Aktuální stránka:27 z 29
Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2010-03-25, 11:28
Majdi dík...trochu si m? uklidnila. Ne?ikala n?co jinýho ohledn? toho zákroku? T?eba jako....ano, sami?ka bude v pohod?, nebylo to nic vážného, pani?ka je jenom hysterka...nebo ne, ta sami?ka jí stejn? za pár dní um?e...??

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-03-25, 12:14
Ne?íkala, byla vorvaná jak bor?vka, fakt jsme prohodily jenom pár v?t :-)
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2010-03-25, 13:06
No asi nebyl moc nadšený, když sem tak vehementn? cht?la jenom Lee, ale v?d?l, že mi nic jinýho nezbývá, než fretku sv??it jemu. Tak n?jak sem doufala, že bude kontaktovat a domlouvat se s Lee.

Fre?ule zatim jí, pije, kadí a ??rá...mali?ko se projde a hned jde zase spát. Jenže nevím, jak je to s tou tekutinou...zda se teda ud?lá op?t nebo ne :-( Jestli mi um?e, tak si to v život? neodpustim, že jsem jí nenechala jít už p?edtim bez tohodle trápení. Ale moc d?kuju za držení pacek.

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2010-03-25, 13:40
Pokud ji kastroval nema se v cem tvorit. Myslim, ze fretecka bude v poradku..
Jde o to, ze deloha nema vyvod a tvorici se hlen nema kudy odchazet a pri riji se tvori vice a proto se ji udela ta boule v riji se fretecce deloha zaplni a pak tlaci na mocak a streva - fretecka nemuze ani mocit a ani kadit.
Me jen nesedi ty srusty s mocakem a tohle proste opravdu pak vysvetli az Lee :)

Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2010-03-25, 15:09
Tak n?jak mi to taky vysv?tloval. Ale práv? ješt? ?ikal, že je možné, že se te? hled bude pár dní tvo?it a to je riziko.

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-03-25, 15:19
Zuzi já bych si asi ješt? dnes zavolala Lee a poradila bych se s ní...jaká je prognoza, jestli by necht?la fretku vid?t d?ív jak p?íští týden...at?.
Tady na foru sou to fakt jen dohady...
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2010-03-25, 16:31
Jj...zavolám jí, ale bojim se, že její služební mobil má u sebe ješt? její kolega, takže cinknu zejtra. Te? jí ani nechci n?jak otravovat, když se v?era vrátila. Kdyby se mi cokoli nezdálo, tak volám hned a na n?jaký otravování-neotravování prdim.

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2010-03-25, 18:08
Jestli se dob?e pamatuji, tak Gee m?la v b?íšku dírku aby tekutina mohla odcházet.Ta dírka se pak sama uzav?ela. ale opravdu konzultuj s Lee, myslím, že o tom ví nejvíc.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2010-03-25, 22:21
Jak moc spavá je fretka 48 hodin po operaci? M? p?íjde, že je ?ím dál spav?jší :-( dojde si na záchod, nabaští se, napije a kousek se projde a hned jde zase spát. Baští, pije a na záchod chodí dob?e...na okolní zvuky normáln? reaguje...ale je taková ochrápaná a ch?zi má nestabilní. Mám za?ít plašit nebo je to ješt? takle brzo po operaci normální?

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-03-25, 22:26
Zuzi88: záleží po jaké operaci a jak která fretka. Toto po netu rozhodovat nejde. Pokud se ti cokoli nezdá....já bych okamžit? letéla k vetovi. A dobrému-na fretky. T?eba rovnou k Lee, te? ordinuje.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-03-25, 22:28
jestli to máš v rozumný vzdálenosti a drží tam no?ní, tak bych asi jela nebo minimáln? volala - už kv?li svému klidu.
my ti tu fakt moc nepom?žem, maximáln? m?žem držet palce, ale to fretce asi nebude moc platný :o/

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-03-25, 22:39
já mám zkušenosti s tím, že sami?ky po kastraci jsou ješt? tak 2-3 dny dost spavý a unavený. Žofka se ty první dny h?? stav?la na zadní nohy, "motaly" se jí, ale bylo mi ?e?eno, že je to ješt? z narkozy, že n?kdy se odbourává h??..

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2010-03-26, 08:07
T?i mi kastovala Lee, den po operaci spav?jší, další den už bez jakýchkoli náznak? zm?ny, jen oholená st?íbrná b?íška.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2010-05-11, 10:52
Pokud fretka nemá ?íji, m?že na kastraci kdykoli, je to tak?

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-05-11, 10:55
samec kdykoli, i b?hem ?íje, sami?ka nejlépe pokud ne?íjí, v ?íji jen pokud je k tomu vážný d?vod.

u obou pohlaví platí - ne krátce po o?kování, ne v dob? nemoci nebo krátce po ní, p?ed i po operaci klidový režim (p?ed sta?í pár dn?)

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Houmí (IP)
Datum: 2010-05-16, 17:48
AHoj, pot?ebuju radu... Práv? jsem zjistila že naší Houmince otýká vulva. Je po první ?íji a má za sebou i kastraci. M?žete mi n?kdo poradit co mám d?lat. Jist? pojedu hned zítra k veteriná?i, ale te? jsem tak vyklepaná že nem?žu nic. Vím že to není dobré znamení... Prosím pomoc

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-05-16, 18:04
nejspíš jde o "zbytek" vaje?níku, který produkuje hormony a fretka jako by kastrovaná nebyla.

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 16.05. v 18:05.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Houmí (IP)
Datum: 2010-05-16, 18:18
No skv?le, p?esn? to jsem si myslela... Skv?le, takže jedeme na mi-vet, necháme si píchnout Covinan (nic jiného tam nepíchají, a zán?t d?lohy vzhledem k vykatrování nehrozí) na ukon?ení ?íje a objednáme se na kastraci... takže oni to jednoduše pod?lali... p?kn?. d?kuju

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Houmí (IP)
Datum: 2010-05-16, 18:19
no ale teoreticky by se nemuselo moc ?ekat, pa? ty orgány jsou vyjmuté, tak nedochízí k p?ekrvení, ne? Nebo se pletu. Jsem z toho vážn? mimo... Te? si prožít ty nervy znova.

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-05-16, 18:34
žel je to pom?rn? ?astý problém p?i kastraci samic, sta?í jen malinký kousek vaje?níku... jinak myslím, že není pot?eba ?íji ukon?ovat, to spíš jen pro vylou?ení problému s nadledvinama - pokud jde o vaje?ník, injekce na ukon?ení ?íje zabere, pokud o nadledviny, tak nezabere.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Houmí (IP)
Datum: 2010-05-16, 18:43
Tak injekce ne, tak tam zavolám zajedu prohlídnou jí, asi ud?laj sono, p?edpokládám, a objednaj nás na rekastraci. Ty si m?la v Mi-vetu podobný problém, že?

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-05-16, 18:48
houmí,

mrkni sem [forum.fretka.cz]

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-05-16, 18:49

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-05-16, 18:51
jojo, my na tom byli podobn?.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Houmí (IP)
Datum: 2010-05-16, 18:59
D?kuji, jdu tam juknout. Jen ŽoFiRo, ješt? otázku, p?edpokládám že Mi-Vet neuznal svou chybu a musel si op?t zaplatit plnou ?ástku, co?

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-05-16, 19:08
jo, já to platila, ale tuším že jen n?co, ú?tenku žel nemám, ale myslím, že pokud máš ú?tenku z kastrace, tak že by se snad "reklamace" uplatnit dala, ale nevím jak je to s tím papírem, který jim p?ed zákrokem podepisuješ, že se zákrokem souhlasíš a oni neru?í za výsledek lé?by, nebo tak n?co..

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Houmí (IP)
Datum: 2010-05-16, 19:17
no jo vidiš, no zítra uvidíme no. Ale víš co mi nejde do hlavy, jak m?že být v ?íji sou?asn? s falešnou b?ezostí, to mi prost? nedává smysl. Ale d?kuju za informace

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-05-16, 19:20
?íje zároven s faleškou není nic zvlášního, spousta samic za?ne ?íjit cca t?ch 6 týdn? po ukon?ení ?íje - tedy kdy jsou tak v polovin? falešky - krátce po "porodu", ale ješt? by m?ly pe?ovat o "mim?a".

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Houmí (IP)
Datum: 2010-05-16, 19:26
No Houmí byla 10.3. na kastraci, ta faleška p?išla hodn? pozd?, má ji už 18 dní. Je teda fakt, že o m? pe?uje vzorn?, Už mi z toho škube oko :-D

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-05-16, 19:31
pozd? to není, ?asov? by to odpovídalo - cca 6 týdn? kdy je "b?ezí" a p?ibírá a pak dalších n?kolik týdn? kdy pe?uje o "mim?a".

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Aktuální stránka:27 z 29


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist