Jít na stránku:  1234567891011...PosledníDalší
Aktuální stránka:1 z 29
pro t?i z and?l?
Zaslán uživatelem/kou: Patty (IP)
Datum: 2007-02-12, 19:21
Jsou to práv? dva roky, co nám navždycky odešel náš malý Ferda.
Roš?ák, uli?ník, zlobil a mazlí?ek, neskute?ný mlsoun a lenošník.
N?ž?ou?ký plyšá?ek, který nám do životy p?inesl neskute?né množství lásky a bolesti.
A tak mi, prosím, promi?te jedno nové vlákno.Nev??ím na duši?ky na oblá?ku, ale vím, že n?kde tam, kde jsou and?lé, mám t?i milované, báje?né and?ly, kte?í se za m? p?imlouvají.
Fre?á?ek Ferdinand, co mi po?ád chybí.
Pes Body, báje?ný chlupatý mizera.
A m?j tatínek, který se bil se záke?nou chorobou o každý sv?j den, ale š?astný konec se nekonal.
Tak snad p?íšt?, až se spolu znovu uvidíme. A díky.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Patty dne 12.02. v 19:23.
Avatar

Re: pro t?i z and?l?
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-02-12, 19:35
iste tam je s nimi aj moja babi?ka, ktorej som si nesmierne vážila, moji psíci Istar a Valdik...a jedna z mojich najlepších priateliek, ktorej som bola na pohrebe dnes...
Avatar

Re: pro t?i z and?l?
Zaslán uživatelem/kou: sasmid (IP)
Datum: 2007-02-12, 23:55
Patty:V??ím,že Tvým and?l?m d?lají spole?nost moji t?i andílci a to tatínek,který odešel 26.2.2004,fre?á?ek Ku?á?ek a fene?ka Bonka."Andílci,hlídejte nás."
Avatar

Re: pro t?i z and?l?
Zaslán uživatelem/kou: Berenika (IP)
Datum: 2007-02-13, 09:51
nesmutte a vemte to takhle, az jednou zemreme, prijdeme nekam, kde na nas uz znudene budou cekat, ja tomu verim

Re: pro t?i z and?l?
Zaslán uživatelem/kou: Ha?ula (IP)
Datum: 2007-02-13, 10:28
Taky buch cht?la vzpomenout na všechny and?ly, kte?í protnuli m?j život. Je jich spousta...
Avatar

Re: pro t?i z and?l?
Zaslán uživatelem/kou: JIRKA (IP)
Datum: 2007-02-13, 21:41
Berenika: Souhlasím s tebou. V?ci asi tak mají být.
Avatar

Re: pro t?i z and?l?
Zaslán uživatelem/kou: Berenika (IP)
Datum: 2007-02-14, 12:18
jirka: no a kdz udem mit stesti, tak se s nima dostanem nekde, kde muze byt i zabava
anebo kdo veri na reinkarnaci-treba si priste role vymenime, takze se ke svym zviratkum chovejte slusne, muzou vam to v pristim zivote vraatit

Re: pro t?i z and?l?
Zaslán uživatelem/kou: JIRKA (IP)
Datum: 2007-02-14, 21:17
A? je to jak chce, m?li bychom být ke všem hodní.
Avatar

Re: pro t?i z and?l?
Zaslán uživatelem/kou: sasmid (IP)
Datum: 2007-02-14, 21:39
Jirka:Mluvíš mi z duše i když mnohdy to tak není :o(
Avatar

Re: pro t?i z and?l?
Zaslán uživatelem/kou: Berenika (IP)
Datum: 2007-02-15, 09:35
sasmid:ja vzdy doufam v to, ze clovek, ktery ublizoval zviratkum, se jednou probudi,privazany na posteli a pred nim ceeeela rada nasranejch lidi a zviratek...

Re: pro t?i z and?l?
Zaslán uživatelem/kou: JIRKA (IP)
Datum: 2007-02-15, 21:43
Berenika: Dneska je bohužel v tomto sm?ru hrozná doba.?asto jsou lidi na sebe navzájem nebo na zví?átka zlí. Ale nedochází jim, že Pán B?h je spravedlivý a všechno vidí. Sám jsem se o tom mnohokrát p?esv?d?il, že se vyplatí být hodný.
Avatar

Re: pro t?i z and?l?
Zaslán uživatelem/kou: Dodi (IP)
Datum: 2007-02-15, 22:03
Jestli jsou vykoupením špatného chování vý?itky sv?domí...bd?ní v noci místo spánku...slzy na místo uvoln?ní...týdny a týdny p?emýšlení, co jsme ud?lali špatn? a m?li ud?lat líp...a stejn? se nám zlé sny vrací, i když nás ostatní ubezpe?í o tom, že jist? ten na nebi ví, že jsme to mysleli dob?e a m?li ho rádi...pak se nemusím p?evt?lit...protože si to vyžeru do dna ješt? za tohoto života.

307-515-842
Avatar

Re: pro t?i z and?l?
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-02-15, 22:09
Dodi: jenže hodn?jší lidi mívaj vý?itky sv?domí v?tší, než ti, kte?í si jen tak tejraj jak zví?ata a lidi, t?m je to u pr..., takže vý?itkama netrp?j...
Avatar

Re: pro t?i z and?l?
Zaslán uživatelem/kou: Patty (IP)
Datum: 2007-02-15, 22:44
Všechno, co ?lov?k ud?lá, se mu vrátí. A o tom, že to opravdu zlé ( skutky doty?ných) se vrátí i s úrokama, to vidím na dvou p?ípadech, které znám.
Ale jsou v?ci, které slušný ?lov?k prost? ned?lá.

Ve svých 35letech jsem se ocitla na JIP, za plentou, p?ipojená na pípající obrazovku. Nem?la jsem strach ze smrti, ale z toho, že spoustu v?cí už prost? nestihnu.
Samoz?ejm? mi už otrnulo. Ale myslím na to, že nikdy nevíme, který den bude náš poslední. A podle toho bychom se m?li chovat ke všem žijícím a cítícím tvor?m.Nemám ráda sobce a lidi co klidn? ubližují druhým. A myslím si, že ti, bohužel, žádné sv?domí nemají.

Ale já cht?la p?vodn? zavzpomínat na ty, co mi nikdy nep?estanou chyb?t. A v tom je , myslím, to tajemství v??ného života.
Žít tak, abych jednou n?komu chyb?la.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Patty dne 16.02. v 07:08.
Avatar

Re: pro t?i z and?l?
Zaslán uživatelem/kou: Dodi (IP)
Datum: 2007-02-15, 23:12
Já doufám, že se mi všechno vrátí...i když ?lov?k prochází vývojem a v ur?íté období je tupý a hnusný a od p?írody nenávidí...pak se má revanžovat za život a výchovu a nemá sílu stíhat práci a b?hání kolem pot?ebných...až mu prasknou nervy a za?ne být zlý a nenávistý a toužící po vysvobození...a do toho to vysvobození p?íjde...a on si uv?domí hnusotu svého chování a jednání ...tohle bych p?ála všem, kte?í n?komu - jak už bližnímu nebo zví?átku ublížili... a? si uv?domí, že na jejich míst? jednou budeme sami a nikdy nevíme, co se nám samotným a našim d?tem m?že stát.

307-515-842
Avatar

Re: pro t?i z and?l?
Zaslán uživatelem/kou: JIRKA (IP)
Datum: 2007-02-16, 19:54
Rynn: Souhlasím.

Dodi: Ten kdo se z h?íchu vyzpovídá, tomu B?h odpustí a už se nemusí trápit. Ale tím nechci ?íct, že se m?že h?ešit o 106. To néééé.
Avatar

Re: pro t?i z and?l?
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-02-16, 20:00
To je pre m?a, ateistu, problém viery: veriaci zhreší, vyspovedá sa...a ide ?alej a je všetko OK. Nechcem znevažova? žiadnu vieru, to v žiadnim prípade! Ale ako ateista sa spovedám sama sebe...nemám nikoho, kto by mi odpustil...odpusti? si dokážem len sama. A to je pod?a m?a ove?a-ove?a ?ažšie, ako ís? v nede?u na spove?. Preto sa chovajme tak, aby sme neboli nútení odpúš?a?....sami sebe!
Avatar

Re: pro t?i z and?l?
Zaslán uživatelem/kou: Patty (IP)
Datum: 2007-02-16, 20:34
Johanko, já v Boha v??ím a myslím si, že ud?lat n?co zlého a pak se z toho vyzpovídat panu fará?i a myslet si, že je vše v po?ádku je cynizmus a hroší k?že. Odpustit mi m?že jen B?h a nikdo jiný.
Pro opravdu v??ící ( ne pro ty, co "jen"chodí do kostela a vírou se ohán?jí) je h?ešit (být zlý) velký problém. Musí se vyrovnat se svým sv?domím a ješt? s Bohem.P?ed ním nic neschováš a neomluvíš.
Ale je fakt, že mám aspo? koho prosit o odpušt?ní.
My jsme taková legra?ní rodina, brácha je katolík, sestra protestantka, maminka ateistka a já sice katoli?ka, ale do kostela nechodím.
Nesnáším organizovanost a to, že mi n?kdo p?edepisuje jak v??it a jak se modlit. Na to mám hlavu a bibli.
No a rádi se máme všichni.Podotýkám, že naši partne?i jsou ateisté, tedy aspo? to tvrdí :o)
A o tom chování - aby nebyl d?vod odpoušt?t máš pravdu.
Avatar

Re: pro t?i z and?l?
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-02-16, 20:48
Patty, ?akujem...v podstate si mi potvrdilo v ?o ja verím: chovajme sa tak, aby sme sami sebe nikdy nemuseli ni? odpúš?a?...je jedno komu sa spovedáme, ?i bohu (akémuko?vek), farárovi...proste aby sme sa nemuseli spoveda? sami sebe.
Avatar

Re: pro t?i z and?l?
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2007-02-16, 20:50
Nejsem ateista, ale nejsem ani nikde organizovaná. N?které církevní principy a postupy mi prost? vadí - a je fuk, jestli se jedná o katolíky nebo protestanty - konckonc?, jak psali už ?eští auto?i 19. století, když ukazovali nap?íklad na tehdejší obtížnost uzav?ít manželství rozdílné víry - Pánb?h je jen jeden (i když t?eba hinduista by asi protestoval...:o))
B?hem studia evangelické teologické fakulty se mi celá ?ada v?cí potvrdila i vyvrátila, ale trvám na neorganizovanosti.
Co nás tam však nau?il jeden z osvícených kantor?, u n?hož te? d?lám diplomku - je t?eba zásadn? odd?lovat termí?y CÍRKEV - NÁBOŽENSTVÍ - VÍRA. Sice to spolu souvisí, ale církev je lidská instituce - pochopiteln? chybující a víra je n?co tak osobního, že nikdo, ani ten nejpapežšt?jší papež, nem?že v?d?t, JAK kdo v??í a p?edepisovat mu to.



Ale co jsem cht?la napsat p?vodn?:
I já v??ím, že na m? ?eká ?ada lidí i zví?at, na n?ž s láskou vzpomínám. Na Vendelína to ješt? nejde bez slzení...a on si tam prevít n?kde huperdí a v?bec m? nechápe!!!
Avatar

Re: pro t?i z and?l?
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-02-16, 21:04
Markéto...to bylo krásné, co jsi napsala...si mi potvrdila že víra nemusí být dogma...ale n?co v co chci v??it já, v n?co dobrého, v n?co progresívního...a žít abych byla lepší, abych dával...abych byla oporou...

Já za toho svého pejska bulím i te? a to je po smrti už 3 roky....až dokážu uv??it, že se jednou znova sejdeme...ur?it? mi bude líp...ale v to musím v??it já...a budu se snažit...



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 16.02. v 21:42.
Avatar

Re: pro t?i z and?l?
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2007-02-16, 21:46
Johana - Ty jsi zjevn? velice hodný a citlivý ?lov?k, proto nepot?ebuješ žádné berli?ky. Podle Desatera a novozákonních myšlenek prost? žije každý slušný ?lov?k - v tom je Bible nejen nad?asová, ale jde i nap?í? spekterm lidských duší a charakter?, názor?..., a? jsou jakékoli.

Neodsuzuju ani organizovanost - takové lidi lze obdivovat též, protože zatímco my se pereme s tím JAK, V CO ?i KOHO a moc o všem dumáme, oni to prost? nijak zvláš? ne?eší.
Mimochodem - ješt? jednu v?c ?íkal ten m?j profesor - to se mi taky líbilo (a bylo to úpln? zjednodušené):
v??ící v??í v Boha, ateista alespo? ?íká, že v Boha nev??í, což ale už znamená, že o n?m uvažuje, avšak nejstrašn?jší je lidská lhostejnost, a to nejen ve ví?e v cokoli...
Avatar

Re: pro t?i z and?l?
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-02-16, 22:08
Markéto, to co ?íkáš mi jde ze srdece a moc mi pomáhá....tvúj citát:
"v??ící v??í v Boha, ateista alespo? ?íká, že v Boha nev??í, což ale už znamená, že o n?m uvažuje, avšak nejstrašn?jší je lidská lhostejnost, a to nejen ve ví?e v cokoli..."
to je p?esn? jak to cítím,. D?kuji Ti!
Avatar

Re: pro t?i z and?l?
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2007-02-16, 22:35
To? není za?, nemám to ze sebe, jen se s tím taky ztotož?uju ;o)))
Avatar

Re: pro t?i z and?l?
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-02-17, 00:03
Markéto, to je krásné, to si budu pamatovat!!!
v??ící v??í v Boha, ateista alespo? ?íká, že v Boha nev??í, což ale už znamená, že o n?m uvažuje, avšak nejstrašn?jší je lidská lhostejnost, a to nejen ve ví?e v cokoli...
Díky :-)
Avatar

Re: pro t?i z and?l?
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2007-02-17, 00:31
Jaja - vytesat do kamene n?která slova našeho zbožného pana profesora - je velký humanista...
Avatar

Re: pro t?i z and?l?
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-02-17, 01:05
já si je aspo? vytisknu.... jen na papír, ale jako by byly z kamene "-)
Avatar

Re: pro t?i z and?l?
Zaslán uživatelem/kou: Patty (IP)
Datum: 2007-02-17, 11:36
Ta v?ta je opravdu moc moudrá.
Jinak to , že víra a náboženství a církev jsou opravdu 3 r?zné v?ci, to mi Markétko, mluvíš z duše.
Organizovanost u jiných taky neodsuzuji, já jenom nesnáším, když se n?kdo snaží organizovat m? :o).
A s p?ibývajícím v?kem je to ?ím dál horší :o)).
Avatar

Re: pro t?i z and?l?
Zaslán uživatelem/kou: JIRKA (IP)
Datum: 2007-02-17, 19:42
Johanka: Ano, nejlepší je neh?ešit, ale chybu ob?as ud?lá každý.
Avatar

Re: pro t?i z and?l?
Zaslán uživatelem/kou: Jan?a (IP)
Datum: 2007-02-17, 23:42
Já v??ím, že "moji" and?lé na m? tam n?kde ?ekají a že se jednou zase setkáme... V??ím, že zase jednou uvidím svého koníka - b?louše Juráška, svoje ?ubinky Dášenku a Delinku, hafíka Bé?u.Jist?, mám te? jiné koníky, jiného pejska, ale na ty "bývalé" stejn? nikdy nezapomenu, vždy budou mít místo v mém srdci a nikdy je nikdo nenahradí... Každý z nich byl a je jedine?ný... Proto své and?ly prosím, po?kejte na m?, zase se jednou setkáme a pak už nás nic nerozd?lí...

Snad na m? po?ká i další z mých and?l?... M?j milovaný d?de?ek, který bohuže už n?kolik let není mezi námi a m? stále moc chybí...
Avatar

Jít na stránku:  1234567891011...PosledníDalší
Aktuální stránka:1 z 29


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist