Jít na stránku:  1234567Další
Aktuální stránka:1 z 7
zvracení (zán?t st?ev)
Zaslán uživatelem/kou: velbloudi_zena (IP)
Datum: 2007-07-08, 20:21
Tento týden v pond?lí jsem fre?á?kovi dala mleté maso - na doporu?ení souseda, který má také fretku a moc mu to prý chutná. Také mu to chutnalo, ale v úterý prý zvracel (nevím o tom, protože jsem byla v práci a máma to hned uklidila).

Ve st?edu n?co málo sn?dl, ale ve ?tvrtek už bylo zle. Nejedl a zvracel (tmav? zelené zvratky). V pátek hned ráno jsme jeli na šejdr, protože byl státní svátek a m?j vet tam nebyl. Dostal injekci proti zvracení a n?jaké vitamíny.
Ve?er sn?dl pár kousk? masa a injek?ní st?íka?kou jsem do n?j dostala vodu. V sobotu už vypadal trošku líp, ale dostal pr?jem (zbarvení bylo normální, hn?dé). Protože ale nic nejedl, byl hodn? zesláblý.

Dneska jsem to už nevydržela a zavolala jednomu vetovi a jeli jsme k n?mu. Dostal op?t n?co proti zvracení, antibiotika a probiotickou pastu na st?eva. Zítra jdeme k panu doktoru Královi, tak jsem si ?ikala, že ur?it? bude v?d?t, co s ním.
P?ed chvilku jsem ale zjistila, když jsem mu šla dát tu pastu, že tém?? nechodí. Vylezl z pelíšku šoural za sebou zadní nohy, potom se svalil a už se nezvedl. Nevím, co mám d?lat. Bojím se, aby to v?bec do zít?ka p?ežil :( Jestli mi m?žet? n?kdo poradit, tak budu moc ráda. Nejspíš se seberu a pojedu znovu na ten šejdr, i když mu tam moc nepomohli.

pr?j+



Celkem upraveno 7×. Poslední úprava: martina dne 23.06. v 19:30.
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-07-08, 20:26
velbloudi zena: U koho jste byli na Šejdru??? Do dneška by tam m?la bejt Chylíková, mám ten dojem, ale jestli byla p?es den nebo ve?er na pohotovost, to fakt nevim. V?era m?la pohotovost od 8 ve?er. Zkuste tam zavolat, Chylda co a jak v?d?t bude.
Jinak ješt?, co to bylo za maso? Jako jestli hov?zí nebo jiný... a asi jste to dávali syrový, ne? Meggie m?la po syrovym ku?ecím p?emnožený n?jaký bakterie, taky zvracela a nejedla, pak jí hospitalizovali, protože byla dehydratovaná. Zkusila bych ale zavolat na ten Šejdr a pokud tam bude ješt? Chylíková, tak bych jela k ní...



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 06.06. v 23:09.
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: velbloudi_zena (IP)
Datum: 2007-07-08, 20:31
Byli jsme u Sedlákový. Myslím, že moc nev?d?la, co s ním. To maso byl n?jaký mix...a dostal ho bohužel syrový :(
Dob?e, ur?it? tam zavolám a budu se modlit, aby tam byla.
Taky mi te? p?ijde, jako by m?l nafouklý b?íško...a je chudák celej zježenej.
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-07-08, 20:32
jestli to byl mix,tak v tom bylo ur?it? i vep?oví...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: velbloudi_zena (IP)
Datum: 2007-07-08, 20:35
Nikdy jsem mu mleté maso nedávala, takže jsem to bohužel asi nedomyslela úpln? a vzala prost? to, který vypadalo nejlíp :(
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-07-08, 20:39
no práv?,já když maso,tak jedin? va?ený ku?ecí.mletámu a podobn? spracovanému masu se vyhýbám,ono to je v?tšinou totiž mixovaný.jednou jsem koupila n?jaký kr?tí maso (bylo to namletý a zabalený jako salám,ale bylo to maso) když jsem si potom p?e?etla obsah,tak v tom bylo semletý všechno možný i vep?oví a o n?co víc kr?ty.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: velbloudi_zena (IP)
Datum: 2007-07-08, 20:42
Va?ený ku?ecí nechce, takže dáváme hov?zí. Ale ?ikala jsem si, že po?ád jí to samý, takže koupím n?co jiného...kdybych v?d?la, že to takhle dopadne, tak bych to NIKDY nekoupila. Doufám, že mu to jenom nesedlo...?etla jsem totiž, že by mohl z toho vep?ového dostat n?jakou vážnou nemoc :(
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2007-07-08, 20:44
Já si nechávám namlít to co si vyberu, takže si vyberu hov?zí p?kný kousek a nechám si to namlít. Už namleté maso nekupuji takže prost? jen to co se m? líbí a nechat namlít p?ed o?ima.
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-07-08, 20:59
P?esn? jak ?iká Jordi, když už mletý, tak si prost? v ?eznictví vybereš kus masa a necháš namlít... zkus zavolat na ten Šejdr, jestli je tam Chylíková a pokud jo a má pohotovost, trvej na ní, až tam p?ijdeš. Prost? že chceš k Chyld?. Oni tam jinak fretkám nerozum?j, ?ekly mi to i ženský na recepci, že na tohle je tam jenom Chylda. A pak na další v?ci And?l, ale ten normální nvyšet?ení asi ned?lá, mám dojem...
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: velbloudi_zena (IP)
Datum: 2007-07-08, 21:10
Tak Chylíková tam je, takže jedeme. Držte palce, prosím!
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-07-08, 21:11
Chylda je dobrá, tak to bude OK, ur?it?. Držíme palce i všechny packy...
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2007-07-08, 21:16
Jooo, nechci vám brát iluze u toho mletýho masa(myslím kupovaný, balený), ale mletý maso vid?lo maso jen podle názvu

velbloudi_zena: dej vedet, jak jste dopadli



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Nessie dne 08.07. v 21:16.
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-07-08, 21:34
obávala bych se otravy,vážn? to chce po?ádného veta.teda mletý hotový nekupuju ani pro sebe,natož pro zví?átka ,brr.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: velbloudi_zena (IP)
Datum: 2007-07-09, 00:09
Tak už jsem dorazila dom?. Chylíková byla úžasná. Ud?lala mu rentgen a zjistila, že má plyny a n?jaký zán?? ve st?evech. Bohužel byl chudinka tak vy?erpaný a dehydrovaný, že si ho tam museli nechat na kapa?kách. Ale trošku se mi ulevilo...všechno mi to tam popsala a vysv?tlila a dala nad?ji, že by to m?lo být všechno v po?ádku. Také mu odebrali krev a že ud?laji kopletní vyšet?ení, aby zjistili, jestli nejsou poškozené n?jaké orgány. Zítra si tam mám volat...já snad ani dneska neusnu... Hrozn? d?kuju za radu, opravdu doktorka, která fretkám rozumí. A od te? už NIKDY ŽÁDNÝ MLETÝ MASO!!!!!
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-07-09, 00:16
Moc držíme pale?ky, a? se fre?á?ek rychle uzdraví! Na Šejdru u paní doktorky Chylíkové je v dobrých rukách, takže už te? má nap?l vyhráno ;o)
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: velbloudi_zena (IP)
Datum: 2007-07-09, 00:23
Vendula R: D?kuju moc...opravdu jsem z ní m?la moc dobrý pocit. Tak te? už budu jen doufat, aby to všechno dob?e dopadlo...
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2007-07-09, 00:37
Moc vam drzime palce!
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: velbloudi_zena (IP)
Datum: 2007-07-09, 01:24
fr?an: Moc d?kuju...

Hned jak se zítra n?co dozvím, tak vám sem ur?it? písnu, jak na tom jsme...
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-07-09, 10:44
Zdraví?ko všem,
(estli si mnozí pamatujete, psala jsem sem tenkráte ohledn? Montyho zvracení po kastraci, které nás sem tam provázelo tak 2 m?síce). Ted už 3 m?síce supr, v pohod?, nic. Akorát tedy i za tu dobu ob?as hekne, jak by cht?l zvracet, takže mu dám pasti?ku, koukne na m? a ok, chce si hrát. Lítá, kouše, zlobí, je to dáblík. Nic jiného mu není (jen tedy ob?as lehce jakoby zasípe, asi chlupy, líná). Máme za sebou RTG, odb?ry krve, prohlídka oby?. (u naší doktorky i u paní Chylíkové), také rozbor trusu. A nic. Vše je ok. Já to po?ád dávám za vinu té kastraci, jelikož to za?lo od ní. Cht?la jsem nechat ud?lat jako poslední možnost RTG kontrastový. ale naše doktorka ?íká, že prý je u fretek zvracení takovým ?ast?jším problémem, že se u nich vyskutuje. prý n?které na to trpí, a to i p?es to že jim jinak nic není. nap?. komplex helikobakter a nebo vrozenou predispozicí. (prosím tímto o vysv?tlení t?chto názv?, o? se jedná?). Na RTG sem ho nakonec nebrala, nechci ho tam trápit zas dalším vyšet?ením, když zvracel 1 po takové dob?. Jinak je totiž opravdu ?ilej, hravej, zlobivej :) prosím o názory, rady, atd. :) díííííky mocinky všem

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2007-07-09, 10:49
Kuklynko, Helicobacter Pylori je vir, který zp?sobuje v?edové onemocn?ní žaludku, predispozice je vrozená náchylnost k ne?emu..v tomto p?ípad? ke zvracení....u lidí se helicobacter lé?í, jak je to u fretek netuším, ale dá se zjistit jedin? odb?rem ze žaludku....
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-07-09, 10:53
zkusila bych se p?es spokojenost zeptat i jiného veta,vážn?.Víc hlav víc ví.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: velbloudi_zena (IP)
Datum: 2007-07-09, 11:17
Tak p?ed chvilkou jsem volala na šejdr. Mluvila jsem s panem doktorem And?lem a stav je prý vážný. Za?al mít pr?jem s krví a to samé i zvrací :( I p?es to, že je na kapa?kách, tak se to m?že zhoršit, prý m?že dostat n?jaký šok :((( Ve?er si mám prý zavolat a uvidí se co, dál.
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-07-09, 11:24
No já byla i 1 u paní Chylíkové a ta ho prohlédla a ?íkala podobn? jako ta naše, že to m?že být i po té kastraci z t?ch látek, atd. no a ten helicobakter, se projevuje jen zvracením? (a m?že ?asem samo zmizet?)já ho totiž už nechci tahat na žádné vyšet?ení. m?l jich dost a nic nenašli.

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-07-09, 11:29
tenhle hnus ?asem práv? zpusobí v?edovou chorobu,rozhodn? nehodlá mizet,lé?í se spešl.ATB,ale jak s ním nakládají u zví?at to taky nevím,?ekla bych že obdobn?.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2007-07-09, 11:29
Je tam v nejlepších rukách, taky jsem tam m?la Kryštofa se zán?tem st?ev ..neboj...
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-07-09, 11:31
velbloudi_zena
Držíme všechny tlapky, co jich doma máme! Doufáme, že se to zvrátí v dobrý konec, veteriná?i ur?it? ud?lají, co budou moci.
Mnoho št?stí! A? je fre?á?ek zase brzy doma!
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: velbloudi_zena (IP)
Datum: 2007-07-09, 11:48
Moc d?kuju. Taky si myslím, že je tam v dobrých rukách. Te? už mi nezbývá nic jiného než jenom doufat, že to dopadne dob?e.
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-07-09, 12:33
a projevuje se pouze zvracením? ale to asi n?jakým ?ast?jším než 1 za 3 m?síce? (zvracel jen kapi?ku a spíš žal. štávy než granule). Hned potom se najedl a ok, hrál si.

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-07-09, 12:36
v tom p?ípad? bych asi neplašila,spíš ho pozoruj a reaguj až zas "n?co"

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-07-09, 14:25
jj, ur?it? budu. ale nechci ho tahat zas na další vyšet?ení, když je takhle v pohod?. já spíš po?ád dávám zavinu té kastraci v únoru. jak by to m?l z toho. prý to m?že být i stresem, povídala doktorka...nebo (a? to není tak možné), i n?jakou látkou p?i kastraci, která mohla vyvolat takovou "vzpouru" v t?lí?ku

Jít na stránku:  1234567Další
Aktuální stránka:1 z 7


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist