Aktuální stránka:22 z 23
Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A P?ILEHLÉM OKOLÍ
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-09-01, 14:45
no taky si myslím, že to budou nadledvinky (co jinýho ?lov?ka napadne) a po telefonu to na základ? popisu i ch. p?edb?žn? tipuje jako nejpravd?podobn?jší. uvidíme.
jo, podsada mu chybí taky, tam kde mu to vypadalo, tak komplet.
jinak je zatím v pohod?, jen o n?co lín?jší a spav?jší než obvykle, ?ímž se svojí aktivitou p?iblížil b?žnému samci, protože normáln? je šílenej pod?s a aktivista (a to už trvá asi m?síc, možná dva, to jsem zaregistrovala vlastn? jako první, ale p?i?ítala to pro zm?nu v?ku, že už není takovej zb?silej plašan).

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A P?ILEHLÉM OKOLÍ
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2010-09-01, 15:47
No Pí?an taky, byl aktivní, m?l zájem, ale nevydržel b?hat dlouho.. takže jsem ho pak m?la už navolno a on si b?hal, kdy cht?l. Vydržel vždycky tak 10 minut, obešel si pokoj, zkontroloval klec s ostatníma fretkama a hooodn? se najedl a šel zase unavenej spát. Vysiloval se rychle, ale nic ho nebolelo.
Já to zjistila u n?j tak, že mi po zim? nezhubl. Vždycky se oba kluci drželi v zim? (oba kastrovaní, Oghí i Pí?a) tak na 1,6 kg, Oghí mi pak zhubnul na ja?e na 1,4 což mi p?išlo normální, ale Pí?an ne, držel si váhu. Tak jsme b?želi na veterinu, kde zjistili n?co navíc a až krevníma testama a jinejma vyšet?eníma se p?išlo na to, co to je.. Nedávno jsem takhle plašila s Ogou, sama jim ob?as ty b?íška prohmátnu a tuhle jsem p?ilítla na veterinu s tim, že má n?co v b?íšku a že sono a tak dále a oni už podle hmatu mi ujistili, že mu ma?kám ledvinu :) a na sonu se taky nic nenašlo..
Marti držte se, já tenhle boj o nadledvinku u Pí?á?ka vzdala :( A vlastn? jsem za to ráda, m?l ješt? p?l roku bez lék? a bez bolesti.. Tomu vetovi p?ed asi 2ma m?sícema um?ela fretka na sále, protože se mu operace (ta samá) nepovedla.. To vím od jiného veta..
Avatar

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A P?ILEHLÉM OKOLÍ
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-09-01, 17:31
b?icha jim jakože prohmatávám (jakože proto, že poznám naprostý kulový a navíc se bojím n?kam hmátnout, abych jim n?co neud?lala, zvládnu opravdu tak maximáln? ty p*dele), ale v podstat? spolíhám na preventivky, že kdyby n?co, zjistí se to tam. byli jsme na ja?e, te? jsem se chystala v ?íjnu, tak se to urychlilo. ba?a vypadá ok, ale jáca má taky n?jaký problémy (srdce), už jim holt není rok ani dva, za?íná se to sypat... :o/

zatím jsem v klidu, protože reno krom plešatosti vypadá naprosto v pohod? a spokojen? a rozhodn? bych ne?ekla, že ho n?co bolí (navíc mám momentáln? podstatn? vážn?jší starosti s tátou, takže tohle jde trochu stranou). horší bude, jestli se mu n?jak p?itíží nebo ješt? n?co horšího.
ale zatím si hnusoty nep?ipouštím, navíc vlastn? v?bec nevím, co mu je a jak moc je to vážný, tak se možná vysypu až to na m? chylda navalí :o)

operaci se budu snažit každopádn? vyhnout, pokud to bude možný, dám p?ednost suprelorinu. ale jak ?íkám - zatím jsou to p?ed?asný úvahy, uvidím v pátek, co se vlastn? d?je.

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A P?ILEHLÉM OKOLÍ
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-09-01, 17:50
Martino, kamoška má staršího fre?á?ka úpln? holýho už skoro rok. Má víc diagnoz, ?akže je od ostatních fretek (má ješt? 3) odd?len?. B?há už málo, takže když je pušt?ný prochladit se nestihne. Nijak ho neoblékají, má v kleci teplou hamaku a pelech a zima mu neni.
Moc držim palce, aby bylo Renovi dob?e!
Avatar

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A P?ILEHLÉM OKOLÍ
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-09-03, 21:56
díky, zatím je v pohod?, jen trochu proplešlej :o)

takže je to podle o?ekávání nadledvina, chylíková se p?iklání - vzhledem k v?ku - k operaci. mám si to rozmyslet a po ned?li dát v?d?t.

jáca vyšší dávky enapu nebo co to bere (silvo??) + n?co na odvodn?ní (silvo!?!!), ba?a jedinej z toho vyšel vít?zn? bez ztráty kyti?ky, krevní testy prej úžasný.
vlastn? kecám, malou ztrátu utrp?l i ba?a - ztratil tam obsah žláz :o)
(vyložen? jsem chylíkovou zneužila, abych se s tím nemordovala doma. sice to zvládnu, ale zdaleka ne s takovou bravurou a "zlehka", jako ona)

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A P?ILEHLÉM OKOLÍ
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2010-09-03, 22:24
Snad nám paní doktorka do srazu vyvane :-))))

Co se tý?e lék?, myslím, žes mluvila o Enapu a Furosemidu :-)
Avatar

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A P?ILEHLÉM OKOLÍ
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-09-03, 23:09
Martino, chovatelka od které mám Vl?áka má Gordona, nemocnou fretku (adoptovanou asi v roce jeho v?ku), která už cca 1,5 roku bere Enap a ob?as i Furosemid na srdce, krom toho Prednison na inzulinom. Gordonovi je 5 let. Já ho vid?la p?ed cca m?sícem, je plešatej, pomalejší ale spokojenej, b?há, žere, má zájem o d?ní...toto je fotka z ?ervence.
Avatar

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A P?ILEHLÉM OKOLÍ
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-09-22, 18:12
zapomn?la jsem informovat ve?ejnost.

reno v pátek na operaci, v sobotu p?edán do domácí pé?e. nemít zašitý b?icho, prakticky bych neregistrovala, že mám "nemocnou" fretku - žere, pije, vylu?uje a od ned?le ?ádí jak ?erná ruka, ?ili normální stav.

p?vodn? m?l být od ostatních pár dní odd?len, ale už v ned?li na m? házel tak p?íšern? vy?ítavý voko, že je SÁM a ZA TREST n?kde jinde, že jsem nem?la to srdce ho "trestat".

histologie bude za pár dní, tak zas podám zprávu :o)
jen m? trochu štve, že jsem se možná s operací unáhlila, když by možná bejval sta?il stronghold...

není mi to FUK

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A P?ILEHLÉM OKOLÍ
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-09-22, 20:43
martino, dle toho co píšeš, to bude ur?it? super! Sem moc ráda :-)

2x perspektivn? mrtvej Vl?ák (co mi tu te? lítá pod nohama) drží Renovi palce :-)
Avatar

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A P?ILEHLÉM OKOLÍ
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2010-09-22, 21:03
Marti, s tím strongholdem trefa.. :) Držíme Renovi všechy tlapi?ky (a že jich tady mám:)), aby byl co nejd?íve fit;)
Avatar

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A P?ILEHLÉM OKOLÍ
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-09-22, 22:04
díky, holky

jo, o rena strach nemám, ten má tuhej ko?en :o)
vždycky m? udiví, kde se v takovým drobkovi bere tolik síly a energie... i ty pr?jmy tehdy p?estál v pohod? a mnohem v?tšího ba?u to málem zabilo.
všechno prost? zvládá levou zadní tlapkou s p?ehledem a lehkostí, jakou mu lze jen závid?t :o)

není mi to FUK

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A P?ILEHLÉM OKOLÍ
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-10-10, 01:26
kone?n? jsem se do?kala. mlád?, holka. hebou?kou mlád?cí srst, tipuju jí tak do 3 m?síc?, spíš 2,5.
docela m? p?ekvapila váha - 644 g, macek.

tvrdili o ní, že je kousavá, mn? p?ijde, že ani ne - uvídme, až se rozkouká.

diesel

a je fakt, bez p?ehán?ní, NAPROSTO ÚŽASNÁ !! :o)


není mi to FUK

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A P?ILEHLÉM OKOLÍ
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-10-10, 04:15
jo, tak už se rozkoukala, bestije, není to takový andílek, jak se tvá?ila :o))

není mi to FUK

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A P?ILEHLÉM OKOLÍ
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-10-10, 10:16
Martino gratuluju! A? ti d?la hol?i?ka radost dlouhá léta, a? je stále zdravá, hravá, žravá! :-)

Snad si ne?ekala, že ji ten andílkovský p?evlek vydrží :-) Kdyby jo, nebylo by to normální mlád? :-)
Avatar

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A P?ILEHLÉM OKOLÍ
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2010-10-10, 10:20
Žádná hol?i?ka není andílek, p?kný potv?rky vychytralý jsou to :D Pevné nervy p?ejeme :)
Avatar

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A P?ILEHLÉM OKOLÍ
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-10-10, 10:53
Martino, tak tos m? teda zklamala..já si myslela, že to bude Botaska...a ty , snobe, Diesel :-)))
Jsem v?d?la, že si dom? n?co odvezeš :-) Dýzlince :-) p?eju hodné páne?ky a hlavn? a? jí Maxa nezabije (stejn? je svatej) :-)
Avatar

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A P?ILEHLÉM OKOLÍ
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2010-10-10, 10:56
MAjdo, já jsem navrhovala zna?ku obuvi Gallus,
prost? Galluska by se mi moc líbila :D i když
Botaska je taky dost dobrá :D
Avatar

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A P?ILEHLÉM OKOLÍ
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-10-10, 11:23
Galusky? To jsou n?jaký duše na kola ne? :-)
Avatar

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A P?ILEHLÉM OKOLÍ
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2010-10-10, 11:29
To ano, ale fakt je obuv zna?ky Gallus (brácha jedny
vlastní)a p?ijde mi to vtipný práv? v souvislosti s
t?mi dušemi :D

....no a dob?e,p?iznávám, bylo by p?kný mít fretku
jmenovkyni :D
Avatar

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A P?ILEHLÉM OKOLÍ
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-10-10, 11:30
Jo tak martina má novou fretku a já nutn? pot?ebuju tohle [www.youtube.com]
Já chcííí ledního medv?da!!!!! Sežral by tu blbou sousedku vedle a bylo by :_)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 10.10. v 12:01.
Avatar

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A P?ILEHLÉM OKOLÍ
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-10-10, 12:10
holky, dý je skv?lá :o)
v noci to chvíli vypadalo, že m? sežere - fakt za?ala hryzat. te? tu lítá jako torpédo, nezastaví se a nezav?e držku. když jí ob?as lapnu v letu, lehce m? po?afe a letí dál... fakt "normální mlád?", m?la jsem doma v?tší hryzavku.
jedu s ní na veterinu, jestli nemá brebery, a pokud jo, musím odvšivit rena i ba?u - už si s ní hráli... teda, hráli... reno trochu jo, ba?a na ní kouká, když ho provokuje, jako jestli neupadla... on se teda s nikým tak POD ÚROVE? !!!! honit nebude!!

p.s. doma jsem lhala jen trošku... cht?li jí dát hadovi, tak je tady a hledám jí novou rodinu. NECHCETE N?KDO ÚÚÚŽASNOU TCHO?KU, CCA 3 M?SÍCE STAROU?
no, tak jsem se vás zeptala a tím pádem jsem doma nelhala v?bec.
(ne, tob? ani tob? ani tob? jí nedám, nelíbíš se mi. díky!)


není mi to FUK

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A P?ILEHLÉM OKOLÍ
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-10-10, 12:15
jo a hlásím STOPSTAV... už fakt sta?í. kde je v?bec hranice mezi domácím chovem a útulkem??

a kon?ím s botama, diesel je poslední. p?íšt? navážu na tan?ícího ?a?u :o)

aniii, galluska je fakt dost dobrá, škoda, že jsem tu zprávu ne?etla p?ed tím, než jsem se rozhodla pro diesel... možná, možná...! :o)

není mi to FUK

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A P?ILEHLÉM OKOLÍ
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2010-10-10, 13:06
Martino, fakt si nevezmeš ješt? tu divokou albínku? Ta byla naprosto úžasná a m?la bych pro ni i jméno! Ta byla od prvního pohledu Destroy! :-)))




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Silva dne 10.10. v 13:06.
Avatar

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A P?ILEHLÉM OKOLÍ
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2010-10-10, 20:41
martina napsal/a:
-------------------------------------------------------
>> a kon?ím s botama, diesel je poslední. p?íšt?
> navážu na tan?ícího ?a?u :o)
>
>

Dob?e - zp?t k tanc?m. V tom p?ípad? mám tip na prima jméno pro nekastrovaného samce. Bude to Obkro?ák. .-)
Avatar

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A P?ILEHLÉM OKOLÍ
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-10-10, 20:46
A já mám jméno pro holku - bude to Mazurka :-)
Avatar

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A P?ILEHLÉM OKOLÍ
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-10-10, 21:15
Silvo, než za?vu "Obkro?ák" mám fretku v sousedním okrese :-)

Pro Marinu tane?ní jména: Twist, Bamb, Swing, Rege....
To pro ty další fretky, které vúúúúúbec nechce :-)))
Avatar

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A P?ILEHLÉM OKOLÍ
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-10-10, 22:48
zrovna sem to cht?la ?íct... VY STE UPADLY, NEE??!!

nevy?erpám do smrti, ty VAŠE jména :o)

holky, ta je úúúúúžasnááááááá !!!!!
DOPORU?UJU :o)
trochu vohryzaný ruce (nohy mazan? chráním papu?ema, akorát m? ?obla do holen?, svin? svinutá :o))), ale nic dramatickýho, jde to.

jo vzkaz pro n-rok - ÚDAJN? má svrab, prý tam pod mikroskopem našli JEDNU breberu... nevím, uši vypadaj ?ist?, ale svrab tam bejt m?že. tak jen abys v?d?la, že to m?žou mít i ty další.
doktor nejd?ív tvrdil (okem) že ne, pak sem ho donutila pod mikroskop, tak zas že jo... tak fakt nevím. každopádn? je vyadvokátovaná, pro jistotu.

není mi to FUK

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A P?ILEHLÉM OKOLÍ
Zaslán uživatelem/kou: marnelbar (IP)
Datum: 2010-10-11, 08:28

martina-velká gratulace!!
Avatar

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A P?ILEHLÉM OKOLÍ
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-10-11, 10:38
KDE TO MÁ VYPÍNA? ??!!

bu? už si to nepamatuju, nebo ba?a takovej šílenec nebyl. ale dýzl lítá fakt jak pošuk, chvílema vodorovn?, chvílema svisle, chvílema mám dojem, že všemi sm?ry naráz a už jsem m?la i pocit, že jí vidím na n?kolika místech sou?asn?... je n?co takovýho možný, nebo m? jen p?echází zrak??

kvoká, lítá, kvoká, kouše, kvoká, lítá, b?há, ská?e, kvoká, ?obne, kvoká, kvoká, kouše, kvoká, lítá, b?há, ská?e, kvoká, ?obne, kvoká, ... no magor, fakt...

taky mám dojem, že je k?ížená s kobrou - podle t?ch pohyb?, co d?lá hlavou. v?era se mi zavrtala mezi op?radlo k?esla a b??ek, já se pokoušela jí mazlinkat... a to byl jeden výpad za druhým, jak úto?ila na ruku :o)))
zjistila jsem, že NENÍ BLBÁ (jasn? že ne, to by nebyla moje... ) když za?ne zase kousat fakt hodn?, dostala po ?uni (prvn? u n-rok prst do krku, taky to zabralo) a pak kouše podstatn? mí?. ale hryže furt, to jo, držku po?ád zav?šenou na prst?, na renovi, na noze, na ba?ovi (ten je z ní totáln? konsternovanej, chudák), na ruce, na holeni, na palci (uuuáááá, zapomn?la sem papu?ky!!!) a tak furt dokola, dokud jí zas nezav?u :o)
no pr?a... :o)

zajímavý - když jí krmím z ruky, nehryzne m?. zkusila jsem to teda až když byla trochu vylítaná a ne úpln? hladová, ale v pohod?.


jo a maxa... ne, majdo, NENÍ svatej... a možná práv? to je ten d?vod, pro? nás nezabil ob? hned ve dve?ích ;o)

není mi to FUK

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A P?ILEHLÉM OKOLÍ
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2010-10-11, 12:03
Marti, ty máš taky fretku, kterou cht?l n?kdo zabít a ty ji chceš umístit do nové rodiny? :D Tak takovou mám už t?etí. Samoz?ejm?, z?staly všechny a byla to jen záminka, jak "nenápadn?" propašovat další fretku dom?.
Draco on je takový chudá?ek, nem?l se o n?j kdo starat.. Jasn?, že z?stane jen než ho vypiplám. (Ty bys ho dal pry??? Te?? Po takové dob??? Nebu? necita!)
Dixie, ona je taková chudinka, jí nikdo nechce, protože ona se všeho bojí, až se bát p?estane, tak jí dám k adopci (Blbneš? Po takové dob?? Dívej jaké jsou s Dorou kamarádky, jak je spokojená, jak si hraje..)
Jamie, chudá?ka jeho nikdo nechce, on tak d?sn? kouše a ne a ne se to odnau?it, až ho nau?ím dobrému chování, p?jde do nové rodiny (Jamie nem?že jít z domu, VŽDYCKY jsem cht?la albína a - taková náhoda, zrovna Jamie je albín no p?ece bys necht?l, aby takový krásný fre?ák šel pry?...)
Avatar

Aktuální stránka:22 z 23


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist