Jít na stránku:  123Další
Aktuální stránka:1 z 3
falešna brezost
Zaslán uživatelem/kou: carodejka100 (IP)
Datum: 2006-06-20, 20:47
ahoj.. moje fretka eliska mela umela ukoncenou riji a potom falesnou brezost.. zjistila jsem to tady 20.05.06 agresivni na lidi je porad ale zda se mi ze se ji zase zacina nalivat vulvicka..je mozny ze bude mit jeste riji? a nemuzu ji tu druhou uz ukovcit nejak hned ? diky za odpoved Linda

(vloženo moderátorem - falešná b?ezost také zde [forum.fretka.cz])
fal+



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 28.06. v 19:35.

Re: falešna brezost
Zaslán uživatelem/kou: Yngon (IP)
Datum: 2006-06-20, 21:06
Mno, my jsme take (na zacatku jara) umele ukoncili riji nasi samicky Erinky a rije se ji zase vratila okolo 20.05. :-))) Pote jsme se rozhodli, ze ji nakryt nechame a tak ted cekame az se Erin?átka narodí.Ale jinak zavolal bych na veterinu, mozna by stacilo mene injekci nez na jare, ale nevim....
Avatar

Re: falešna brezost
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-06-20, 21:17
No ukoncovat riji injekci je dobre maximalne jednou do roka. To jestli ji ukoncis riji driv neovlivni, zda bude mit falesku (bude) Nejlip zkusit jeste zatemnovani, pokud je na zacatku, treba to pomuze. Pokud bude mit problemy - tak kastrace nebo jako Yngon pripustit..
Avatar

Re: falešna brezost
Zaslán uživatelem/kou: carodejka100 (IP)
Datum: 2006-06-21, 12:49
takze mam stejnej problem jak na zacatku...na koleji ji zatemnim tezko.fretata tu mit nemuze a kastreci nechci... chci mit nekdy fretatka.. to zase tu riji bude mit mesic? neni to rizikovy? nebo az zase po tom mesici ?

Re: falešna brezost
Zaslán uživatelem/kou: carodejka100 (IP)
Datum: 2006-06-21, 13:09
jaky riziko je kdyz ji na tu drohou injekci vezmu?

Re: falešna brezost
Zaslán uživatelem/kou: (IP)
Datum: 2006-06-21, 13:13
Riziko je po?ád lepší,než ji nechat ?íjit,po t?ech ned?lích téhle druhé ?íje bys m?la za?ít s injekcí a pak t? zas ?eká falešná b?ezost.Jestliže se toto opakuje,nech ji rad?j kastrovat,protože ty opakované ?íje zna?í problém na rozmnožovacích orgánech,jako jsou cysty.Mohlo by se zvrtnout v horší choroby.

Re: falešna brezost
Zaslán uživatelem/kou: carodejka100 (IP)
Datum: 2006-06-21, 13:58
muzu ji nechat kastrovat v riji ?

Re: falešna brezost
Zaslán uživatelem/kou: (IP)
Datum: 2006-06-21, 13:59
NEE,rad?j až po ukon?ení,hrozí velká ztráta krve v ?íji,a uhyn.

Re: falešna brezost
Zaslán uživatelem/kou: carodejka100 (IP)
Datum: 2006-06-21, 14:03
takze mam pockat.. pak ji nechat podruhe pichnout tu injekci a po rikji ji kastrovat? jak poznam falesnou brezost jinak nez ze kouse? pac nevim jesi uz kousat prestala... ale pochybuju ze jen tak prestane..nebo to bude agresivnmi celou riji a pak jeste brezost?

Re: falešna brezost
Zaslán uživatelem/kou: (IP)
Datum: 2006-06-21, 14:16
ona by v té falešce m?la být spíš mazlivejší,až když "splaskne",tak má mate?ský pudy a žere jak blázem ale to za m?síc taky p?ejde.takže 3 ned?le ?íje ted druhá,pak injekce,pak klidn?jší období=falešná b?ezost a pak p?ípadná kastrace,uklidní se rychleji,když bude na konci falešky kastrovaná.A vykrmovat jako p?i normální b?ezosti,at má na tu operaci dost sil.

Re: falešna brezost
Zaslán uživatelem/kou: carodejka100 (IP)
Datum: 2006-06-21, 14:21
ale ja ji kastrovat nechci... je naka pravdepodobnost ze tu falesku pak uz nedostane nebo aspon ze po ni nebude mit treti riji?

Re: falešna brezost
Zaslán uživatelem/kou: carodejka100 (IP)
Datum: 2006-06-21, 14:24
prave je nechci ted mlady ale nekdy bych je chtela takze katrovat moc nechci ale zase by to vyresilo vsechny problemy.a nebo kdybych ji nechala pripustit tak to je na cely prazdniny.. se starat o ni,mladata.. a nemohla bych nikam jet pac je ted eliska na vsechny agresivni.. tak nevim.. chtela sem jet do spanelska a nechat ji nasim ale pokud zas bude mit falesku takl mam taky prazdniny zkazeny..a budu sedt doma.. max nekam na bazen..

Re: falešna brezost
Zaslán uživatelem/kou: (IP)
Datum: 2006-06-21, 14:29
mužeš to zkusit,možná že pot?etí se jí ta ?íje nevrátí,ale jestli jo,tak pak už nebude zbytí,a postup bude jak jsem psala výš.

Re: falešna brezost
Zaslán uživatelem/kou: carodejka100 (IP)
Datum: 2006-06-21, 14:31
mm tak diky...

Re: falešna brezost
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-06-21, 14:46
jo, fretky jsou jako d?ti, když st??ou, je pom?rn? zbyte?né f?ukat, že mám zkaženou dovolenou... Takže - už druhé ukon?ení ?íje v jednom roce je VELKÉ riziko, rozhodn? pokud chcete mlá?ata, bylo by to lepší te?.
Pokud nechcete, zkuste nejd?ív ABSOLUTNÍ tmu na 20 hodin denn? (a nechci ?íst remcy, že je to moc složité, nikdo tady netvrdil, že to s fretkou bude jednoduché). Jestli to do 4 týdn? nezabere, tak ukon?it, ale moc dob?e hlídat, aby nedostala zán?t d?lohy.
Bylo by lepší kastrovat (ale rozhodn? ne b?hem ?íje, až po ukon?ení), pokud jí nevykastrujete, jste v dost prekérní situaci v p?ípad?, že by p?išla do t?etí ?íje - pak opravud nezbude než nakrýt a i to m?že už být riskantní.
Každopádn? si rozmyslete, jestli ty fre?ata fakt chcete. Pokud zas tak moc ne, tak ji po ukon?ení ?íje vykastrujte, pokud ano, tak neukon?ujte ale nakryjte. N?kdy si ?lov?k musí prost? vybrat z t?ch možností, které má, a ne si postavit hlavu, že si to vysnil jinak.

kast+ona+



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 20.06. v 02:37.

Re: falešna brezost
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-06-21, 14:48
Za téhle situace bych se asi rozhodla pro kastraci Elišky. Pokud p?emýšlíš o mlá?atech "výhledov?, prost? jednou, n?kdy", možná bys ji jen trápila dalšími a dalšími ?íjemi :o(
Za pár let, až Ti to situace dovolí, si t?eba po?ídíš 2. fretku - kamarádku pro Elišku - a tu m?žeš nechat nakrýt a pak si užít miminka se všemi starostmi i radostmi :o)
Avatar

Re: falešna brezost
Zaslán uživatelem/kou: carodejka100 (IP)
Datum: 2006-06-21, 14:53
tak jeste posledni dotaz.. nechci mladata na prazdniny ale pak klidne tak co kdyz ji necham.. pak ukoncim riji injekcne.. ona dostane falesku a pak zase riji a pak ji uz nakryt klidne necham... kdyz riji nedostane jenom lepsi...je to taky mozny reseni?

Re: falešna brezost
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-06-21, 15:02
No, ?ešení by to bylo, jenže... Nebude už tak letos dost vysílená 3 ?íjemi? Nemám s tím zkušenosti, ale dle selského rozumu bych ?ekla, že krytí p?i 3. ?íji po sob? není moc vhodné - alespo? pro fretku ne :o(
Nemáš moc ?ešení na výb?r, doporu?ovala bych rozhodnout se tak, aby to bylo dobré hlavn? pro Elišku!
Avatar

Re: falešna brezost
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2006-06-21, 15:03
ahoj, všichni ti tu vysv?tlujou, že ti p?i takovým postupu m?že um?ít! Možná jsem nep?íjemná, ale n?jak mi p?ipadne, že ty p?ísp?vky ?teš jen tak letem sv?tem s tím, že v??íš že ti nakonec n?kdo napíše a? to ud?láš tak jak píšeš ty... :o(
Avatar

Re: falešna brezost
Zaslán uživatelem/kou: ar0nka (IP)
Datum: 2006-06-21, 17:32
to carodejka: naše frete?ka m?la letos už 3 ?íje. První m?la na ja?e, a spontánn? za?ala odeznívat 10tý den. Poté m?la za 6týdn? falešku a po ní hned další ?íji. I druhá ?íje spontánn? odezn?la po 10tém dnu a hned jak odezn?la, jsem jí vzala na Šejdr na ultrazvuk a vyšet?ení, zda nemá cysty, nebo nádor na d?loze, nebo vaje?níkách. Nem?la, já si oddechla, jenže za 6týdn? se dostavila další faleška a po ní t?etí ?íje. Jelikož i t?etí ?íje za?ala odeznívat sama po 8smém dni a frete?ka nejevila známky neprospívání - nešla jsem na žádnou injekci, nýbrž jsem pouze konzultovala možnosti s veteriná?em.
Po celou dobu jsem samoz?ejmn? hlídala zda žere, pije, nehubne ?i jinak nejeví známky vysilení. Našt?stí bylo vše ok.
Tob? bych radila zatemnit, denn? vážit a ?ekat - je možné, že ?íje spontánn? odezní - pokud ano, tak hned jak odezní vem ji také na ultrazvuk a vyšet?ení. Pokud by jí ?íje nevy?erpávala, a vyšet?ení dopadlo v po?ádku-bez nálezu, tak bych jí nekastrovala a v p?ípad?, žeby na podzim op?t p?išla do ?íje-nakryla.
Pokud ale v pr?behu ?íje bude jevit jakýkoliv náznak neprospívání, nežrání, padání chlup? ?i hubnutí - ihned zajdi za vetem, ?íji ukon?ete a v takovém p?ípad? je opravdu namíst? kastrace PO ukon?ení ?íje.

Re: falešna brezost
Zaslán uživatelem/kou: ar0nka (IP)
Datum: 2006-06-21, 17:59
to carodejka: jen pro up?esn?ní - jak píšu že radím zatemnit, vážit a ?ekat-myslím tím ?ekat maximáln? do 3týdnu - pokud by ?íje nep?echázela ani v polovin? 2hého týdne - jdi za vetem.

Re: falešna brezost
Zaslán uživatelem/kou: Lorinka (IP)
Datum: 2006-06-21, 18:37
Lindo pokud chceš Elišce ukon?it ?íji jsou tu i další možnosti. Nech ji, aby ji potahal n?jaký kastrovaný samec. Já ukon?ovala ?íji Helence (dostala první ?íji ve 4m?sích života) tak, že sem ji nechala potahat mojí druhou sami?kou. Hned na druhý den šlo poznat, že jí vulva b?lá a další dny se postupn? splaskávala. ?ekala jsem 17dní a když ?íje neustupovala tak jsem zkusila ?ešení potahání jinou fretkou a fungovalo to perfektn?.
Avatar

Re: falešna brezost
Zaslán uživatelem/kou: carodejka100 (IP)
Datum: 2006-06-21, 23:45
a ta druha byla taky samice? nebo radsi zkusit samce? pokud sezenu nekoho s ostravy tak to zkusim..ji ted rije teprv zacina, mam t?o zkusit hned nebo pockat az v ni bude poradne?.eliska ale neni moc zvykla na fretky.kamarad si koupil malinkyho fretacka a krome toho ze pustila asi 5* smrad tak ho porad chtela kousat...zdalo se mi to divny protoze to zrovna mela tu falesku tak by se k nemu spis mela chovat hezky ne? byl tak 6tio tydeni..jinak pozdranuji tvoji"novou?" Helenku a Moli

Re: falešna brezost
Zaslán uživatelem/kou: carodejka100 (IP)
Datum: 2006-06-21, 23:51
to Iv?a: asi se ti to zda ale chci pro svou Elishku to nejlepsi a zda se mi kruty kastrovat zvire.. jen si predstav ze by byl nekdo mnohem vetsi nez lidi a mohl by rozhodnout o tom jestli nekdy budes mit deti..myslim ze ukolem kazde samice na svete je plodit deti..ja fretatka chci a az vyjdu zeskoly tak je Elishka bude mit kazdej rok ale bydlim na koleji a o prazdninach budu doma..Elishka ve falesne brezosti kouse moje rtodice do krve-- co bypak delala o te prave? na koleji(kde bydli a ma teritorium) s ni byt nemuzu,pres prazdniny.. ale to ji kvuli tomuhle mam kastrovat? zda se mi to kruty.

Re: falešna brezost
Zaslán uživatelem/kou: vladimír (IP)
Datum: 2006-06-21, 23:57
carodejka100- skus se obrátit na ymshu. Její Monty je kastrovaný a je jinak velmi ?iperný :o)
Jinak se ješt? m?žeš obrátit na xxenu. Ta má taky kastrovaného ?ertíka.
Jinak m?žeš p?ijít na Ostravskou procházku (pokud te? bude) a domluvit se :o)


Jinak jestli chceš, tak ti v Ostrav? doporu?ím našeho veteriná?e:

MVDr. Petr Šev?ík
Musorgského 10
Ostrava 1
ordina?ní hodiny: Po-Pá 15.00-18.00, So 10.00-11.00

Je to poblíž Stodolní ulice, zastávka tramvaje Stodolní (d?íve kino Vesmír).
Na map?:

[www.mapy.cz]



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: vladimír dne 22.06. v 00:07.
Avatar

Re: falešna brezost
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2006-06-22, 09:59
?arod?jka - nemyslela jsem to zle, ale než bych riskovala život mého zví?ete tak tu kastraci radši postoupím... Asi se ti to nelíbí, asi se zbyte?n? o svoje zví?e bojim, ale když vidim, že se tcho?in? vrací ?íje po?ád dokola a pokaždý trvá do ukon?ení radši to ud?lám... Pokud by mi šlo o mlá?ata, klidn? bych se vzdala t?ch prázdnin (to zase nechceš), ale neriskovala bych mladý za cenu jejího zdraví nebo i života... Našt?stí je tu spousta lidí, kte?í maj v?tší zkušenosti a porad?j ti líp... P?eju ti aby to dopadlo dob?e a? se rozhodneš jakkoli...
Avatar

Re: falešna brezost
Zaslán uživatelem/kou: carodejka100 (IP)
Datum: 2006-06-22, 13:37
ok.jeste sem na zadne fretci prochazce nebyla:) chodim s ni sama.divala sem se a v ostrave ted zadna neni.. a ani v minulych sem nenasla.

Re: falešna brezost
Zaslán uživatelem/kou: vladimír (IP)
Datum: 2006-06-22, 13:49
carodejka100- procházky bývají v Ostrav?-Záb?ehu na kone?né tramvaje ?.11. Jestli bude te? v sobotu nebo v n?d?li. Když tak napiš soukromou zprávu xxena.

Obrázky z procházky najdeš na : [album.fretka.sk]

Jinak informace o procházkách najdeš na vláknu Ostrava: [forum.fretka.cz]
Avatar

Re: falešna brezost
Zaslán uživatelem/kou: carodejka100 (IP)
Datum: 2006-06-22, 16:27
ok .. uz sem ji napsala.. diky

Re: falešna brezost
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-05-11, 09:40
A?koli jsem nabyla mylného dojmu, že jsem si fret?í falešku prožila loni na podzim a že m? už tedy nem?že nic p?ekvapit, fretka zase zabodovala! :o)
Na konci dubna jsme o?ekávali, že naše Meggie porodí. Visel na ní stín podez?ení ohledn? falešky, stloustla jako vále?ek na nudle, nikoli jako hruška, b?íško m?la m?kké. Každopádn? t?sn? p?ed termínem se jí zv?tšila d?loha a šla v b?íšku nahmatat, takže jsme si ?íkali: Že by p?ece jen...?
No, byla to faleška jak vyšitá. Krom? toho, že Meggie adoptovala svého ro?ního syna Rupíka a mlátí svou kamarádku Vanilku, p?ekvapila m? n??ím jiným.
V prvních dnech po "porodu" jí kožíšek von?l jako pelíšek s ?erstv? narozenými fre?átky. Nekecám! Máme to ješt? v živé pam?ti, když porodila Vanilka. Nevím, jestli fret?í matky vylu?ují n?jaký zvláštní pach... :o/
A druhá v?c - když spolu s Meggie ležíme na gau?i a ona mi jazykem "piluje" výst?ih, krk a bradu, z?stávají mi po ní na tri?ku nažloutlé skrvny, n?co jí te?e z bradavek. Tak si ?íkám, že kdyby dostala do pelíšku skute?ná fre?átka, možná by byla schopná i produkovat mate?ské mléko. :o)

V?era jsem zjistila, že jde op?t do ?íje :o( Chvíli jsme koketovali s myšlenku, že to zkusíme ješt? jednou, ale nejsme p?esv?d?eni o tom, že by to bylo správné.
Avatar

Jít na stránku:  123Další
Aktuální stránka:1 z 3


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist