Jít na stránku:  123Další
Aktuální stránka:1 z 3
Jak skamarádit fretky...
Zaslán uživatelem/kou: Klezlovka (IP)
Datum: 2007-07-15, 15:54
Pot?ebovala bych poradit, mám n?co p?es rok starého same?ka a asi 3 m?sí?ní sami?ku, bojím se, že by jí mohl same?ek ublížit, kdyby jsem je k sob? dala. M?že mi n?kdo poradit, co mám d?lat?

ICQ: 278-385-196
Skype: kikieda1l
E-mail: kristyna.eda@seznam.cz

Re: Jak skamarádit fretky...
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-07-15, 15:58
co t?eba použít vyhledávání?
[forum.fretka.cz]

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Jak skamarádit fretky...
Zaslán uživatelem/kou: Klezlovka (IP)
Datum: 2007-07-15, 16:08
No, to m? taky napadlo, ale nic užite?ného jsem nenašla.

Re: Jak skamarádit fretky...
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-07-15, 16:18
Je tu n?kolik vláken p?esn? o tomlhe, p?ímo i dosp?lej same?ek a malá sami?ka... sta?í hledat.
Avatar

Re: Jak skamarádit fretky...
Zaslán uživatelem/kou: Klezlovka (IP)
Datum: 2007-07-15, 19:45
Už jsem si to p?e?etla, moc díky, ale stejn? mám strach...:o)

Re: Jak skamarádit fretky...
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-07-15, 19:55
Klezlovka: Jestli je same?ek kastrovanej, tak by velký problém být nemn?l. Jestli je nekastrovanej (?iže je te? v ?iji) bude to seznamování asi drsn?jší, protože same?ek bude chtít nami?ku "použít" na pá?ení.
Avatar

Re: Jak skamarádit fretky...
Zaslán uživatelem/kou: Klezlovka (IP)
Datum: 2007-07-15, 20:04
Je nekastrovanej a myslím si, že to pá?ení je docela pravd?podobné....Jak dlouho bych je m?la u sebe nechávat??? Fakt by se jí nem?lo nic stát? Já mám prost? jen strach.

Re: Jak skamarádit fretky...
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-07-15, 20:26
Téžko ?íct...jak dlouho. Záleží do jaké míry bude same?ek "drsný" a jestli se mu malá bude bránit. Každopádn? bych je seznamovala jen pod dozorem. P?ípadn? si vezmi néjakou krabi?ku (nap?íklad od bot) takovou, aby ji same?ek neotev?el, ud?lej do ni otvor jen tak malý, aby ním prolezla sami?ka a same?ek ne. Takto bude mít sami?ka možnost se p?ed same?kem schovat.
Avatar

Re: Jak skamarádit fretky...
Zaslán uživatelem/kou: Klezlovka (IP)
Datum: 2007-07-15, 20:32
Eda kouše Mandy do krku a zalehává jí, když Edu odervu, tak Mandy nezdrhá, ale za?ne se na n?j vrhat a pokouší se ho kousnout.Už jsem je k sob? dala a Eda jí zatím neublížil, spíš byla celá oslintaná, ale vypadá to vážn? drasticky. Tu krabi?ku zkusím.

Re: Jak skamarádit fretky...
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-07-15, 20:37
Jestli je Mandy jen oslintaná, tak to nic neni...a jestli se sanží Eda kousnout, tak to by mohlo být dobré...že se ho nebojí. Jen kontroluj sami?ce kr?ek, kdyby ji moc tahal, mohla by ho mít do krve. Pá?ení fretek vypadá vždy dost drasticka :-)))
Avatar

Re: Jak skamarádit fretky...
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2007-07-16, 01:36
No m?sím ?íci, že vždycky to pá?ení drasticky nevypadá. Záleží od toho, jestli je samice hysterická, nebo samec p?íliš náruživý až brutální. Ale fak je, že o žádném samci se kterým jsem nechávala holky nakrývat - nem?žu ?íci, že by byl vyložen? drastický.
Avatar

Re: Jak skamarádit fretky...
Zaslán uživatelem/kou: Honey (IP)
Datum: 2009-01-14, 23:22
Ahojky, chci se zeptat jak skamarádit fretky sami?ky.. Máme dv? -matku a dceru a ty žijou spolu a mají se rády.A nedávno p?ibyla t?etí, ta by se ráda kamarádila a hrála si s nima,ale jedna z fre?ul (ta starší) ji podle m? chce zabit :)))))) Vážn? to vypadá,že ji chce zakousnout,tak už je spolu radši nepouštím:( Ta druhá s malou párkrát b?hala,ale nijak ji neubližovala,a když po ní šla,tak malá utekla:)a za chvíli za ní zase p?ib?hla.. Klec má malá vlastní.
Ur?it? s tím n?kdo už máte zkušenosti, máte n?jaké "triky",rady,jak je skamarádit? Díky p?edem

Re: Jak skamarádit fretky...
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-01-14, 23:39
Honey, seznamování v?tšinou jen brutáln? vypadá, ale pokud nete?e krev, je to OK :o)

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Jak skamarádit fretky...
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-02-16, 18:49
No, tak jdu zase pro radu ohledn? seznamování :D Meggie a Rocky (skoro 3 roky) se te? snažim seznámit n?jak víc s pr?atama (necelej rok). Meggie a Diego- OK, Meggie ho cht?la na za?átku zabít, te? je Diego v ?íji, tak jsem mu Meggie podstr?ila... te? jsou OK, Meggie s nadšenym v?ískotem zdrhá a Diego za ní. Když náhodou ne, leze za nim sama. Diego a Rocky taky celkem v klidu, i když se rvou, ale zatim to neni do krve a kvokaj... Rocky a Kiki- úplná paráda, maj se vyložen? rádi. No ale Kikina a Meggie- nemožný. Meggie se na ni vrhá stejn? jako p?edtim na Diega, chytne ji za jakoukoliv ?ást t?la (te? snad i za pipku, Kikina kon?í ?íji :-/) a trhá... do krve to zatim nešlo, mám je pod rukama... Ale co dál? Meggie je jedinej slabej ?lánek, kdyby tohle ned?lala, mohla bych mít jednu partu a to i s rodi?ema... P?emejšlim, jestli to zkusit, až bude Kik?a ve falešce, ale to se bojim a nechci Kikinu stresovat. Nebo až bude delší dobu po kastraci? No, za?nu s nima chodit ven, až na to bude po?así, tak t?eba se to tam zlepší. T?eba pastu klidn? lížou spolu, Kiki by se cht?la kamarádit, ale Meggie ji o?uchá, vrhne se na ní a za?ne trhat, no :(
Avatar

Re: Jak skamarádit fretky...
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-02-16, 19:01
Rynn, praktické skušenosti nemám, ale nemúže jít u samic (podobn? jako u samcú) o "boj o teritorium a nadvládu"? Já bych sázela na kastraci. Jestli se sami?ky nesnesou ani pak, tak si asi fakt "nesedli" a to už asi moc ?ešit nepújde.
Avatar

Re: Jak skamarádit fretky...
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-02-16, 19:32
na kastraci bych moc nespoléhala. Žofka se rvala už od mala a nepolevilo to ani po kastraci...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Jak skamarádit fretky...
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-02-16, 19:55
rynn,

možná fakt pom?že faleška, protože v tu dobu je samice "nejagresivn?jší", resp. nejmí? si nechá líbit, brání mladý. kiki by to teda mohla v tu dobu meggii "vrátit", mohly by se srovnat síly. a ob? by mohly "pochopit", jak na tu druhou, resp. co si m?žou a nem?žou dovolit. v??ím tomu, že ve falešce si kikina poradí, otázka je, co pak. i když bude chvíli klid (možná), situace se klidn? m?že vrátit do starých kolejí. ale zkusila bych to.

Re: Jak skamarádit fretky...
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-02-16, 20:19
Martino, já bych taky ?ekla, na druhou stranu nechci, aby byla Kikina vystresovaná :-/ ale Meggie p?es hubu zaslouží :) Diega taky vždycky cht?la zabít, docela hnusn? po n?m šla, ve chvíli, kdy p?išel do ?íje a cht?l jí... zneužít, byla bez šance, pochopila a te? za nich dolejzá a ?istí mu uši... já po nich nechci, aby se milovaly, ale aby se aspo? respektovaly a nevšímaly si sebe... abych je prost? mohla poušt?t jako jednu partu, ne dv?.
Meggie nikdy taková nebyla až do mýho p?est?hování, no... :(
Avatar

Re: Jak skamarádit fretky...
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-02-16, 20:25
Rynn, kamoška má 3 sami?ky, všechny kastrované. Ta jedna se nijak nesnesla ani s jednou z téch dalšich dvou. Po kastraci se to srovnalo tak, že se s jednou snese v pohod?, s druhou stále vúbec a nijak se to asi už nedá zmn?nit. Ta co se s ní snese (Vl?ákova dcera) múže být spolu s první a t?etí sami?kou bez problémú, ale ta první a t?etí by se zabili. Takže je to fakt ?asto o jedincích.
Avatar

Re: Jak skamarádit fretky...
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-02-16, 20:45
Jo to jo, akorát Meggie se d?ív snesla s každou fretkou, když jsem jim p?inesla Rom?u, hned ten den s nima spal v kleci... Ale když jsme loni p?inesli Jonáše a pak pr?ata, tak ani náhodou, zabila by je všechny... s Jonášem se snese taky od jeho ?íje... tak uvidim, budem to furt zkoušet, aspo? venku na procházkách, no :(
Avatar

Re: Jak skamarádit fretky...
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-02-16, 20:50
Rynn, ta kamoška tu nesnášenlivou dala s tou Vl?ákovou dcerou dokupy taky na procházce...do parku šli každá ve své p?epravce, z parku už v jedné :-))) ale s tou tou t?etí to prosté nejde nijak...
Avatar

Re: Jak skamarádit fretky...
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-02-17, 09:29
No, já to ješt? budu zkoušet... já bych z nich cht?la mít jednu partu, už kv?li nim, protože takhle nechám prob?hnout jednu, jdou spát, tak je dám do klece a vezmu druhou... kdyby byli všichni spolu, je to pohoda a m?žou bejt pušt?ní celej ve?er všichni, no :(
Avatar

Re: Jak skamarádit fretky...
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-02-17, 11:27
Rynn, z mý zkušenosti... ?ím víc se skamará?ování odkládá, tím je horší.
Já m?la první ?ty?i (Ferenc, Kuba? ?enda a Artuš)kluky docela brzo po sob? (te? je jim od 4 do 7let). A když jsem p?itáhla dalšího, tak v nejbližší možné dob? (karanténa, kastrace atd... prob?hli, šlo o nalezence) jsem je hodila na hromadu. V?tšinou se to neobešlo bez šarvátek, ale dobrý. Jeden z nich (ten ?tvrtý, Artuš)dokonce zapadl bez jediné šarvátky jako by tam pat?il odjakživa.
Pak jsem p?inesla pátého z M?cholup Viktora a nevydržela jsem ty šarvátky, bylo to trošku drsn?jší a odd?lila ho. A už je to p?es dva roky, a mám ho zvláš?. Už ho mezi n? nikdy nedám, protože je to fakt masakr. Bylo mi ho líto, tak p?ibyl loni šestý Jení?ek. Cht?la jsem aby Viktor nebyl sám. Furt se perou když se vzbudí, ale neodd?luju je. Prost? ne. To bych m?la ?ty?i zvláš?, pak Viktora a Jení?ka zvláš?... to nejde. Takže tak.

Re: Jak skamarádit fretky...
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2009-02-17, 11:42
Ja mam podobny problem s Terkou. Ta taky nechce prijmout jinou fretku. Ja to resila spolecnyma prochazkama, lizanim pasty a pak spolecnym postenim po byte, ktery je hodne velky a clenity, takze vsem davla dost prostoru na ustup. Po nekolika mesicich se vsechno srovnalo..ale slo to hodne pomalu. Ted holky spi v jednom pelechu:)
Avatar

Re: Jak skamarádit fretky...
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2009-02-17, 13:30
M?la sem stejný problém s Lentilko a Žofkou. Žofka se na Len?u vrhala a trhala. Pomohlo až to, když m?la Lentilka mladý a p?išla na to, že jde Žofka p?eprat. Od tý doby jsem je pak poušt?la spole?n? a nechala je a? si to vy?ikají. Ta? už mají partu (4) a když se mi vrátilo dom? jedno mlád? trhali všcihni. Myslím že už by mezi sebe nikoho nepustili.
Avatar

Re: Jak skamarádit fretky...
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-02-17, 13:36
Pavlo, jenže u tebe mi p?išlo, že se kluci sice perou, ale ne s úmyslem se zabít... u Meggie ten pocit mám :-/ a Kikina by si ní cht?la prost? jenom hrát :( no, budem to taky zkoušet p?es ty procházky a uvidíme... jenom se musí trochu oteplit...
Avatar

Re: Jak skamarádit fretky...
Zaslán uživatelem/kou: PxNxDx (IP)
Datum: 2009-02-17, 13:39
u nás bylo seznamování drastický, ale asi jen z pohledu ?lov?ka. Fre?ulím to nep?išlo a krev netekla, takže se praly jako kon? celé odpoledne a potom šly spole?n? spát. Zapla?pánb?h za to. To d?lený poušt?ní v jednom pokoji m? docela zmáhalo... nehled? na to, že Terez celý noci pro?vala, že chce bejt u Toníka a ten ji naprosto odmítal...

Terinka & Toník
[www.tchorenky.websnadno.cz]
Barinka a Batynka
[potkanky.websnadno.cz]
Avatar

Re: Jak skamarádit fretky...
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2009-02-17, 18:33
Holky, když to tu tak ?tu, tak ste mi p?ipom?ly zážitek z ?eský Kamenice...Pot?ebovali sme zjistit, jestli Bar?a je opravdu tak zlá, sebrali sme teda naší tlupu a jeli na návšt?vu...Stejn? jako jde po Nessin? - druhá fretka doma, šla i po našich fretkách...jela jak tank a nedala se zastavit, zahryzla se do Meginy a ta byla vyvoraná jak myš, protože v život? zlou fretku nevid?la, klepala se pak p?l hodiny jak ratlik, jak se bála...Ani Mollyna, která nám tenkrát šla po Kim?e nebyla tak drsná jak Baruna...Baruna zahryzne se pod krk a ne a ne pustit... :-D když sem to vid?la, mám z ní docela respekt, z potvory :-D

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Avatar

Re: Jak skamarádit fretky...
Zaslán uživatelem/kou: katkazhk (IP)
Datum: 2009-02-19, 12:56
Klezlovko, držím p?sti, a? je skamarádíš bez problém? a co nejd?ív. Já se hlásím za špatnou zkušenost - starší fre?ák nám malou pohryzal tak, že nám od b?íška dol? "ochrnula". Dáváme ji dokupy už ?tvrtý m?síc (št?stí, že to v?bec ustála a p?ežila), ale po?ád to není dobrý. Takže když to bude vypadat fakt drsn?, neboj se a zakro?. Co ur?it? pomáhá, je dávat jim Calopetku lízat z jednoho prstu (oba najednou) nebo jim "omatlat" tlami?ky a oni se olížou sami. ;-) Nicmén? pravd?podobnost, že rva?ka za?ne znovu, jen co dopapají, je skoro stoprocentní... Držím p?sti

Re: Jak skamarádit fretky...
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2009-08-07, 11:58
Tak jsme zvýšili po?et na dva, k Montymu máme ješt? sami?ku Kesi. Jen bychom pot?ebovali poradit ...
Montymu jsou t?i roky, Kesi 10týdn?.
První den koukal, byl jak socha a prestal se se mnou "bavit", žádný pusinky,nic. Kesí pozorovala Montyho, sama se obsloužila u jeho misek, granulek a prozkoumala jeho pelíšek.
Jenže Montymu najednou otrnulo a on jí za?al napadat, nejd?ív sy?el, a šel po ní, jenže v?era ráno jsem si všimla že už nesy?í, že kvoká, má naježený ocásek a strašn? s ním vrtí, ob?as i hrabal p?ední noži?kou. Ale vrhá se na ní a ona sy?í a je?í - bojí se ho už :(
Netuším tedy co tím jeho chováním sleduje, a co ona na to. Už jí za?al i pít z misti?ky a spát v jejich had?íkách. V??n? jí hledá po byt?.
M?j názor je takový že nejspíš se s ní chce pá?it (a? je tedy kastrát) - což je asi chlapovi jedno že?:-D
Když se snažíme je dát k sob?, tak se to opakuje a Monty pak dokonce pokousal p?ítele.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Kuklynka dne 07.08. v 11:59.

Jít na stránku:  123Další
Aktuální stránka:1 z 3


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist