Jít na stránku:  Předchozí123
Aktuální stránka:3 z 3
Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-09-23, 18:44
je normální, že se fretky mezi sebou perou, pokud to není do krve nebo jeden z nich hystericky neje?í nebo neustále nesy?í, moc bych to ne?ešila. vým?ny pelíšk? a postupné navykání je v po?ádku, týden velmi krátká doba, a? pokra?ují a držím palce :o)

jo a musí po?ítat s tím, že až ten menší dosp?je, velmi pravd?podobn? se už opravdu nesnesou - dva nekastrovaní samci spolu vyjdou jen velmi výjime?n?, spíš spolu vyb?hnou. jednoho nebo oba bude t?eba kastrovat nebo je odd?lit.

žiš te? koukám, kdo se ptá... a ona johana. a já p?itom odpovídám jako kdyby za?áte?níkovi :o)
tak sorry! :o)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 23.09. v 18:46.

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-09-23, 19:32
martino díky, opravdu odpovídáš za?áte?nikovi, pá? já v reálu nikdy fretky neseznemovala, víš že mám jediná?ka :-))))
Ten malý je hluchý, takže na za?átku první ?ije pújde jednozna?n? na kastraci a pokud by to ten dosp?lý nezvládl ani tak, pújde kastrovat i on. Kamarátce už na rozmnožování nijak moc nezáleží, p?ízpúsobí se pot?ebám fretek :-)))
Avatar

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-09-23, 21:19
no jo, ale máš už minimáln? n?co na?tenýho, ne? :o) já taky už (teoreticky) vím leccos to ?íjích a faleškách samic, p?estože jsem nikdy žádnou nem?la :o)
hlavn? aby jim to vyšlo - hele, já mám t?i a taky to jde :o)

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-09-23, 22:10
Martino, já vé?ím, že jim se to ?asem srovná taky, jen chci pomoct :-))) A díky!
Avatar

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: Goldies (IP)
Datum: 2008-11-12, 22:22
Zdravím, mame problém, našemu fre?ákovi (Q-ido) jsme po?idili kamaráda (Fizzyho) s tím, aby m?l kamaráda, když jsme v práci.

Doku? byl prcek malej, tak když se prali m?l navrch Q-ido, ale te? už jsou skoro stejn? velcí tak za?al prcek hraní p?ehán?t a Q-ido má už na zádech stroupky :-(

Q-ido se mu vícemén? vyhýbá a už si s ním ani nehce moc hrát a sy?í na n?j. Já tvrdím, že to po kastraci p?ejde, ale manželka má strach, že ho to nep?ejde.

Poradíte n?kdo, jak to bude dál, pop?ípad? jak to vy?ešit do kastrace (ta p?ichází v úvahu nejd?íve v b?eznu).

Diky moc všem

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-11-12, 22:40
Goldies, myslím, že po kastraci to p?ejde, jinak se tu psalo o teetree (bo tak n?jak) olejí?ku, má to hojivé ú?inky a prý to p?kn? smrdí, takže fretky do toho pak už v?tšinou kousat necht?jí.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-11-13, 01:55
tak m?síc po kastraci by se to opravdu m?lo upravit, ale kousat se budou po?ád. možná je to taky tím, že "prcek" ješt? nemá cit. zatím zkuste ten olejí?ek, nebo poušt?t odd?len?, nebo pomocí kšírk? vyrobit na záda "brn?ní". oni se ponejvíc koušou práv? jen do toho jednoho místa na zátylku (pokud je to kousání p?i h?e, kdyby se cht?li opravdu servat, bude to vypadat jinak), proto se to nehojí a rána se naopak stále zv?tšuje.

mám t?i kluky, vím, o ?em mluvím :o)), jeden z nich byl taky "strupatej", ten nejmenší (kilo, druzí dva kilo a p?l). brn?ní pomohlo, aby se rána zahojila (nosil ho jen krátce) a on se postupn? nau?il šikovn? vyhýbat a bránit a dneska je z n?j mimo?ádn? drzej "rvá?", kterej dokáže prohnat i cizí velký kluky (a ti jsou z?ejm? tak p?ekvapení, co si to dovoluje, že fakt prchají :o)))

vícero+skupina+vícero+kluci+



Celkem upraveno 7×. Poslední úprava: martina dne 17.06. v 01:34.

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: Luk (IP)
Datum: 2008-11-13, 09:54
Obdobný problém jsem ?ešili p?i seznamování našich kluk?. Nakonec jsme je nechali, a? si to mezi sebou srovnaj sami a bylo. Jenom jsme trošku naivn? doufali, že ten starší nau?í toho mladšího "rozumnému" stisknutí. A ono prd. Naopak ten starší své stisky zintenzivnil, takže strupaté zádi?ka m?li oba.
Avatar

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2008-11-13, 10:15
no a te? jste se Luku p?iznali! Takže vaši dva zabijáci se silným stiskem kousaj mýho milovanýho Bar?oucha!

D?lám si pr?u a inspirovala jsem se výše, pro další seznamování se mi líbí brn?ní z kšírk?, n?jak je vylepšim a bude to:-)
Avatar

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: Bootsi (IP)
Datum: 2008-11-30, 22:18
Nepoužívate n?co na stroupky na zádech? N?jaký mazadlo. Kluci jak se mast?j tak si asi trochu pokoušou záda, tak bych jim to cht?la n??ím namazat, pokud by to teda pomohlo.

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2008-12-01, 09:41
Já jsem používala t?ezalkový olej a pomohlo to. Zahojilo se to po tom celkem rychle.

Dáda, Fitch, Šefi a Hagi
Avatar

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2008-12-01, 11:05
to jo dádo a jestli si kluci toho oleje trošku blízli, tak pak byl i klid a spali jako miminka vi?:-)
Avatar

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2008-12-01, 11:12
želvi, to jsem si ani nevšimla, v??íš :-D Já jsem byla ráda, že se Fitchovi stroupky zahojily :-)
Ale rozhodn? by jim to neuškodilo a ani neuškodilo.

Dáda, Fitch, Šefi a Hagi
Avatar

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: Bootsi (IP)
Datum: 2008-12-01, 18:35
Dado dík, zkusím to. Je možné, že by to m?l i od n??eho jiného, když to má jen na zádech? Jinde jsem to nenašla.

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-12-01, 21:42
nepravd?podobné... :o) v?tšina z nás, co máme doma kluky (dva a víc), má nebo m?la tenhle "problém".

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2008-12-01, 22:05
Taky si myslím, že to má spíše z t?ch rva?ek a hrátek :-)

Dáda, Fitch, Šefi a Hagi
Avatar

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: Bootsi (IP)
Datum: 2008-12-01, 23:19
Asi jo, ale má to jen jeden a to zrovna ten co mi p?ijde, že je po?ád naho?e když se rvou. To jsem zv?davá jak to bude vypadat až budou v ?íji...:-)

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: ?u?as (IP)
Datum: 2008-12-04, 15:01
Ahojky, tak jsem adoptovala ?u?asovi bráchu (fakt bráchu :) ) Chudá?ek byl v 50 x 50 cm v kleci, venku a nikdo o n?j n?jak nejevil zájem. Chudá?ek byl první 2 dny vyplašený,ale po 2 týdnech už spí s mým ?u?asem v jedné hamace :) Jenže když p?ijdu z práce a vypustím je, tak se za?nou prát, pak už v?ískat. Všimla jsem si,že mají oba už stroupky za krkem. Mají oba 7 m?síc? a tak se bojím,že "to" tu za chvíli bude ... Jo, ješt? jsem si v?era všimla,že má ?u?as okolo pupíku dv? hnisavé míste?ka a celé to má zarudlé, tak nevím,jestli ho brácha pokusal nebo to je n?co jiného. Za?al se taky více sám kousat a škrábat,ale v srsti jsem nic nenašla :( Taky jsem se te? dozv?d?la,že bráška není a nikdy nebyl ješt? o?kován :( Prosím, poradí mi n?kdo?

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-12-04, 15:17
radila bych jít k vetovi :o)
(nao?kovat a zkontrolovat hnisavá míste?ka tady asi nezvládnem)

Jít na stránku:  Předchozí123
Aktuální stránka:3 z 3


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist