Aktuální stránka:10 z 12
Re: KARRIE + ?ert = mimínka / + KRAKENEK a KULÍŠEK
Zaslán uživatelem/kou: Lída (IP)
Datum: 2007-12-22, 10:15
Tak to jsem moc ráda,že už to má Kulíšek za sebou a dob?e to zvládl. Je to šikula a bojovník. Posíláme podrbání za ouškem. Na nás kastrace ješt? ?eká a po zkušenosti s Giginkou se moc bojím. Bení?ek je chlap jak hora a bojovník.

Re: KARRIE + ?ert = mimínka / + KRAKENEK a KULÍŠEK
Zaslán uživatelem/kou: Leyla (IP)
Datum: 2007-12-31, 00:14
Ahoj Vendulko,
sorry ze pisu az ted.....ale jsem moc rada, ze vsecko dobre dopadlo a ze je Kulisek v poradku :-) . U nas to ted zacina zrejme vypadat taky na zacinajici choutky Teddyska na Missynku. Ale jak znam tu nasi holku, tak to jeste zvlada ohlidat. Je mozny, ze ji z neho klepne, ale urcite to zvladne. My jsme ted na horach a deticky hlida nase chuva tchoreci Evca :-)
Mejte se s Vojtou a fretulatkama moc fajn a zitra.......hodne stesticka, zdravicka a pohody do noveho roku preji :oD
Leyla + Mike + Evik + Missy + Teddy + Neat + Fredik

Avatar

Re: KARRIE + ?ert = mimínka / + KRAKENEK a KULÍŠEK
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-12-31, 00:59
Leylo, d?kujeme :o)
A vám i všem ostatním p?ejeme Š?ASTNÝ NOVÝ ROK 2008, PLNÝ ZDRAVÍ, ŠT?STÍ, LÁSKY A POHODY :O))

Kulíšek je po kastraci úpln? v po?ádku - ani chvilku se nechoval, jako kdyby mu bylo "ubližováno" a vypadá to, že snad opravdu ani nepost?ehl, že ho kousek chybí... ;o) Ranky jsou dokonale zahojené a Kulíšek už dokonce p?estal úpln? zna?kovat a mámu Karrii za flígr vezme už jen o?as, to asi aby si neodvykla moc rychle :-D
Avatar

Re: KARRIE + ?ert = mimínka / + KRAKENEK a KULÍŠEK
Zaslán uživatelem/kou: Lída (IP)
Datum: 2008-01-01, 10:23
Z brušperského pelíšku v novém roce p?eje hodn? zdraví, kus štestí a K+K hodn? nápad? na pobavení a rozveselení páni?k?.
Bení?ek + Winky a pani?ky

Re: KARRIE + ?ert = mimínka / + KRAKENEK a KULÍŠEK
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-01-01, 21:51
Lído, d?kujeme :o) A Bení?kovi navíc už p?edem držíme palce, a? zvládne kastraci "levou zadní" tak, jako Kulíšek ;o)
Avatar

Re: KARRIE + ?ert = mimínka / + KRAKENEK a KULÍŠEK
Zaslán uživatelem/kou: Leyla (IP)
Datum: 2008-01-04, 14:22
Vendulko,
tak o?ekávaná ?íje u Teddyska p?išla jak uragán, b?hem pár dn? se docela dost dostal do ?íje a nyní terorizuje Missynku. P?es den musí být odd?len? a zatím jsou spolu jen na noc, to ješt? jde. Ale je to otázka pár dn? a i to budu muset utnout úpln?. Jakmile se probudí, že se mají vyb?hat, Teddys ji neomyln? za?ne nahán?t, hryzat za krk a tahá si jí za gau?, tam podle m? zkouší své "á?ko". Missynka v?íská a za chvilku mu ute?e. Jenže je vid?t, že ji to dává zabrat mu odolat. Kdyby aspo? i ona byla v ?íji, tak to tak ne?eším, jenže ani minulý rok nep?išla do ?íje a tak se obávám, že bude muset Teddysek pod kudli?ku s kuli?kama :-( aby nám ji neutrápil.
Navíc oba dva, jeden na druhého pouští své nukleární zbran? a to by fakt jeden padl :-D
Na to, že je Teddy p?knej p?lprdelá? (tlus?oušek) a donedávna byl jak zpomalenej film, tak snad sebral veškerou svou fret?í sílu a špí?ky a nahání Missynku jak motorová myš. Je to pod?s :-) Nejd?ív vyleze z klece, rozte?e se v obýváku a pak jeho o?ko zbyst?í a vyrazí takovou rychlostí, že by mi podrazil nohy.
No jsem zv?davá, jak to bude pokra?ovat.

Leyla
Avatar

Re: KARRIE + ?ert = mimínka / + KRAKENEK a KULÍŠEK
Zaslán uživatelem/kou: Lída (IP)
Datum: 2008-01-04, 18:26
Bení?eK a Winuška, Karrie k svátku dodate?n? p?ejí vše krásné, žádné bebí?ka a nemoci, také mnoho nápad? na lumpárny a trp?livosti s Kulíškem.

Re: KARRIE + ?ert = mimínka / + KRAKENEK a KULÍŠEK
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-01-05, 02:39
Lído, d?kujeme :o))

Leylo, hezký ;op Dokážeme si to živ? p?edstavit... Tady zbývá jen pop?át vám pevný nervy, Missince rychlý nohy a bezpe?ný schováva?ky ;o) Pokud chcete p?j?it tu klec, brnkni Vojtovi, m?l by být o víkendu doma (já pracuju).
Avatar

Re: KARRIE + ?ert = mimínka / + KRAKENEK a KULÍŠEK
Zaslán uživatelem/kou: Leyla (IP)
Datum: 2008-01-14, 14:55

Teddysek p?istižen p?i ?inu jak se dobrovolné váží :-)

Vendulko, tak tomuhle ?íkám po?ádný fretá?ek :-D 2,5 kg živé váhy....
sice se netvá?í, že by ho focení zajímalo, ale ta gimpetka je p?eci jen lepší :-D



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: Leyla dne 14.01. v 14:58.
Avatar

Přílohy: teddy.jpg (96kB)  
Re: KARRIE + ?ert = mimínka / + KRAKENEK a KULÍŠEK
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-01-14, 15:12
2,5 kila? Pytrucha má 2,2 a to si ?íkám jakýho mám tlustoprda...:-)))
Avatar

Re: KARRIE + ?ert = mimínka / + KRAKENEK a KULÍŠEK
Zaslán uživatelem/kou: Leyla (IP)
Datum: 2008-01-14, 16:26
No už je to tak :-)
samotné nás to mile p?ekvapilo a to se nijak nep?ežírá, peciválek :-D
Jediné, co ho trápí je akorát ?íje a pani?ka co mu ?íká p?lprdelá? :-D
Avatar

Re: KARRIE + ?ert = mimínka / + KRAKENEK a KULÍŠEK
Zaslán uživatelem/kou: MaG (IP)
Datum: 2008-01-19, 20:38
Tak a je to tu, mame doma dospelou slecnu...dnes se
u Sikulky objevil neklamny znak rije :-) a je
deeeesne nadrzena :-)))) a psouka jak o zivot...

[fretka.profesionalserver.com]

Re: KARRIE + ?ert = mimínka / + KRAKENEK a KULÍŠEK
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-01-21, 04:40
MaG: Hééézkýýý ;o) Ta si ale pospíšila! Šikulka je tedy te? už opravdu velká sle?na :o)) Co si po?ít s ?íjí víte, tak držíme palce, a? to oba zvládnete ve zdraví a v pohod?!
Avatar

Re: KARRIE + ?ert = mimínka / + KRAKENEK a KULÍŠEK
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-01-22, 14:16
Karrie jde tento pátek na kastraci k panu doktoru Královi. Tak jí prosím držte pale?ky ;o)
Avatar

Re: KARRIE + ?ert = mimínka / + KRAKENEK a KULÍŠEK
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2008-01-22, 14:20
Budeme na ní myslet:-) A? jí pak Kulíšek moc nezlobí:-)
Avatar

Re: KARRIE + ?ert = mimínka / + KRAKENEK a KULÍŠEK
Zaslán uživatelem/kou: Lída (IP)
Datum: 2008-01-22, 20:45
V pátek budeme z našeho pelíšku myslet na Karrie. P?ejeme hodn? št?stí,a? se vše poda?í a fre?ulku a? to moc dlouho nebolí.

Re: KARRIE + ?ert = mimínka / + KRAKENEK a KULÍŠEK
Zaslán uživatelem/kou: Leyla (IP)
Datum: 2008-01-25, 14:47
Vendulko, tak jak to vypada? Uz to ma Karrie za sebou nebo teprve pujdete k vetovi? Dej vedet.
Leyla
Avatar

Re: KARRIE + ?ert = mimínka / + KRAKENEK a KULÍŠEK
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-01-25, 15:52
Milá?ek Kerýsek už je zdárn? po kastraci :o)
Byly jsme spolu u pana doktora Krále ve Verdunské, platila jsem 750,- k?. Dokonce jsem dostala to privilegium, že jsem mohla být u kastrace p?ítomna a tak trošku i asistovat :o)) Inu, t?ináct let mé praxe na chirurgii pana doktora p?esv?d?ilo, že m? hned tak n?co neporazí a že po prvním pohledu na fret?í roz?íznuté b?íško neomdlím ani nedostanu hysterický záchvat, že mi krájí moje zví?átko…

Kastrace prob?hla bez jakýchkoliv komplikací a do p?l hodinky byla se vším všudy hotová. Král nemá inhala?ní narkózu, takže Karrie dostala injek?ní. Po výkonu, ješt? p?ed probuzením dostala injek?ní antibiotika, p?sobící 3 dny. Po „probouzecí“ injekci b?hem chvilky otev?ela o?ka, za?ala se mohutn? olizovat a koukala, kde to je a co se s ní d?je. Te? už je to 3 hodinky od kastrace, Karrie už se i trochu napila a v?bec jí není špatn?, natož aby zvracela. Jen jí asi trošku bolí b?íško, protože když šla na píse?ek, byla víc nahrbená než jindy. Tak jsem jí za tu velkou state?nost pošíšala, ut?šila Calopetkou a dala jí do teplou?kého, m?kou?kého pelíšku.
Kulíšek z toho všeho má o?i „navrch hlavy“. Opatrn? nahlíží a ?uchá ke Karrii do jejího pelíšku ale dovnit? se mu (našt?stí) moc nechce. Karrie ho sice nevyhání ale vypadá to, že je te? v pelíšku se svým bebí?kem opravdu ráda sama. No a já hlídám, aby Kulíška p?ece jen nenapadlo si ke Karrii vlézt, protože, jak je jeho dobrým zvykem, by se zase rozvalil na ní – on si z?ejm? po?ád myslí, že je mali?katý, lehou?katý miminko a že maminka je tudíž nadšená, když se na ní v pelíšku rozplácne…jenže to miminko už krapet vyrosto a má o rovný kil?o víc než maminka…

?íkala jsem panu doktorovi, že jsme po té, co Karrie state?n? odkojila a vychovala 11 mlá?átek, p?ešli na kvalitn?jší a hlavn? výživn?jší granulky – Totally Ferret Active. Karrie se po nich opravdu krásn? spravila, váží te? 950 g, což je víc než p?ed mlá?aty. A že i b?íško má p?kn? kula?ou?ký – až jsme si s Vojtou za?ali ?íkat, jestli je to v?bec zdrav? kulatý b?íško, zda za tím nev?zí n?jaká neplecha… P?i kastraci jsme tu „neplechu“ objevili. Karrie nám totiž, vlivem tu?n?jších granulí, uvnit? také p?kn? ztu?n?la! Nejedná se o podkožní tuk, ale o tuk uvnit? b?išní dutiny, obalující orgány, který je do ur?itého množství normální a dokonce pot?ebný. Ale Kerýsek je vypapaná až dost… ;o) Není to ješt? zdaleka obezita ale p?i pohledu na ty špí?ky jsme se s panem doktorem domluvili, že až K + K dobaští na?até balení TF, p?ejdeme zp?t na n?jaké mén? tu?né granulky, nap?íklad Sluis a budeme se snažit udržovat ideální váhu okolo 800 g. Je možné, že ?ást toho tuku jsou „zimní špí?ky“ a s jarem zase zmizí tak jak p?išly. Ale je spíše pravd?podobné, že p?i setrvání na velmi výživných TF by se stav asi o mnoho nezm?nil.
Po tomto zjišt?ní m? napadá, zda pro naše „polštá?ové“ fretky (myslím tím všechny fretky) nejsou TF opravdu zbyte?n? moc výživné. Asi by bylo dobré, pokud s nimi chceme krmit, je nezkrmovat celoro?n?. V lét?, kdy jsou fretky aktivn?jší by nap?íklad mohly baštit výživn?jší granulky, nap?íklad TF a v zim?, kdy fretky v?tšinu dne prospí a chodí minimáln? na procházky, by asi nebylo na škodu krmit n??ím „mén? výživným“.

Obeznámila jsem doktora Krále s tím, že se u fretek vyskytla nová (nebo spíš nov? popsaná) choroba – ECE. Projevil o to veliký zájem, takže jen co mu zašlu bližší info o této chorob?, „položí“ se do toho ;o) ?íkala jsem mu také, že mám v plánu oslovit SVÚ v Praze (Státní veterinární ústav) a zjistit tam možnosti vyšet?ování této choroby u fretek. Sám se nabídl, že by se toho ujal, protože má v SVÚ dobré kontakty :o))

Než jsem tento „elaborát“ dopsala, Karrie si sama p?elezla ke Kulíškovi do pelíšku :o) Nechám je tedy tak – asi pot?ebuje chlupatý teplo a chlupatou spole?nost… ;o)

D?kujeme všem za palc? i tlapek držení - pomohlo to :o))



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Vendula R dne 25.01. v 16:44.
Avatar

Re: KARRIE + ?ert = mimínka / + KRAKENEK a KULÍŠEK
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-01-25, 16:02
Vendulko, sem moc ráda, že to má Karri za sebou a že je OK :-)))
...a taky mn? velice potéšil zájem pana doktora o problematiku ECE :-)))
Avatar

Re: KARRIE + ?ert = mimínka / + KRAKENEK a KULÍŠEK
Zaslán uživatelem/kou: Leyla (IP)
Datum: 2008-01-25, 16:07
Mooooooooc sikovna Karrie :-) Zvladla to pekne, jen tak dal :-)
Avatar

Re: KARRIE + ?ert = mimínka / + KRAKENEK a KULÍŠEK
Zaslán uživatelem/kou: beth (IP)
Datum: 2008-01-26, 14:17
Nivuška zdraví mámu Karrie s hlásí, že se má i se sme?kou dob?e (vykrmen? :-)) )
Avatar

Re: KARRIE + ?ert = mimínka / + KRAKENEK a KULÍŠEK
Zaslán uživatelem/kou: Lída (IP)
Datum: 2008-01-26, 15:25
Huráá, huráá, hurááá. To je moc fajn, že vše výborn? dopadlo. Celý pátek jsem na vás ob? moc myslela. P?ejeme rychlé uzdravení.

Re: KARRIE + ?ert = mimínka / + KRAKENEK a KULÍŠEK
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-01-26, 23:23
Karrie je opravdu šikulka :o) V?era po operaci skoro celý zbytek dne prospala. Párkrát si odsko?ila na píse?ek a bylo p?i tom vid?t, že se pohybuje pon?kud nohraban?, asi jí b?íško opravdu trochu bolelo. Poprvé se napila až odpoledne - voda jí moc nep?esv?d?ila ale když dostala oblíbený ?ají?ek, dala si ?íct ;o) Na jídlo nem?la ani pomyšlení, od granulek (i když jsme jí je dávali až pod ?umá?ek) vždy znechucen? odvrátila hlavu. Ve?er jsme tedy uva?ili ku?ecí prso, aby se kone?n? nabaštila, protože už víc jak 15 hodin nic nejdla. Ku?ecí vývar ji doslova nadchnul, takže pak zbaštila i kousí?ek ku?ete a v noci pak zase. Dnes, když jsme vstali, m?la v píse?ku "hladová" pr?jmovitá hovínka do zelena. Když pak kone?n? sn?dla pár granulí, byla už hovínka normální. V pr?b?hu dneška se tedy Karrie pomalu rozjídala granulkami a ku?átkem a už se dokonce i vydala na krátkou procházku do pokoje.
Kulíšek kupodivu respektuje to, že je máma "nemocná" a chová se k ní moc hezky. ?ímž chci ?íct, že jí rozdivo?en? neská?e na záda tak jako vždycky. Naopak jí sv?domit? zah?ívá v pelíšku :o)
Avatar

Re: KARRIE + ?ert = mimínka / + KRAKENEK a KULÍŠEK
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-04-06, 16:41
vendulko,

všechno nejlepší k tvému dnešnímu svátku! p?kn? si to užij... :o)

Re: KARRIE + ?ert = mimínka / + KRAKENEK a KULÍŠEK
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-04-06, 17:00
...p?idáváme se ke gratulantúm :-) Všechno nejlepší! :-)
Avatar

Re: KARRIE + ?ert = mimínka / + KRAKENEK a KULÍŠEK
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-04-06, 19:13
Jejda, další p?ání?ka - díky, holky :o))
U nás b?ží tato ned?le výjime?n? ve jménu lenošení. Jen K + K m?li trochu povyražení - p?išla na návšt?vu Vojtova 2 letá nete? a Kulíšek z ní byl úpln? paf - takhle malýho ?lov?ka ješt? nevid?l, tak nedal pokoj, dokud jí ze všech stran neprozkoumal :-D Malá Verunka se K + K našt?stí nebála a oba se jí moc líbili, dokonce jim dala m?amku z ruky :o)

Karrie si drží p?knou váhu 850 g ale za?íná strašliv? línat.
Kulíšek jde s váhou dost dol? - váží pouhých 1 320g a to se oba cpou TF Active. Asi na n?j dolehla kastrace a jaro :-/
Avatar

Re: KARRIE + ?ert = mimínka / + KRAKENEK a KULÍŠEK
Zaslán uživatelem/kou: Lída (IP)
Datum: 2008-04-06, 20:03
I my z Brušperka p?ejeme k svátku vše vejlepší a nejkrásn?jší. Hodn? zdravi?ka, trp?livosti a lásky. U nás doma je "veselo". Winky je v ?íji, Bení?ek také. Jeho nev?sta ne. Tak je mám odd?lené a dvakrát už jsme museli vym??ovat pletivo ve volié?e. Bení?ek byl o Velikonocích nemocný (zán?t pr?dušnice a pr?dušek). B?hali jsme na kontroly a pichance. Pilulky pak už zvládal na 1 - dob?e v?d?l, že dostane Gimpetku a za tu by položil život. Beník šel s váhou také dol?. Te? už má 1 500g. Winky má po?ád 860g. Je z ní "st?ešt?ná" puber?a?ka, ale moc veliký mazel. M?jte se moc krásn?.

Re: KARRIE + ?ert = mimínka / + KRAKENEK a KULÍŠEK
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-04-07, 19:12
Lído, díky za p?ání?ko i za zprávi?ky z brušperského pelíšku :o) Koukám, že se opravdu nenudíte a svátky zásadn? slavíte po svém... ;o) Hlavn? že už je Bení?ek zase zdaryvý chlapák a doufáme, že ho nev?sta nenechá dlouho ?ekat.
A co Winky, chystáte se na mimínka?
Avatar

Re: KARRIE + ?ert = mimínka / + KRAKENEK a KULÍŠEK
Zaslán uživatelem/kou: Lída (IP)
Datum: 2008-04-07, 20:56
Páni?kové od nev?sty se na mé e-maily neozvali už p?kn? dlouho a tak netuším co se d?je. Winuška maminkou zatím nebude. Podle mého je na miminka v tuto chvíli moc mladá. Je to st?ešt?ná "puboška", která si má užívat lumpáren a né si plnit mate?ské povinnosti. N?jak ta její ?íje p?išla moc brzy, vždy? bude mít 16.4. teprve sedm m?síc? a ona už má ?íji skoro t?i týdny. Už ?ešíme zatem?ování a s vetkou budu muset domluvit hormonální ukon?ení. N?jak se vše zašmodrchalo, p?íroda je mocná "?arod?jnice" A tak uvidíme jak to vše u nás dopadne

Re: KARRIE + ?ert = mimínka / + KRAKENEK a KULÍŠEK
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-04-07, 21:16
Tak to je opravdu lepší nechat Winkušce to maminkovství až na p?íští rok - to už z toho bude mít rozum ;o)
Avatar

Aktuální stránka:10 z 12


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist