Jít na stránku:  1234Další
Aktuální stránka:1 z 4
prosím o rychlou pomoc
Zaslán uživatelem/kou: Joan (IP)
Datum: 2006-05-09, 11:48
zdravím všechny fretka?e. Pot?ebovala bych naléhavou pomoc. v?era u nás na sídlišti n?kdo vyhodil z auta mlád? fretky. je ješt? ale moc mali?ké. Bylo podchlazené a m?lo od?ené tlapi?ky(asi se snažilo zahrabat.
Je asi 15cm veliké a slepé. Ješt? se nestaví na noži?ky. bylo mi ho moc líto a p?esto, že mám d?ti a již 4 zví?ata ( psa, ?in?ilu a 2 suchozemské želvy) tak jsem si ho vzala dom? a dala mu šanci žít.
Nevím ale o n?m v?bec nic. Zah?ívala jsem ho v dlaních a te? už od v?erejška spinká na vlažném topení v koší?ku. zabalený v pe?ince. krmím ho sá?kem s dírkou kde má sušené mléko. ješt? to ale po?ádn? neumí tak nám to dá práci. v noci jsem k ní vstávala každé 2 hodiny.
Tak nevím, zda má šanci p?ežít a jestli to d?lám správn?. mámu mu nenahradím, aleb snažím se. Tady v okolí fretku nikdo nemá a tak se obracím na vás. D?kuji za jakoukoliv radu.

mlá?ata+



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: martina dne 25.06. v 00:28.

Re: prosím o rychlou pomoc
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-05-09, 12:02
Ve vlákn? "Uf, to jsem se roz?ílila" za?íná na stran? 16 p?íb?h fretky Helenky, která byla také odchována. Snad Vám to pom?že. Dala bych sem odkaz, ale neumím to, takže jsem to vlákno vytáhla na hlavní stranu.



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 15.06. v 10:54.
Avatar

Re: prosím o rychlou pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2006-05-09, 12:15
tady je odkaz: [forum.fretka.cz]



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 25.06. v 00:26.
Avatar

Re: prosím o rychlou pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: Joan (IP)
Datum: 2006-05-09, 12:21
Miriam, moc d?kuji.Hned se tam podívám. Práv? jsem podle fotek zjistila, že jí je tak 9 dní.

Re: prosím o rychlou pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: vladimír (IP)
Datum: 2006-05-09, 12:27
Joan, m?la by jsi napsat místo, kde bydlíš. Možná tam n?kdo fretku bude chovat
Avatar

Re: prosím o rychlou pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-05-09, 12:29
Joan: Je mi líto, ale jestli jí je 9 dní, moc šancí nemá. Naše miminka mají dnes 11 dní, rostou sice jako z vody, ale bez maminky by si ješt? ur?it? neporadila. Každopádn? držíme p?sti a všechny tlapi?ky a ozv?te se, prosím, jak to vypadá.
Nepochopím, kdo to té malé chudince mohl ud?lat!
Avatar

Re: prosím o rychlou pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-05-09, 12:32
Vladimír: Že m? to nenapadlo hned, když mi doma píská pelíšek!
Joan: Odkud jste? Možná má n?kdo v okolí zrovna mladé a šlo by sehnat náhradní maminku. Já jsem z Karviné (Severní Morava) a 10. mimi bychom ur?it? zvládli. Zvláš? když je v podobném v?ku jako ta naše.
Avatar

Re: prosím o rychlou pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: Joan (IP)
Datum: 2006-05-09, 12:38
Vladimíre, jsem z P?íbrami.
Miriam, moc jsi m? nepot?šila. Je tak mali?ká a bezbranná. Známý to vid?l již den p?ed tím, než jsme ji našli. myslel, že tam n?kdo vyhodil št??átko. Bál se ale, protože je to ješt? malý kluk a tak utekl. Doma to ?ekl až druhý den. Takže ta malá tam byla p?es noc v té zim?. Odvedli ji na veterinu a tam doktor ?ekl, že je to silný jedinec kdyžto p?ežil. M? ho bylo moc líto tak jsem si ho vzala já. Te? jsem volala dom? z práce a ona se vyspinkala a te? dostane papat. staráme se o ni všichni. Mám také strach, že to nep?ežije, ale p?esto to nevzdám. Neumí ani po?ádn? sát. Tak ji to mlí?ko kapeme do tlami?ky. Polyká dob?e.

Re: prosím o rychlou pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: Joan (IP)
Datum: 2006-05-09, 12:41
Miriam, jsi moc hodná.ta malá je jako to malé na tvé fotce u p?ísp?vku. Jen je po t?lí?ku šedo?erná. Ale je úpln? stejn? mali?katá. Taková neohrabaná. Mám doma št?n? labradora a napadlo m?, že by ji odchovala ona.Ale nedokáže ji krmit. takže musím sama.

Re: prosím o rychlou pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-05-09, 12:49
Kruciš, P?íbram daleko a já tam nikoho neznám :o(
9denní fre?ata vypadají asi takhle a m?la by mít (podle m?) p?es 30 g.
Naši v 10 dnech m?li 44-52 g.


Avatar

Přílohy: Sourozenci.JPG (17kB)  
Re: prosím o rychlou pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: Joan (IP)
Datum: 2006-05-09, 12:55
Takhle p?esn? vypadá. Jen je tmavší. Ale je úpln? stejn? mali?ká a takhle spinká. Jen se po?ád stá?í do klubí?ka. kdyby alespo? um?la papat. Ale ona ani neumí po?ádn? ješt? zvednout hlavi?ku.

Re: prosím o rychlou pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2006-05-09, 13:04
Dejte do unzerce:" Nabízím mlá?ata" a do "R?zné"S.O.S., komu kojí nejblíž sami?ka, jestli by malou p?ijmula. Nabízejí tam sotva narozená mlá?ata, možná n?kdo pom?že. T?eba by se postarala i sami?ka, která má falešnou b?ezost, u ko?ek to tak je, že se jim spustí mléko.
A p?ibírá malá na váze?

Re: prosím o rychlou pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-05-09, 13:08
Tak to je možná kapánek starší než ti naši prcci. Umí se sice sto?it do klubí?ka, ale v?tšinou spí ješt? natažení jeden p?es druhého, klubí?ko d?lají spíše výjime?n?. I kdyby byla tedy starší, na sv?j v?k bude asi stejn? malinká.
Ur?it? bych zkusila krom? krmení, to nošení na t?le v tri?ku, nebo p?ikládání k pejskovi (pokud to pes snese). Teplo živého tvora pro ni bude uklid?ující.
Na po?átku jsem myslela, že to Vaše fret? bude starší. Zmi?ované Helence bylo, tuším, 5 týdn? a te? je to velký raubí? :o) Byl to jeden z t?ch komplikovan?jších p?íb?h?, ale s dobrým koncem.

Avatar

Re: prosím o rychlou pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2006-05-09, 13:17
Joan:
Na veterin? na Šejdru (te? jsem tam volala), taky doporu?ují - kot?cí mléko a sehnat kojnou!

To krmení by ti možná šlo líp injek?ní st?íka?kou, kup si jí v lékárn?. Držíme prckovi i tob? palce !!

Re: prosím o rychlou pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: Joan (IP)
Datum: 2006-05-09, 13:19
Gazza,nebyl by to špatný nápad, ale n?jak mi p?irostla k srdí?ku.
Miriam, Možná se to?í do klubí?ka protože je tam sama. Když ji mám v dece na klín? tak spinká rovn?. Celou ji p?ikrývám a kouká jí jen hlavi?ka. Nikdy jsem mladou fretku nevid?la. Jen dosp?lou tak neumím odhadnout kolik jí je. Ale je p?esn? taková malá jako na té fotce. Má šedo?erný kožíšek ze kterého koukají ty mlád?cí chloupky. Zav?ené o?i(nete?e jí z nich). Bílý kr?ek a náprsenka. B?íško má holé a r?žové. Tlapi?ky také. Jen zespodu je má mali?ko krvavé. Stále spí nebo píská. Celou noc jsem k ní vstávala po dvou hodinách.myslím, že se má k sv?tu. Snaží se bojovat. Ouška má malá a r?žová. Nikde nemá parazity ani zán?t. Tedy na první pohled. Do t?lí?ka nevidím. Zoubky ješt? nemá a neumí ani stisknout ?elistí. Nesaje.

Re: prosím o rychlou pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: Joan (IP)
Datum: 2006-05-09, 13:22
Gazza, také m? to napadlo s tou st?íka?kou. Dnes ji koupím. já jsem jí ud?lala ze sá?ku takový mali?ký balonek, ze kterého ji to kape do ?umá?ku. Ona má tendenci hledat a tak se i napapá. vždy se unaví a spinká. Mám ji skoro24 h. a zatím žije. Nevypadá, že by m?la um?ít. Je fakt, že jsem se bála rána, jestli p?ežije ten šok. Z té studené zem? a bez jídla do takové pohody. Snad se mi to poda?í.

Re: prosím o rychlou pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-05-09, 13:26
No, další informace, ale ne moc pot?šující. Zoubky se pro?ezávají kolem 3. týdne, ve 4. týdnu se už dokrmuje masem. Zdá se, že je fakt malinkatá. Sací reflex by m?lo ale mlád? mít už od narození, ne?
Zkuste mrknout na www.fretka.kom.cz, kde je registr fretek podle kraj?, pak taky nabídka mlá?at, takže by tam šly najít kojící fretky. Je mizivá nad?je, že to bez náhradní maminky zvládne.
Jestli máte možnost, zkuste ji zvážit.
Avatar

Re: prosím o rychlou pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2006-05-09, 13:27
Joan:
Dala jsem ti výzvu na www.nalezenci.cz s prosbou na kojící fretku, sleduj mailovou adresu, jestli se ti n?kdo nep?ihlásí.

Re: prosím o rychlou pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: Joan (IP)
Datum: 2006-05-09, 13:35
Jste strašn? moc hodní. Ona možná sací reflex má, ale já si myslím, že ta zm?na pro ni byla traumatizující. Ona i leze a snaží se podle m? tu mámu najít. Nevypadá špatn?. B?íško má hezké a kula?ou?ké. jen nevím, pro? to ten idiot ud?lal. P?ece ji mohl darovat. snad má te? dobrý pocit, že se toho tvore?ka zbavil a ani nad tím nep?emýšlí.

Re: prosím o rychlou pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2006-05-09, 13:50
Joan:
Ješt? jsem volala do Jinonic do útulku, fret? m?že odkojit i ko?ka. Paní P?ibylová má u ko?ky malé kuny. Najít ko?ku s ko?aty by nem?l být takový problém. Budu hledat.

Re: prosím o rychlou pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: Joan (IP)
Datum: 2006-05-09, 13:58
Iv?o, p?ísp?vek není sice ?itelný, ale já jsem si ten rébus rozluštila. vše jsem si p?e?etla. Možná se nikdo nesetkal s odchovem takhle malé fretky bez mámy, ale stejn? m? to neodradí. Te? zase spinká, napapaná a v m?kkou?kém pelíšku. Službu u ní drží jedna z mých starších dcer a tak se nebojím, že by n?co pokazila. Za chvíli p?ijde ze školy další a pak m?j benjamínek a to ¨se bude ta malá teprve mít. možná, je to klid p?ed bou?í a u ní se p?íznaky ješt? projeví, ale já to nevzdávám. Až p?ijedu dom? tak ji zvážím.

Re: prosím o rychlou pomoc - um?lý odchov
Zaslán uživatelem/kou: aronka (IP)
Datum: 2006-05-09, 14:03
To Joan: a jsi si jistá, že je to fret??
M?že to být klidn? mlád? lasi?ky, nebo kuny - v tomto v?ku vypadají k nerozeznání od fre?at, které maminka vytratila p?i st?hování potomstva do jiného pelíšku, nebo i cílen? vystr?ila - pokud nemá sací reflex, m?že mít skrytou vrozenou vadu - a v p?írod? je b?žné, že maminka takové mlád? odstr?í, p?ípadn? i sežere.

Zkus se podívat na fote?ky podobn? nalezeného tvore?ka - v tom vlákn? nejdou odkazy:
[images.cgi.cz]

...cht?lo by to posoudit vetem, p?ípadn? zkus svého drobce vyfotit a hodit sem náhled.

Kdyby to totiž bylo mlád? lasi?ky, m?la by jsi v?d?t, že jeho ocho?ení v pozd?jším v?ku je tém?? nemožné - narozdíl od fretky, kterou ocho?it lze a doporu?uje se pouze zkušeným lesník?m, ?i lidem, jenž dokážou zabezpe?it pro takové zví?átko podmínky.
Každopádn?, nechci T? nijak mást, jen jsem považovala za pot?ebné, aby jsi s ne?im takovým kdyžtak po?ítala.
Držím p?st? a? to všechno dob?e dopadne:)

PS: U tak malého mlád?te šance na p?ežití klesají hlavn? k?li tomu, že nedostává mate?ským mlékem pot?ebné protilátky a tak ho skolí i nejmenší náznak infekce. ?áste?n? to m?žete ošet?ít tím, že drobce budete brát na ruce po d?kladném umytí rukou mýdlem a p?ehodit p?es sebe ?istý ru?ník, aby nechytilo bakterie z oble?ení. Zvlášt? pozor na riziko nákazy psinkou - tu m?žete p?inést klidn? na i botách. Sušené mléko nahrazuje pouze objem stravy. Také po každém jídle je jí pot?eba masírovat b?íško - aby jste podpo?ili trávení.... a to je zatím vše co mn? jako rada napadá.

mlá?ata+porod+



Celkem upraveno 5×. Poslední úprava: martina dne 12.05. v 21:07.
Avatar

Re: prosím o rychlou pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: Joan (IP)
Datum: 2006-05-09, 14:17
Aronko, d?kuji za p?ísp?vek, ale byl to šok. myslím, že to není n?co podobného. Nemá to tak protáhlý ?umá?ek( má ho spíš kulatý) a navíc nemá tak malý ocásek. Má ho podstatn? delší. i když, já nevím. Ve?er to vyfotím a pošlu. zase si ?íkám ale pro? by lasi?ku vyhazoval ?lov?k z auta?

Re: prosím o rychlou pomoc.- um?lý odchov
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-05-09, 14:20
Souhlasím s Aronkou, pokud n?kdo výslovn? nevid?l osobu vyhazující mlád? z auta, nemusí jít o fret?, ale m?že to být i jiné kunovité mlád?. V každém p?ípad? je ideální najít kojnou (nejlépe fretku, co t?eba obvolat veteriny, jestli o n?jaké nev?dí), práv? kv?li imunit? je to nejv?tší šance na p?ežití, zvyklá nezvyklá, zdraví je na prvním míst?.

Další možnost je um?lý odchov (v tomhle v?ku zna?n? problematický) - osv?d?ená je lahvi?ka od o?ních kapek s kapátkem p?ímo naho?e (ne tedy s tou pipetkou, kterou se nabírá) a Tatra (normální 10% z tetrapaku) na?ed?ná p?l nap?l odvarem z ovesných vlo?ek. Tu?ností a tak odpovídá líp, než kot?cí mléko a je to i levn?jší a dostupn?jší varianta.

(od zkušené pracovnice zoo, která se specializovala na um?lý odchov kun, takže vyhoví i pro jiné lasicovité)

mlá?ata+porod+



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 12.05. v 21:04.

Re: prosím o rychlou pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: vladimír (IP)
Datum: 2006-05-09, 14:21
Takového ?lov?ka vid?t, tak se mu postarám o pneumatky.
Avatar

Re: prosím o rychlou pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-05-09, 14:22
A o úsm?v ne, Vladimíre? ;o) Možná by zasloužil permanentní... od ucha k uchu.

Re: prosím o rychlou pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: vladimír (IP)
Datum: 2006-05-09, 14:25
Ty pneu by z mé strany byl asi jen p?estupek. Z jeho strany trestný ?in napadení a v záv?ru z mojí strany §13 nutná obrana a výsledek- úsm?v od ucha k uchu :o)
Avatar

Re: prosím o rychlou pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2006-05-09, 14:27
To Joan: Ak sa dobre pamätám tak nedávno tu niekto (myslím že mal nick "Marky", ale môžem sa mýli?) h?adal mlá?atá pre sami?ku, ktorá prišla o mladé a má mlieko a potrebuje koji?...skús ho poh?ada? na týchto stránkach.
Avatar

Re: prosím o rychlou pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2006-05-09, 14:30
je to v tomhle vlákn?, ale je to už víc jak týden staré, nevím, jeslti aktuální.... navíc marky je odn?kud od teplic (v ?echách), takže ta fretka asi taky.... [forum.fretka.cz]

Re: prosím o rychlou pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: Joan (IP)
Datum: 2006-05-09, 14:32
Toho doty?ného vid?l ten kluk který tam šel druhý den s tátou. Vid?l v lese zastavit auto a n?jakého pána co tam n?co pohodil co pískalo.bylo to v krabici. domníval se, že jde o št?n?. bál se a rad?ji utekl. Doma to ?ekl až ráno a šli se tam podívat. našli tohle mlád?. Tak ho vzali dom? a te? je u m?. A zatím spí a spí.

Jít na stránku:  1234Další
Aktuální stránka:1 z 4


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist