Aktuální stránka:29 z 30
Re: Oghí, Gapa a Beatris (ve vzpomínkách Babulka a Pí?a)
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2010-04-10, 12:24
Holky - díky moc, jsou úžasný prost? :)

Erin - jenže vlkodav je vlkodav :( Nejstarší vlkodav v ?echách um?el v 11ti letech a 10ti m?sících. Že se jinej vlkouš dožije takovýho v?ku, o tom se nám m?že jen zdát. I tak je s podivem, že se dožívá tak požehnanýho v?ku, její máma um?ela ve 4ech letech na rakovinu :( Tvojí jezev?ici ješt? pár let p?ejeme, drží se holka úžasn?..

Johanka - nene, to je k?íženec bedlingtona a k?íženýho pin?e s n??ím. Je úžasnej, jen fretky s nim moc kamarádit necht?jí... :)
Avatar

Re: Oghí, Gapa a Beatris (ve vzpomínkách Babulka a Pí?a)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-04-10, 12:30
...ale vypadá ježat? jako minivlkouš :-) hezky se k vlkouškám hodí :-)

Ve všeobecnosti platí: ?ím v?tší plemeno, tím mén? se dožívá. Samoz?ejmn? že sou i výjimky.
A co se jezev?íkú týká, ti se prý vyzna?ují dlouhov?kostí. Múj se dožil skoro 16 let (s vrozenou srde?ní vadou) a kolegúv p?es 17.
Avatar

Re: Oghí, Gapa a Beatris (ve vzpomínkách Babulka a Pí?a)
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2010-04-10, 17:09
Johanka - díky za pochvalu, práv? proto jsme si ho po?izovali, že jim je dost podobný, i když o dost menší, jen m? mrzí, že není ?erný nebo šedý.. n?jaká barvi?ka jiná by se k nim hodila víc než hn?dá. jsem m?la ze za?átku strach, aby ho nerošlapali, že je na n?j moc malej a k?ehkej, ale on je ten mrzá?ek tak obratnej.. a když zakvi?í, tak ho holky taky pust?j, mají docela cit a pochopení pro n?j, což jsem ne?ekala :)

Jinak k mimink?m, ty dv? malý prdelky po?ád nerostou, už je tam dost znatelnej rozdíl, od narození p?ibrali jen 3g, což je za 6 dní dost málo :( Nevím kolik ?asu jim ješt? dát, piplám je a kontroluju každý dv? hodiny, jestli pijou. Oni kakají, papají, ?vou, jsou aktivní, k cecíku se taky snaží prodrat. Maj chu? do života, ale prost? nerostou :( Jsou výrazn? menší, tak nevím, kolik ?asu jim dát. ?íkala jsem si ty dva týdny, a když nebude žádnej p?evratnej výsledek, tak jít na uspáva?ku, ale po?ád doufám, že to chudinky doženou.. Dneska zase n?co nafotím a ve?er sem vložím :)
Avatar

Re: Oghí, Gapa a Beatris (ve vzpomínkách Babulka a Pí?a)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-04-10, 17:40
Petro, já s odchovem fretek skušenosti nemám, ale pokud sou ty 2 jen menší a jinak normáln? jedí, vylu?ují, k?i?í, pohybují se...já bych to asi nechala na p?írodu.
Avatar

Re: Oghí, Gapa a Beatris (ve vzpomínkách Babulka a Pí?a)
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2010-04-10, 20:54
Já bych to asi taky nechala matce p?írod?. Moje Iris vážila v dosp?losti necelé p?lkilo a jaká byla pusinka. A d?tí m?la 5, p?kných, normáln? velkých.
Avatar

Re: Oghí, Gapa a Beatris (ve vzpomínkách Babulka a Pí?a)
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2010-04-10, 21:40
Díky holky, zatím m? všichni ?íkají, a? to tak nechám, tak je budu dál hlídat :) Díky za podporu...
Avatar

Re: Oghí, Gapa a Beatris (ve vzpomínkách Babulka a Pí?a)
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2010-04-10, 22:04
Já bych to také nechala tak. Navíc, dávat si ultimátum 2 týdny, když od 3tího se za?íná dokrmovat, to už by byla škoda, když by to mohli dohnat p?i p?ikrmování. Navíc Elfinora jich také m?la 11 a menší tam také byly dv? hol?i?ky. A dosp?losti se dožili všichni.
Avatar

Re: Oghí, Gapa a Beatris (ve vzpomínkách Babulka a Pí?a)
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2010-04-10, 22:18
Já je hlídám, jestli pijí a všechno.. Jsou normální, ochlupatili se, ale nerostou :( P?ibrali za t?ch p?t dní 3 geamy, zatím co ostatní 10-15 gram? :( Ale nechám to p?írod? a budu je hlídat dál.. Díky za podporu, ten boj o n? nevzdám...
Avatar

Re: Oghí, Gapa a Beatris (ve vzpomínkách Babulka a Pí?a)
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2010-04-15, 00:47
Takže nové zprávy z naší fret?í sme?ky.. miminek už máme jen 8, jedno z?ejm? zalehla v ned?li ve?er. jen jsem šla nechat vy??rat psa a když jsem se vrátila, leželo tam mrtvý. asi si to ani sama neuv?domovala, protože se o n?j po?ád dál starala a masírovala ho.. druhý mimi zem?elo v pond?lí, byla to ta mali?ká hol?i?ka. od narození m?la ?ervenej prstík na zadní nožce, v pond?lí jí z?ernal, asi chytila do n?j infekci a nep?ežila. než jsme se nadáli, za?ala ho Tris ládovat. našt?stí má p?ítel siln?jší žaludek než já a tak se s ní o tu nesn?zenou p?lku pral on. já málem zvracela... :( no a v?era už to nerozdejchal ani ten druhej malej, ten klu?ík.. dopoledne jsem ho ješt? p?ikládala k cecíku, vypadal normáln?, p?ibral na 13g (ostatní m?li 25-35g), v poledne jsme šli s kamarádkou na ob?d a než jsem se vrátila, prost? v pelíšku nebyl :( takže dedukuju, že zem?el a ona ho spo?ádala.. to je normální chování? já jí chápu, zahlazuje stopy, aby její hnízdo nenašel predátor, ale domestikovaná šelma tuto d?lá taky?
jinak pravd?podobné vybarvení je hol?i?ky jedna DEW a jedna tcho?. panda, kluci jeden tcho?. bez znak?, dva tcho?. panda a t?i z?ejm? WE mitt. Mno ješt? uvidíme :o)
ta dew hol?i?ka se jmenuje Shelby, podle papír? to bude Eleanor a jeden panda chlape?ek Edie, do papír? Eldorádo. tuti dva z?stanou s náma dál a ostatní, co zatím nemají jména, p?jdou do sv?ta.. ješt? p?emýšlíme, zda si nechat i tu druhou hol?i?ku, ale tu bych hct?la vnutit majitelce samce za krytí, ale pššššt :o)
Avatar

Re: Oghí, Gapa a Beatris (ve vzpomínkách Babulka a Pí?a)
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-04-15, 01:30
petro,

tohle opravdu fretky d?lají, krom "zahlazování stop" je to i zužitkování všeho, co m?že matku p?i náro?né pé?i o mlá?ata, posilnit. a tím spíš, že to je "na dosah". maminy n?kdy nerady opouští mlá?ata a ob?as rad?j hladoví, než by se od nich hnuly.
po?ád je to zví?e, navíc šelma, a rozhodn? neuvažuje "lidsky", to jen my si svoje milá?ky polidš?ujem. takže žádné truchlení nad mrtvolkou, p?íroda jí zavelí a ... (a že jí krmíš a nestrádá, to je šumák, fakt nemyslí jako ?lov?k :o) )

vím, že to asi není p?íliš p?kné na pohled, ale asi bych se v takovém p?ípad? rad?j oto?ila, d?lala že to nevidím a nechala to tak. stejn? jako se slabými mlá?aty - bu? si poradí (maximáln? s jen opravdu lehkou pomocí ?lov?ka) sama, nebo... :o/
prost? p?íroda to má n?jak "vymyšlené" a ví, co d?lá a pro? to d?lá (na rozdíl od ?lov?ka :o) ).

Re: Oghí, Gapa a Beatris (ve vzpomínkách Babulka a Pí?a)
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2010-04-15, 08:31
Petro, šelma z?stane šelmou i když ji ?uch?áš v lidské posteli. A bu? za to ráda.Likvidaci um?elých mlá?at d?lají i hlodavci a v?tšina matek po porodu sežere placentu a porodní obaly - to jsi našt?stí nevid?la.B?lou?ký králí?ek s krvavou tlamkou taky p?kn? vyd?sí, ale je to správn?.Matka p?íroda ví, co je správn?.(A taky kdo má šanci)
Avatar

Re: Oghí, Gapa a Beatris (ve vzpomínkách Babulka a Pí?a)
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2010-04-16, 20:21
Holky díky, já jí protáhla trošku maltkou, bála jsem se, aby jí ty kosti?ky z mimin neud?lali v b?íšku n?jakou neplechu..

A nový zprávy - dneska jsem je kone?n? prohlídla po?ádn? a velká zm?na! Máme p?t chlape?k?, t?i vypadají na pandy, jeden oby? tcho?ík s T-obrysem na nosíku a jeden z?ejm? taky oby? tcho?ík s r?žovým nosem, bu? bez znak?, nebo s ponožkami, to bohužel nepoznám zatím, ale vypadá bez znak?. Nemá ani bryndá?ek, tak podle toho soudím, že bude bez znak?. Hol?i?ky máme t?i nakonec, jedna je na 100% DEW, je celá r?žová s tmavýma o?kama a na h?bet? má nepatrn? tmavší proužek. Ty další dv? hol?i?ky jsou z?ejm? tcho?inky bez znak? a s r?žovými nosíky. Ocásky vypadají dost dlouhý, prstík? mají taky p?t všichni a nic víc m? nenapadlo zkontrolovat. Váží od 36g do 48g dnes, kdy mají 12tý den.

Takže n?jaký fotky:
miminko pátý den


ješt? 11 mr?at


zbytek fotek zde:
[bennyna.rajce.idnes.cz]

dnešní:


panda a dew:


panda s r?žovým b?íškem:


panda s flekatým b?íškem po mamince:


Shelby (Eleanor - dew hol?i?ka)


Jsou strašn? u?vaný :o))


zbytek fotek:
[bennyna.rajce.idnes.cz]



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Petra p. dne 16.04. v 20:26.
Avatar

Re: Oghí, Gapa a Beatris (ve vzpomínkách Babulka a Pí?a)
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-04-16, 20:29
no ty sou!! :o) se tý mamin? ani nedivím, úpln? K SEŽRÁNÍ ;o)

Re: Oghí, Gapa a Beatris (ve vzpomínkách Babulka a Pí?a)
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2010-04-16, 20:43
Pe?ko, už se rýsujou do klobáse?ek :)

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Oghí, Gapa a Beatris (ve vzpomínkách Babulka a Pí?a)
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2010-04-22, 00:54
A už jsme zase o n?co v?tší :o) A tááák strááášn? už ?vou :)

tcho?ovitá hol?i?ka


dew hol?i?ka


chlape?ek badger


chlape?ek panda


ostatní fotky [bennyna.rajce.idnes.cz]
Avatar

Re: Oghí, Gapa a Beatris (ve vzpomínkách Babulka a Pí?a)
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2010-04-22, 07:35
Kdybych byla v??ící, tak ?eknu Pánb?h požehnej
Avatar

Re: Oghí, Gapa a Beatris (ve vzpomínkách Babulka a Pí?a)
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Henzlová (IP)
Datum: 2010-04-22, 09:13
Ty jsou nádher?ou?cí :-)

Re: Oghí, Gapa a Beatris (ve vzpomínkách Babulka a Pí?a)
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2010-05-05, 12:14
Tak te? jsem trošku zahálela, takže posílám odkaz na mimi ve t?ech týdnech
[bennyna.rajce.idnes.cz]
a ve ?ty?ech týdnech
[bennyna.rajce.idnes.cz]
Avatar

Re: Oghí, Gapa a Beatris (ve vzpomínkách Babulka a Pí?a)
Zaslán uživatelem/kou: pinina (IP)
Datum: 2010-05-05, 12:41
Pe?ul mimísci jsou nádherní. A koukám, že už se jim za?ínají rozlepovat o?i?ka. Ur?o se n?kdy stavíme s Lenkou na po?uchanou :o)

[www.bobes.websnadno.cz]
Avatar

Re: Oghí, Gapa a Beatris (ve vzpomínkách Babulka a Pí?a)
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2010-05-05, 12:43
No to je jasný, budu vás ?ekat! Ten chlape?ek ho má takhle rozelepený už od pátku, ale žádnej pokrok a ostatní se k tomu nijak nechystají, tak uvidíme.. Po?ád ješt? mají ?as a taky je jich hodn?, tak budou možná o pár dní spožd?ný :o))
Avatar

Re: Oghí, Gapa a Beatris (ve vzpomínkách Babulka a Pí?a)
Zaslán uživatelem/kou: pinina (IP)
Datum: 2010-05-05, 13:07
Vid?la bych to n?kdy na p?íští týden. Proberu to s Lenkou a pak se spole?n? domluvíme.

[www.bobes.websnadno.cz]
Avatar

Re: Oghí, Gapa a Beatris (ve vzpomínkách Babulka a Pí?a)
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2010-05-05, 13:14
Jasný, budu vás nadšen? o?ekávat!
Avatar

Re: Oghí, Gapa a Beatris (ve vzpomínkách Babulka a Pí?a)
Zaslán uživatelem/kou: stulitt (IP)
Datum: 2010-05-05, 14:43
Nazdárek holky :-) já bych to vid?la spíš až na p?esp?íští týden (chlapi maj odpolední), co?

stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-)
www.stulitts-pets.wbs.cz
Avatar

Re: Oghí, Gapa a Beatris (ve vzpomínkách Babulka a Pí?a)
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2010-05-05, 15:15
Nám je to vcelku jedno, kontrola u nás bude 23.5. a z domova p?jdou potom :)
Avatar

Re: Oghí, Gapa a Beatris (ve vzpomínkách Babulka a Pí?a)
Zaslán uživatelem/kou: PxNxDx (IP)
Datum: 2010-05-05, 17:12
Už za?ínaj vypadat jako fretky :-))) A jsou kouzelný!! a musim p?iznat, že Eleanor? je krásná hol?i?ka.. a kluvi jsou úžasná straká?ci.. k sežrání :-))

Terinka & Toník
[www.tchorenky.websnadno.cz]
Barinka a Batynka
[potkanky.websnadno.cz]
Avatar

Re: Oghí, Gapa a Beatris (ve vzpomínkách Babulka a Pí?a)
Zaslán uživatelem/kou: Lída (IP)
Datum: 2010-05-05, 19:20
Krásná "miminka" moc jim to sluší....

Re: Oghí, Gapa a Beatris (ve vzpomínkách Babulka a Pí?a)
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2010-05-24, 13:59
Tak už nám dv? hol?i?ky odešly do nových domov? :( Další chlape?ek jde v pátek, dva chlape?kové poputují za m?síc a p?l do Itošky a jeden je ješt? volný.. Pokud se mu nenajde brzy nový pán, tak si ho nechám, protože je úpln? úžasnej a už by se mi pak dával t?žko :-)
I když je tu dnes jen o dv? miminka mí?, je jich tu málo..Byly to dv? úžasné raubí?ky, co vymýšlely jednu lotrovinu za druhou.. Stýská se nám :ó(
Avatar

Re: Oghí, Gapa a Beatris (ve vzpomínkách Babulka a Pí?a)
Zaslán uživatelem/kou: scarabeus (IP)
Datum: 2010-05-24, 22:14
je to návykový co? M? se od vás taky necht?lo :-D
Avatar

Re: Oghí, Gapa a Beatris (ve vzpomínkách Babulka a Pí?a)
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2010-07-30, 00:35
V?era jsme p?edali poslední dva chlape?ky z našeho vrhu.. No a taky se naše sme?ka stálých fre?ulí zase o jednoho rozrostla. Jeli jsme si kone?n? do Itálie pro toho chlape?ka a je krásn?jší, než na fotkách vypadal :) Náš výlet za?al ve st?edu ve 2 ráno, kdy jsme vyrazili na cestu. Cht?li jsme jet na noc, abychom nejeli za vedra a také kv?li prázdn?jším dálnicím. Kolem poledního jsme dorazili do Milána, kde kamarádka Janina obre?ela svoje t?i chlape?ky, které tam p?edávala svojí známé. Pak jsme vyrazili na cestu do Vercelli, kde na nás ?ekala Aghátka a Brums, které jsme vym?nili za mé odchovance Ednaitka a Espritka. Jejich odjezd jsme samoz?ejm? obre?eli také, však jsme je tu m?li dlouho a byli jim už 4 m?síce, lou?ení s nimi bylo t?žké. Agátka, kterou si nechávala Janina, má krásn? ?okoládovo tcho?ovitou barvu, je nádhern? hn?dá a je strašn? mazlicí. Na nás tam ?ekal p?ekrásný sv?tloulinký šampa?ský chlape?ek Brums, který ve skute?nosti vypadá ješt? krásn?ji než na fotkách. Má ponožti?ky a co mi tedy p?ed p?edáním ne?ekli je to, že je p?langorá?ek, ale to nám nevadí. Cht?li jsme šampan? bez znak? nebo s ponožkami, a Brumík je opravdu nádherné zví?átko. S italy jsme si dali ob?d, "popovídali" o fretkách a vyrazili o d?m dál. Jeli jsme do Arenzana kousek od Janova, kde jsme se ve?er vykoupali v mo?i, pove?e?i úžasnou italskou pizzu a v 11 ve?er jsme vyrazili na cestu zp?t. Dom? jsme dojeli dnes kolem poledního, Brumíka jsem vypustila do dlouhosrsté sme?ky k Tai a Cupíškovi, do které okamžit? zapadl a je s nimi i v kleci.
Myslím, že jsme všichni nadmíru spokojení, jak my lidé, tak fretkouni. Italové dnes ve?er psali, že Espritek je ve sme?ce se starší sami?kou a jejím letošním chlape?kem (maminkou a bráškou Aghátky) a Ednaitek je také s letošním chlape?kem a starším fre?á?kem. Myslím, že se oba budou mít moc dob?e, však oni odchod svých miminek také oplakali..
Avatar

Re: Deník kožíšk? od Š?astného tcho?íka
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2010-09-18, 23:37
Takže hlásíme úsp?chy, tedy ne fret?í, ale psí. Je to divný psát na fret?ím fóru o psech, ale tak trochu to sem pat?í :)

Dneska jsme se zú?astnili Klubové výstavy vlkodav?

Britany - 22 m?síc? - mezit?ída - velmi dobrá druhé místo (z 6ti fen)


Danuška - 9,5 roku - t?ída veterán? - výborná první, vít?z t?ídy veterán?, nejlepší veterán, vít?z plemene (a tím vlastn? celé výstavy:))


Avatar

Aktuální stránka:29 z 30


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist