Jít na stránku:  1234567891011Další
Aktuální stránka:1 z 11
OSTRAVA
Zaslán uživatelem/kou: xxena (IP)
Datum: 2006-05-10, 18:36
Tak Ostravo a okoli co takhle pravidelne prochazky? Jen je t?eba se domluvit kde a kdy.
muj navrh je:
- komenského sady v centru
- v Porube jak je krizovatka u Koruny jak napravo je celkem velka louka
-konecná tramvaje ?.11 v zab?ehu u b?lského lesa taky je tam dost velka louka a moznost jit do lesa

a cas?
-kazdou sobota odpoledne treba ve 16
-kazde pondeli kolem 18hod

Co vy na to? napiste co se vam libi at uz se muzem konecne sejit.
Avatar

Re: OSTRAVA
Zaslán uživatelem/kou: vladimír (IP)
Datum: 2006-05-11, 01:52
Ur?it? se dohodneme :o)
Doufám že se Ostraváci a z okolí budou hlásit.
Avatar

Re: OSTRAVA
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-05-11, 07:51
Já, já, já se hlásím! :o)))
Jsem spíš "z okolí" než z Ostravy, takže by mi vyhovovaly ty soboty. Te? zrovna odchováváme, takže se budeme moci procházek ú?astnit až od po?átku ?ervence. Do té doby se, doufám, ostravské fret?í vycházky stanou železnou pravidelností :o)))
Avatar

Re: OSTRAVA
Zaslán uživatelem/kou: Luciferie (IP)
Datum: 2006-05-11, 08:24
Ahoj Mirim, chci se zeptat - vy odchováváte mlá?ata, nebo jen jedno mlád?? Protože jsem ?etla, že ze zverimexu je fretka jina?í, než když je p?ímo od chovatele. Kdybys m?la mlád? fret?í sami?ky a cht?la kupce, tak jsem tady:)) Ahoj Lucka

Re: OSTRAVA
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-05-11, 09:12
Luciferie: Mlá?átek máme 9. Potíž je ale v tom, že jen 1 sami?ku a 8 same?k?. Hol?i?ka je už dávno zadaná, takže nám z?stávají volní 2 tcho?ovití kluci a 1 albínek. Letos se v?bec rodí více kluk? :o)
Pokud na té sami?ce netrváš, budu ráda, když se mi ozveš. Mám inzerát tady v Inzerci a pak je naše maminka Meggie ješt? v registru fretek na stránkách www.fretka.kom.cz :o)
Avatar

Re: OSTRAVA
Zaslán uživatelem/kou: Lilly (IP)
Datum: 2006-05-11, 09:50
Mirim : zm?nila jsem si nick - tak a? víš:) Moc dík za odpov?? - hm, já jsem si to myslela - nevíš, ?ím to je, že cht?jí skoro všichni holky?:) Není v tom t?eba n?jaká finta ve výchov?, nebo tak? Nebo, jestli t?eba kluci jsou náro?n?jší na ocho?ení? A prosím t?, je pravda, že fretka"smrdí"? Není to o tom, že když se o fretku poctiv? staráš, tak nesmrdí?:)

Re: OSTRAVA
Zaslán uživatelem/kou: vladimír (IP)
Datum: 2006-05-11, 10:00
Protože se m? ?asto n?kdo ptá, jestli neznám dobrého veteriná?e, tak v Ostrav? doporu?uji:

MVDr. Petr Šev?ík
Musorgského 10
Ostrava 1
ordina?ní hodiny: Po-Pá 15.00-18.00, So 10.00-11.00

Je to poblíž Stodolní ulice, zastávka tramvaje Stodolní (d?íve kino Vesmír).
Na map?:

[www.mapy.cz]

Avatar

Re: OSTRAVA
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2006-05-11, 10:02
No, to dost záleží na tom, ajk moc citlivej máš nos a taky jak ?asto tvá frete?ka bude používat ty žlázky. Naše skoro v?bec asi dvakrát za život:-) Jinak na fretce podle mého nejvíc smrdí WC to když poctiv? vybíráš meješ a kupuješ dobré stelivo, tak se dá udržet v dobrým stavu.Jinak já osobn? i když chovám vykoupanou fretku tak cítím pach z oble?ení. Není to nijak, že by ?lov?k pad,ale cítím to. Takže v oble?ení ve kterým chodím doma tak rozhodn? nejdu do m?sta a kolikrát rad?j svléknu, když k nám n?kdo p?ijde:-D
Ale nemyslím si, že by fretka byla zas tak hrozn? cítit. To co se povídá je dost p?ehnaný.
Avatar

Re: OSTRAVA
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-05-11, 10:18
Lilly: Máš Soukromou zprávu :o)
Avatar

Re: OSTRAVA
Zaslán uživatelem/kou: Lilly (IP)
Datum: 2006-05-11, 10:20
Jo a kolikrát denn? musíš vy?istit záchodek? Tak 2x? A chodí s tebou ven? Myslím jako n?kde, že ho máš v "kabelce"? :) S tím pachem - ty žlázky se m?žou odoperovat, že?

Re: OSTRAVA
Zaslán uživatelem/kou: vladimír (IP)
Datum: 2006-05-11, 10:21
Lilly, doporu?uji ti aby jsi si domluvila návšt?vu u n?koho kdo má fretky :o)
Avatar

Re: OSTRAVA
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-05-11, 10:24
vladimír: Jak koukám na ty otázky, doporu?ila bych i n?jaku literaturu o fretkách ;o)
Nepo?ádají se n?kde kurzy: "Fretka?em snadno a rychle"? :oD
Avatar

Re: OSTRAVA
Zaslán uživatelem/kou: vladimír (IP)
Datum: 2006-05-11, 10:26
Tu literaturu, jak p?edpokládám si koupí každý kdo chce koupit fretku :o)
My jsme m?li doma 2 knížky a fretku žádnou :o)

Momentáln? mám 3 knížky a fretku v nohavici, kde strašn? nadává když ji chcu vyt?epat :o)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: vladimír dne 11.05. v 10:28.
Avatar

Re: OSTRAVA
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2006-05-11, 10:42
Lilly - možná by neškodilo si o tom první n?co zjistit, a? víš do ?eho deš
A odstran?ní pachových žlázek u fretek je zakázané zákonem na ochranu zví?at...
Avatar

Re: OSTRAVA
Zaslán uživatelem/kou: Lilly (IP)
Datum: 2006-05-11, 11:08
Vlá?o, když potkám n?jakého známého, tak se ptám, ale vetšinou nikoho neznají a víš, jak to je... Tož ?etla jsem o fretkách ze zverimexu, že to není moc dobré - jsou prý slabé a kdesi cosi, tak chci práv? n?jakého tipa na chovatele...

Re: OSTRAVA
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-05-11, 11:12
Lilly: Zkus napsat m?sto, ve kterém bydlíš.
MS kraj je docela široký pojem...
Avatar

Re: OSTRAVA
Zaslán uživatelem/kou: vladimír (IP)
Datum: 2006-05-11, 11:15
Lilly, vždycky je lepší mít to od slušného chovatele. N?které zveráky prodávají i mimina, které odebrali od matky d?ív než se sta?ili n?co nau?it a jsou slabé, protože mlí?ko od matky ni?ím nenahradíš. Ne?íkám, že ve zveráku nenajdeš p?kné a dobré mlád?, ale pokud je možnost vzít od chovatele, tak bych neváhal ani na chvilku :o)
Avatar

Re: OSTRAVA
Zaslán uživatelem/kou: MarketaV (IP)
Datum: 2006-05-11, 11:18
Prosím o radu.Snese se v jednom byt? ko?ka s fretkou?Máme doma dv? perské ko?ky a dcera by cht?la na narozeniny fretku.Jestli má n?kdo zkušenosti,prosím pora?te mi.

Re: OSTRAVA
Zaslán uživatelem/kou: vladimír (IP)
Datum: 2006-05-11, 11:24
MarkétaV: zkus najít ve vyhledávání výraz ko?ka a najde ti to spoustu p?ísp?vk?. Jinak tady má hodn? lidí fretku a ko?ky, tak snad n?kdo poradí.

Obnovil jsem vlákno Ko?ka a fretka a p?esunul jsem tam výše uvedený dotaz od MarkétyV.
Toto vlákno využijte jen na v?ci související s Ostravou.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: vladimír dne 11.05. v 11:27.
Avatar

Re: OSTRAVA
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2006-05-11, 11:34
Lilly - od majitele (ne velkochovatele) máš v?tšinou jistotu, že je krmený s láskou (zadní hov?zí, ku?ecí prsí?ka atd.) ale ve zverimexu je krm?j t?ma nejlevn?jšíma konzervama pro ko?ky (aspo? tam co jsem d?lala já to tak m?li psaný v jídelní?ku), navíc nemaj vet. pé?i... :o(
Jo, koukala jsem, že m?j první p?ísp?vek zní blb?, ale nebylo to myšleno ve zlým, doufám, že to tak nebereš... :o)
Avatar

Re: OSTRAVA
Zaslán uživatelem/kou: Lilly (IP)
Datum: 2006-05-11, 11:46
Iv?o - jsem to ?etla, no, že jsou takové podvyživené a jsou rychle odsunuty od matky, to je hnus, ehm... Jako víš co, ve zverimexu ti málokdo koupí fretku, ni? Tys tam d?lala? Ve zverimexu? A od koho máš fretku ty? Jinak neznáš n?jakého dobrého "malo"chovatele?:) Ale ne, jenom jsem to nikde neslyšela, že to je zakázané, ale prosím t?, ne?eš tu svoji odpov??,:)

Re: OSTRAVA
Zaslán uživatelem/kou: Ymsha (IP)
Datum: 2006-05-11, 12:01
Hned jakmile budeme mít vy?ešenou otázku ohledn? ?íje sami?ky, tak se ur?it? také rádi p?ipojíme k procházkám v Ostrav? :-)

Re: OSTRAVA
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2006-05-11, 12:50
super, Ferdu mám od chovatele a Terku od "chovatele" zachrán?nou p?ed zverimexem a musela jsem si ji dát dohromady... Ve zverimexu jsem taky chvíli d?lala. A fretku tam koupí spousta lidí (našt?stí tam nebyly když jsem tam d?lala já), protože je to hezký a takový roztomiloušký a pak to vyroste a dojde to do puberty... ne všichni jsou takový ale lidi je pak dávaj pry? kv?li "alergii, z rodinných d?vod?" atd. Spousta lidí tady by mohla vypráv? víc než já, já umístila jen dv? fretky (z toho jednu k nám) :oD
Avatar

Re: OSTRAVA
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2006-05-11, 13:50
Co se WC tý?e, tak ho ?istím jednou den? v?tšinou tak n?jak odpoledne,je pravda, že by to víckrát sneslo,ale já se p?iznám, že te? mi moc ?asu nezbývá, tak alespo? tak.

Jinak než si po?í?íš mlá?átko zkus koupit knihu Od Petry Nerandži?ové "Fretka jako domácí zví?e"
Nebo hltej tyhle stránky. Já než jsem si poídila Matýska jsem doma m?la v?tšinu nakoupeno(celkem slušná cifra najednou kupovat bych si nemohla dovolit) a alespo? základní informace o chovu.Musím se ale p?iznat, že i po hodinách ztrávených tady na webu jsem byla vyd?šená a po?ád jsem o sob? pochybovala.
Ale je fajn v?d?t alespo? jak a co do za?átku.
Avatar

Re: OSTRAVA
Zaslán uživatelem/kou: vladimír (IP)
Datum: 2006-05-11, 21:35
Tak jsem dneska zjistil, že v Ostravském Carrefouru je otev?ená nová prodejna chovatelských pot?eb PET Center
Mají to tam supr ud?lané a taky velký výb?r.
Nap? granule Throls, Vitacraft, Encia, Duo Ferret, Frettchen Futter, Sluis a j., fret?í konzervy, vitamínové dopl?ky a j.
Kdo je z Ostravy, tak si tam zajd?te se podívat. Stojí to za to a jak to vypadá, tak se tam dob?e starají o zví?ata.
PS: ukázali mn? tam ?ernou veverku s ?erveným ocasem. Taky byla boží :o)




Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: vladimír dne 12.05. v 15:24.
Avatar

Re: OSTRAVA
Zaslán uživatelem/kou: vladimír (IP)
Datum: 2006-05-12, 15:20
Kdo by m?l z Ostravák? zájem o granule Merlin?
V p?ípad? objednávky by bylo 1 kg/100,- (rozvážilo by se to podle po?tu zájemc?)
Celé balení je i s poštovným asi 1500,-



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: vladimír dne 12.05. v 15:21.
Avatar

Re: OSTRAVA
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-05-13, 13:25
Vladimire - pet centra mivaji zviratka (jako ta veverka) kvuli reklame.. Co se tyce fretciho krmeni, tak je o dost drazsi, nez jinde..
Z tech krmiv co si vypsal snad jedine Sluis a Vitacraft - zbytek nekvalitni, nebo drahej
Avatar

Re: OSTRAVA
Zaslán uživatelem/kou: vladimír (IP)
Datum: 2006-05-14, 14:39
Yasmin-a už jsi byla v Ostrav?? Tady jsme rádi když seženeme i ten Vitacraft (i když poslední dobou se to za?íná zlepšovat) ale ješt? p?ed pár m?síci, tak jedin? kitecat a podobné fujtajbly ;o)
Avatar

Re: OSTRAVA
Zaslán uživatelem/kou: xxena (IP)
Datum: 2006-05-17, 20:15
ahojte tak koukam ze ty prochazky se tu moc neprojednavaji takze jsem rozhodla za vsechny.....

v sobotu 27.5.2006 ve 16hod. sraz na kone?né tramvaje ?.11 v Ostrav?-Zabrehu

spojení tramvaj ?.2 nebo 7 na zastavku KOTVA tam p?estoupit na tramvaj ?.11 až na kone?nou zastavku ZABREH

zd?lte to všem co maji nejakeho fretacka ci fretecku at je nas tam co nejvic[/b]
Avatar

Re: OSTRAVA
Zaslán uživatelem/kou: Ymsha (IP)
Datum: 2006-05-18, 11:37
Jestli bude hezké po?así, ur?it? se p?ijdeme podívat :-) Monty, Jackie a já zdravíme všechny ostravské frete?ky a vzkazujeme jim, a? vezmou své pání?ky na vodítko a ur?it? p?ijdou, aby si pání?ci taky užili trochu srandy ;-)

Jít na stránku:  1234567891011Další
Aktuální stránka:1 z 11


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist