Jít na stránku:  Předchozí123
Aktuální stránka:3 z 3
Re: Zlozvyky...
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-01-21, 16:57
Naše fretky taky hrabou do pelíšk?, ale p?ijde mi to takové symbolické, jako staré zvyky ješt? z tcho?ích dob, jako by si upravovaly noru. :o)
Od jisté doby nemáme žádné fleecové pelechy, ale jen z pevného manšestru, zatím se mi teda neprodraly skrz.
Jinak nám pletivo deformuje Damián. Vanilka ho to nau?ila, pak s tím sama p?estala, ale jemu to z?stalo. Scéná? je obvykle takový: ráno ve ?tvrt na šest vstanu a jdu se vy??rat. Dve?e na wc nechávám otev?ené, protože dohlédnu na voliéru a sleduju, jak se fretky probouzí. Žuch! Damián se skutálí z pelíšku z patra do p?ízemí, rychle se b?ží vypráznit, a než já stihnu u?itnit totéž, je ze záchodku venku a už zubama visí na pletivu a rve.
"Damiánku, nech toho! Je to zbyte?né, pani?ka t? hned pustí. Damíku, ublížíš si!"
No, myslíte, že poslechne?



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Mirim dne 21.01. v 17:00.
Avatar

Re: Zlozvyky...
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-01-21, 17:27
No, do pokoje jsem si dala lino, tak tam mají holky sm?lu, jen mám strach,aby mi neprožraly trafo od notebooku, ale když je ok?iknu okamžit? odtud odejdou. Jsou asi vychované. :-DDD Jen ty pelechy m? mrzí. Kytky mám vysoko, nic tak neni?í, klec už taky nedemolujou, jen ob?as chytnou zubama a ví, že to bolí, když zatáhnou :-DDDDD (tak jim t?eba potvory)

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Zlozvyky...
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-01-21, 17:35
Málem jsem zapomn?la, na co je expert Meggie! Svou frustraci si vybíjí na prout?ném dome?ku. Ohlodává jeho okraj kolem vstupu, jede fakt jako hlodavec. Obávám se, že její vyda?ený syná?ek Rupík to od ní odkoukal. Už jsem ho taky p?istihla zakousnutého do proutí. :o(
Avatar

Re: Zlozvyky...
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-01-21, 18:57
Mn? tcho? pelechy, hamaky, spacáky nehrabe...ale jelikož si šiju všechno sama, zjistila sem, že neni fleec každý stejný. N?které (starší) mám už 3 roky a nic...a ty nové deky a z nich šité v?ci, ty se žmolkujou a derou jen tím, jak tam tcho? leze.
Seda?ky ze spoda ob?as škrábe taky, ale sou staré bytelné totalitní a maj ze spoda silnou hobru
Avatar

Re: Zlozvyky...
Zaslán uživatelem/kou: Kviky (IP)
Datum: 2008-01-22, 14:48
Jo jo, tyhle seda?ky jsou nejlepší =o) taky Šelmy zjistil, že na tyhle je krátkej =o)))

Kviky, ŠelMyšel a Ešlym
Avatar

Re: Zlozvyky...
Zaslán uživatelem/kou: Martina L. (IP)
Datum: 2009-01-27, 16:50
Dobry den, kdo byl ucasti debaty tak bude vedet :)...
Kessie bude pomalu rok, je po kastraci a brisko uz ji kasrne zarusta chloupkama.. Chovani po kastraci uz se take upravilo nebod to uz budou dva mesice... U Kessie sem resila jeji cistotnost, ktera jakoby uplne s prichodem rije nebyla, ted uz se to jakz takz spravilo. Jen proste v pelechu nesmi mit zdne rucniky a decky do kterych by se zamotavala, jelikoz se proste nevymota a nadela si do pelechu..
Kessinka je volne pustena a pri behani v byte uz si taky vetsinou dojde, jen me ale stale trapi jedna vec... Neda se to popsat jako zlozvyk, ale typicky zvyk fretky a to je couvani pri vykonavani potreby... Se zacinajici riji tohle prestala uplne delat. Jen stoji na miste, zvedne ocas a vykona svou potrebu. Trapi me to z toho duvodu, ze zachodky vynasim neustale, jelikoz do nej jen skoci vubec nezacouva do rozku ale polozi to hned na zacatek zachodku a pak uz do nej samo nejde pac je to polozene hned na zacatku.
Tohle by byla jedna vec, ta druha je ta, ze Kessie se vycurat dojde vzdy stroprocentne do zachodku ale kakani uz ne, neni to divne?...
Uvazovala jsem ze zkusim stelivo, ale tim to snad nemuze byt, bo ano?

wc+



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 14.06. v 00:22.
Avatar

Re: Zlozvyky...
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-01-27, 17:44
MartinaL, nevim jak velké záchodky máš, ale co dát ješt? vétší? Múj fre?ák se v záchod? taky neobtéžuje moc s couváním do rohu, ale záchodky má dost velké, takže když tam sko?í znova, jen téžko se stane, že by šlápl na hovínko. A záchod v kuchyni musim vybírat po každém kakání, i když je veliký, bo jinak tam podruhé jít nechce.
Taky se ob?as stane, že jde poctiv? na záchod, tam se jen vy?úrá a peláší ke sk?í?ce, kde ví že za "návštévu" záchodu dostane odmn?nu.Sežere odmn?nu a pak se s klidem vykaká u té sk?í?ky. Jakoby na tom záchodku už jen ?ekal na ten pamlsek a stihl se jen vy?árat, vykakat ne.
Avatar

Re: Zlozvyky...
Zaslán uživatelem/kou: Martina L. (IP)
Datum: 2009-01-28, 00:10
Zachodky velkike ma...rohove nora 3 a pak velke klasicke kocici...uz se u ni nedeje to,ze by byla lina do nej skocit,ale vubec sem u ni uz nevidela ten typickej fretci couvaci reflex,kdyz byla mala tak couvala krasne.Ty kocici jsou velike, ze by na ne mohly i fretky dve.Ale ona uz proste necouva :( s cistotnosti porad tak poslusna neni a stava se mi,ze kdyz se vzbudi tak ji necham protahout a vrazim na zachod,tak se vycura,vyleze a uz kouka co dostane k papani.To ji jen sleduji,zvedne ocasek a vydela se,u toho se ani nehne,jen treba popojde.Vzdy ji okriknu a vrazim na zachod znova,ale na tohle ona vubec nereaguje.Tohle je mi proste trochu divne,ze to takhle prestala uplne delat,myslela jsem ze je to u fretek typicke,tak by me spis zajimalo na jakem zaklade tohle muze uplne uplne vymizet,kdyz ma Kessule vse dostatecne velike a i ta vychova myslim dukladna byla...
Avatar

Re: Zlozvyky...
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-01-28, 09:29
Já bych to couvání asi nijak moc ne?ešila. Múj fre?ák má v kleci taky nora3, kolikrát se p?edníma postaví na ten snížený okraj, takže "produkt" skon?í skoro uprost?ed záchodku.

S tim couváním...jen teoretická úvaha...možná je to blbost: zví?e v p?írod? je zranitelné když spí a snad taky když vykonává pot?ebu. Proto zví?ata v p?írod? nesp?j na zádech. Domácí (pes, ko?ka, fretka) ano, maj pocit bezpe?í, nic je neohrožuje. Tak snad tcho? v p?írod? couvá n?kam do rohu, aby mn?l krytá záda. Domácí rozmazlenec si je krýt nemusí, nemá p?ed kým :-))) Možná že se letitou domestifikácí strácí i tyto pudy....
Avatar

Re: Zlozvyky...
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-01-28, 13:36
Tcho? v p?írod? "nacouvá" na vyvýšené místo, kam položí svou zna?ku. Na chalup? mi takhle divoký tcho? sere na schody od verandy, kde bydlí v lét? fretky. Couvá všech p?t schod?.
Avatar

Re: Zlozvyky...
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-01-28, 13:50
....aha...takže asi múj tcho? doma nepot?ebuje nic zna?kovat, když jeho teritoriem je vlastn? celej byt :-)
Avatar

Re: Zlozvyky...
Zaslán uživatelem/kou: ?u?as (IP)
Datum: 2009-01-28, 15:04
Ahojky, tak jsem si tu vše p?e?etla a p?idávám se, ?u?asovi jsem p?ed asi 3 m?síci adoptovala brášku. Je to sto a jedno, 2x v?tší radost, 2x v?tší blbnutí - prost? není sám.... ale bohužel, co je špatné, tak že si p?ipadám jako jejich otrok :) a jediné, co d?lám, když p?ijdu dom?, tak do ve?era uklízím louži?ky (?íje - pozd?ji je nechám vykastrovat a doufám,že to p?estane:) ) a jejich hov?ouse, které nacházím úpln? všude :( už nevím jak na n? ....

Re: Zlozvyky...
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2009-01-28, 15:11
Johanka: No, nap?íklad velké ko?ky klidn? ve spánku odhalí b?icho, protože je nikdo neohrožuje:-)

Avatar

Re: Zlozvyky...
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-01-29, 00:09
Filip couvá tak dokonale, že mi se*re p?es m?íže klece na podlahu :o/

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Zlozvyky...
Zaslán uživatelem/kou: Martina L. (IP)
Datum: 2009-01-29, 01:30
Mno jestli je to s tim couvanim tak jak rikate,tak s tim asi nic nenadelam..Je fakt ze Kessule se po te kastraci dost upravila s tou cistotnosti,uz si nenadela primo do pelechu,ale treba to soupne do rohu kde ji zacina zachudek,ale furt je to mimo nej...jen je divne ze tohle vazne jen jednou za cas,tak snad se casem strati i to..a jste bych chtela podotknout tem ,co se stale drzi povidacek ze fretka neuveritelne pachne,tak mohu rict ze Kessule jakozto ona sama neni citit uz temer vubec a specificka pach moci fretek (mluvim o holce) se dost zmirnila...Jo a kdyz uz sme u tech zlozvyku,tak Kessince se vraci jeji uchylka na tampony,ktere nakrade a zdemoluje...obcas kdyz zapomenu pozapinat tasky,batohy atd. tak se mi to pekne prodrazi ;-)
Avatar

Re: Zlozvyky...
Zaslán uživatelem/kou: bassarisco (IP)
Datum: 2009-01-29, 12:20
Ahojky,mám takový problém s naší fretkou.Jako pelíšek má plastovou p?epravku pro ko?ky,do které jsem ji dala kapucu.Ráda v ní spí,ale postupem ?asu ji za?ala ožírat.Tak jsme ji vym?nili.Ale takhle je to po?ád dokola.Kdyby to jen rozkousala,ale ona to i žere!!!Když byla malá,m?la v tom pelíšku i polštá?ek,ale všechno jsme museli vyhodit.Už nevíme,co jí tam máme dát.
Nevíte o n?jaké slám?,nebo podestýlce,po které se jí nic nestane,když ji bude ožírat?Za radu p?edem d?kuji..

Re: Zlozvyky...
Zaslán uživatelem/kou: PxNxDx (IP)
Datum: 2009-01-29, 12:42
Slámu, seno, piliny nikdy fretka nepot?ebuje podestýlku jako takovou, jako nap?. k?e?ek. je to šelma, jako pes, ko?ka, takže n?jaký pelíšek. Dost lidem fretky ožírají tkaniny, co zkusit najít n?jakou pevnou látku, kterou nerozkouše....??

ch+klec+

Terinka & Toník
[www.tchorenky.websnadno.cz]
Barinka a Batynka
[potkanky.websnadno.cz]



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 24.06. v 12:45.
Avatar

Re: Zlozvyky...
Zaslán uživatelem/kou: bassarisco (IP)
Datum: 2009-01-29, 13:01
M?kké tkaniny má nejrad?ji,zavrtá se do nich,ale kouše je a hlavn? žere.Necht?la bych ji nacpat do sena,ale po tom sežrání látky jsme m?li dost strach a nev?d?li,co jí tam dát.Nesinka má svoji místnost,kde má tu p?epravku,prolíza?ky a 4zách?dky.Tu boudi?ku si oblíbila jako malá.P?ivezli jsme ji v ní a zalíbilo se ji tam. Tak jsme sundali m?ížku a chodí si do ní spát.Už jsme se mnohokrát dívali po r?zných kapsách a výstelkách do pelíšk?,ale vše je z poddajného materiálu a postupn? by si to rozkousala.Pevná látka zní dob?e,ale asi budeme muset hledat jinde,než ve zverimexu :-)
D?kuji za radu..

Re: Zlozvyky...
Zaslán uživatelem/kou: PxNxDx (IP)
Datum: 2009-01-29, 13:07
Zkuste t?eba riflovinu, to m? te? tak napadá. A jestli kouše látky a požírá to, doporu?ila bych dávat pastu Malt-soft od Gimpetu,aby jí pomohla prohnat látku zase ven a neucpala si st?eva:o)

Terinka & Toník
[www.tchorenky.websnadno.cz]
Barinka a Batynka
[potkanky.websnadno.cz]
Avatar

Re: Zlozvyky...
Zaslán uživatelem/kou: bassarisco (IP)
Datum: 2009-01-29, 13:40
Riflovina zní dob?e,ur?it? ji vyzkoušíme.Když byla malá,okusovala nás.Te? je na nás zvyklá a v?bec nekousne,jen se mazlí.Látky ale musíme dávat z dosahu.Minulý týden stáhla v kuchyni ze židle ut?rku,byla jako cedník.Musíme dávat pozor na ?epice,ponožky,prost? vše z látky.Když jsme ji vyhazovali další rozkousanou kapucu,dost jsme se báli.Jako první nás napadlo ucpání st?ev.Po?ád jsme kontrolovali,jestli není n?jak smutná,kolik granulí sežere a kolik pot?eby má v záchodkách.Samoz?ejm? tam m?la kousky látky.Tu pastu rozhodn? koupíme a pelech vy?ešíme.Dá se ta pasta b?žn? koupit ve zverimexu?

Re: Zlozvyky...
Zaslán uživatelem/kou: PxNxDx (IP)
Datum: 2009-01-29, 13:59
JJ dá se. Je to ko?i?í pasta. I na fret?ích e-shopech:
[www.pro-fretky.cz]
nebo:
[www.obchudekumajdy.cz]

Terinka & Toník
[www.tchorenky.websnadno.cz]
Barinka a Batynka
[potkanky.websnadno.cz]
Avatar

Re: Zlozvyky...
Zaslán uživatelem/kou: bassarisco (IP)
Datum: 2009-01-29, 14:03
Hmm,ko?i?í..No hlavn?,když pom?že :-)
Moc d?kuji za rady a p?eji hezký zbytek dne.

Re: Zlozvyky...
Zaslán uživatelem/kou: PxNxDx (IP)
Datum: 2009-01-29, 14:07
je sice ko?i?í, ale používá ji 99% fretka??. Pomáhá trávení a je to pouze dopln?k stravy. Ne jako granule. Ty samozd?ejmn? ko?i?í ne-e. Kdyžtak kot?cí ;o)

Terinka & Toník
[www.tchorenky.websnadno.cz]
Barinka a Batynka
[potkanky.websnadno.cz]
Avatar

Re: Zlozvyky...
Zaslán uživatelem/kou: bassarisco (IP)
Datum: 2009-01-29, 14:15
Pochopila jsem,že je to pasta a jen dopln?k stravy.Jen doufám,že to bude Nesouš žrát.Tuhle jsme ji koupili malou konzervi?ku,která von?la tak,že bychom si ji dali sami a naše fre?ule z ní nadšená rozhodn? nebyla.Kot?cí granule zbož?uje,hned by je vym?nila za ty svoje.Dostává je jen jako pamlsek.Miluje ale p?írodní burizony,zelí,mrdkev a meloun.Její novou slastí je i olíznutí smetanové omá?ky :-)

Re: Zlozvyky...
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-01-30, 10:33
Tu konzervi?ku za bohapustých tém?? 40 K? jsem koupila taky. Von?la velice. Tcho?i ?ichli a pravili Sežer si to sama. Žrala jsem to provokativn? p?ed nimi.Tvá?ili se jako Co na tom má? To nechápu... A šli krást ty nejoby?ejn?jší psí granule. A pak se v nich vyznejte ...
Avatar

Re: Zlozvyky...
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-01-30, 10:53
S konzervi?kama fretíma i ko?i?íma sem u tcho?e dopadla stejn? jak Erin :-)
Avatar

Re: Zlozvyky...
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2009-01-30, 11:34
jo to asi my vsichni, kteri to nasim tchorum nedavame.... ne ze bychom byli lakomi, ael nase tchori jsou proste vic nez vybiravi :-D

Re: Zlozvyky...
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2009-01-30, 11:39
Já kdybych bestii nedávala konzervi?ky a tak, tak by ?rala snad jen granule...protože ona odmítá jíst cokoliv jiného než jsou granule a konzervi?ky a jiné ko?i?í pamlsky. T?eba papriku do ní nenacpu ani omylem...maso? fuuuj, to si žer sama - tak na m? n?žn? kouká, kdykoliv to zkusím...
Avatar

Re: Zlozvyky...
Zaslán uživatelem/kou: PxNxDx (IP)
Datum: 2009-01-30, 11:46
Tak u nás konzervy taky nejedou, ale kot?cí kapsi?ky od Hill´s ty jooo...?ami ?ami

Terinka & Toník
[www.tchorenky.websnadno.cz]
Barinka a Batynka
[potkanky.websnadno.cz]
Avatar

Re: Zlozvyky...
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-03-12, 20:08
jdu po?ešit našeho vocasa :o)
je to už asi dva m?síce, co jsem si všimla, že má mladej fretmen najednou n?jak krátkou srst na špi?ce ocasu, nevím, jestli to má ulámaný, ukousaný nebo kde k tomu p?išel. kone?ky t?ch chlup? jsou ale rozt?epený, takže by to mohlo být okousaný? srst na špi?ce ocasu byla cca o polovinu kratší než by m?la být, tak to m?l n?jakou dobu - "ohlodaný" místo se nijak nezv?tšovalo ale ani nezar?stalo. dneska jsem ho koupala a všimla jsem si, že na tý špi?ce ocasu už to má skoro až na k?ži, srst má jen pár milimetr?. co by mohlo být p?í?inou vykusování, tedy jestli jde opravdu o kousání a ne n?co jiného (kousat jsem ho nevid?la)? je mu cca 9m?síc?, takže mu za?íná první ?íje, od malinka byl se svým otcem, ted jsou cca 14dn? odd?lení, ale pouštím je spole?n?, p?íští týden už snad budou zase bydlet spolu.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí123
Aktuální stránka:3 z 3


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist