Aktuální stránka:41 z 41
Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-04-17, 20:54
nebude to t?eba tím, že samec v ?íji se zmastí daleko rychleji, než samice a nebo ne?íjný samec? :o)

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2010-04-17, 21:03
Jo, je to tak a n?který ješt? víc než jiný, Sixtus nikdy takhle olepený nebyl.
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-04-17, 23:01
Já už skoro 6 let používám šampon na fretky od fi. Bernina a jsem maximáln? spokojená. Ale blb? se schání :-(



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 17.04. v 23:02.
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2010-04-18, 09:11
No práv?,ale ten d?tský miminkovský mají všude a to prase je alespo? dva-t?i dny fretce podobné a po vykoupání je alespo? pár hodin bílé. Nikdy jsem netušila, jak rychle se tvo?í fretí maz. Ale pro nalezence bych na prvních n?kolik koupání užila rad?ji d?tský ortosan, jeden nikdy neví, kolik potvor mají v kožichu. Zažila jsem to u Kaziny. M?la všenky. Ale hlavn? byla v p?ísné karantén? v koupeln? celý m?síc - v?bec nesm?la do obytných místností. Jsou tam postele, koberec,záv?sy - prost? hznízda pro parazity, tak aby se tam nezahnízdili.
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-04-18, 10:11
Erin, pls jaké zna?ky je ten miminkovský šampón? Pro p?ípad, že bych jednou tu Berninu nesehnala vúbec....

D?tský Orthosan sem používala na psy roky (ne že by mn?li parazity, ale tenkrát skoro nic jinýho na zv?? nebylo) a byla sem s ním maximáln? spokojená...od jezev?íka až po vl?áky.
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Henzlová (IP)
Datum: 2010-06-07, 10:08
Navazuji na informace ŽoFiRo ve vlákn? "Adopce" ohledn? fre?á?ka ve Mstišov?. Podle informace majitele obory jim fre?á?ka p?ivezla policie poté, co ho skute?n? n?kdo našel zav?eného v kleci v lese. Je opravdu krásný a milý, ale nejsem si jista,zda ho obora ve Mstišov? nabízí k adopci. Pokud by o n?j m?l n?kdo skute?n? zájem, a? mn? pošle SZ. Jediné, co pro n?j lze momentáln? ud?lat, je ob?as se na n?j jít podívat a p?inést mu n?jaké masí?ko nebo granulky.

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-08-12, 20:45
Od v?erejška mám doma nalezence, hezkého letošního fre?á?ka, zatím se o n?j nikdo nep?ihlásil. P?inesl mi ho ve?er známý, který ví, že mám fretky, malý k n?mu p?ib?hl, když šel po sídlišti. Známý slíbil, že tam vyv?sí letá?ky (zítra tam ješt? n?jaké donesu) a fre?ák je nahlášený v útulku i na m?stské policii.
Ješt? mu voní srst po šamponu, ani nebyl špinavý, takže musel být venku jen krátce. Hladový je stejn? jako normální dorostenec, vypadá zdrav?, akorát mi p?ijde, že nemá moc dobrou srst.
P?ed chvílí jsme se vrátili z veteriny, takže už vím, že nemá ?ip, zato má ouška plná svrabu. Dostal stronghold, tak snad zabere.

Přílohy: portret.jpg (99kB)   foto.jpg (98kB)  
Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-08-12, 21:08
info je od v?era na titulce, možná si majitel všimne

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2010-08-13, 02:13
I takhle dokážou lidi odložit fretku :ó(

Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-08-13, 08:35
Ježišmarja... M? se z toho úpln? ud?lalo špatn? :-(

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: lucbur2407 (IP)
Datum: 2010-08-13, 08:41
PETRA P.PANEBOŽE JÁ BYCH T?M HAJZL?M DALA,CO HO TAM
STR?ILI JÁ BYCH JIM UD?LALA TO SAMÉ,ZAV?ÍT,NECHAT
STRESOVAT A ODLOU?IT.VE M? VLÁDNE TAKOVÝ VZTEK,ŽE
BYCH UŽ RAD?JI NEM?LA PSÁT:-)


Užívejte života a fret?ích lumpáren
[www.amj-ferret.estranky.cz]

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-08-28, 20:51
P?ed n?jakou dobou se k nám dostal nalezený fre?á?ek, letošní mlád?. Jelikož se o n?j zatím nikdo nep?ihlásil, je po?ád u nás. Je to hezký a docela hodný kluk, jen s ?istotností je to u n?j horší. Dostal jméno Guláš, a pokud si n?kdo chcete trochu po?íst, tak tady [bilytesak.cz] je o n?m více informací.

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-08-30, 16:45
Tak pot?ebujeme držet tlapky a palce. Guláš je chudinka zran?ný, v?era ve?er se do pokoje, kde jsem ho m?la pušt?ného, dostala ko?ka (mr?avá, normáln? se fretek bojí, když už se s nimi ocitne v jedné místnosti, vyleze na st?l, kam nem?žou, a zeshora na n? sy?í a prská), b?hem zlomku vte?iny, než jsem sta?ila zareagovat, tak po Gulášovi sko?ila a sekla ho do oka.
Ješt? v?era ve?er to vypadalo, že to nebude nic vážného, že ho sekla do ví?ka, a krev mu teda te?e kolem oka, po chvíli se malý uklidnil a i o?i?ko otev?el, m?l ho normální, krev byla jen kolem, pak si i hrál a netvá?il se nijak vážn?ji zran?ný. jenže ráno bylo celé o?i?ko ?ervené, a ješt? ?áste?n? potažené blankou. Takže jsme byli na veterin?, má krvácení do oka, a te? záleží na tom, jak se krev bude vst?ebávat. Dostal antibiotické kapi?ky (4x den?) a antibiotika i celkov? (2x den?). Na konci týdne máme jít na kontrolu, a p?ípadn? dostane ješt? kortikoidy, podle toho, jak o?í?ko bude vypadat. Má prý šanci tak 50 na 50, že se mu o?í?ko uzdraví, když by se neuzdravilo, tak bu? z?stane trochu menší, ale bude ho mít, nebo se bude muset opera?n? vyndat. Je mi z toho úpln? špatn?, ach jo... Tak prosím držte Guláškovi palce, a? se mu o?i?ko zahojí.

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: WereNee (IP)
Datum: 2010-08-30, 18:04
P?sti držíme! Doufám, že lé?ba prob?hne úsp?šn? a
bez komplikací.
Vím moc dob?e, jaké to pro Vás musí být. Když jsme
si po?izovali fenku trpasli?ího pin?e, tak jí ko?ka
ze žárlivosti sekla do oka. Oko vypadalo v po?ádku,
ale stejn? jsem jí rad?ji vzala k léka?i - i když
netekla krev ani o?ní mok, protože se zdálo, že má
bolesti. Ukázalo se, že má oko proseklé a že je jen
malá šance, že se ho poda?í zachránit. Ve dne v noci
jsem do oka kapala kapky a mast a poda?ilo se mi jí
ho zachránit, p?esto na n?j už nevidí. Myslím, že jí
tato zkušenost hodn? zm?nila i povahov?, d?íve byla
hravá a veselá a od zran?ní taková smutn?jší. Budeme
na Vás moc myslet!

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-09-03, 14:29
Tak jsme byli s Gulášem na kontrole, o?í?ko má lepší, za?íná se mu hojit, od pond?lka budeme kapat nové kapi?ky. Ale jestli se o?í?ko opravdu zahojí se bude v?d?t až koncem p?íštího týdne. Guláš se tvá?í, že mu nic není, chce po?ád b?hat, prát se a zlobit, nechce si nechat kapat kapi?ky, kroutí se jako had a je ?ím dál složit?jší mu kapi?ky do oka dostat. A bravurn? se nau?il plivat a prskat antibiotický sirup, který dostává st?íka?kou.

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-09-03, 15:51
Žabko a ?ím kapeš? Kapátkem? Mn? se dost osv?d?ilo kapat zv??i do o?í odli?ovacim tamponem složenym na 4 ?ásti (aby mn?l špi?ku) a namo?enym do kapek. Tak se lépe p?iblížím k oku a neriskuju že ho švihnu kapátkem, když se zv?? pohne.
Držíme palce, a? se o?ko co nejd?íve zahojí!
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-09-04, 10:16
Johana: Já to kapu p?ímo z té lahvi?ky, už jsem se celkem nau?ila, jak malého udržet v klidu, držím ho ?áste?n? pod paží a loktem a tou samou rukou mu držím hlavu a dv?ma prsty se snažím otev?ít o?ko, které zavírá, a druhou rukou tam kápnu kapku z lahvi?ky, dostává 4x denn? jednu kapku, nové kapi?ky bude mít 3x denn? dv?, to bude horší.

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: nereida (IP)
Datum: 2010-11-08, 15:01
Tak už máme dalšího odložence. Je to klu?ík rok a p?l starý jménem Ichi.
Celkem flegmatik. Je š?astný, když je venku z klece a m?že pobíhat nebo si s námi hrát.

Mám trochu starost, protože ob?as docela kousne. Myslela jsem si, že jen není zvyklý si hrát na kousanou a nezná míru stisku, kterou si m?že dovolit....ale dnes jsem pojala podez?ení, že asi není vše úpln? v po?ádku.
Vždy když jsem mu cht?la vy?init tak jsem ho vzala do ruky za t?lí?ko a cht?la kousnout za krk, ale on v tu chvíly, kdy jsem do chytla tak kníkl...myslím si že asi nemá v po?ádku n?co v b?íšku...jak mám vyšet?it fretce b?íško pohmatem, abych zjistila, jestli je citlivé?

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-11-08, 15:12
pokud by bylo citlivé a p?i pohmatu ho to bolelo, pak se mu to nejspíš nebude moc líbit, m?že se cukat, t?ást se, "kníkat", ale taky v tu chvíli nemusí reagovat v?bec...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-11-08, 15:17
taky múže kníknout ze strachu, mén? socializovaná zví?ata si neradi nechaj sahat na b?icho, nebo si ho mohla jen necht? n?jak p?i zvedání sk?ípnout. Vyšet?it b?íško pohmatem neni moc smn?rodatné, u Vl?áka nebyl hmatný ani pomn?rn? velký nádor...snad bych ud?lala sono b?íška.
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: nereida (IP)
Datum: 2010-11-08, 15:22
ok, oblíkám se a jdem na veterinu!

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-11-08, 15:26
jinak pokud je to jezevec a je hluchý, pak to m?že být tím "leknutím". Biga mi ?esto "je?í" na veterin? p?i znehybn?ní, p?itom doma, kde je zvyklá, jí to nevadí...
a Tonic mi zas preventivn? je?í, když m? rafne do obli?eje (což d?lá s radostí) a já ho pak chytim, ví, že ho kousnu taky a to se mu nelíbí.

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 08.11. v 15:27.
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: nereida (IP)
Datum: 2010-11-08, 16:29
tak na veterin? jsme dopadli dob?e. Veteriná? ho vyšet?il pohmatem, pak ho nechal prob?hnout aby vid?l jak se pohybuje.
Sono ani rentgen prý není pot?eba, jestliže normáln? pije, papá a stolice je ok. Jestli se n?co zm?ní máme p?ijít. Taky ?íkal, že je možné, že si na nás ješt? nezvykl.
Krom toho jsme nao?kovali vzteklinu (Rabisin), protože jsme zjistili, že si nemá, psinku ale nechal nao?kovat ješt? p?vodní majitel.

....je to jezevec, ale hluchý si myslím není...když na n?j d?láme r?zné zvyky tak se po nás ohlédne...

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-11-10, 12:45
nereido,

diesel taky kvi?í, když jí držím (n?kdy), jednak je to here?ka a prevence je prevence a druhak jí vadí, že jí bráním v pohybu, musí NUTN? B?HAT!! nic jiného v tom není. možná u vás n?co podobného :o)

není mi to FUK

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Jagan (IP)
Datum: 2010-11-21, 20:18
na posledním srazu jsem adoptovala opušt?ného fre?áka,kterého zachránily dv? moc hodné sle?ny z blešího trhu.jeho nové jméno je Ginji a da?í se mu velice dob?e.b?há mi po byt? a všechno považuje za hra?ku.nicmén? už prakticky nekouše a má dokonce vlastní profil na fecebooku,kde už je n?kolik fotek.

[www.facebook.com]

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2010-11-21, 21:16
Jé, to byl ten tcho?ovitý mé?a? Tak to jsem moc ráda, že se mu da?í dob?e! :-))
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Jagan (IP)
Datum: 2010-11-21, 21:20
jojo,to byl on :D to jo,myslim že je mu fajn.škodí jak m?že :D

Aktuální stránka:41 z 41


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist