Jít na stránku:  1234Další
Aktuální stránka:1 z 4
(Né tak)Tichá fretka Ferdinand (aktuáln?:P?íprava na kastraci)
Zaslán uživatelem/kou: Rozzlobený Klaun (IP)
Datum: 2008-08-15, 02:54
Tak sem se kone?n? po n?kolika letech zvažování a získávání pot?ebné odvahy rozhodl po?ídit si fretku.

Ferdinand je s námi už n?jakou tu chvíli (práv? sme prod?lali druhé o?kování) a d?lá nám hroznou radost. Za?átky sice byli t?žké, protože sem byl od št??at a ko?at zvyklý na pom?rn? jiný zp?sob seznamování. A?koli sem v?d?l, že s fretkou to bude t?žší, p?eci jenom ta bolest kterou mi p?sobil m?j drahoš když mi do krve roztrhával prsty, byla mírn? p?ekvapující. Vše sme ale p?ekonali, te? už kouše jen ve h?e a to neznateln?, napadl m? opravdu vážn? jen jedenkrát a to když sem mu do mysky dával krmení (to sem myslel, že ho z ruky nesundám)...myslím že ho po této stránce chovatelé zanedbávali....dneska už ví, že mysku má po?ád plnou a tak ho mohu krmit klidn? z ruky.

Ale abych se dostal k problému, nebo spíše zajímavosti na kterou se vás chci zeptat. Ferdinand je totiž skoro úpln? tichý. I v žáru té nejv?tší honi?ky (a? už honí on m?, nebo já jeho), p?i bitv?, p?i mazlení....nevydá ani hlásku, ob?as kvokne, ale to je opravdu vyjíme?n?. P?itom internet je plný videí zb?sile kvokajících fretek. Rozhodn? to není tím, že by se nebavil, s rolni?kou blbne hrozn?, rád, s petkou taky, o mých nohách a rukách ani nemluv?. P?i schovávané na n?m úpln? vidím jakou má radost...p?esto vždy vyjde jednom izerné kvoknutí a nic víc. Je to normální, nebo bych se to m?l pokusit n?jak ?ešit? P?edem díky za vaší odpov??.





Celkem upraveno 10×. Poslední úprava: Rozzlobený Klaun dne 13.04. v 16:00.
Avatar

Re: Tichá fretka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-08-15, 09:06
Klaun: Múj fre?ák (nekastrovaný) má už p?es 4 roky a vétšinu života taky skoro nekvoká. Když byl malý nikdy nebre?el a nekvokal skoro vúbec, to za?al myslím trochu až p?i první ?iji. Takže to že je tvúj fre?ák tichý, bych nijak ne?ešila :-)))
Avatar

Re: Tichá fretka
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-08-15, 09:14
Klaune, po?i? mu kámoše nebo kámošku a uvidíš, jak se rozkvoká :)) Rocky taky nekvokal, slyšela jsem ho za m?síc jednou a trošku. A ve chvíli, kdy jsem mu p?inesla kámošku, tak se mohl ukvokat a docela si zakvoká i te?, po dvou letech :)
Avatar

Re: Tichá fretka
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-08-15, 10:28
No....Pytrísek je taky tichá fretka..ani když je hodn? rozpumprdlíkovanej tak nekvoká, zato Kryštof, ten si mele pod fousy po?ád :-)
Avatar

Re: Tichá fretka
Zaslán uživatelem/kou: NeLa (IP)
Datum: 2008-08-15, 14:25
Klaune tak ty naše t?i potvory jsou každá jiná od kusu..Oskar nekvoká skoro v?bec jenom když na n?j n?kde bafnu tak kvokne a sko?í na m?....Vlo?ka je neskute?n? ukecaná fretka ta si povídá furt..a Phoeba kvoká a jako bonus piští a je?í :)) takže bych v tom problém nevid?la :)

******** Oskar & Phoeba & Fredy & Vlo?ka ********
Avatar

Re: Tichá fretka
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-08-15, 14:35
Klaune, naše Kimi kvoká po?ád, hlavn? když se mi vykadí na koberec, to má z toho nejv?tší radost...A naše druhá, Megie, ta nekvoká skoro v?bec...Maximáln? sy?í, když se jí n?co nelíbí :D

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Avatar

Re: Tichá fretka
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2008-08-15, 15:48
a nebo je tu varianta fretek jako naše Paige, že ti bude furt SY?ET - p?i hlazení, p?i nadávkách, p?i poplácávání.. atd :D :D
u nohy, u obli?eje, v rukou :-) prost? furt :-)

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Tichá fretka
Zaslán uživatelem/kou: petronelka (IP)
Datum: 2008-08-15, 16:01
ahoj Klane, tak naše 16 m?síšné Kim?a do kastrace jen sy?ela, žádnou jinou hlásku nevydala jen p?i falešce párkrát kvokla a ted po kastraci, jak jí vyndám z klece tak kvoká bez p?estávky dokud jí zas nezav?u:-)

" Kdo nežije s fretkou, ten jako by nežil aneb kolik fretek máš, tolikrát jsi ?lov?kem!"
Petronelka
Avatar

Re: Tichá fretka
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2008-08-15, 16:17
Klaune, naše Žofka doma kvokne minimáln?, skoro v?bec, ale na procházce s dalšíma fretkama je to stejn? jako já to nejužvan?n?jší zví?e...až jsem se divila, kdo mi jí vym?nil, že takhle ukecanou ji neznám...
Avatar

Re: Tichá fretka
Zaslán uživatelem/kou: Rozzlobený Klaun (IP)
Datum: 2008-08-15, 16:19
Tak d?kuji všem za názory, jsem nyní o dost klin?jší. Abych nezakládal zbyte?n? další téma, zkusím sem poslat n?jaký další dotaz, který mn? žere a budu doufat že si toho n?kdo všimne.

Ferdinand je velký jedlík, granule pro fretky baští hrozn? rád a má je v misce po?ád. (Má dost pohybu a zatím netloustne, tak nemám d?vod ho ve strav? omezovat). Já bych mu ale cht?l dop?át i n?co víc, proto jsem mu z internetu objednal n?kolik typ? pamlsk?, nejd?ív fret?í a pak i ko?i?í. Bohužel, vypadá to, že o n? v?bec nemá zájem. Mám tu dva druhy t?ch maltózních past, z kterých si maximáln? jednou lízl a zjistil že to lepí...od té doby o to nemá žáný zájem...zrovna tak r?zné keksy pro fretky, nebo ko?ky. P?esto bych mu cht?l n?co dop?át a ta bych se rád zeptal, jaký je nejvhodn?jší "lidský pamlsek pro fretku". ?etl jsem n?co o bílém yogurtu, vají?ku apod, ale p?edpokládám, že to nejsou v?ci, které bych mu mohl dávt denn?, proto prosím, pokud mát?e n?jaký nápad...sem s ním.
Avatar

Re: Tichá fretka
Zaslán uživatelem/kou: petronelka (IP)
Datum: 2008-08-15, 16:25
no m? taky nejd?ív Kim?a o zví?ecí pamlsky nestála,dávala jsem jí ab?as kousínek papriky ?i n?jakého ovoce, ale záleží jaké granule používáš, v t?ch nejlepších má vše co pot?ebuje. Jinak po pár m?sících Kim?a za?ala baštit snad všechny pamlsky jak fret?í tak ko?i?í. Tu lepivou pastu taky nemá ráda ale multivitamínovou miluje. Ale tu jen opravdu dávat malinko.

" Kdo nežije s fretkou, ten jako by nežil aneb kolik fretek máš, tolikrát jsi ?lov?kem!"
Petronelka
Avatar

Re: Tichá fretka
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2008-08-15, 16:27
Žofka miluje všechny pasty, pak jí ob?as dám n?jaké ovoce ?i okurku (i když nejrad?ji mlsá to, co ukradne), ale meloun a okurka jsou asi nej...i když cukety mi sežrala dost, když mi jí ukradla z tašky...fret?í a ko?i?í pamlsky si dá jen vyjíme?n?, když má hlad nebo vyložen? chu?...
Avatar

Re: Tichá fretka
Zaslán uživatelem/kou: Patty (IP)
Datum: 2008-08-15, 16:28
Náš fre?á?ek pamlsky ur?ené pro fretky a ko?ky taky nikdy necht?l. Miluje papriku - ale musí se dávat pozor na množství, je špatn? stravitelná. Taky mu papriku loupu, slupka je stravitelná nejh??e. Má rád meloun, okurek a sem tam kousek jablí?ka. Ob?as si smlsne rozinku - ale to by také nem?lo být ?asto. Jo a zbož?uje hroznové víno, ale to všechno kolem sebe d?sn? poprská.Ob?as dostane žloute?ek, ale jen v zim?.Va?ený nemá rád a v lét? mám strach ze salmonely. Abych nezapomn?la - kousek syrového hov?zího, to si pak p?ed každým oblizuje papulu a tím ukazuje , že m?l "m?am".
Avatar

Re: Tichá fretka
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2008-08-15, 16:30
Tak syrové maso do Žofky nedostanu ani omylem...ale jinak víno má taky ráda...po tom se ob?as m?že utlouct...
Avatar

Re: Tichá fretka
Zaslán uživatelem/kou: NeLa (IP)
Datum: 2008-08-15, 16:38
My nejrad?ji jablí?ko,okurek, papriku..pak multi pastu a gimpetácký dobroti ( ?okoládový tabletky a tak)..tudle jsem jim v Petu koupila nechutn? drahou Gimpetáckou paštiku a ?ikala jak si na tom smlsnou..Vlo?ka okolo toho prošla - nezájem..Oskar si dvakrát líznul a šel radši žrát ranule..a Phoeba tak trošku sn?dla..ale pak mi mohla urvat ruku když ukradla suchej rohlík a já se jí ho snažila vzít..SUCHEJ ROHLÍK!..zmetci rozmazlený :D

******** Oskar & Phoeba & Fredy & Vlo?ka ********
Avatar

Re: Tichá fretka
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-08-15, 16:43
Ovoce, zelenina (paprika, okurka, raj?e, jabko, meloun, hroznový víno, nektarinky... prost? skoro cokoliv) u nás vedou. Pak fret?í i ko?i?í pamlsky si daj, jednou za ?as rozinku nebo brusinku. Malt softka je taky hodn? oblíbená.... vají?ko milujou, ale stejn? jako Patty ho dáváme syrový jenom v zim?, v lét? nedostávaj v?bec.
A jenom u toho hov?zího masa bych poradila naškrábat. Tobiášovi jsme minule dali pár kousí?k? (asi 3) hov?zího masa, nádherný, libový maso a on to asi za p?l hodiny nerozkousaný vyblil....
Avatar

Re: Tichá fretka
Zaslán uživatelem/kou: petronelka (IP)
Datum: 2008-08-15, 17:16
no u nás jede syrový maso ku?ecí..m?amíííííí

" Kdo nežije s fretkou, ten jako by nežil aneb kolik fretek máš, tolikrát jsi ?lov?kem!"
Petronelka



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: petronelka dne 15.08. v 19:27.
Avatar

Re: Tichá fretka Ferdinand a moje otázky k n?mu :-)
Zaslán uživatelem/kou: Rozzlobený Klaun (IP)
Datum: 2008-08-17, 03:54
Tak a mám tu další dotaz...tentokrát je o v?ci která m? opravdu d?sí...to jest absolutní absence jakéhokoli pudu sebezáchovy u našeho úchyla Ferdinanda. Byt sme sice fretku vzdorn? zajistili (alespo? si to myslíme :-) proti pád?m z výšky, nebezpe?ným škvírám a podobn?, ale to nic nem?ní na tom, že Ferdinand d?lá v?ci, které m? osobn? d?sí a on si jejich nebezpe?nost zdánliv? v?bec neuv?domuje. P?íkladem uvedu narážení v plné rychlosty hlavou do topení, Výskoky do vzduchu nehled? na to, že padá na hlavu do kotoulu p?i ?em skon?í ohnutý na zádech jak truda v rohu místnosti a další a další typy narážení do všeho, co v místnosti je. Te? trochu vážn?ji...nemá problém s koordinací, když lítá jak magor sám po místnosti, vyhne se všemu, ale jamile za?nem n?jakou hru na hon?nou, kdy obýhá z obou stran k?eslo a já akorát stojim na míst? a vždycky když šibalsky vystr?í hlavu a já na n?j kvoknu, vysko?í a peláší ob?hnou k?eslo a vykouknout z druhé strany, tak naráží úpln? do všeho a zdá se že mu to nevadí. Jen já si p?ijdu pak jak sadista a trápí m? to. M?že si takto n?jak ublížit?

Avatar

Re: Tichá fretka Ferdinand a moje otázky k n?mu :-)
Zaslán uživatelem/kou: Patty (IP)
Datum: 2008-08-17, 08:35
Mám druhého fre?áka a pud sebezáchovy nevlastnil ani náš Ferdinand první ani ho nevlastní sou?asný Brutus. Musíš svého mazla prost? hlídat a hlídat a modlit se, aby p?ežil pubertu. Pak je to o trochu lepší ( za?nou být lín?jší), ale sebevražedné blbosti vymýšlejí a provád?jí po?ád.
Co se tý?e buchu do hlavy o cokoli, Ferda tak ne?inil, zato Brutík je v tom od mala dost dobrej. Ješt?, že má tu makovi?ku chrán?nou kožíškem :o)
Avatar

Re: Tichá fretka Ferdinand a moje otázky k n?mu :-)
Zaslán uživatelem/kou: Jeanette (IP)
Datum: 2008-08-17, 10:04
Jojo, naše mrn? je taky bez brzd, takže je to asi docela b?žné :-D



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Jeanette dne 17.08. v 12:12.
Avatar

Re: Tichá fretka Ferdinand a moje otázky k n?mu :-)
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2008-08-17, 17:24
Moje veteriná?ka se m? p?i prvním setkání se Žofkou zeptala, zda furt do n??eho naráží...takže jsou tím fretky asi pov?stné...ale když vidím tu bestii, jak se obtá?í p?i lítání jak had kolem nohy stolu, srdce se mi zastavuje...
Avatar

Re: Tichá fretka Ferdinand a moje otázky k n?mu :-)
Zaslán uživatelem/kou: tomas (IP)
Datum: 2008-08-17, 17:28
AHOJ MAM NOVOU SEKCI S FOTKAMA NA SVI STRANCE SEKCE RODINA JESLI VAS TO ZAJIMA MRKNE TE SE :)) WWW.FRETKY.WBS.CZ

Re: Tichá fretka Ferdinand a moje otázky k n?mu :-)
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2008-08-17, 21:07
M? kolikrát tuhne krev v žilách když vidím, jak se moje dv? fretky perou, mlátí si hlavama navzájem do podlahy nebo jak to sem tam nevyberou a vrazí hlavou do futer.. Moje malá má specialitu a to, že ská?e z k?esla do krbu který je chrán?n sklem.. Nevím, jestli to nevidí že tam to sklo je, každopádn? tam ská?e i když ví, že si vždycky namele budku..
Avatar

Re: Tichá fretka Ferdinand a moje otázky k n?mu :-)
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-08-17, 23:03
Nše fretky vždycky, když jsou rozdovád?né a už cht?j chvililinku odpo?ívat a nebo se jen tak schovat, b?ží pod sk?ínku. Ale asi po et? n?jak neodhadnu, jak je to vysoké a pokaždé se ob? bouchnou do hlavy, až m? zamrazí...Našt?stí zatím demencí netrpí :D

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Avatar

Re: Tichá fretka Ferdinand a moje otázky k n?mu :-)
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-08-18, 09:29
Klaune, fretky postrádají pud sebezáchovy, neodhadnou výšku ani nebezpe?í (takže klidn? vysko?í ze t?etího patra) a hlavn?..mají snížený práh bolesti..to jsem si ov??ila u Pytríska, když m?l zlomenou nožku..nožku tahal za sebou, ale normáln? by si hrál....
Avatar

Re: Tichá fretka Ferdinand a moje otázky k n?mu :-)
Zaslán uživatelem/kou: Rozzlobený Klaun (IP)
Datum: 2008-08-18, 22:11
Tak tady n?kolik fote?ek mojeho drobka :-)

[internetzdarma.czweb.org]
[internetzdarma.czweb.org]
[internetzdarma.czweb.org]

Ferdinand
Ferdinand trhající
Ferdinand ?umící a rozmazaný :-)





Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: Rozzlobený Klaun dne 18.08. v 22:13.
Avatar

Re: Tichá fretka Ferdinand a moje otázky k n?mu :-)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-08-18, 22:38
Klaune, tak Ferdinand ?umící a rozmazlený mne dostal....skoro jako bych vid?la našeho zmetka ,:-))))
Avatar

Re: Tichá fretka Ferdinand a moje otázky k n?mu :-)
Zaslán uživatelem/kou: Rozzlobený Klaun (IP)
Datum: 2008-08-19, 00:00
je to Ferdinand rozmazaný :-) ne rozmazlený, a?koli i to k té fotce sedí.

Avatar

Re: Tichá fretka Ferdinand (aktuáln?: Problém s postrojkem)
Zaslán uživatelem/kou: Rozzlobený Klaun (IP)
Datum: 2008-08-26, 04:45
Dnes sem poprvé cht?l vzít Fer?ase na procházku ven. Bylo p?im??en? teplo a bylo to v podvo?er kdy zašlo p?ímé sluní?ko, takže bych ?ekl že ideální ?as. Když opomenu to, že celý akt nasazování postrojku (máme klasický kožený s ?emínkem mezi packami) trval p?inejmenším 15 minut a vše bylo bráno jako brutální hra kdy se náš Ferdík poprvé rozkvokal a rozšílel tak, že sem to nevid?l...je tu ješt? jeden problém. Postrojek sem totiž zapnul tak, kdy sem si myslel že už je to tak akorát, aby ho to neškrtilo, vyvlíkl se z hlavové ?ásti...tak sem to utáhl ješt? víc, tak, aby zbyla jen opravdu malá skulinka, a myslím si, že kdybych to utáhl ješt? víc, už by to muselo škrtit. Samoz?ejm? se zase do n?kolika vte?in vyvlíkl. Mám tedy vodítko okolo krku stáhnout ješt? víc a nenechávat mu mezeru, nebo je prost? možné, že má tak malou hlavu, že ho na vodítko nebudu moci brát nikdy?
Avatar

Re: Tichá fretka Ferdinand (aktuáln?: Problém s postrojkem)
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-08-26, 08:56
Klaune....tanec svatého Víta p?i prvním navlékání postrojku je vcelku v po?ádku...fretka si na postrojek musí zvyknout..takže je nejlepší nejd?ív jí ho na chvilku nasazovat doma...kluci nejprve taky postrojek bojkotovali, lehli si na zem a v?bec se nehýbali...chce to ?as. Dneska už to berou naprosto v pohod?...kožený postrojek utahuju tak, abych kluky neuškrtila, ale na druhou stranu aby nebyla šance se z n?j vyvléknout. Jenom se ješt? zeptám, úchyt na vodítko jsi m?l na krku nebo na zádí?kách?
Avatar

Jít na stránku:  1234Další
Aktuální stránka:1 z 4


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist