Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
sv?d?ní oušek
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-08-17, 23:20
ahoj lidi?ky.
Dnes jsme p?i sledování Matýska p?emýšlely, jestli on se nedrbe(myslela, jsem, že má n?jaký blechy nebo tak) kv?li uším.
P?i snaze vy?istit mu je, jsem moc neusp?la, protože uši jsou malé, já to nikdy ned?lala a tak jsem m?la spíš strach abych mu neublížila, ale p?i kontrole se mi nezdálo, že by tam m?l moc mazu. No, prost? si myslím, že v t?ch uších ale p?ece jen n?co má.
Chci se zeptat, jestli mám b?žet k vetoj, nebo jestli mám vyzkoušet doma n?jaký p?ípravky? Já nevím, n?jaké kapky,mast n?co co je voln? v prodeji a p?itom to zví?eti neublíží????
Co by to jinak mohlo být. Mates je jinak v po?ádku,veselej,hravej ,jí, prost? ho podle nás nic nebolí :-/
Dík za každou radu.



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: martina dne 01.06. v 03:30.

Re: sv?d?ní oušek
Zaslán uživatelem/kou: kac (IP)
Datum: 2005-08-17, 23:23
Radši k vetovi.Mohl by to být svrab.Když to nebude,tak ti to ?ekne a aspo? mu nebudeš kapat nic zbyte?n? :-)



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 08.06. v 19:46.
Avatar

Re: sv?d?ní oušek
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-08-17, 23:25
No, tak to by bylo dost nemilé.
Jak se to pozná? Zkusim mu do uší ješt? nakouknout.
M?že to od Matese chytnout pes?Asi jo,co?
Kde k tomu zví?e chované v ?istot? p?ijde?
K vetovi zajdu.

Re: sv?d?ní oušek
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-08-17, 23:29
Uju: To by mohl být svrabíkj..nic straslivýho...za lecbu zaplatíš maximáln? do 300 (m? to stalo 120:-)). Týden tchorovi usi necisti!nesmis! a pak ho vem k vetovi s tím že má asi svrab a ze si drbe ouska on ho prohlidne bud takovym tim kukátkem (nbeo mu kousek mazu vybere a hodí ho pod mikroskop a pak rekne zda tam ty potvory jsou. pokud ano ecba se lisi vet od veta...Kukulínovi dvakraát s odstupem vytrel usi takovym smrdutým sajrajtojdem a rekl at to doma pokazdy po n?kolika hodinach poradne vycidim s kapkami do usi co jsem koupila ve zveraku. A byl klid:-) nekdo kpe Stronbolt, n?kdo ušní kapki...je to ruzný:-)

nebop to taky muze být ze se mu jakoby za uchem tvori hodn? mazu kozniho...to taky sv?di (kdyz se mu za ucho juknes a rozhrnes srst tak kdyz uvidíš takový zlutý (az jemne dohneda) skvnky tak to je maz , tak ho vem pod vodu a poradne ho vydrhni:-) to taky n?kdy pomuze:-)klidne ho vem i samponem pro št??ata:-)
Avatar

Re: sv?d?ní oušek
Zaslán uživatelem/kou: kac (IP)
Datum: 2005-08-17, 23:30
Pozná se to prej pod mikroskopem nebo lupou.M?li by to být malé bílé breberky.Já jsem se s tím nesetkala tak nevim.Ale jestliže to má jeden z nich Pes nebo fre?ák,tak to od sebe asi chytnou(nevim jestli tu zas nevyprávim pohádky :-) )

Mohl to t?eba p?inést pejsek z procházky...,uvidíš co ti ?ekne vet,nebo n?kdo jinej tady :-)
Avatar

Re: sv?d?ní oušek
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-08-17, 23:30
Mám depku :-/

Re: sv?d?ní oušek
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-08-17, 23:31
Uju...od jiného zví?ete, takže je možné že jeslti máš psa tak to chtil od n?j, takže za vetem jdi i se psem:-) pokud zijí zví?ata spoliu tak na 90% to mají ob?:-) my jsme t?eba m?li št?stí že díky MF jsme to chytli v?as a tak to m?l jenom Kukulín Freya to od n?j chtit nestihla:-)
Avatar

Re: sv?d?ní oušek
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-08-17, 23:32
No pes k nám více mén? chodí jen na návšt?vu(bydlí ve vedlejším byt? u mamky), ale ten se nedrbe a uši má ?istý. Tam vidím.
No zajdu tam. Abych n?co nezanedbala.

Re: sv?d?ní oušek
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-08-17, 23:33
Uju: To je naprosto b?žný...:-) jako t?eba u psa od?ervený....nic si z toho ned?lej do pár dn? to je pry?, když vet nasadí lék:-) nic vážnýho:-)

jinak dá se to poznat.? vezmes št?te?ek a kus mazu z ucha vyloupnes a das na bilej papir a koukas..treba hodinu a hledas bili pohybujici se breberky (vyúadaj jako lupy, ale hýbe se to:-)), ale lepsi je na tzo mikrodkot , nebo aspo? lupa...ale ani tak to nemusis najit..nevis co hledas....vet to vi, je to bezná choroba;-)

A jak ser rika..to ze to tam nevidis neni zarukou ze to tam neni...a palti to i u veta...da se to strasne snadno prehlidnout vzhledek k velikosti:-)
Avatar

Re: sv?d?ní oušek
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-08-17, 23:35
Uju a ?ekni mamine at tam psa veme taky..drbat se nemusi na to aby tam neco m?l. jistota je jistota...aby to fretka nechtal znovu:-) já jsem taky enchala vysetrit oba:-) delam to pravidelne kdyz jdeme na ockovani a pak nekdy asi po pul roce..minule jsem to spojila s tim ze mel Kukulin prujem, tak jsem jim nechala usiska znovu proihlidnout a nechala udelat test na púarazitologii (vse az na Kukulinovu srajdu bylo ok:-)
Avatar

Re: sv?d?ní oušek
Zaslán uživatelem/kou: Petra R. (IP)
Datum: 2005-08-17, 23:37
Není žádná ostuda když by m?la svrabíka.V?bec si s tím nelam hlavu a nech to prohlídnout veta.Pokud s tím nemáš zkušenosti,tak to nejde pouhým okem poznat.Pes to taky m?že mít,takže pokud to bude mít jedem,tak s nejv?tší pravd?podobností to má i druhej.
Já nevím jak starou/mladou fretku máš,ale pokud je "nová" tak si to mohla p?inýst od chovatele,ale mohl to dom? p?inést i pejsek který ur?it? b?há venku(t?ebas jenom na vyven?ení).
Dá se to dob?e a rychle lé?it.



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 22.06. v 20:02.
Avatar

Re: sv?d?ní oušek
Zaslán uživatelem/kou: Nikola (IP)
Datum: 2005-08-17, 23:56
My taky zrovna mame svrabika,ale po jednom dnu kapani,uz se skoro vzbec nedrbe,pritahla si to chudinka ze zveraku

Re: sv?d?ní oušek
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-08-18, 08:35
Všem d?kuju. Dnes mám v plánu naložit Matese i Kel?u a odvézt je k jednomu vetvi tady u nás.
Snad to bude OK.

Re: sv?d?ní oušek
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-08-18, 08:40
Rozhodn? nejpr?kazn?jší je vyšet?ení mikroskopem - neberte za bernou minci, že dg svrabu st?ílím od oka ;o) (vídám každý týden alespo? jeden) Ty mršky jsou na hranici viditelnosti!
Lé?ba jen kapkami v?tšinou nesta?í (to by musela být nákaza hodn? slabá), jist?jší je Stronghold za krk a v t?žších p?ípadech Ivomec injekce dvakrát po 10 dnech. A všechna zví?ata, která byla v kontaktu to m?žou mít taky, takže i pes.
Avatar

Re: sv?d?ní oušek
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-08-18, 08:44
Tak m? napadá, jen zví?ata?
Je to jen zví?ecí nemoc nebo to m?že chytit i ?lov?k?

Re: sv?d?ní oušek
Zaslán uživatelem/kou: Terka (IP)
Datum: 2005-08-18, 09:08
Uju: Josefínka má taky docela víc mazu, koupila jsem kapky, ale povedlo se mi jenom jednou do jednoho kápnout, jinak to prost? nejde. P?íští víkend jdu na další o?kování, tak tam snad bude zase klidn?jší a vete mi to ud?lá, stejn? tak drápky. Já tedy doufám, že to je jen maz, je to hn?dý a má to i v tom záhybu, tak jsem zv?davá.
Avatar

Re: sv?d?ní oušek
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-08-18, 10:04
Uju. tenhle druh svrabu (ušní) pot?ebuje k životu jemnou tkan ucha (jak by se ti to tam dostalo?) jinde neprezije. Neboj...kdyz mel nasinec msvarab taky sjem mela pocit ze se furt drbu...rika se tomu sugesce:-D

Terka: No je to to samí jako u lidi...a ty kapky nestaci kapkout, ale musis vzit stecek z vaty a ucho s nim vytrit:-) tohle je vyhoda dvou fretek...cistej si usi mezi sebou:-)
Avatar

Re: sv?d?ní oušek
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-08-18, 10:07
Tak jsem byla u veta...........M?L ZAV?ENO :-((
Ordinuje až odpoledne. Táhla jsem se p?ez celé m?sto s obrovskou p?epravkou a psem. To byl pohled :-)
Jsem si nazpáte?ní cest? alespo? koupil kafe :-)
P?jdu k ve?eru znova,snad už doma bude auto.

Re: sv?d?ní oušek
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-08-18, 10:31
Uju: Taky jsem párkrát takhle jela k vetovi....a taky jsem takhle párktá jela na pohotovost...jo jo...když je ti jak psovi..3 hodiny ráno a ty zjistíš že pohotovost byla odv?erejska zrusena ze musis pres kus prahy do jiny! jic moc predstava:p)
Avatar

Re: sv?d?ní oušek
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-08-18, 11:50
jj, tak to mi povídej. Mojí bab?e se ud?lao zle(m?la v kyblu ledviny) a volalo se ARO, tak nám ?ekli, že nemá špitál na benzín a máme ji p?ivézt. to je p?ístup.Ale to odbo?uju to už nejsme u tcho?? :-/
(a to v Chrudimi)

Re: sv?d?ní oušek
Zaslán uživatelem/kou: Terka (IP)
Datum: 2005-08-18, 12:49
Radka: no, já jí tam práv? ani nekápnu, natož, abych jí je ješt? vy?istila :) Bude se to muset n?jak ud?lat, zvyknout si a n?kdo aby mi s tím pomohl :)
Avatar

Re: sv?d?ní oušek
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-08-18, 12:51
Terka....jednoduše...n?kdi ti pridrzí t?lo aby ss sebou nemohla házet ty ji jakoby jeste prilehnes a chtnes hlavu..kapni ji tam..promasiruj a rychle vycisti...:-)a a pak dej pochvalu:-)
Avatar

Re: sv?d?ní oušek
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-08-18, 12:53
Radka: Se Ti to kecá :-)) Obýhá m? mráz po zádech, když si to jen p?estavím.
To samý s drápkama. Budem muset k p?íbuznejm aby to ud?lal švára.

Re: sv?d?ní oušek
Zaslán uživatelem/kou: Terka (IP)
Datum: 2005-08-18, 12:53
Radka: super operace :))))))
Avatar

Re: sv?d?ní oušek
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-08-18, 13:11
Uju: Snadno? hele mi jsme to tak delavali taky....a to freya jeste byla kousavejksi..taklze hodinu potom jsme si museli davat majzla aby se nam za to neprisla jeste pomstit:-D
Avatar

Re: sv?d?ní oušek
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-08-18, 13:17
Už te? z toho mám depku :-)
Mám hroznej strach abych mu neublížila.
Jednou jsem st?íhala dce?i nehtíky a vzala jsem to málem s prstem. Mám z toho asi n?jaký trauma nebo co.

Re: sv?d?ní oušek
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2005-08-18, 14:40
Uju, najlepšie je ke? si chytíš fre?ulu za "vypína?" medzi ušami...môj fre?ák ?istenie uší tiež nemiluje, ale takto "vypnutého" mu ich k?udne vy?istím sama. Len mu nakvapkám do ucha tekutinu na ?istenie, premasírujem smerom nahor a vytriem tampónom - špilku nepoužívam. Funguje to dobre.
Avatar

Re: sv?d?ní oušek
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-08-18, 15:08
Až dnes p?jdu na veterinu, tak mrknu jak to bude d?lat vet. No, ješt? jsem tam s Matesem nikdy nebyla, tak jsem zv?davá jak se ke tcho?oj postavý :-)

Re: sv?d?ní oušek
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-08-18, 15:11
UjuL: Na strihani drapku nic neni....tu ružovwe misto do kteryho nesmis strihnout maji krasne videt:-)

Uju: no myho veta tim nezatezuju....ja s nim neumim dost spolurpacovat...Mirek mi ji umi paralizovat (telo) a zbytek jako hlavu uz zvladam sama...opacne uz je to problem...:-D
Avatar

Re: sv?d?ní oušek
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-08-18, 16:35
Bych si netroufla. A Karel mi s tím nijak taky nepom?že jednou st?ihnul psa, to bylo prej d?snýho breku málem se z toho moje drahá polovi?ka složila, takže u t?chto v?cí být nechce :-) A já to nezvládnu. nikdy jsem to ned?lala ani psoj. U nás si ta Kel?a ty drápky sama obrousí takže u ní není problém.

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist