Poradte prosim:( problem s fretatkama
Zaslán uživatelem/kou: Hone-y (IP)
Datum: 2007-06-03, 18:58
1. cervna se nam narodilo 8 fretatek... a uz mame jen 5:((( samicka je mlada,je ji 9 mesicu, agresivni neni,ale prijde nam zmatena,jakoby nevedela,co ma delat. My nevime taky. Mozna je to nevhodnym peliskem..malo mista..nevim:( Dneska bylo zase jedno frete odstrcene a studene.. co s tim?:( muzete nam nejak poradit prosim? ja se hrozne bojim,ze prijdem o dalsi:( diky moc...

porod+



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 15:34.
Avatar

Re: Poradte prosim:( problem s fretatkama
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-06-03, 19:03
Hone-y: Jak se chová sami?ka? Porodila všechno? Nemúže mít ješt? néco v sob?...mrtvé mlád?, placentu? Má sami?ka mléko? Umn?jí malé sát? Skoušela si je p?ikládat k cecíkúm?
Já se sami?kama a porodem zkušenosti nemám...ale ostatní by asi pot?ebovali víc info, aby mohli poradit...



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 09.06. v 15:45.
Avatar

Re: Poradte prosim:( problem s fretatkama
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-06-03, 19:04
Hone-y psala si už n?kdy do n?jakýho staršího vlákna?!pokaždý totiž vidím,že zakládáš jiný a jiný...

jinak myslím,že je to úmrtí stále ješt? v norm?,teda myslím tím po?tem dn?,kdy sami?ka vybere jen ty nejsiln?jší...jinak po porodu byla nervozní i moje sami?ka (2letá prvorodi?ka)...jinak je sami?ka v po?ádku?

tak pardon,tolik vláken si zas ješt? nezaložila,pardooon,ale i tak je tu o porodech a problémech xy vláken...

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 03.06. v 19:12.
Avatar

Re: Poradte prosim:( problem s fretatkama
Zaslán uživatelem/kou: hena9 (IP)
Datum: 2007-06-03, 19:09
Asi budem hnusná,ale tak to dopadne,ked niekto silou mocou chce mat malé a ani nevie ?o má robit,hlavné aby boli...že?

No, je tu viac prí?in pre?o : 1,miminka sú choré,alebo zle vyvynuté,preto umrú,a ni? s tým nenarobíš, mamina také choré jedince odstr?í.Takéto malinké va?šinou do 5 dní umru a ni? s tým nenarobíš.

2,problém je v mamine.Stará sa o ne pravidelne? Masíruje im brušká?umýva ich? Ak áno,tak by v starostlivosti problém byt nemal. No treba si všímat ?i má dost mlieka,problém by mohol byt aj tam.
Bradavky má v poriadku? Aj o ne treba dávat pozor aby nedostala zápal mlie?nych žilaz.

No,a dalšia možnost ,je tá,že je ešte mladá,aj moja Quinzi mala prvý krát mali?ké a tiež bola zo za?iatku trošku mimo,ale skoro hned pocho pila ?o a ako,treba jej dat ?as.

Ak más vo vrhu nejakých malých ,slabých a cheš ich zachránit,?asto ho prikladaj k cicíkom,ja som tak jedného prcka zachránila a teraz je to najva?ší dábel :D :P

Držím palce! Hlavne popíš matkyne správanie.Ale ja si myslím,že by sa do 2 dní mala trošku ukludnit

Avatar

Re: Poradte prosim:( problem s fretatkama
Zaslán uživatelem/kou: Hone-y (IP)
Datum: 2007-06-03, 19:12
ŽoFiRo, jo psala..jen kdyz mam nejakej problem,tak to tu hned vyklopim..:(

Myslim, ze je Rory v poradku..ale bojim se o ty malinky.. mleko urcite ma, to by ty 2 dny ani neprezili,ne? sat jsem je videla,a jinak ji porad kontroluju..bojim se,ze mohla nejake mlade zalehnout, porad se tam prevaluje.. uz nevim,co s tim..

Jaky je nejvhodnejsi pelisek pro mladata?

Dekuju moc
Avatar

Re: Poradte prosim:( problem s fretatkama
Zaslán uživatelem/kou: Hone-y (IP)
Datum: 2007-06-03, 19:16
hena9, dekuju za rady, budu se snazit, ja jsem u ni porad, nikoho jinyho tam nepousti... Jinak ona je umyva porad.. Tk snad to bude dobry...
Avatar

Re: Poradte prosim:( problem s fretatkama
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2007-06-03, 19:20
Zkusila si ji prohmatat brisko jestli tam nema jeste mlade? Prvni ctyri dny jsou pro mladata kriticke takze s ubytky pocitat musis. Lentilka rodila v hamace polozene na dne klece a po tydnu jsem je presunula do plysoveho iglu, kde maji docela dost mista a jsou i kryta. Je s pelechem spokojena.
Avatar

Re: Poradte prosim:( problem s fretatkama
Zaslán uživatelem/kou: Hone-y (IP)
Datum: 2007-06-03, 19:31
zkousela jsem to nekolikrat,taky me to hned napadlo,ale snad nema... vypada zdrave a ji taky dobre..
Avatar

Re: Poradte prosim:( problem s fretatkama
Zaslán uživatelem/kou: Hone-y (IP)
Datum: 2007-06-03, 19:36
"Asi budem hnusná,ale tak to dopadne,ked niekto silou mocou chce mat malé a ani nevie ?o má robit,hlavné aby boli...že?"

Takhle to neni. Prvni zkusenost musi nekdy prijit. Jen se bojim udelat nejakou chybu a proto prosim o radu. Tady s tim spoustu lidi ma mnohem vetsi zkusenosti, u nas je to prvni porod...
Avatar

Re: Poradte prosim:( problem s fretatkama
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2007-06-03, 19:39
Tak snad bude uz vsechno v poradku. Muj prvni porod taky nevysel....viz vlakno schani se kojna...Lentilka je prvorodicka...ale je to muj druhy porod...nastesti vse dopadlo dobre a pupici prezily vsichni. Myslim ze jde taky tak trochu o stesti...Tak drzime tlapky at je vse ok
Avatar

Re: Poradte prosim:( problem s fretatkama
Zaslán uživatelem/kou: hena9 (IP)
Datum: 2007-06-03, 23:01
Hone-y :
Podla tvojho opisu to vyzerá dobre :) ,každá mamina do toho príde,ked kontroluješ,a mali?ké pekne sajú,zdraví by to prežit mali. :o)
Tak im prajem vela mlie?ka,a hlavne zdraví?ka!


K tomu mojmu výroku: Možno ty niesi ten prípad,sa ti aj hned hlboko ospravedlnujem,ale už ma vážne hnevajú ludia,ktorý chcú silou-mocou malé,a potom nevedia ?o majú robit ,tak im chudatká bezmocné mládatká uhynu,a mnohokrát na to doplatí aj mamina. :/ LEn aby mali mali ,pche

Asi som príspevok zle vycítila,ale zda sa mi toho typu: Bože mám malé,a ?o teraz?!

Takže ešte raz sorry



Avatar

Re: Poradte prosim:( problem s fretatkama
Zaslán uživatelem/kou: Hone-y (IP)
Datum: 2007-06-04, 17:34
Porad mame 5 miminek... Ale jedno mrne,asi holcicka (muj osobni dojem:D) je hrozne malinkata, tak se o ni bojim. Ale ona bojuje:) Vzdycky odstrci i toho nejvetsiho urvance (ten kazdou chvili hrozne rve:),aby se napapala... Snazim se ji hlidat a pomahat...a normalne kdyz to prezije,tak si ji asi necham! Ke vsemu je uzasny,ze se narodili 1. cervna - na moje narozky:)))

hena9, jasne, ja to chapu:) Ja nevim,jak jsem to napsala,mam ji hrozne rada,a bala jsem se o ni i o miminka,takze proste vykrik o pomoc. Dneska jsem celou noc byla o ni a do skoly jsem taky nesla...

Jinak jsem se chtela zeptat, nemohla bych je treba nejak jeste krmit i sama,nejake specialni mleko? Se bojim o tu malinkou...

Nejvic se bojim ale o Rory... dneska se tam furt vrtela,pak vylezla,ja jsem si ji vzala,a ta se hrozne klepala:((( Pak behala po pokoji jako blazen,bezela k jidlu,pak vzala hracku a uz si ji nesla do pelisku... hrozne vylekana mi prisla:( Snazila jsem se ji uklidnit,ale jak se klepala,to bylo hrozny:( Ted uz v klidu spinka a miminka sajou... i ten malej prcek:)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Hone-y dne 04.06. v 17:36.
Avatar

Re: Poradte prosim:( problem s fretatkama
Zaslán uživatelem/kou: Hone-y (IP)
Datum: 2007-06-04, 17:50
tady je to nejmensi mrne...
Avatar

Přílohy: mrne.JPG (89kB)  
Re: Poradte prosim:( problem s fretatkama
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-06-04, 17:53
myslím,že t?es m?že být z nervozity a nebo z nedostatku vápníku,ale s tím nedostatkem si nejsem jistá jestli se projevuje hned po porodu a nebo n?kolik dní po porodu :o/
jinak bych jí dop?ála asi víc soukromí...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Poradte prosim:( problem s fretatkama
Zaslán uživatelem/kou: hena9 (IP)
Datum: 2007-06-04, 18:13
To malé je úúžasné :)

Pri sami?kách je normálne,ked sa ob?as klepu,no treba vediet do akej normy,viem,že ked sa sami?ka klepe viac,treba s nou ist k veterinárovi na nejakú nijekciu,ak si dobre pametám,ale presnejšie neviem :(

Inak ona teraz bude v strese,to poznám,aj Quinzi bola taká, najviac prvé 2. týždne,neskor sa to trošku zmiernilo a normálne sa správa už teraz (mimi majú 8 týždnov)
Sú to hormony,musíš jej to tolerovat.A hlavne jej nezabundi dávat calopet,alebo nejakú inu multi pastu na doplnenie vitamínov,takisto potroške ?estvej zeleninky a ovocia :o)

Avatar

Re: Poradte prosim:( problem s fretatkama
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-06-04, 20:02
...možná p?idat sami?ce ke strav? trochu tvarohu a Calopet...p?i kojení k odvápn?ní dojít múže a to múže...
Avatar



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist