Jít na stránku:  1234567891011...PosledníDalší
Aktuální stránka:1 z 29
Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Ivan (IP)
Datum: 2004-05-23, 12:19
Rozhodli sme se dát vykastrovat našeho fre?áka.
Prosíme o zkušenosti: pro a proti. Jde nám hlavn? o minimalizování zna?kování jeho "teritoria" v byt?.
Jsme z Prahy, tak bychom i p?ivítali kontakt na kvalitního doktora, který tyto zákroky úsp?šn? provádí.
Díky za každé info :-).
iv

kastrace+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 28.06. v 19:31.

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Lasi (IP)
Datum: 2004-05-24, 15:23
Ahoj! Susu jsem nechala kastrovat asi pred 2 mesici. Od te doby temer vubec nesmrdi a neznackuje. Zlazky ma a zacal je pouzivat prave po kastraci, ale to ho snad taky prejde.


Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2004-05-25, 01:18
Výzva na ty kdo mají holku a kluka: "Jakpak je to u vás se zna?kováním u same?ka pokud žije se sami?kou a je nekastrovaný?" Zna?kuje taky ja ko ten co žije sám? Nebo mu to není tak zapot?ebí.?

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Lenka (IP)
Datum: 2004-05-25, 08:02
No náš Bobo zna?kuje o 106 aj ke? má doma Žofinku. Nechápem to, je to také naše trdlo.

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2004-06-29, 18:28
Tak je rozhodnuto. Ne kv?li m?, ale kv?li druhým, spolubydlícímu, a bytprop?j?ujícímu jde Frodo ve ?tvrtek 1. 7. na kastraci. Tak doufám, že to dopadne dob?e. Držte pale?ky. Klinika se specializuje na drobná zví?ata, takže ko?ky atd. snad už toto je p?edzv?stí, že to dob?e dopadne. jsme v prost?jov? tak uvidíme.

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-06-29, 18:32
Tak pak dej v?d?t jak to dopadne.. A budeme držet pale?ky..

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2004-07-01, 19:49
Tak když jsme si pro n?j p?išli, tak koukal jako vyoraná myš a nemohl uv??it, že jsme to my. Celou cestu v aut? dom? mi lízal ruku a byl rád, že jede dom?. Stavili jsme se pro ko?kolit, a? má v záchodku ?istý. Dala jsem ho na záchod, z n?j utekl k misce s vodou a když jsem ho dala znovu na záchod. Tak se poslušn? vy??ral. Zkontroloval byt a sám si vlezu do pelíšku. Dostal trošku vitamínové pasty, moc jsem nev??ila, že se na ni vrhne, ale asi mu von?la a slízal vše a ješt? se z pelíšku vysoukal aby si dal nášup. Te?kom spinká.

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2004-07-02, 08:26
Dneska je ješt? unavený. Dostal trochu vitamínové pasty. Na snídaní rozmo?ené granulky, s maskem z konzervy zalité horkou vodou. Granule jsem mu rozma?kala. V?era mu chutnala voda z t?ch má?ených granulí. Tak jsem mu dneska granulky rozma?kala a vznikla z toho taková ?ídká kaši?ka.

Návod na p?ípravu: granule "Living World" nechat zm?knout a úpln? rozm?lnit. p?idat masko a š?ávi?ku z n?j z konzervy. zalít trochou horké vody, a nechat vychladnout. Potom podat tcho?íkovi, který líže a líže. Až má dost odkulí se do pelíšku a zase pokra?uje ve spinkání.

Poslušn? ??ráme do záchodku a v?era jsme ve?er ud?lali první bobek po té hladovce. :o) Dneska tam už byli 3 bobky. :o) Tak se snad vracíme do normálu. Dnes Jdeme na antibiotikovou injekci. A to už p?jdeme s dv?ma tcho?íky. :o) Medulku dáme o?kovat proti psince a frodo dostane zdravou v?elku :o)

Taky nás v?era doktor pochválil, že je Frodo p?kný macek a to má 1,9 Kg. :o) A že je na n?m vid?t, že je dob?e krmený. Tak, že by ty "Living World - Ferret Food" byli opravdu pro fretky dobré? ;o)

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: JanaG. (IP)
Datum: 2004-07-02, 09:07
Jordi, moc d?kuji za informace, prosím, piš i nadále co nejpodrobn?ji, a? získám co nejvíc informací o tom, co ?eká našeho mali?kého Shreka. Jak je Frodo starý? Je znát, že ho to bolí? Kolik stála kastrace + injekce + vše co s tím souvisí? Nechali jste ho jen vykastrovat nebo jste odstranili i žlázky?
Moc díky a Fro?á?kovi p?eji sladký spánek a brzké uzdravení.

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-07-02, 16:04
Tak to to vypadá celkem dob?e, jen tak dál.. ;o)

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2004-07-03, 00:36
Tak jsme doma.
JanaG.: Frodo m?l 28.6. rok, p?esné datum narození není známo, ale odhad je stanoven takto. Dneska ho to ob?as bolelo asi víc, protože sebou škubl a hned si to za?al urputn? lízat. Kastrace stála 502,- K? + 90,- K? antibiotiková injekce. Žlázky se už neoperují. v život? je použil zatím jenom 1 x když se lekl. Obnáší to min. 12 hodin p?ed yákrokem nejíst, jenom pít. Potom uspání a riziko narkózy. Fretky je t?žko odbourávají. Dali nám ho už probuzeného a doma chodil. Jinak prý mívají zadní nohy nejdéle nepohyblivé.

Zatím toho moc nesní, ale trošku jo. Dnes sn?dl 1 a p?l granulky pro psy, nebo? na chalup? nemáme krmení a cht?la jsem aby sn?dl alespo? n?co. Malý kousek chleba tak 3 cm x 1 cm. Ve?er jsem mu dala š?ávi?ku z konzervy a sn?dl dva kousky maska. Hlavn? pije. N?co ale jí, nebo? 3x kakal, takže není nejh??. Chudá?ek malý, ta bleší frete?ka toho zpucovala tak 5x víc než on sám. Malé je to jak jeho hlava a sní to toho tolik, že se až ?lov?k diví. A já si d?lám hlavu, že nemám pro ní friskies konzervu a ta malá pira?ka žere všechno na co p?íjde (v?etn? prst?, když voní jídlem). Jelikož jsme na chlup? nem?li pro n? jídlo, dostala Medulka kousek syrového ku?ecího, no kousek, asi jak Frodova tlapka velký, a ta se na to vrhla a sy?ela, abych jí to náhodou nesn?dla. A i když už bylo vid?t, že má dost, tak se nedala odbýt a sfutrovala všechno.

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2004-07-06, 12:50
Frodo už vypadá lépe, s medulkou si chvilku hraje, ale nevím jestli je to pro ní hra, když si ji chytá za krk a ožužlává ji všude možn? na hlav?. Ale nakonec okousaná není, takže je to asi v pohod?. taky za ním po?ád leze a spinkají ?asto spolu. Jí po?ád málo. Ješt? ?asto spí a když ho pustím, tak chvilku pobíhá a polehává. Bu? n?kde zaleze, a že bude spát, nebo jde rovnou do pelechu.

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2004-07-08, 21:15
Stále jí velmi málo. Ale vypadá, že je už ?ilejší. O hraní jeví v?tší zájem než d?ív. Medulka už je taky živ?jší, takže se mu i brání a utíká mu.

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Boubela (IP)
Datum: 2004-07-09, 11:15
Jordi: To bude v pohod?. Možná ho malinko tahají stehy, pokud je ješt? má. Náš Bohouš na tom byl podobn?, prospal hodiny, ale celou rekonvalescencí prošel naprosto v pohod?. Betynka taky, i když tu nám pan doktor vrátil p?kn? oblbnutou a po?ád se bouchala hlavi?kou o klec - prosed?la jsem u ní hodiny. Jinak jsou oba naprosto v po?ádku.
Dokonce náš Bohoušek ?asto na Bety nasko?í a snaží se o namlouvání. Kolikrát jsem ho také p?istihla jak na ní hupsne a hup, hup, hup a šustí :o))

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Ha?ula (IP)
Datum: 2006-10-17, 16:33
Tak jsem po pe?livém uvážení zavolala paní doktorce a objednala Robinka na nevyhnutelné. Už nebude muž:-(
Jdeme p?íští týden ve st?edu 25. v dev?t hodin... Mám o n?j trochu strach i když vím, že u same?ka to není velký zákrok.
Tak držte palec a myslete ve st?edu na nás.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2006-10-17, 16:45
a taky na nás, z bati se v pátek v 16:00 h stane nedobrovolný dárce... :o)

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2006-10-17, 17:41
Holky, nebojte se toho, náš azylant - byl na kastraci minulý týden v úterý a lítá jako ?ert, kdybych ho pustila k holkám, tak i se stehama na kuli?kách je prohání. Je pravda, že trochu zhubnul, moc žrát necht?l, ale druhý den už spal v záv?sné hamace, pelíšek na zemi už necht?l. Nebylo to tak zlé. Víc to asi bolelo m? za n?j. Vždycky, když jdu s n?kterým zví?etem co mám doma na kastraci, trpím za n?j.

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2006-10-17, 18:15
Martino - to p?eci nem?žeš Ba?ovi ud?lat! Dy? je to takovej úžasnej fešák! Ur?it? by si našel nejednu nev?stu, vždy? st?íbrnýho Marky nemá, tak tam naho?e nemáte konkurenci :o)
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2006-10-17, 19:19
já vím, petro p.,
taky jsem to m?la p?vodn? v úmyslu - aspo? jednou ho nechat rozsít, už i proto, že je to fakt krasavec... ale že by st?íbr?ák? to nee, když byl malej, byl sv?tle, nyní je tmav? šedej. nebo tomu se ?íká st?íbr?ák?? já ty oficiální barevný ozna?ení n?jak nechápu (=neumím správn? za?adit), ale nijak zvláš? m? to netrápí - ?a?a byl prost? tcho?ák, ba?a je tmavošedivec a reno od bílýho kafe až po tmav? zrzavou (prý šampa?? když já si šampa?ský p?edstavuju úpln? jinak! bílý, r?žový nebo ?ervený. a s bublinkama. ach jo...) - a všechno jsou to moje lásky! :o)
a s tím ba?ovo p?ipušt?ním - ?lov?k míní a okolnosti m?ní... bohužel... :o/
te? jsem to i trochu uspíšila kv?li renovi, protože se p?ecejen bojím, aby jejich hrátky "nezhoustly". p?vod? (teda po zjišt?ní, že množit nebudem) m?l jít pod kudlu až tak za m?síc.
s renem se p?edb?žn? na námluvy po?ítá, ale pravd?podobn? pouze p?íští jaro, pak asi taky - šmik šmik!

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2006-10-17, 19:28
Ach jo, taková škoda, ale já taky po?ítám, že Pí?anovi nechám na p?íští rok jenom dv? sami?ky a možná další rok taky dv?, nebo už další rok žádnou. Po?ád je lepší mí? než víc a tady to znamená lepší genetickou variabilitu...
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-10-18, 00:35
Martino a není to zbyte?n? brzo? Copak už máš d?vod? ur?it? ješt? nezna?kuje, ne?íjí, ted jde zima,tak bych to ?ekala až po Novém roce.
Já nechávala kluky kastrovat až v únoru,do tý doby byl naprostý klid se všemi"mužskými projevy". Když vidím k ?emu vedla ?asná kastrace u Bed?íška, tak bych se toho ted ješt? dost bála. Má v?bec kuli?ky po?ádn? narostlý?
A toho že má ted kamoše, se nemusíš bát, to na jeho mužnost nemá v?bec vliv, a už v?bec ne ted na podzim. Jestliže budeš pozorovat, že jejich hry houstnou, tak to nep?ijde ze dne na den, že by se sežrali, vždycky budeš mít dostatek ?asu na objednání.

kast+on+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 23.06. v 19:49.

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-10-18, 01:44
m? to teda taky p?ijde dost brzo, nemá ani rok, rad?ji bych po?kala.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2006-10-18, 09:46
brzo mi to nep?ijde, v chytrejch knížkách píšou 6-8 m?síc?. ale pravda je, že nebejt rena, ur?it? bych ješt? po?kala, i když ba?a už lehce zna?kuje.

kuli?ky m?l už p?kný, ale zrovna v?era jsem je znova kontrolovala a zas se mu trochu zmenšily - je to možný? že by na zimu se smrskávaly? ty v?tší byly po?ád menší, než které znám z fotek u ?íjných samc?, ale te? je má úpln? mini. nahmatat se dají, u rena ne, tam není nic.

já to ješt? teda zvážím, asi po?káme. n?kdy mám pocit, že je ba?a dost votrávenej, protože reno mu nedá pokoj, jindy s ním blbne jak malej jarda - zrovna dneska ráno mi d?lali zas obrovskou radost... :o)

bóžo, a co se stalo u bed?íška? jaký problémy? a v kolika byl kastrovanej?

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2006-10-18, 09:50
Jo, m? Boža taky ukecala, tak ješt? po?kám..p?jdu s Pitrísem až po Novým roce.....
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2006-10-18, 09:54
já bych, majdo, bez rena taky šla až na konci zimy, pokud by ba?a neza?al výrazn? zna?kovat a smrd?t - to bych doma neuhájila.

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2006-10-18, 09:56
Si zapomn?la, že mám taky Kryštofa, nééé? A zatím se perou v mezích normy, Pitrís nezna?kuje, jenom m? kapánek víc rafe....ale to se dá vydržet...
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-10-18, 09:56
no zmenšování hlásí zimu a klid,žádná sex aktivita,to teprvá p?íjde.V chytrejch knížkách sice píšou že nejd?ív v 6-8 m?sících,ale taky chyt?í v?dí,že ?ím dýl,tím líp pro zdraví.

kdy byl Bed?íšek kastrovaný nevim,je to nalezenec(ten polomrtvý opušt?ný na p?d? bez vody a jídla),jenže!byl evidentn? moc brzo,projevilo se to tím že za prvé byl kastrován špatn?-jedna kuli?ka mu sestoupila až po kastraci,takže za druhé má p?esn? tu akci nadledvinek,p?esto že je kastrovan letos na ja?e znovu a operován za ú?elem zjišt?ní varlátka v b?išní dutin?(nem?l ho tam),tak hormony pracují dál,Bed?ich smrdí jakoby byl v ?íji a chová se jako nekastrát.zdravotní problém se u n?j ZATIM neprojevuje,ale je to jen otázka ?asu.

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-10-18, 09:58
martina, u nás 1,5ro?ní Meggie otravuje p?lro?ní Vanilku, protože si chce hrát. Vanilka kolikrát taky nemá náladu, a když jí Meggie ská?e na záda, sy?í jak malé hád? a cení na ni zuby. Jindy spolu blbnou a lítají po p?edsíni jak namydlený blesk. Myslím, že to ?íjí nebude :o) Je to stejn? jako u lidí prost? o momentální nálad?/nenálad? ke h?e.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-10-18, 09:58
Jo a myslím že tech šest m?sícu se uvádí jako mezní doba,mladší prost? být nesmí,a je to pro ty mládata,narozený na podzim,aby nep?išli na ja?e do ?íje.Je-li to pot?eba.

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2006-10-18, 09:59
Já vám teda nevím, ale já mám pocit, že Tadeáš ješt? porád ani ty kulky po?ádn? nemá a to je mu 6,5 m?síce:-)
Avatar

Jít na stránku:  1234567891011...PosledníDalší
Aktuální stránka:1 z 29


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist