Jít na stránku:  Předchozí123Další
Aktuální stránka:2 z 3
Re: rady pro nás za?áte?níky
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2007-03-15, 09:49
Hmmm, v tom p?ípad? bych jí radši darovala n?komu, komu fretka nesmrdí
Avatar

Re: rady pro nás za?áte?níky
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-03-15, 10:09
nj rynn, máš pravdu, taky bych ?ekla, že je to dost o zvyku... ?lov?k se se zví?átkem pak zžije, budou se u?it jeden od druhého a vše p?jde jako po drátkách ;-) držím pale?ky karamelko, at to dopadne jako u nás!



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Kuklynka dne 15.03. v 10:10.

Re: rady pro nás za?áte?níky
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-03-15, 11:43
V tomhle souhlasim s Nessie... Pokud smrdí tvý matce, je možnost, že si t?eba zvykne, ?asem... ale to, že smrdí tob?, je celkem blbý. Mn? smrd?l Rocky v ?íji, smrdí mi, když si zapuší, ale co? Je to jejich sou?ást, na kastraci nešel kv?li pachu... jasn?, že když nechcete mlá?ata, je kastrace asi dobrá, ale nekastrovala bych kv?li pachu hned v p?l roce...
Avatar

Re: rady pro nás za?áte?níky
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-03-15, 16:22
na za?átku jsem m?la tedy problém jako karamelka, a ?íkala sem si, že ho cítím dost a co ted, .. ale prost? se to ?asem hrozn? rychle oto?ilo všechno, tedka mi dost voní :o) je to o zvyku a trp?livosti ;-)

Re: rady pro nás za?áte?níky
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-03-15, 18:11
Já si ?ikala, že je cejtit (ale ne že smrdí) asi 3 dny... te? je cejtim teda taky, ale je mi to p?íjemný (i když, jak jsem byla v ?ekárn?, pospávajícího Rockyho na klín?, on zas dostal záchvat p?íkání a p?itom vypustil lehce žlázky, tak mi taky zrovna nevon?l, ale to mu nemám co vy?ítat, smrdim te? stejn?... :))
Avatar

Re: rady pro nás za?áte?níky
Zaslán uživatelem/kou: lkaramelka (IP)
Datum: 2007-03-17, 19:52
no mi p?jdeme taky brzy na kastraci jen ?ekám až jí bude alespon rok nechci aby jí to n?jak ublížilo je to takový miminko s ?áblíkem v t?le.

Re: rady pro nás za?áte?níky
Zaslán uživatelem/kou: lkaramelka (IP)
Datum: 2007-03-17, 20:01
no už plánuju kastraci jen mám strach aby se jí n?co nestalo máte n?kdo zkušenosti veterinární klinikou v Liberci? Jak dlouho fretka nebude moct jíst normální jídlo jako jsou granule a kapsy??

Re: rady pro nás za?áte?níky
Zaslán uživatelem/kou: Marky_Ball (IP)
Datum: 2007-03-17, 20:08
U každé kliniky veterinární je to jiné já d?lala kastraci v Ústí nad Labem a bylo to super.Pan doktor mi ?ekl že nesmí jíst a pít od pulnoci až po té kastraci.Potom po te operaci za?ala reagovat po pul hodce až hodin? a napila se a najedla se. Tak jsem byla ráda.Doktor vyndal jak vaje?níky tak i d?lohu.:-(

Sindy,Andy,(Cassie ve vzpomínkách),Kettý,Connie,Amálka,Kloe a kluci Oskar,(Osky ve vzpomínkách),?árlí,Filípek a Falko

[www.klubkofretulek.wgz.cz]
Avatar

Re: rady pro nás za?áte?níky
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-03-17, 20:10
s klinikou v Liberci zkušenosti nemám,ale s kastrací jo.Žofka nem?la jíst 12 hodin p?ed zákrokem,pít mohla bez omezení, a co se probrala po zákroku,tak mohla jíst normáln? co p?ed tím,jen musela být schopná si pro to sama dojít,což bylo ten den ve?er(na kastraci šla ve 14hod a vrátili nám jí asi v 15:30).jinak doba po kterou nesmí p?ed operací jíst je individuální a ?ekne ti jí veteriná?,záleží totiž na použité narkoze...jinak bys jí po operaci nem?la dávat jídlo a asi ani pití (dávala jsem jí olizovat prst namo?ený ve vod?) dokud nebude schopná si k tomu sama dojít,prý by to mohla špatn? polknout a udusit se...

HLAVN? NECH ODSTRANIT VAJE?NÍKY I D?LOHU!mohlo by to pozd?ji d?lat problémy a na kastraci bys mohla jít t?eba i znova...nás to nejspíš taky ?eká :o( jdeme na sono a snad už zjistí pro? nám ?íjí i po kastraci :o(
jinak s klinikou v Liberci by ti mohla asi poradit boža,pokud vím,je taky od (z) Liberce...



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 17.03. v 20:18.

Re: rady pro nás za?áte?níky
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2007-03-17, 20:20
Jakou veterinární kliniku v Liberci myslíš?
Avatar

Re: rady pro nás za?áte?níky
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-03-17, 21:01
Veterinárních klinik v Liberci je více,jen my tady v Jablonci máme dv?,a v Liberci jsou nejmén? t?i,takže o které je ?e??

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: rady pro nás za?áte?níky
Zaslán uživatelem/kou: lkaramelka (IP)
Datum: 2007-03-18, 17:31
nevim jak se jmenuje ale je na za?átku Liberce sm?rem od krásný studánky. Tam n?kde p?ed Delvitou se odbo?uje v pravo a poomtom rovn? nevím jestli to pochopíš moje orientace je nic moc

Re: rady pro nás za?áte?níky
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-03-31, 20:09
trudka,zkus sv?j dotaz napsat sem...

Re: rady pro nás za?áte?níky
Zaslán uživatelem/kou: tamara (IP)
Datum: 2007-06-04, 15:23
Dobrý den, mám malou fretku, která je stará 7 týdn?, ale hrozn? kouše, neustále nás kouše.Paní od které jsme si vzali fretku nám ?íkala, že jí máme trestat, ale zde jsem se do?etla, že jí máme ignorovat,nechat to. Jsem docala zmatená nevim ?emu v??it, na koho dát. Prosím poradíte mi? Já vím že máte vlákna, ale jsem za?áte?ník a nevim ješt? jak na Vaše stránky.

Re: rady pro nás za?áte?níky
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-06-04, 15:27
to že kouše je u mládat normální,cht?jí si hrát...jinak od bití a podobných trest? bych ustoupila a zkoušela jí t?eba nachvíli zavírat,nebo ignorovat.u n?kterých pomáhá i chycení za volnou k?ži na zátylku a fouknutí/zasy?ení do obli?eje.n?kdo mi ?íkal,že pomáhá cvrnknutí do ?umáku,ale toho bych se bála.u nás pomohlo kousneš-kousnu tebe.záleží ale na fretce,n?kterou tyhle tresty spíš ješt? rozdovádí...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: rady pro nás za?áte?níky
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-06-04, 15:27
náhodou, tamaro, seš šikulka, nezakládala´s nový a trefila´s p?esn? to správný vlákno! :o)

jo, pravda je n?kde uprost?ed. za kousání TRESTAT, ale ne bitím, ale ZAVÍRÁNÍM DO KLECE... ony ty potv?rky to velice rychle pochopí, za co to je a je to pro n? VELKÝ TREST, protože si cht?j hrát... :o)

tak vítej mezi námi a hodn? radosti s tou kousavou potvorou! :o)

Re: rady pro nás za?áte?níky
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-06-04, 15:29
anebo jak píše žofiro - pov?sit za k?ži na krku a zasy?et, lehce plácnout a ok?iknout.... tak m?žeš taky. ale bití je na nic, maximáln? ztratíš d?v?ru.

Re: rady pro nás za?áte?níky
Zaslán uživatelem/kou: tamara (IP)
Datum: 2007-06-04, 15:39
díky moc, nechci jí ublížit a proto jsem zvolila tuto formu a zeptala se Vás.Ješt? se chci zeptat co se tý?e jídla co vyložen? fretka nesmí?a co koupání? kdy a jak ?asto? díky moc

Re: rady pro nás za?áte?níky
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-06-04, 15:42
nesmí tém?? NIC LIDSKÉHO. krom ovoce a zeleniny - v omezené mí?e. koupat kdy je pot?eba (tedy klidn? 1x za p?l roku), max. 1x za 14 dní, jen vyjíme?n? ?ast?ji. a v dostate?n? teplé vod?, chladnou nemají v?bec rádi! :o)

Re: rady pro nás za?áte?níky
Zaslán uživatelem/kou: novatje (IP)
Datum: 2007-06-04, 18:21
Fretka nesmi veprovy!! A mela by asi granule pro fretky - to je asi nejidealnejsi, a nesmi sladky, slany, koreneny....... nebo muze vareny kure, to maji vetsinou radi, nebo hovezi... kazda fretka je jinak mlsna.
Avatar

Re: rady pro nás za?áte?níky
Zaslán uživatelem/kou: tamara (IP)
Datum: 2007-06-04, 20:41
že tak otravuji, ale cht?la jsem se ješt? zeptat co d?lat, když mi nechodí na záchod. Vybrala si roh kam nám chodila na záchod a tak jsme tam dali záchod, ale ona šla zase do druhého rohu. Co s tím? Ob?as se jí povede vybrat ten správný roh, ale spíš chodí do druhého (tam kde není její záchod) A to jsem tam dala jídlo aby se tam nedostala ale je šikovná a dostane se tam a vykoná tam pot?ebu

Re: rady pro nás za?áte?níky
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-06-04, 20:43
Tamara: Máte na fre?uli klec nebo volieru?
Avatar

Re: rady pro nás za?áte?níky
Zaslán uživatelem/kou: tamara (IP)
Datum: 2007-06-04, 20:56
volieru a dost velikou

Re: rady pro nás za?áte?níky
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-06-04, 21:05
Tohle mi d?lal Rocky když byl malej a trucoval- ve dvou rozích m?l pak wc, v jednom dome?ek a v posl?dním další pelíšek.... a zase: Za každý dojití, kam má odm?nit, když to ud?lá jinak omejt octovou vodou a bobek hodit do wc... pokud je voliéra n?kolika patrová, tak do každýho patra dát wc (nechce se jim pak chodit dolu, t?eba, nebo to ani nestihnou...).
Avatar

Re: rady pro nás za?áte?níky
Zaslán uživatelem/kou: tamara (IP)
Datum: 2007-06-04, 21:14
Octová voda je má odradit?

Re: rady pro nás za?áte?níky
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2007-06-04, 21:17
octova voda: desinfikuje, likviduje pachy a mela by je i odradit. jenze moje fretinkla je schopna se v octove vode potapet, takze u nas to neplatilo. ale kdyz ji myju klec, vzdy teplou octovkou, je to mnohem lepsi nez nejake pitome saponaty, ktere jen tak lehce z plastu nedostanes a hrozi oliznuti fretinkou

Re: rady pro nás za?áte?níky
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-06-04, 21:19
p?esn? tak. Hlavn? odstraní zápach, takže pak fretka nebude považovat zaoctovanej roh za ten, do který chodila na wc. Kdyby jí to tam "von?lo" po wc, bude tam chodit spíš. To je teorie. Praxe je trošku jiná, aspo? u nás, stejn? jako u klokana, milujou tcho?i octovou vodu, pak taky vodu se saponátem, se savem... prost? se všim. Pod sk?í? na koberec chod?j na stejný místo i když tam vylijem celou flašku octa nebo jinýho smradu... :)
Avatar

Re: rady pro nás za?áte?níky
Zaslán uživatelem/kou: tamara (IP)
Datum: 2007-06-04, 21:19
jak má teda vy?ešit, že mi nechce chodit na záchod ,ale chodí vždy nikam jinam?

Re: rady pro nás za?áte?níky
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-06-04, 21:21
t?žko, tamaro, t?žko... neustálým p?enášením, odchytáváním a zase p?enášením... a odm??ováním!
to hlavn?...

Re: rady pro nás za?áte?níky
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-06-04, 21:21
tamara: Dát WC všude, kam ráda chodí. Tam kam nejdou dát WC dát misky, pelíšky... ale pak jsou fretky prasátka, který si klidn? do tý misky vykonaj pot?ebu... a hlavn? chválit a odm??ovat za dob?e provedenou práci, to zabírá nejvíc... :)
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí123Další
Aktuální stránka:2 z 3


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist