Jít na stránku:  123Další
Aktuální stránka:1 z 3
Zlozvyky...
Zaslán uživatelem/kou: Synus (IP)
Datum: 2006-11-03, 20:51
Ahojky, mám takový problémek s mou p?lro?ní ho?i?kou, p?i svých hrách (vím,že je to u mlá?at normální) hodn? kouš?, loví nohy,t aky se hned rozdivo?í a neví kdy p?estat, když ji usm?r?uju n?jakýma trestama, plácnutím po ?umáku, chytnutí za krkem, foukání na ?umák, zav?ení do klece, tak je ješt? naštvan?jší a sy?í, akorát když ji ok?iknu tak koká co se d?je, ale pak v?tšinou pokra?uje...
tak ji hodn? hladím aby si zvykla, koupila jsem si takový ty chundelatý papu?e, aby mi neškubala ponožky, tak mi radši vleze do nohavice a rafne m? na jiný nechrán?ný místo, je to záke??ák, myslim,že se to uklidní, ale jsem z toho vcelku p?ekvapená. Taky hrabe do koberce, n?který místa jsou úpln? vyd?ený a a šplhá po záclonách.
P?edtím jsem m?la same?ka a to byl úplnej andílek, odmala hned pochopil za co se trestá, tak to ned?lal, ale Nessy je to asi fuk.N evim jestli je to jak u same?k?, že se po kastraci zklidní?
Pora?te jestli n?co víte, jak na ni...

vých+zlo+pub+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 20.03. v 17:49.

Re: Zlozvyky...
Zaslán uživatelem/kou: Ha?ula (IP)
Datum: 2006-11-03, 20:58
Tohle mám doma normáln?:-) Dle m? normální pubertální chování fretek. Nemá cenu je bít, nebo n?jak trestat... Jen mazlit a mazlit. Já mám momentáln? výhodu, že pubošky mám dv? a tak se koušou vzájemn?:-) Ale každopádn?, tohle je p?echodný... Vydrž:-) Mám ješt? dv? starší fretky a nebyly jiný.... A te? - kli?ásci:-)
Avatar

Re: Zlozvyky...
Zaslán uživatelem/kou: Culi (IP)
Datum: 2006-11-03, 21:12
zdarec!ten m?j milá?ek(zítra má kiruša 7 m?síc?) se chová podle nálady,ale nedala bych ju =oD.n?kdy mi d?lá všechno naschvál jen aby m? naštvala.když je doma sama tak neud?lá nic co nesmí-je zav?ená jen na noc(krom prozkoumání psacího stolu) ale jak p?indu tak hrabe v záchodu, leze po topení,škrabe v kleci,koberec,atd...když sem ji potrestala, tak akorát m?la radost že m? vyto?ila.skákala,kvokala(bych ?ekla že se mi i chechtala! =o)) a hned to spáchala znova a znova.no a když sem ji jednou ignorovala,asi po p?l minut? se po m? podívala a když vid?la že nejsem rudá vzteky tak p?estala.takže u nás zabírá ignorace.
no a co se tý?e kousání do noh,tak hryže jen tam,kde je tma(když je v pe?in?-skrz povle?ení jako že neví do ?eho kouše a nebo úto?í na chodidla pod pe?inou-v tý tm? nem?že p?ece nic vid?t...=o)
Avatar

Re: Zlozvyky...
Zaslán uživatelem/kou: Adéla (IP)
Datum: 2006-11-03, 21:29
:o))) já tý mojí f?rii ?íká tcho? splašenej, taky d?lá blbosti a fakt asi pomáhá ignorace. Taky se mi ob?as snaží sežrat nohy, jenže když vidí, že na ní jen koukám nebo jí ?eknu fuj a jinak nic tak jde na n?koho jinýho kterej ská?e a k?i?í. Jinak po záclonách šplhá ob?as taky, ale snažím se mít fretkuvzdorný pokoj :o) alespo? jeden. Ale už se t?ším až se uklidní :o))) aspo? trošku :o)))

Re: Zlozvyky...
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-11-04, 02:26
Ahoj, tohle nám d?lá sami?ka taky... Rocky kouše spíš do rukou a to ne n?jak moc, ale Meggie (cca 5-6 m?síc?) má prost? oblíbený nohy... a to t?eba kousne i do krve, p?es ponožku... i když te? už kouše jemn?jc a ne tak ?asto, sta?í se na ní zle podívat a ok?iknout, zav?e tlam?u a kousnutí si rozmyslí... trestali jsme tak, že jsme jí vzali za k?ži, ?ekli fuj, foukli, chvilku domlouvali a pak za trest pomazlili :) te? je už mazliv?jší, sem tam si ješt? kousne ale jinak je to už v pohod?... nejvíc zabralo tátovo domlouvání: ?ikal jí t?i minuty, že tohle se d?lat nesmí a je to fuj a jí to otrávilo natolik, že šla radši provokovat Rockyho... Jinak u nás lezou všude, kam se dostanou, ?uchaj k rozpálený žehli?ce na stole, šplhaj po horkym topení... klasika :)
Avatar

Re: Zlozvyky...
Zaslán uživatelem/kou: Heretika (IP)
Datum: 2006-11-04, 13:34
Rynn:taky jsme domlouvali tcho?ici,že kousání do pání?k? je fuj,že je to hanebnost,že to tcho?í hol?i?ky ned?lají atd.Taky se tvá?ila otráven? a nakonec to vzdala.Ty p?ednášky o ošklivejch hol?i?kách už nemohla poslouchat.Dnes se Kryšpínka rad?ji zakousne do Škvora:-)))

Re: Zlozvyky...
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-11-04, 15:25
Heretika: Že jo??? P?estane je to bavit a než by si to vyslechli ješt? jednou, jdou kousnout n?koho, kdo na n? maximáln? zasy?í nebo jim to oplatí :))
Avatar

Re: Zlozvyky...
Zaslán uživatelem/kou: Ha?ula (IP)
Datum: 2006-11-04, 17:14
No, já se s nima takhle n?kdy snažím domlouvat, když už si myslím, že nic jinýho nepom?že....Jako myslím po jejich:-) Takže když Robin hrabe už hodinu nep?etržit? v záchodku a písek lítá na všechny strany a já po marném domlouvání, prošení, nadávání, klení a nevšímání si ho ztrácím nad?ji, že tohle n?kdy zkon?í, tak ho chytnu a ?íkám mu:"Robe ssssssssssssssssssssss"
No a n?kdy to sy?ení i zabere:-) Nevím ale jestli to pochopí, nebo je mnou natolik otrávenej, že toho radši nechá...:-)
Avatar

Re: Zlozvyky...
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-11-04, 22:08
Taky jsem na n? zkoušela sy?et, ale to pak vypadalo, že se mi posmívaj :(( U nás už na v?tšinu v?cí (krom ranního lomcování m?íží u klece, když chci ješt? spát) sta?í ?íct: Rocky (Meggie) nééééé!!!! A t?eba v polovin? skoku na st?l se zarazej a žuchnou na zem... :))
Avatar

Re: Zlozvyky...
Zaslán uživatelem/kou: Ha?ula (IP)
Datum: 2006-11-04, 22:13
Tak to máš dob?e vychovaný fretule.... To já ?vu:"nééééééééééééééé, fuj, nesmíš.." a kdo ví co ješt? a stejn? nic...No neva, už jsem si zvykla:-))) Oni slyšej tak leda na :"Robi, Sašo, Keio - koko.....Poj?, maminka dá koko....":-) Poppule na to ješt? n?jak nereaguje, ale je to jen otázka ?asu...:-) Tohle se u?ej moooooc dob?e:-)
Avatar

Re: Zlozvyky...
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-11-04, 22:14
Na jména ješt? neslyšej skoro v?bec... nebo spíš slyšej, ale co by se obt?žovali... jo, jenže když to ne?eknem v?as, tak je pak ze stolu atd musíme sundavat, dobrovoln? neslezou :)))
Avatar

Re: Zlozvyky...
Zaslán uživatelem/kou: Culi (IP)
Datum: 2006-11-05, 13:34
kiruša taky neslyší na jméno ale na "no poj? sem,dostaneš m?amku" to je u m? hnedka.pokaždý p?inde na zapískání- vytáhla z pískací gumový hra?ky(kterou sem jí musela ukradnout,pá? by ju sežrala)pískátko a šoupla to do br?ka.sta?í párkrát písknout a už ju mám na klín? =o)
jinak ta obluda co mi práv? chrápe v posteli se na m? v?era ve?er dost hnusn? podívala,když sem cht?la zalízt do svýho vlastího pelechu-dovolila sem si ji odsunout kousek na bok abych se tam vlezla i já...=o)
Avatar

Re: Zlozvyky...
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-11-05, 14:12
:) na zapískání p?ijdou vždycky, nebo na zahrání kytky ze Sparkysu, nebo na jodlování ba??žku z Rakouska, nebo na íání plyšovýho oslíka... prost? jakejkoliv "divnej" zvuk a už jsou u m?... :)
Avatar

Re: Zlozvyky...
Zaslán uživatelem/kou: Synus (IP)
Datum: 2006-11-07, 13:20
No ahoj,díky lidi?ky za Vaše ohlasy,t?eba to n?jak všechno zabere,ona Nessynka taky sem tam poslechne,te? na ni praktikuju to chytání za krkem,se t?epáním a výrazným NECH TOHO!!Když to budu d?lat po?ád tak to snad zabere,ale zatím jsem to zkoušela,když lezla na televizi,asi 6x za 3 minuty.Pak ji to p?estalo bavit a šla lumpa?it n?co jinýho.Když se s ní mazlim,tak chvilku kouše,ale pak se v?tšinou zklidní.Já vim,že je ta jejich puberta taková divoká,ale s mou zkušeností s tím prvním klu?inou,jak jsem psala,byl to andílek,všechno hned pochopil,zlatí?ko,a to jsem ho m?la bohužel jen tak kratko,m?l dva roky,um?el mi na nádor nadledvinek:(,vzalo m? to po?dn?,dlouho jsem p?emejšlela nad novou fre?ulí a te? mám takovou dra?ici,ale já vim,že to bude lepší:),fakt se na to t?šim...

Re: Zlozvyky...
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-11-07, 13:30
U nás po kousnutí fungovalo, když jsem pevn? chytla fre?at?m tlami?ku a ?ekla p?ísn?: Nesmíš kousat! Samoz?ejm? jsem to ned?lala bolestiv?, spíš je naštvalo, že je držím a pár vte?in nepustím. Zabralo to hodn? rychle. Ale je fakt, že naši prckové nem?li sklony k p?ílišnému rafání.
V?era m? Vanilka kousla pod dekou trochu bolestiv?ji, sta?ilo ?íct: Nesmíš kousat! a už m? n?žn? ožužlávala :o)
Na každou fretku existuje zp?sob, je t?eba být hlavn? d?sledný a trp?livý.
Avatar

Re: Zlozvyky...
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-05-25, 16:54
pot?ebuju radu,nebot už jsem p?išla o nervy a asi budu brzo vraždit! :oD jak mám Žofku odradit od škrábání postele?mám rozdrbanej celej roh a už cupuje i molitan,mám strach aby ho nežrala.zatím nám nic nepomohlo,zkoušela jsem se jí víc v?novat,nebo si jí nevšímat když to škábala,tahat za zátylek,kousat,foukat...nic

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Zlozvyky...
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-05-25, 17:46
ZoFiRo:
1) Nepoušt?t ji do místnosti, kde je postel, nebo
2) Koupit postel d?ev?nou s rošty a matrací (jak dopadne matrac nezaru?uji)

Ale vážn?: Myslím, že když se rozhodla néco zni?it, tak moc nesvedeš. Blbý je ten molitan.

Mn? Vl?ák jednu dobu hrabal na bytový dve?e. Osv?d?ilo se mi za zu?ivého ?vaní FUUUUJ mlátit kolem néj hadrem o zem (má to zvuk skoro jak když práskáš bi?em). Te? už sta?í v?tšinou jen za?vat to FUJ, nebo pouze jednou t?ísknout hadrem a fre?ák okamžit? od dve?í odchází a kašle na n?. Ale univerzální recept to ur?it? nebude.

Avatar

Re: Zlozvyky...
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-05-25, 18:16
Johanko,myslím,že bod ?íslo 1 neprojde :oD máme postel v obou místnostech,v kuchyni ne,ale zase tam má vstup zakázaný...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Zlozvyky...
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-05-25, 18:30
ŽoFiRo: Zkus to mlácení hadrem a ?vaní. Možná to zabere.
Avatar

Re: Zlozvyky...
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-05-25, 20:13
Johanko,?vu na ní už asi 3m?síce a po?ád nic :oD ale hadr jsem ješt? nezkoušela

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Zlozvyky...
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-05-25, 20:20
ŽoFiRo: Zkus ten hadr. Mlátit t?eba malým fro?á?kem (velkej se ti zadrchá) o zem...je to fakt nep?íjemnej zvuk. Ale nefunguje to moc na koberci, jen na kluzké podlaze (lino, plavou?ka...)
Avatar

Re: Zlozvyky...
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-05-25, 20:26
tak snad to p?jde mlátit s tím o sk?ín,ona totiž drbká roh mezi zdí a sk?íní,takže se na ní nedostanu...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Zlozvyky...
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-05-25, 21:10
ŽoFiRo. A nedá se ten prostor mezi sk?íní a zdí n?jak zatarasit?N?co tam postavit...p?išroubovat...
Avatar

Re: Zlozvyky...
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2007-05-25, 21:15
holky jdu pro rucnik!!!!!!! .-) :-) :-)
jsem v lete dostala do nyovyho bytu novou sedacku, babicka se pklacla pres kapsu, dala za ni sedm tisic. az prijede, tak jsem mrtvaaaaaaa. na prvni pohled OK, ale jakmile se sedacka rozlozi na spani, je tam vyhryzana dira o velikosti talire. takze jedine co tam zbylo je to tenke platynko. prozatim jsem to vycpala malym polstarkem na zabezpecila prosteradlem, ale nejsou oci, ktere by si toho nevsimly... a Neli hrabe dala dal a dal

[color=orange]zlo+hadr/color]



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 14.06. v 00:13.

Re: Zlozvyky...
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-05-25, 21:23
Johanku,dneska už jsem tam nacpala d?evot?ísku,bohužel/bohudík to zabránilo jen tomu,že už nem?že drbkat za sk?íní,ale zato za?la drbkat zezhora,takže to zítra zkusím p?ešít tou látkou co k tý posteli dali a snad už jí to nebude lákat,jinak budu muset spát asi na zemi ;oD

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Zlozvyky...
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-05-25, 22:25
ŽoFiRo: tak pak už jen mlátit kolem fretky tím hadrem...systematicka a furt! Ješt? že ten múj magor nic neni?í!
Jo a rohy seda?ky které vykazovali ?idší tkaninu(seda?ka má 25 let a je skoro denne rozkládáná a tím se dere ?aloun?ní...to nerozedral tcho?) sme olepili páskou na koberce vhodné barvy (není to vid?t a drží to výborn?)
Avatar

Re: Zlozvyky...
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-05-25, 22:27
no ona taky nic neni?ila,ale jen do tý doby než zjistila že se dá vlést do úložnýho prostoru,což jsem jí z bezpe?nostních d?vod? zatrhla a tak se tam dobývá takhle :o/ jinak m? s tím dneska už fakt štvala,jsem po ní hodila mokrym hadrem (zrovna jsem jí myla volieru) no jedinej efekt byl mokrej flek na zdi :oD

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 25.05. v 22:31.
Avatar

Re: Zlozvyky...
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-05-25, 22:54
ŽoFiRo: Mokrej hadr práská výýýborn?...fakt je to zvuk jak bi? a tcho?ovi ve véééélmi nep?íjemný :-)))
Avatar

Re: Zlozvyky...
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-05-25, 22:58
no já ho spíš jen hodila p?es celou místnost (už m? nebavilo tam po?ád b?hat a vyhazovat jí) a jaksi jsem se trefila na zed,ne na tcho?indu ;o)

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Zlozvyky...
Zaslán uživatelem/kou: Rotty (IP)
Datum: 2007-05-30, 14:11
to moje fretka ve zvyku vyhrabavat kvetinace jecet na ni muzete treba rozhlasem a nepomuze to,na to ze musim s ni vstavat v 7 jsem uz taky docela zvykla.vyhrabavani pisku ze zachodu, vsude jen pisek kazdej den vysavam a kdyz ji to chci v kleci zamist tak mi vleze do lopatkya zase mi to vyhrabe.fretka je proste pro silny povahy

Jít na stránku:  123Další
Aktuální stránka:1 z 3


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist