Pom?že vyoperovat pachové žlázy?
Zaslán uživatelem/kou: Míša (IP)
Datum: 2004-04-21, 20:32
Cht?la jsem se zeptat jak se zbavit pachu fretky,nekde je napsané že pom?že kastrace, jinde vyoperování pachových žláz,jak to teda je? mám sami?ku,d?kuji za radu


Re: Pom?že vyoperovat pachové žlázy?
Zaslán uživatelem/kou: Cody (IP)
Datum: 2009-03-19, 19:19
prosím pora?te mi...mám asi ro?ního same?ka fretky...p?íští týden jde na kastraci a mám se ješt? rozhodnout zda nechat vyoperovat pachové žlázky nebo ne...jako smrdí p?kn? a to ho koupu každé 2 dny ted už...ale stejn? to nepomáhá...bojím se infekce, a taky je to prý pro n? trošku t?žší když mají 2 zákroky najednou...prosím pora?te budu vám vd??ný...

žlázy+



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 14.06. v 00:48.

Re: Pom?že vyoperovat pachové žlázy?
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2009-03-19, 19:24
Avatar

Re: Pom?že vyoperovat pachové žlázy?
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-03-19, 19:28
Cody, odstran?ní žláz je od roku 2004 zákonem zakázané, je to bráno jako týrání zví?at! fretky dost ?asto na zákrok umíraly a nebo m?li doživotní problémy, t?eba se sv?ra?em! samec smrdí, je v ?íji a zna?kuje - ¨na to ale žlázky nemají v?bec vliv!

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Pom?že vyoperovat pachové žlázy?
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-03-19, 19:41
Jak už bylo psáno, intenzivnímu pachu ?ijného same?ka zamezí kastrace. Vyoperování pachových žláz je zbyte?né, krom toho v rozporu se zákonem.
Avatar

Re: Pom?že vyoperovat pachové žlázy?
Zaslán uživatelem/kou: Cody (IP)
Datum: 2009-03-19, 20:16
oki ja sem nad tim hrozn? váhal...?íkal jsem si taky že to nemá cenu ho chudá?ka trápit...muluju svýho fre?áka...ale mám podmínku že ho smim mít doma když nebude n?jak výrazn? smrd?t...tak snad ta kastrace pom?že...žlázy nedám :)

Re: Pom?že vyoperovat pachové žlázy?
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-03-19, 21:11
Cody, po kastraci same?ek zaru?ené stratí svúj "?ijný" pach, p?estane zna?kovat, nebude to hned, tak cca do m?síce. To ale neznamená, že za?ne na 100% sám chodit na záchod a že ty pachové žlázy ob?as nepoužije. To je vše o socializaci a výchové. A mimochodem: i super socializovaná fretka jednou za ?as musí obsah téch pachových žláz vypustit, bo jinak by se jí zapálili. Takže s tímto musíš po?ítat :-)
Avatar

Re: Pom?že vyoperovat pachové žlázy?
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2009-03-19, 21:27
cody, já bych doporu?ila p?estat tak ?asto koupat. jestli je v ?íji a ty ho vykoupeš, tak on se stejn? hned znova zasmradí, n?kdy i víc. já barnieho koupala v ?íji jednou a druhej den smrd?l jak bolavá noha, ješt? víc než p?ed tím. co ho nekoupu, smrdí, ale konstantn?. prost? hodn? v?trám a taky se snažíme dvakrát t?ikrát týdn? vyrazit na prochajdu, venku se hezky vyv?trá a když je ?istá tráva (ne jako u nás samé psí hovno) tak pak von?j po ?erstvé tráv?:-) aspo? chvilku.
Avatar

Re: Pom?že vyoperovat pachové žlázy?
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-03-19, 21:28
Cody, ty pachové žlázy jsou pro n?j pot?ebné, mám nalezence kastráta bez pachových žlázek. Je mezi fretkama poslední v hierarchii, naprosto bezbranný, neschopný ozna?it si svoje teritorium, prost? mrzá?ek. A to má št?stí, že nemá poškozené sv?ra?e. Který hajzl ti nabídl že ti freta zmrza?í?
Avatar

Re: Pom?že vyoperovat pachové žlázy?
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-03-19, 21:28
No je otázkou co znamená "výrazn? smrd?t", po kastraci sice ztratí ?íjný pach, jak píše Johanka, ale taky je tu ješt? pach kožíšku. Jsou lidi, kterým prost? vadí (moji rodi?e nap?., dokud jsem u nich bydlela, nedali mi pokoj, a?koliv jsem se o n?j starala jak nejlépe jsem mohla a s hygienou fakt problémy nem?l). M?j same?ek má oproti sami?ce výrazn?jší "aroma", ale nevadí mi to. Žlázky jednou za ?as vypustí, d?lá to t?eba p?i mazlení nebo i ve spánku, když se uvolní. Sami?ka naopak vypouští žlázky když ji dlouho zlobí ko?ka nebo když se lekne. D?ležité je taky ?asto prát pelíšky a vybírat pravideln? wc.
Avatar

Re: Pom?že vyoperovat pachové žlázy?
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2009-03-19, 23:04
?ekala jsem v?tší smrš? odporu :o)))
To jsem blázen - odstran?ní pachových žlaz je zakázané, takže to m?že nabídnout jen magor a navíc to bude muset vykázat jako nutnou operaci (zán?t, nádor...), protože jako operaci "kosmetickou" už mu to žádná kontrola nesežere, tudíž i hrozí, že Ti to i pat?i?n? naú?tuje (a jsme možná u jádra pudla - resp. tcho?e - resp. mamonu :o))).

M?j Vendelín - v dobách mé naivity a kosmetických operací tohoto druhu na to málem um?el - infekci musel p?elé?it úpln? jiný vet. Zhrozil se jak provedení, tak toho, že to ten "um?lec" provedl najednou - kastraci i vyžlázkování.
No co budu povídat - pat?ilo to k nejhorším chvílím mého i Vendelího života...

Avatar

Re: Pom?že vyoperovat pachové žlázy?
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-03-20, 10:19
Já Vás zklamu.
Ostran?ní pachových žláz je ze zákona zakázané.
Já s tím absolutn? souhlasím.
Jenže, když to ?lov?k chce, veteriná? to m?že ud?lat. Od?vodní to tím, že ve žláze nastal zán?t, který šel ?ešit pouze chirurgicky.
Je to b?žné, bohužel.
Správný veteriná? ale toto ud?lá jen opravdu v p?ípad?, že takovýto rozsáhlý zán?t nastane, pokud ne, vysv?tlí majitelovi okolnosti kolem pachových žláz, poradí mu a neodstra?uje je.

Cody:
Jinak fre´ták opravdu p?estane po kastraci smrd?t.
Obecný pach fre?áka je zp?soben testosteronem a jeho následky, p?sobí celkov?. Pach ze žlázek je sice urputný, ale není to nic pernamentního, je to jen "smrad" z toho vým?šku.
A když se fre?ák nelekne nebo nepopere tak žlázky používat nebude.

Re: Pom?že vyoperovat pachové žlázy?
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-03-20, 10:30
K tomu pachu kožíšku....já kluky koupu minimáln?....tak jednou za ?ty?i p?t m?síc?..a vždycky když je vkyoupu, tak mi p?ijde druhý den ten jejich pach ješt? intenzivn?jší, jako kdyby se snažili p?ebít v?ni toho šamponu...
Avatar

Re: Pom?že vyoperovat pachové žlázy?
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-03-20, 11:01
My fretky nekoupem tém?? v?bec. Tak 2x do roka, když línaj, tak abysme je pak zbavili t?ch p?ebyte?nejch chlup?, který jsou jinak všude. A vážn? nesmrd?j. I kluci, co byli v ?íji a jsou te? vykastrovaní zatim koupaný nebyli i když se na to chystáme... a nesmrd?j. prost? "vysmrádnul" ten ?íjnej pach sám.
Nepo?ítám omejvání zade?k?, když pušej. Což je zase u nás skoro na denním po?ádku, ale i tak ne vždycky je pot?eba je omejt, v?tšinou to vyvane samo za chvilku :)
Avatar

Re: Pom?že vyoperovat pachové žlázy?
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2009-03-20, 13:24
Majda - pro chlapy se vyrábí pivní sprchový gel a mají se za?ít d?lat krémy s v?ní rumu a piva, aby si chlapi neni?ili vysoušením ruce.
Co vynalézt šampon pro tcho?e, který by smrd?l dle jejich gusta a nemuseli by se snažit ho p?ebušit? :o))

Jinak - Vendelín byl koupaný taky jednou za uherák (nepo?ítaje v to, že m?l v??n? mokrou p?ední p?lku t?la, jak lezl do sklenic s vodou apod.) a navíc bez žlázek i kastrovaný a stejn? nesnášel šampon. Vždy se po koupání pe?liv? umyl ješt? jednou sám, a to nebyl žádná ?istotná ko?ka :o)))
U sebe ?istotu b?žn? zanedbával, zato pe?liv? koupával své hra?ky, mrtvé myši aj. :o)
Avatar

Re: Pom?že vyoperovat pachové žlázy?
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2009-03-21, 20:39
Jeee a muzu ja taky?:-)) S zlazkama mam cerstve zkusenosti...

U psa. Nehojici se (2 roky, podrobnosti nechtejte, byla jsem u operace) pistele z analnich zlazek. Pes velky (bily svycarsky ovcak) - tedy pes jak krava. Prace neskutecna, nimrava (o smradu nemluvim, uz jsem otrla!), neprehledna. Velke zlazky. Velky pes. Velmi zkuseny chirurg (pana doktora si hodne vazim a ruce ma fakt zlaty). Tohle delat u fretky - mrnava fretka, mrnave zlazy...a dobrovolne? Ani nahodou. Snad ani z donuceni. Takze se dost bojim, ze sice "doktori ze stare skoly" vi, ze se zlazky operuji (ac se to nesmi), ale predstavit si to nedokazou. Takova ustni lidova tradice...

Jsem proste musela...!:-)
Avatar

Re: Pom?že vyoperovat pachové žlázy?
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-03-21, 21:32
Lee, díky!
Avatar

Re: Pom?že vyoperovat pachové žlázy?
Zaslán uživatelem/kou: Cody (IP)
Datum: 2009-03-23, 20:08
Máte pravdu...žádný vyndávání žláz...no jako trvala na tom asi nejvíc mamina...ale t?žko jí vysv?tlit že to jde z kožichu a ne p?ímo z t?ch žláz...no ur?it? to n?kte?í znáte

Re: Pom?že vyoperovat pachové žlázy?
Zaslán uživatelem/kou: Robiik (IP)
Datum: 2009-11-23, 20:10
ja ji akorad necham pustenou vodu ve sprse a ona si tam uz zaleze vycvachtat sama :DDD a nesmrdi teda vubec :) .....mozna smrdi proto ze na ne cpete ty sampony a oni to chcou prerazit :P
Avatar

Re: Pom?že vyoperovat pachové žlázy?
Zaslán uživatelem/kou: Kviky (IP)
Datum: 2009-11-26, 23:26
Taky je velký rozdíl mezi sami?kou a same?kama. M? osobn? sami?ky voní. I v ?íji. ¨
Kluky mám dva. Jelikož jsem je cht?la nechat pohlavn? dosp?t, oba si prošli celý prosec puberty, ?íje, atd... skrátka dosp?li se vším všudy. Nejvíce smrdí a to jakože fakt smrdí v ?íji, ale ?lov?k když ty chlupá?e miluje, v?bec to ne?eší... V období kdy jim dala ?íje pokoj jsem je cítila minimáln?. A te? po kastraci? Pohádka =o) necítím je v?bec a i nezávyslé okolí... takže tak ode mne.

Kviky, ŠelMyšel a Ešlym
Avatar

Re: Pom?že vyoperovat pachové žlázy?
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-11-26, 23:53
Já mám jednoho same?ka (5,5 roku) a kastrovat sem ho nechala až p?ed rokem. Nikdy sem nemn?la co do pachu s ním potíže pokud nebyl kastrovaný, ani v obdobích ?ije.
Podle mne jde jen o zorganizování domácnosti a úklidu.
Pokud nebyl kastrovaný, mn?l pach/vúni kožichu po medu a mn? se to moc líbilo. Od kdy je kastrovaný už tuto vúni žel stratil.
Avatar

Re: Pom?že vyoperovat pachové žlázy?
Zaslán uživatelem/kou: Kviky (IP)
Datum: 2009-11-27, 00:00
jojo, pak je ješt? rozdíl když se ?íj?ák p?izp?sobí domovu a nebo když jsou venku... =o) v??ím že medový kožíšek byl úžasný =o)

Kviky, ŠelMyšel a Ešlym
Avatar

Re: Pom?že vyoperovat pachové žlázy?
Zaslán uživatelem/kou: luciasek (IP)
Datum: 2009-11-27, 13:00
my jsme se o tom bavili s veteriná?kou a ?ekla nám, že se to te? už ze zákona ned?lá, že jim to škodí a to nám sta?ilo.....stejn? když se stane že vypustí tak já to necítím a p?ítel lítá jak sb?silej a v?trá....takže m? to v?bec nevadí..:-)

Re: Pom?že vyoperovat pachové žlázy?
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-11-27, 14:40
luciasek, to máte dobrý... nám prdí jeden fre?ák furt, když se mazlí, tak usne a i n?kolikrát tejdn? vypustí žlázky. A fakt smrdí hodn?, když to ud?lá v aut?, d?lá se ?lov?ku na zvracení... ale ani nás nenapadlo chtít ho vyžlázkovat :)
Avatar

Re: Pom?že vyoperovat pachové žlázy?
Zaslán uživatelem/kou: Alexie (IP)
Datum: 2010-11-17, 21:14
Já to mám práv? naopak po kastraci za?al vypoušt?t
pachové žlázy minimáln? 2x denn?. Nevím ?ím to je
p?ed kastrací to bylo opravdu minimáln?. V?tšinou ji
vypouští když ho mám na ruce.Když ji vypustí p?i
hraní tak to je v po?ádku,ale jen tak v klidu? Je to
opravdu smrad, až je mi z toho zle :D, ale s tím se
musí po?ítat. Jen by m? zajímalo ?ím to je, že to
te? d?lá tak ?asto.
Avatar

Re: Pom?že vyoperovat pachové žlázy?
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-11-18, 13:01
m?že to být jen z bujnosti, p?edpokládám, že se jedná o cca ro?ního kluka nebo spíš ani ne, ?ili puber?ák, nevybou?ený mla?och. pokud je to tak, m?lo by ho to p?ejít.

jinak pušení jako takové žádný zdravotní problém neindikuje, nebo aspo? jsem o ni?em takovém neslyšela a o žlázách bych mohla psát pomalu diplomku :o)

není mi to FUK



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 18.11. v 13:02.

Re: Pom?že vyoperovat pachové žlázy?
Zaslán uživatelem/kou: Alexie (IP)
Datum: 2010-11-18, 15:48
No už jsou mu práv? 2 roky... ale jestli se po té
kastraci nevrátil do svých mladých let ;).
Každopádn? d?kuji za odpov??...
Avatar

Re: Pom?že vyoperovat pachové žlázy?
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2010-11-19, 10:37
M? doma puší teda hlavn? kluci.. Damián p?i mazlení nebo ve spánku, Draco p?i h?e. Ale to se dá p?ežít/vyv?trat. Ale to, co te? zkouší puber?ák Jamie, to je opravdu síla. Nep?eženu to, když ?eknu, že m? z toho smradu štípou o?i a v místnosti ja fakt "hust?jší" vzduch. Poprvé jak jsem to cítila, tak jsem je podez?ívala, že zabili ko?ku a ta hnije n?kde pod klecí, protože takový puch jsem ješt? necítila :D Samoz?ejm? k mé a hlavn? p?ítelov? radosti si "uvolní" cca t?ikrát do týdne, takže máme veselo :D
Avatar

Re: Pom?že vyoperovat pachové žlázy?
Zaslán uživatelem/kou: Esterka (IP)
Datum: 2010-11-19, 14:10
Mn? nejvíc puší adoptovaná hol?ina, cca p?lro?ní. P?išla k nám v blbém stavu, te? je to š?astná prdelka, ale puší denn?. Jinak kluk paradoxn? dobré a druhá hol?ina je vo?avounká :)

Re: Pom?že vyoperovat pachové žlázy?
Zaslán uživatelem/kou: nereida (IP)
Datum: 2010-11-19, 16:14
náš nový p?ír?stek Ichi puší, když se trochu rozdovádí...asi z radosti :o)



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist