Jít na stránku:  Předchozí12
Aktuální stránka:2 z 2
Re: po?ízení 2 fretky
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-05-19, 19:23
jeee ja se taky tesim na dalsi fotecky - foceni sem si letos vubec neuzila :ó(
Avatar

Re: po?ízení 2 fretky
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2006-05-19, 19:30
Tak prosím dopodrobna popsat seznamování.
Taky tuto situaci budu brzy ?ešit. A vážn? z toho nejsem moudrá.
Avatar

Re: po?ízení 2 fretky
Zaslán uživatelem/kou: Lucka (IP)
Datum: 2006-05-19, 19:35
My taky nejsme moudrý, ale doufáme, že se to n?jak p?ežije :)) Každá fretka je individuální 'megaosobnost" tak doufám, že ty naše dv? princezny budou rozumné :))

Yasmin: tak já zítra vezmu s sebou fo?ák aby jsi m?la teky n?jaké fotky drobk? než se ti rozute?ou :) (Doufám, že nezapomenu, jsem sklerotik)

Re: po?ízení 2 fretky
Zaslán uživatelem/kou: Eowyn (IP)
Datum: 2006-05-19, 19:37
Lucko nechci t? strašit, ale u nás to seznamování s novou pyra?kou te? probíhá a ty zoubky joo.... Tak to si velmi rychle vzpomeneš, Míša si na noc bere Arwen k sob? a celou noc slyším jen " ja??? tam néé" apod. U mn? si oblíbila asi kv?li velikosti nos, ta ti umí skákat a rychle se zakousnout, rypá?ek mi narostl o další cen?ák jak mi za n?j porád ?afe. Ob?as se jí ty skoky nepoda?í, protože si dost fandí a to jsou pády.
Avatar

Re: po?ízení 2 fretky
Zaslán uživatelem/kou: Lucka (IP)
Datum: 2006-05-19, 19:42
No bude veselo :)))

M? sta?í vždycky ta chvilka u Yasmin, když jsme se byli na malé podívat :) Zoudky pr?at jsou pravdu hodn? záke?né, ale myslím, že když jsem p?ežila výchovu "nep?átelské Sany", která do te? nenávidí všechny cizí lidi, tak malou n?jak zvládneme :))

Ps.: to byl p?ítel chudák, když jsme se k n?mu p?ist?hovali, ale nevzdal to a te? na n?j i pomalu žárlím jak ta nev?rnice k n?mu dolízá :))

Re: po?ízení 2 fretky
Zaslán uživatelem/kou: Eowyn (IP)
Datum: 2006-05-19, 19:54
To já moc žárlit nem?žu, protože Míš?v milá?ek je p?edevším Gandalf, ale je milé když mají rádi fritky všichni ?leni domácnosti. A malá pí?alka vás dostane oba.
Akorát nevím, kdo to ?íkal, že fritky spí okolo 20-ti hodin denn?. Kluci junio?i už dnes byli dvakrát na hodinové procházce a celý den ?ádí a v noci rvou klec. O malé Arwen ani nemluvím.
A co se Sany tý?e, tak já jí m?la ráda, protože to naše v té dob? šílené stáde?ko bylo k nezastavení, ale Sany se se mnou muchlinkovala na seda?ce. Byla taková n?ž?ounká.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: Eowyn dne 19.05. v 19:56.
Avatar

Re: po?ízení 2 fretky
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-05-19, 22:43
Jojo u nas pokud strci nekdo ruku do fretkoviska, tak ji vytahne s fretetem na kazde ruce :o) zkousi co muzou tutani ;o)
Arwen braskum se zatim nepodarilo me nafnout do nosu, ale olizuji, jenze nastesti vim kdy uhnout, ze bude nasledovat kousanec :oD a me se nepodarilo jeste ani jednoho ukecat, ze ted se bude muchlat.. Myslim ze novi majitele budou mit o zabavu postarano, ale to k tomu patri - ja kdyz varim mam na kazdem palci jednoho chuligana ;o) Pak uz to nevydrzim a jdeme se nahanet ;o)
Avatar

Re: po?ízení 2 fretky
Zaslán uživatelem/kou: Eowyn (IP)
Datum: 2006-05-21, 15:11
Já se také snažím uhnout dost rychle, ale po?ád to není tak rychlé jako její ak?ní útok. Musím trénovat, ale ty zkoušky ze mn? ud?lají pinokia.
A he? Arwen se mazlí?kuje, ale asi jen t?i minuty po probuzení, jakmile se probere už to jede v nekontrolovatelných otá?kách.
A dokonce jí dávám i pusinky, ale nejd?ív jí musím druhou rukou zav?ít pusu.
Tak Lucko už jí máte doma , jak to vypadá a ty fotky?
Avatar

Re: po?ízení 2 fretky
Zaslán uživatelem/kou: Lucka (IP)
Datum: 2006-05-23, 18:28
Tak obráek tady, snad se mi to povede vložit :(

Přílohy: ?IO 2.jpg (20kB)  
Re: po?ízení 2 fretky
Zaslán uživatelem/kou: Lucka (IP)
Datum: 2006-05-23, 18:36
Jé povedlo, tak snad tam ješt? n?jaký narvu :))

No jinak ?io je milá?ek, taky se nechá ?uch?at a hlavn? její p?ítomnost má za následek, že i Sany si nás více váží a hlídá si nás, takže mi v?era ta naše starší hol?ina usla v náru?í :)

?io bohudík není ani ukousoná, okusuje jen tak n?žn? (ale ur?it? nám to v pubert? vynahradí).

Jinak pro UJU popis seznamování.
První den byla chudák Sany totáln? neš?astná, nebo? malá si cht?la po?ád hrát a nahán?la ji po celém byt?. Další den už se Sany otrkala a za?ala na malou trochu reagovat a ve?er už se nahán?li po byt? a prokvokali celý den. Myslím že budou v pohod?. Jen pot?ebují ješt? dát dohromady spací doby. Malá usne a velká se probudí a hned do ní reje hlavou a? vstává, malá je mrtvá a chrní a jen na ni ze spánku sy?í. No a malá zase vstává v 7 a Sany je tuhá do 10 a malá nutí vstávat nás :)

No jestli se jedna fretka dá n?jak doma ignorovat a p?ehlídnout když ?lov?ka nemá moc ?asu, tak ty dv? se tedy ozívají jak kdybychom m?li doma celou školku :)

Přílohy: ?IO 1.jpg (18kB)  
Re: po?ízení 2 fretky
Zaslán uživatelem/kou: Eowyn (IP)
Datum: 2006-05-24, 13:14
Tak hurá, akorát škoda, že nemáš trochu podrobn?jší fotky.
Avatar

Re: po?ízení 2 fretky
Zaslán uživatelem/kou: Lucka (IP)
Datum: 2006-05-24, 15:10
No tak tady jeden detailek :))

Přílohy: ?IO 3.jpg (17kB)  
Re: po?ízení 2 fretky
Zaslán uživatelem/kou: Lucka (IP)
Datum: 2006-05-24, 15:12
Jo a fotka Chio je ješt? na vláknu od Yasmin - mlá?ata Flo, Xavy a Tappi :)

Re: po?ízení 2 fretky
Zaslán uživatelem/kou: Eowyn (IP)
Datum: 2006-05-24, 15:25
Hezké!!!
Te? jsem byla v hern? a pustila jsem poprvé Arwen s Gandalfem a kupodivu, a? je Gandalf nadrbánek, tak uznal, že je to ješt? mimi a nechává jí být. Míša totiž odjel s Eowyn a Elfi do Prahy na veterinu a tak byla mali?ká zav?ená sama a to byl cirkus. ?vala jak kdyby tam byla zav?ená týden a ne dv? hodiny, no a Gandalf se jí ujal jako kdysi Eowyn. Ob?as je sladkej.
A kdy že se za námi p?ijedete pochlubit?
Avatar

Re: po?ízení 2 fretky
Zaslán uživatelem/kou: Eowyn (IP)
Datum: 2006-05-24, 15:29
Tak jsem se byla podívat na Chia ješt? jednou na Yasminino fotoalbum a víš, že mi p?ipadá na té tvé fotce spíše jak tcho?ík.
Avatar

Re: po?ízení 2 fretky
Zaslán uživatelem/kou: Lucka (IP)
Datum: 2006-05-24, 15:41
No jo no, tak je ta fotka trochu tmavá, ta od Yasmin je nejlepší, my tam bohužel máme blbé sv?tlo. A hlavn? ty fotky mám mega velké a abych je sem v?bec dala tak je musím strašn? zmenšit :(

To Sany d?lá skoro náhradní mámu.
V?era zase malá chn?la na zemi v dece a Sany ji tam p?t minut v kuse oblizovala celou hlavu :) Malá byla úpln? tuhá a po p?ti minutách na ni za?ala si?et a? už ji nechá spát.

Dneska ráno to bylo zase jako v kurníku, holky se na sebe m?žou ukvokat :)

Re: po?ízení 2 fretky
Zaslán uživatelem/kou: Eowyn (IP)
Datum: 2006-05-24, 16:10
Myslím, že si Sany trochu oživila a zpest?ila život jediná?ka. Když už nebude mít miminka, tak se alespo? vy?ádí na malé než tedy vyroste.
A co se fotek tý?e my pro zm?nu máme takový fo?ák nefo?ák, proto jsme na Yasmin vydindali co nejvíce fotek Unity z telecích let.
Avatar

Re: po?ízení 2 fretky
Zaslán uživatelem/kou: Chio (IP)
Datum: 2009-08-12, 15:53
Tak jak ?as b?ží, jsem nucena bohužel obnovit toto svoje staré vlákno :( Jen jsem zapomn?la heslo, tak se musím p?ihlásit jinak. P?ed 3 lety jsem moji frete?ce po?ídila kamarádku Chio. Bohužel Sany mi p?ed necelými 3 týdny ve v?ku 4 let zem?ela :( Rozhodli jsme se, že si po?ídíme tedy druhou hol?i?ku a spoléhali na to, že seznamování prob?hne stejn? jako poprvé v pohod?. Bohužel. Chio malou (7 týdn?) absolutn? nesnáší. Chod kolem její klece sy?í. Když jsme se je pokoušili seznámit, tak bohužel, i p?es to, že jsme ji drželi, tak se ji už 3x poda?ilo maliu opravdu hodn? kouknout do krku nebo do hlavy a mn? 2 minuty trvalo, než jsem ji v?bec otev?ela tlamu. Vyložen? po ni jde, chce ji kouknout a když se ji to náhodou poda?í, tak s ní t?epe, nechce ji pustit, i když t?eba malá hrozn? v?eští. Máte n?kdo zkušenosti s takovým seznamováním, kdy ta starší je fakt tako hustá? Už ji máme skoro 3 týdny a spíše než aby se to lepšilo, tak naopak :(

Re: po?ízení 2 fretky
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2009-08-13, 10:56
To Chio: mam obdobne skusenosti, moja Sara po umreti Kuka inu fretku odmietla prijat, po cca 3 mesiacoch sa zacali tolerovat (nie kamaratit) a teraz je stav taky, ze Buba (uz ma 2 roky) po kastracii na Saru vyslovene poluje, hoci uz ma daaavno po faloske, takze ich mam oddelene. Drzim palec aby to u vas prebehlo inak.
Avatar

Re: po?ízení 2 fretky
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2009-08-13, 11:47
ahojky Chio, práv? ?ešíme druhý týden stejný problém. K 3letému fre?á?kovi 11týdení sami?ka. Jde po ní, a snaží se ji ?apnout, když se mu to omylem povedlo mali?ká v?eští. Ale jak se tu píše chce to prý ?as, takže taky doufáme ...:)

Re: po?ízení 2 fretky
Zaslán uživatelem/kou: ?ara (IP)
Datum: 2009-08-13, 22:24
Ahojky Chio jam mam doma dv? dvoletý hol?i?ky a tet sme si požíbyly malinkou a ta se taky sjednou nemusí,ale já mam spíš pocit že se ta starší te maka bojí protože když se k sob? p?es klec dostanou tak ta starší zapuší je to d?snej smarad a když sme je daly k sob? tak ta starší z malou hází hlava nehlava a mala je?í a ješt? se u toho pokadí.Ale neš sme jely na dovolenou tak sme byly ve fázi kdy byly holky v jedný kleci,ale každá v jiném rohu a v polechu mohla dejt jen jedna a to v?tšinou ta mlad?i.Tak neví co si mam o tom myslet.
Avatar

Re: po?ízení 2 fretky
Zaslán uživatelem/kou: Chio (IP)
Datum: 2009-08-18, 15:28
Tak seznamování bohužel probíhá po?ád na prd. Manžel v?era vyzkoušel Vaši radu, já ?ekla, že u toho tedy asistovat nebudu a pustil holky k sob?. Vásledek je, že samoz?ejm? velká se malá zakousla do krku a necht?la ji pustit, pak ji vyplyvla. Malá utekla do kouta, velká k ní nemohla a tak tam prý stáli a sy?eli na sebe. Velká pak odkrá?ela. Výsledek je ten, že když projde velká kolem klece malé tak ta z ní má o?ividn? už strach :(

Re: po?ízení 2 fretky
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2009-08-20, 12:58
ahojky,my máme po?ád stejný problém:( monty si nehraje,jen jí hledá a kvoká, je naježený ... nechci aby z toho byl ve stresu. myslím že se to nikdy nezm?ní (m?j názor) :-/ akorát m? štve, že z toho bude chudák Monty vystresovaný:(((

Re: po?ízení 2 fretky
Zaslán uživatelem/kou: MaG (IP)
Datum: 2009-08-22, 19:19
Tak, taky pridam svoji trosku do mlyna.
Sikulce jsem vcera privezl kamaradku, hned vecer
jsme byli s prckem u veterinare na prohlidku,
abych
domu neco nezatahl - takze prcek je bez svrabu
atd.
I tak jsem je nechal radsi jeste oddelene a rikal
jsem si, pockam na dnesek. Pro upresneni Sikulce
jsou 2 roky a prckovi (jeste musim vymyslet jmeno)
jsou dva mesice. Dve samicky = huuukooooot :-)

Kazdopadne: Prcek si chce stale hrat, Sikulka chce
mit spis klidek a hrat si moc nechce. Nesyci na
sebe, maximalne nejaka z nich vypiskne kdyz uz je
to
fakt moc. Spi kazda ve sve hamace, Sikulka se ted
vic lisa a vyhledava soukromi, ale kdyz prijde
prcek
a otravuje, chytne ho za kuzi na krku a otahne do
kouta. Jsem tedy zatim hodne prekvapen, ze zadny
konflikt nenastal a doufam, ze nenastane...
Prcik jeste neumi na zachudek - pravdepodobne diky
predchozimu chovateli. Takze me ceka uceni a
doufam, ze to taky trochu odkouka od Sikulky...

Sve postrehy budu psat na Sikulcino stranky do
blogu: [fretka.profesionalserver.com]
Avatar

Re: po?ízení 2 fretky
Zaslán uživatelem/kou: Chio (IP)
Datum: 2009-08-28, 12:42
Závidím. Mn? je v tuhle chvíli putna zda by spolu spali v pelechu nebo ne. Brala bych za úso?ch, když bych je mohla nechat v jedné místnosti, aniž by se ta starší tu malou nepokoušela zabít :(

Re: po?ízení 2 fretky
Zaslán uživatelem/kou: MaG (IP)
Datum: 2009-08-28, 13:16
Ahoj Chio,
to je mi opravdu lito... asi jsem mel to nejvetsi
stesti jak jsem mohl mit. Fretule si spolu hraji,
spis spolu, zerou spolu, Sikulka je k prckovi
nesmirne tolerantni.
Prcek je vsak strasnej cert, co ta dokaze, to jsem
fakt jeste nevidel. Skace jak na pero - metrove
skoky nejsou problem, za 30vterin vyhrabe cely
zachudek ven, no proste masakr.
Doufam, ze brzo dojde u Tvych chlupacu ke zlomu a
bude to dobre ;-)
Avatar

Re: po?ízení 2 fretky
Zaslán uživatelem/kou: Chio (IP)
Datum: 2009-08-28, 15:40
Když jsme m?li první (která nám práv? um?ela) a seznamovali ji s Chio, tak to bylo taky v klidu. Ž8dné šarvátky nic a božský trp?livost té starší (v?bec nevím jak mohla vydržet to, že po ní malá skákala). Bohužel ta malá je te? velká a role se obrátili a ona novou malou absolutn? v?bec nesnese a já si nevím rady

Re: po?ízení 2 fretky
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-08-28, 16:04
no u nás je to podobné.
mám 5ti letou sami?ku, která p?ijala pouze jednoho samce a to asi díky tomu, že jsem si ho brala když oba byli v ?íji.
když byly sami?ce 4 a samci 3 roky, po?ídila jsem si k nim mim?o - sami?ku, starší samice jí prvních pár dn? jen o?uchávala, jak jí malá ale kousla - ve h?e, tak stará po ní za?ala vyjížd?t a už to nešlo, mladá, ted ro?ní, je od ostatních odd?lená. na srazech je bezproblémová, doma sta?í aby se n?která fretka p?iblížila ke kleci a je agresivní, kvoká, vrtí ocasem a cpe se ven.,
v b?eznu jsem si adoptovala cca 8mi m?sí?ního ?íjného samce, také byl doted sám, nedavno jsem si vzala jeho syna, takže jsou zatím spolu.
takže v provozu jsou 3 klece a musim je poušt?t na 3x.

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 28.08. v 16:05.
Avatar

Re: po?ízení 2 fretky
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2010-03-02, 10:26
Tak jsme v?era pustili Montyho i Kessy - já i p?ítel vybaveni rukavicema a posiln?ny Fernetem :-D Monty po Kessy šel hned jak dolízali pasti?ku. ona celou dobu ?vala aniž by na ní sáhnul, Monty byl ticho jen ob?as kvokal. lítali, Kessy rychlejší, Monty siln?jší. Kousali se, ale nikdy ne tak, abychom je od sebe museli rvát. Lítali rourou od koberce, vrt?ly ocáskama, .. Monty akorát celou dobu natá?el hlavi?ku (na jednom o?ku má šedý zákal, tak nevidí) ... po hodin? a p?l šel Monty spát a když p?išla Kessy k dece nebo ke stanu, tak na ní zaúto?il aby jí vyhnal a ležel tam sám :) no a dneska nás to ?eká znovu, snad se to zlomí a budou kamarádi :)

Re: po?ízení 2 fretky
Zaslán uživatelem/kou: MaG (IP)
Datum: 2010-03-02, 10:34
Diky bohu, Sikulka i Baffina si hrajou, spi spolu,
kdyz jim je trochu chladneji a vubec se k sobe
chovaji hezky. Baffina ma ted prvni riji a tak to s
ni pekne cvici, ale uz jsme byli na sejdru na dvou
injekcich, tak to snad bude ok. Sikulka aby nebyla
po zadu, tak usilovne psouka - asi si dovedete
predstavit, co to stema dvema dela. Kazdopadne
pustit ty dve ven znamena nekonecnou zabavu, protoze
fretule, ty vzdycky vymysli nejakou volovinu :-)
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí12
Aktuální stránka:2 z 2


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist