta (IP)
Datum: 2005-11-07, 15:18
Blani, díky moc. Asi máš pravdu, hned se mi trochu ulevilo.

Jinak na Šejdr k paní doktorce Chylíkové jsme objednaní na st?edu v 16h, dnes tam bohužel není v?bec a zítra má totáln? plno.

Re: Oteklá vulva u kastrované sami?ky
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-11-08, 08:59
Tak to budeme držet všechny pale?ky - moc jí pozdravujte! A o mim?o se neboj - však to spolu všechno zvládnete! (Ono už se taky bude t?šit na sv?t a ur?it? nebude d?lat problémy). Pamatuju si, že když se narodil Mare?ek, za?al Ferda zrovna taky postonávat. Musíš si z toho vzít to lepší - jestli má Bubla p?ed sebou n?jakou lé?bu, ber to jako velkou kliku, že budeš doma s mímem a budeš jí mít pod dohledem líp, než kdybys chodila do práce ;o) Ur?it? to všechno dob?e dopadne!
Avatar

Re: Oteklá vulva u kastrované sami?ky
Zaslán uživatelem/kou: Iveta (IP)
Datum: 2005-11-08, 11:17
MF: To nás ješt? v prosinci ?eká zákrok u Šupiho - jak mu zar?stají ty ?asy - respektive rostou dovnit? o?í?ek místo ven, tak jsme s paní doktorkou Chylíkovou domluveni na zákroku - nakonec ho p?i tom uspí (p?vodn? plánovala jen lokální umrtvení, ale p?i poslední kontrole zjistila, že Šupíno je totáln? k neudržení) a ?asy mu vytrhá. Poté se bude hlídat, jak znovu porostou a p?ípadn? se p?istoupí k dalšímu ?ešení.
Takže budu mít doma dva marody :o)). Máš ale velkou pravdu v tom, že je lepší, když s nimi budu doma a budu je mít pod kontrolou, než abych k nim lítala z práce.

Jinak na Šejdru budeme ur?it? pozdravovat !!!

o?i+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 16:43.

Re: Oteklá vulva u kastrované sami?ky
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-11-08, 12:46
Tak to budeš mít dokonalý trénink na p?ípadné rozší?ení rodiny o další mim?o! Kdybys m?la pocit, že se z toho zblázníš, opakuj si dokola: "Já nejsem blázen, já jsem letadlo!" - pomáhá to ;oP
Avatar

Re: Oteklá vulva u kastrované sami?ky
Zaslán uživatelem/kou: Iveta (IP)
Datum: 2005-11-09, 20:54
Tak se poslušn? hlásíme ze Šejdru. Paní doktorka Chylíková ?íkala, že jsme snad ?tvrtý podobný p?ípad kastrované sami?ky v ?íji.
Vyšet?ila Bublu, ?íkala, že vulvu už má p?kn? narostlou, že je dob?e, jsme na to p?išli v?as. Píchla jí injekci na ukon?ení ?íje (prý siln?jší dávku, než se dává standardn?), te? by se jí m?la zmenšovat. Pokud ano, tak je vyhráno a je to ten první p?ípad, který tu zmínila MF - tedy syndrom reziduální ovariální tkán? (zregenerovaný kus vaje?níku).
?íkala, že p?i kastracích sami?ek podvazují vaje?níky hodn? poctiv?, lze ?íct víc, než by museli, p?esto k této situaci m?že dojít. Znovu by tedy Bublu operovala. Navíc jí ud?lala výt?r z pochvy a dle rozboru pod mikroskopem zjistila, že se s nejv?tší pravd?podobností jedná práv? o tuto p?í?inu.

Pokud by dnešní injekce nezabrala, tak je to bohužel ten druhý p?ípad, tj. hyperadrenokorticismus - onemocn?ní nadledvin. Tam by lé?ba byla bu? zdlouhavá a drahá (chemoterapie) nebo hodn? náro?ná pro operatéra (operace).

Takže doufejme, že p?i vší naší sm?le, která se nám poslední dobou lepí na paty, tentokrát sm?lu mít nebudeme a Bubla bude zase fit.

?p+



Celkem upraveno 8×. Poslední úprava: martina dne 02.07. v 01:18.

Re: Oteklá vulva u kastrované sami?ky
Zaslán uživatelem/kou: Iveta M (IP)
Datum: 2005-11-09, 22:11
Drzíme palecky, aby to byl "jenom" zregenerovaný vejecník
Avatar

Re: Oteklá vulva u kastrované sami?ky
Zaslán uživatelem/kou: Olga (IP)
Datum: 2005-11-10, 07:59
Iveto.: držím taky palce, aby Bubla byla v po?ádku a nebylo nic vážného a ty taky, aby jsi byla v pohod?, to že bre?íš je jen dob?e, nap?tí se uvolní a uleví se, já jsem taky stále po operaci jak slzavé údolí, ale pom?že to.!

Re: Oteklá vulva u kastrované sami?ky
Zaslán uživatelem/kou: Iveta (IP)
Datum: 2005-11-10, 21:07
Olgo, díky moc !

Re: Oteklá vulva u kastrované sami?ky
Zaslán uživatelem/kou: Iveta (IP)
Datum: 2005-11-14, 14:02
Tak je to dneska 5. den od návšt?vy Šejdru a podané injekce a vulva Buble o dobrou polovinu splaskla !!!! Reaguje tedy na podanou injekci a jedná se tedy o variantu ?íje !!!! Hurá, hurá, nadledvinky to nejsou !!!
S paní doktorkou Chylíkovou jsme domluveni, že jí te? necháme cca 10 - 14 dní v klidu, chud?ru jednu malou (navíc orgány jsou prý v tuto chvíli hodn? siln? prokrvené) a poté se objednáme na rekastraci.

díky všem za držení pale?k? (ješt? je tedy budeme pot?ebovat) všichni jste nám moc a moc pomohli, že na nás myslíte a držíte tlapi?ky. DÍKY :o))



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Iveta dne 14.11. v 14:02.

Re: Oteklá vulva u kastrované sami?ky
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-11-14, 15:10
Tak to je prima, že raguje na hormonální injekci. ;o) Budeme držet tlapky dále, neboj. ;o)
Avatar

Re: Oteklá vulva u kastrované sami?ky
Zaslán uživatelem/kou: Olga (IP)
Datum: 2005-11-14, 17:34
Iveto.: jsem ráda, že se to lepší a není to nic zlého!

Re: Oteklá vulva u kastrované sami?ky
Zaslán uživatelem/kou: Olga (IP)
Datum: 2005-11-14, 17:34
Iveto.: jsem ráda, že se to lepší a není to nic zlého!

Re: Oteklá vulva u kastrované sami?ky
Zaslán uživatelem/kou: Iveta M (IP)
Datum: 2005-11-14, 22:32
No alespon jedna lepsí zpráva - drzíme tlapicky
Avatar

Re: Oteklá vulva u kastrované sami?ky
Zaslán uživatelem/kou: Iveta (IP)
Datum: 2005-11-19, 20:54
Iveto, díky moc.

Jinak Bubla opravdu perfektn? zareagovala, vulvu už nemá v?bec nateklou, má ji jako d?ív, tzn. skoro žádnou :o)))). Takže te? jen po?káme, až se trochu zmáto?í a voláme pro objednání na rekastraci.

Re: Oteklá vulva u kastrované sami?ky
Zaslán uživatelem/kou: vladimír (IP)
Datum: 2005-11-19, 23:19
Iveto: Jsem rád že se to spravilo a že to nebude nic vážn?jšího. Držíme palce (a tlapi?ky) a pozdravujeme Bublinu
Avatar

Re: Oteklá vulva u kastrované sami?ky
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-11-20, 18:52
UF!
Avatar

Re: Oteklá vulva u kastrované sami?ky
Zaslán uživatelem/kou: Iveta (IP)
Datum: 2005-11-21, 16:02
MF: p?esné !!! Ješt? jednou díky za odhalení p?í?iny a za povzbuzení, už jsme v klidu.

Re: Oteklá vulva u kastrované sami?ky
Zaslán uživatelem/kou: Iveta (IP)
Datum: 2005-11-28, 14:08
Ahoj,
tak jsme objednaní na pátek 2.12. na Šejdr na rekastraci Bubly a také na ten o?ní zákrok u Šupiho (trhání ?as). Nakonec jsme se rozhodli vy?ešit oba zákroky najednou, a? už to prckové mají oba za sebou a my vlastn? taky :o))
Na jednu stranu jsem ráda, že to budou mít za sebou a na druhou stranu jsem tak trochu smutná, že to musí absolvovat a vím, že budu do pátku zase p?kn? na nervy (klasika - t?hotenské hormony :o))).

Pozdravujte vaše frete?ky a fre?áky, a? jsou zdraví !

Re: Oteklá vulva u kastrované sami?ky
Zaslán uživatelem/kou: Iveta (IP)
Datum: 2005-12-02, 17:41
Tak máme oba marody doma, asi p?ed hodinou mi je pomohl p?ivézt Pavel, protože Lu?a má odpolední pozd? do ve?era -Pavle ješt? jednou díky moc!!!

Bubla je znovu vykastrovaná :o)), dle paní doktorky Chylíkové tam zbloudil opravdu jen miniaturní kousek vaje?níku a ud?lal takový humbuk. Takže byl odstran?n, pro jistotu byl zkontrolován i druhý vaje?ník a paní doktorka prohlásila, že snad se Buble do b?íška koukala naposledy!!! Za 10 dní jdeme na vyndání steh?.

Šupimu byly odstran?ny ?asy na obou o?í?kách, myslela jsem, že to nebude p?íliš vid?t, ale vypadá legra?n? :o)) a zdá se, že mu tenhle fakt zatím nevadí. Te? se bude hlídat, jak rostou ty nové, prý by m?ly být slabší a m?k?í, takže by nemusely zlobit...

Oba m?li velkou žíze?, dostali odm?nu - pišk?tek -Šupi se pak ješt? nadlábl a usnul jak špalek. Bubla byla v klícce hodn? neklidná, bylo vid?t, že se jí chce hodn? spát, ale po?ád s sebou vrt?la. Jídla se nedotkla, asi ješt? nemá moc chut k jídlu. V tuhle chvíli už taky usnula, tak snad bude vše OK.

Jinak jsme p?i vážení p?ed narkozou zjistili, že Šupi má pouhých 1000g, p?itom ješt? v únoru/b?eznu m?l 1600g. Prý by to mohlo být p?ítomností sami?ky (navíc je fakt, že ho Bubla dost prohání a ob?as taky nepustí k misce)...tak vymýšlím zp?sob, jak ho vykrmit, když maso nejí, jen granule a hov?zí masovou konzervu od Whiskas (po té se m?že utlouct).



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Iveta dne 02.12. v 20:52.

Re: Oteklá vulva u kastrované sami?ky
Zaslán uživatelem/kou: Olga (IP)
Datum: 2005-12-02, 18:22
Iveta, tak a? se jim vše p?kn? hojí, moc jim to p?eji . Aby byli oba fit na váno?ní nadílku pod stromkem.

Re: Oteklá vulva u kastrované sami?ky
Zaslán uživatelem/kou: Iveta (IP)
Datum: 2005-12-03, 12:19
Olgo, díky moc, to už snad budou fit.

Šupi už je celkem OK, má chu? k jídlu i k pohybu. Sice stále pospává, ale to díky zimnímu po?así poslední dobou po?ád :o)). Ješt? jsem zapomn?la v prvním p?ísp?vk? po zákroku dodat, že má oholené ob? p?ední tlapi?ky, v délce zhruba asi 3 cm. O?í?ka má v po?ádku, už mu neslzí.

Bubla celou noc spinkala s p?estávkami, kdy pila a lízala si b?íško. Strhla si obvaz, má krásnou ranku, tak jsme jí znovu zalepili, aby se jí tam nic nedostalo, nap?. silikonové granulky ze záchodku. Ráno se poprvé najedla, je evidentn? lepší. Te? už zase spinká. Té oranžové barvy se už nejspíš ale asi nezbaví, máme tedy origináln? zbarvenou bílo-oranžovou fretku :o)))

Jít na stránku:  1234567891011...PosledníDalší
Aktuální stránka:1 z 15


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist