Aktuální stránka:3 z 12
Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: kure (IP)
Datum: 2006-07-10, 19:39
dala jsem na vaši radu,jedni majitelé se cht?jí zbavit 6m?sí?ní sle?ny,tak si ji vezmu,uvidíme jak to dopadne,doufám,že to nebude tak drastický jako u Tyss:)Snad to nebude tak zlý.

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: katka (IP)
Datum: 2006-07-11, 09:48
Vercula: neni brzo, pustit k sob?, zav?ít o?i zacpat uši a vydržet, jako Tyssinka
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: lady.eriana (IP)
Datum: 2007-07-12, 20:29
Ahoj, tak to tady pro?ítám a je mi trošku ouzko, máme 4m?sí?ního Harleye a p?íští týden si jedu pro dalšího klu?íka a mám hr?zu z toho, jak se kluci snesou...

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-07-12, 20:31
lady.eriana: Pavd?podobn? v pohod?, ?ekla bych, protože budou oba ješt? malí, takže by si m?li hrát. Já se tohohle bála minulej rok- m?síc jsem doma m?la Rockyho a k n?mu m?la p?ijít dom? Meggie- seznámení probíhalo tak, že oba kvokali a hned ten den spolu spali v hamace. Tenhle rok jsem si domu p?inesla dalšího kluka, vzali ho v pohod? oba dva, jak Rocky, tak Meggie... v tomhle v?ku by to mohlo bejt v klidu ;)
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-07-12, 20:34
lady.eriana: Te? by se po seznámení ešt? snýst mn?li bez problémú. Možná starší bude tahat malého...ale to ?asem p?ejde. Ale až p?ijdou oba do ?ije, tak to se v?tšina nekastrovaných samcú nesnese. Takže spíš po?ítej s kastrací obou už p?i první ?iji, nebo jestli je dokážeš oddelovat (cca púl roku) tak po skon?ení první ?ije. Kamarád si kopupil dva same?ky-bratry a když p?išli do ?ije byli by se zabili...

Hopla...já to beru, že Harley je klu?ík...jestli to je holka, tak to až takový problém s tou ?íjí nebude.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 12.07. v 20:36.
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-07-12, 20:41
Johana: Mám dojem, že Harley je kluk, ne? :)
Práv?, problém se m?že objevit v jejich ?íji, ale jsou i kluci, který se snesou i v ?íji...
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-07-12, 20:48
Kluci kte?í se v ?íji snesou jsou spíš rarita :-))) Co mám zkušenosti, tak jeden ?ijnej samec chce druhýho spíš zakousnout :-))) Teda ten múj ur?it?.

Krom dvou samcú od Yasmin neznám žádné, kte?í by se v ?ijí necht?li pozabíjet.
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-07-12, 20:50
Je fakt, že Rocky je k ostatním fretkám docela p?ítelskej a flegmatickej a i v ?íji si cht?l hrát. Sice jinak, než normáln? a ostatní mu to kousání krku moc netrp?li, ale on to nemyslel zle :)
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2007-07-12, 20:52
Erianko - já si k p?lro?nímu Pí?ovi po?ídila 7týdenní hol?i?ku, nap?ed jí odmítal, vyhazoval z pelechu, nebo trucoval a chodil spát jinam než ona. Pak se dali dohromady, Pí?an p?išel do ?íje a za?al jí strašn? trápit, tak jsem jí na spaní odd?lovala, ale poušt?la je b?hat dohromady. Te? s ní normáln? b?há doma i venku na procházkách a i p?esto, že už není v ?íji a netrápí jí, nechce jí ve svý kleci, zatímco Babul moc touží být u n?j.

Jak to budeš mít se dv?ma klukama, to netuším, ale taky m? ?eká ješt? jeden p?ír?stek, ale až n?kdy dýl, až nebude mít Pí?a kuli?ky...


Jinak Pí?an, když cítí jinýho ?íj?áka, tak trhá všechno kolem sebe a n?jaký fret?í srazy jsou pro nás spíš utrpení. Pro Pí?u proto, že se chce furt rvát a po?ád dostává na zadek za kousání a pro m? proto, že musim bejt po?ád ve st?ehu a i když si dávam sebelepší pozor, tak jsem vždycky strašn? pokousaná... :-(



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Petra p. dne 12.07. v 20:54.
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-07-12, 20:53
Múj si v ?iji hraje s kastrovaným samcem. Ale k ?ijnýmu ho pustit nemúži. Jak vúbec nekouše, loni porafal majitelku ?ijného samce škared? do krve, jen proto že ho z její ruky cítil.
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-07-12, 23:26
Flavio a Silver nejsou jediny, ale je to opravdu u fretaku vyjimka..
Videla jsem ted Dara a Gana sourozence, take nejsou kastrovani. Mariovo Hribek a Drakousek take obyvaji jednu klec spolecne. A asi by se jeste nejaci fretacci nasli..
Ale to jestli se v riji snesou ci ne je spis sazka do loterie.. A pokud je budes oddelovat pri riji, tak kdyz je vykastrujes zadyl, tak se stejne dost mozna budou rezat dal - jako napr. Kuba s Misou, pokud se nemylim.

Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2007-07-12, 23:33
A ?iko p?eci má dva brášky, jen jeden byl o rok mladší než druhý a na Se?i vypadali taky že se snesou... Ale myslím, že už jsou kastrovaní, fakt nevím..
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Zdenina (IP)
Datum: 2007-07-12, 23:35
Takhle ty chrapes???to jen ze jsem odbocila z tematu:)
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-07-12, 23:35
Petra: No, oni se snesli mám dojem tak nap?l- chvíli se snesli, pak jim docvaklo, jak to s nima je a zase se rvali :)
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: sasmid (IP)
Datum: 2007-07-13, 12:19
lady.eriana:Myslim,ze to bude v pohode.Mam doma tri kluky a snasi se bez problemu-Perun(14mesicu,kastrovany),Horacio(10mesicu,kastrovany) a nas nejmladsi Amiri(2mesice,nekastrovany-zatim).Pred 14dny jsem Amiriho prinesla domu a Perun ho bral jako zivou hracku a par dni ho vlacel sem a tam a Horacio na neho byl hodny a lizal mu kozisek-ted jsou kamaradi a spavaji spolu v hamace :o)
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-07-13, 14:05
Jeste co Pavla Z nema nahodou ty albinky taky nekastrovane?

Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-07-13, 14:30
nee,ti jsou všichni kastrati.Ale ten poslední Artušek k t?m t?em p?išel jako nekastrovaný a hned od prvního dne s nimi byl kamarád.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: v.lejskova (IP)
Datum: 2007-07-26, 18:07
ahoj, už jsem tenhle dotaz dávala do poradte mi prosim, ale dostala jsem odkaz sem, takže asi ješt? jednou. Máme dv? 2 a p?lleté fre?ule, vykastrované, sami?ka Pe?ulka a same?ek Míšánek. Koupili jsme p?ed 3 týdny sami?ku Ájinku, bylo jí 8 týdn?. Samoz?ejm? jí mordujou jak divý. Mám teda zav?ít o?i, zacpat uši a nechat je?? Nebo v tomhle p?ípad? nejd?ív jednu a pak druhou?? A je možný že jí v?bec nep?ijmou nebo ze jí zraní fakt hodn?? Díky moc, a ješt? jedna v?c, když jsem jí p?inesla tak byl Míšánek úpln? ztuhlej, když jsem ho vzala z klece tak ani nezm?nil pozici a vypadal že se strachy zblázní... ted už jí napadá stejn? jako Pé?a, která nemá snad ani žádnou jinou touhu než jí chytit a cloumat s ní "o), díky

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: v.lejskova (IP)
Datum: 2007-07-27, 16:49
ahojky, pora?te mi prosim n?kdo jestli je mám kamarádit dohromady nebo popo?ad?. Díky
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2007-07-27, 18:13
Ja bych je kamaradila poporade. Kdyz jsem si domu donesla treti fretku, tak se 2 domaci proti ni spolcili. Ale zvlast se to postupne dalo:)
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-07-27, 21:11
Na druhou stranu, když jsem si já donesla t?etí fretku, tak si ho ty "starý" o?uchali, o?uchali p?epravku a šli si po svym. Dokud je malej neza?al terorizovat... te? si hrajou, v?ešt?j u toho, Meggie ho adoptovala a falešku má delší te? po kastraci, než po prvním ukon?ení, Rocky má kámoše na hraní, protože Meggie od druhý ?íje moc hravá neni- byla "t?hotná", pak kastrace a te? maminkovská pé?e. Sp?j spolu od první chvíle v jedný kleci, v jednom pelíšku asi až tejden potom, papaj z jedný misky... Záleží na fretkách, no :( já bych asi rvaní a pušení nevydejchala a šla je zachra?ovat, taky fakt...
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: v.lejskova (IP)
Datum: 2007-07-30, 14:28
No tak potvrzuju že záleží na fretkách. U nás to te? funguje tak, že "starý" jsou normáln? pušt?ný a malá se pouští když jsme doma. P?ijde mi že, vždycky uvítá chvíli klidu v kleci. ;) Pušej jak diví, vždycky se jim naježej ocásky a hystericky na sebe kvokaj. Nijak zvláš? se už nekoušou, ?íhaj, vrt?j ohá?kama a pak se rozeb?hnou, následuje zákus do krku, ale našt?stí už jen na pár vte?in a pak malá za?ne kvokat na šílený frekvenci a vyžene je, a zase nanovo. :) V jedný kleci sp?j jenom když musej. Ale po?ád doufám, že to bude ok, že na sebe jednou sko?ej a za?nou si hrát. Kdybych v?d?la jak je to pro ?lov?ka psychicky náro?ný, rozmyslela bych si to, nebo taky ne... ;))
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Dretu (IP)
Datum: 2007-08-10, 22:39
Ahojky, cht?la bych se zeptat....dnes jsem p?ivezla Zombíka k mamce, která chová jeho dv? sest?i?ky a ješt? jednu frete?ku. Tak jsem je cht?la seznámit, dala je postupn? do jedné klece ( mamka má dv? ségry spolu, a tu t?etí fretku zvláš? ) a bedliv? je hlídala. No, a to byl mazec, lítali tam všichni po kleci, skákali po sob?, kousali se. Nejvíc je tedy rasil Zombín, vždycky jednu ?apnul za krk, ostatní ho mezitím taky kousaly. No rachot:-)...Ale m? osobn? vše p?išlo v rámci takového drsného hraní, jak je to asi zeza?átku u fretek b?žné. Nikdo nekvi?el, ne?val, ob?as jen kvokali. Prost? sem v tom žádnou zlobu nebo nevraživost nevid?la. Ale mamce se to tak nezdálo, prý by se bála je nechat spolu. Že by se bála že se pokušou.
Co myslíte, z toho jak jsem to popsala, je to v norm? nebo mám poslechnout mámu??...Díky za radu:-)

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2007-08-10, 22:53
Ja bych rekla, ze je to v norme...pokud moc nervou a netece krev, tak je to dobry:)
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-08-10, 23:11
Dreto: pokud si hrajou a kvokaj, tak je to OK. A i kdyby n?která tre?ule zapišt?la,,,je to taky OK. Oni sou komedianti:-))) kolikrát fretka piští když ta druhá je od ní na púl metru :-))))
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: Dretu (IP)
Datum: 2007-08-11, 13:30
No, tak jsem je všechny nakonec nechala pohromad?, a je to v pohod?:-) T?ší m?, že se tak rychle zkamarádili:-)...B?hali chvíli i po pokoji, honili se tam, honila je i Vanillka ( to je fenka shih-tzu )...sranda:-))...Chudák Zombík až ho zase povezu zpátky dom?, bude zase sám:-(

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-08-11, 15:33
to bude opravdu chudá?ek, zejména když te? zjistí, jak je to prima mít kámoše!

hele, te? m? n?co napadlo! nechceš mu toho kámoše po?ídit? t?eba z m?cholup?? je tam i jedno mlád?, asi prý t?í-?ty? m?sí?ní... ;oP

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: eowynka (IP)
Datum: 2007-08-11, 16:34
Ahojky. Snažím se zkamarádit dvouletou fretku a sedmitýdenní fre?ulku, ale velká na ní docela drasticky úto?í, malinkou kousla i trošku do krve. Malá p?ed ní utíká, bojí se a strašn? k?i?í. Už když ji jen vidí, tak utíká a piští. Mám je ješt? zkoušet dávat k sob? jako Tyssi?? D?kuju za odpov?d..

Eowynka

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: vladimír (IP)
Datum: 2007-08-11, 17:36
eowynka: jako bych vid?l Miki p?ed rokem, jak cht?la vystrnadit toho malého vet?elce, když jsem p?inesl dom? Sida. ?asem se to poddá, hlavn? a? má ta starší svoje soukromí. Miki tenkrát trucovala 14 dn? a dnes spolu hezky spinkjají a hrají si. Chce to trp?livost.
Avatar

Re: Jak je mám zkamarádit???
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-08-11, 17:44
ur?it? je zkoušej dávat k sob?, jinak si na sebe nezvyknou. zeza?átku, dokud je Malá malá, tak opatrn? a pod dohledem. a jak píše vladimír - dohlédnout na Velkou, aby se necítila odstr?ená.
pokud se vztahy nezlepší do doby než Malá povyroste a bude mít stejné šance jako Velká, tak bych je vrhla spolu a nechala je si to "vy?íkat". u holek není moc pravd?podobné, že by "šlo o život", v?tšinou je to víc o preventivním je?ení než o skute?né rva?ce.
ale n?kdy to je otázka prvního o?uchání a jsou kámošky, n?kdy to trvá dýl (i m?síce).

Aktuální stránka:3 z 12


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist