Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
po?ízení 2 fretky
Zaslán uživatelem/kou: Lucka (IP)
Datum: 2006-03-21, 13:52
Ahojky všem,

koukala jsem i na stará témata, ale mnoho se mi toho nepoda?ilo nalézt.
Mám sami?ku 1,5 roku a ráda bych jí po?ídila kamarádku. Moje Sany je ze zverimexu a je kousavá a nikdy nebyla ve styku s cízími fretkami, ale je šílen? prdlá a ráda by po?ád ?ádila a hrála si, a jelikož jsem díky práci a škole hodn? vytížená (sice jsem doma dost, ale nemám tolik ?asu s ní provád?t kraviny), ráda bych ji po?ídila kamarádku.
Mám jen strach jestli se s novým fret?tem (chci sami?ku) snese, zda nebude problém že by se ho cht?la zbavit ?i tak.
D?kuji za radu a pokud víte o n?jaké volné frete?ce budu vd??ná. Rad?ji bych frete?ku od chovatele, Sany byla ze zverimexu strašn? vyd?šená a ješt? te? s cizími lidmi nekamarádí

vícero+holky+



Celkem upraveno 5×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 14:29.

Re: po?ízení 2 fretky
Zaslán uživatelem/kou: kac (IP)
Datum: 2006-03-21, 14:16
Lucka:tak najdi n?koho ve tvém okolí kdo fretku má a zkus jak na sebe budou reagovat.Seznamování n?kdy trvá dýl,ale v?tšinou se povede
Avatar

Re: po?ízení 2 fretky
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-03-21, 14:28
Mela bys ozkouset jak bude reagovat na ostatni fretky a taky si uvedomit, jak dlouho jsi ochotna snaset pripadne jejich seznamovani.. :o) Nekdy to totiz trva dyl a nekdy si padnou do oka hned..
Vem ji k nekomu kdo ma hrave frete - ne samici ci samce v riji, ani samici ve falesce ci s mladaty - ti se do ni ihned pusti a ona uz fretku nebude chtit videt.. Idealni by byl kastrovanej samecek - ti jsou hravi :o)



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 09.06. v 00:07.
Avatar

Re: po?ízení 2 fretky
Zaslán uživatelem/kou: HelenaG (IP)
Datum: 2006-03-21, 14:43
Ahoj. Vloni jsme k naší 3 leté kastrované fre?ulce po?ídili 6 týdenní mlád? - hol?i?ku. Starší si jí m?la pot?ebu hned od za?átku adoptovat. Tahala jí za krkem a neustále jí ope?ovávala. Malé se to mnohdy ani trochu nelíbilo a dokázala se p?kn? bránit, což mnohdy bylo pro úzkoprsé pání?ky dost drastické. Podstatné je, že holky si brzy vymezily mantinely, respektují se a hlavn? si krásn? zablbnou.

Re: po?ízení 2 fretky
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-03-21, 15:07
Moje Flo taky zezacatku Tappi nesnesla ale to bylo proto, ze Tappi jako urvany mimo behala za ni a chtela mlicko a Flo si jako spravnej pubertak chtela hrat.. Ale brzo se daly dohromady :o) - jenze ja muzu byt rada ze byly obe mladata. Flo mi ted dlouho bila vlastni dceru, kdyz sem si ji nechala a odstavila ji od ni a pak je zase k sobe pustila. trvalo to do Xavyncinych 7 mesicu.. Ted se vsechny snesou v pohode, ale treba Flo prijima jakoukoli fretku dlouho..
Avatar

Re: po?ízení 2 fretky
Zaslán uživatelem/kou: Lucka (IP)
Datum: 2006-03-21, 15:27
Bohužel nikoho z Prahy s fretkou neznám. Vlastn? jednu kamarádku, ale její fretka u nás byla jednou a naší Sany se tak bála že jsme ji 2 dny lovili za sk?íní a pak jsme museli celou st?nu rozmontovat abychom ji vytáhli :) No jo Sany je prdlík a cht?la si hrát

Re: po?ízení 2 fretky
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2006-03-21, 16:26
Lucko, tak vezmi svoju fre?ulu na sraz, v Prahe ich býva hodne a ?asto.
Avatar

Re: po?ízení 2 fretky
Zaslán uživatelem/kou: Lucka (IP)
Datum: 2006-03-21, 16:29
V?tšinou mi srazy nevýjdou ?asov? :( M?žeš mi jen dát info kdy je další?
A víš jak ?lov?ku se tam moc nechce když tam nikoho nezná.
Neorganizují se i n?jaké fret?í procházky?

Re: po?ízení 2 fretky
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-03-21, 17:05
No to je prave sraz :o)
Heh nikoho z Prahy! Bud rada ze jsi z Prahy - tady je mraky fretkaru :o)
Ja ti bohuzel muzu nabidnout tak akorat uslintane rijici samce :oD nebo jeste Tappinku, ta nerodila, ale nevim jak ted bude reagovat na jine fretulky - je brezi..
Avatar

Re: po?ízení 2 fretky
Zaslán uživatelem/kou: Lucka (IP)
Datum: 2006-03-21, 17:12
Myslím že uslintaného ?íjícího samce by nep?ežil ani p?ítel natož Sany :)
No snad se ozve n?kdo jiný kdo by se ob?toval a s n??ím tak prdlím jako je malé fret? se ob?toval na návšt?vu :)
Já mslím že Sany prost? fret? snese bez problém?, hlavn? když si bude mít s kým hrát.
Pora?te mi n?jaký nejbližší fret?í sraz, že bychom vyrazili a nebo jestli se n?kdo nechcete ob?tovat na kratší procházku :)

Re: po?ízení 2 fretky
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2006-03-22, 09:17
Lucko, zrazy sú vlastne vychádzky. A býva ich v Prahe ve?a, samozrejme s oh?adom na po?asie. Ja neviem ani termíny ani miesta zrazov, som totiž zo Slovenska :-))) A že tam nikoho nepoznáš...no tak spoznáš :-)))
Avatar

Re: po?ízení 2 fretky
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2006-03-22, 09:54
Ja jsem ze Stodulek, ale moc se tam nevyskytuju, mam potrhlou rocni Hrozinku (ktera bohuzel hryze vsechny bez vyjimky) a hysterickou triletou Cvokii, ktera jeci, jen vidi cizi fretku, takze take asi nejsem idealni tester:-(
Avatar

Re: po?ízení 2 fretky
Zaslán uživatelem/kou: Adelajde (IP)
Datum: 2006-03-22, 10:51
Lucko já mám samce vykastrovaného, hravého, a zárove? medv?da na mazlení. Jsem z Prahy 4, a nevidím problém se n?kdy sejít. Moje p?ání je mít taky druhou fretku, ale zatím se mi to neda?í prosadit, a p?itom Kryštof by tak rád...:(
PS: Yasmin Tappi po?ád nic?
Avatar

Re: po?ízení 2 fretky
Zaslán uživatelem/kou: Lucka (IP)
Datum: 2006-03-22, 11:22
Lee tak myslím že by si Sany s Rozinkou rozumn?la, taky kouše všechny kolem sebe. když se rozdování tak to taky n?kdy schytám :) Je to malý tyran.
Asi tak p?l roku mám nového p?ítele a na za?átku našeho vztahu, kdy jsem se k n?mu nast?hovala to byl fakt chudák, dávala mu hezku sadu :) Ale te? si na n?j už docela zvykla a n?kdy žárlím když se s ním mazlí jak malá :)

Adelajde: tak to bych se moc ráda n?kdy sešla :)
Já cht?la fretku již minulý rok, ale bývalý p?ítel byl proti, a tu moji ?ty?nohou p?íšerku zrovna v absolutní lásce nem?l. No jestli rande výjde a Sany nebude proti tak hned po?ídíme kamarádku. Máme mega velkou klec a všude kachli?ky a plovoucí podlahy, takže m?že fret? ?ádit kdekoliv :)

Re: po?ízení 2 fretky
Zaslán uživatelem/kou: Adelajde (IP)
Datum: 2006-03-22, 11:25
Lucko: tak se ozvi na mejl a dohodnem se.
Avatar

Re: po?ízení 2 fretky
Zaslán uživatelem/kou: Blanka (IP)
Datum: 2006-03-22, 14:42
Lucko,
muzes napsat Matce fretce. Ta bude urcite o nejblizsim srazu vedet.
Avatar

Re: po?ízení 2 fretky
Zaslán uživatelem/kou: Lucka (IP)
Datum: 2006-03-22, 14:58
Yasmin nenapsala by jsi mi prosím na sebe email? D?kuji

Re: po?ízení 2 fretky
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-03-22, 15:57
Adel: Tappi stale nevim.. Chvilema si rikam ze ano a chvilkama ze ma falesku. Na sonu sem tentokrat nebyla, takze to bude mozna piskaci prekvapko. Jinak u Tappi to vychazi na 31.3 - 4.4.
Avatar

Re: po?ízení 2 fretky
Zaslán uživatelem/kou: Ter?a (IP)
Datum: 2006-03-23, 14:37
"Srazy" v Praze se konaji kazdou nedeli (ted jeste v zime) od 15hodin na Roztylech (hned vedle vylezu z metra). Jinak je to vyvesene i na uvodni strane - kam vyrazit.
My mame ted rijneho samce a samicku s cerstve ukocenou riji, takze bychom asi moc nepomohli.
Avatar

Re: po?ízení 2 fretky
Zaslán uživatelem/kou: Lucka (IP)
Datum: 2006-03-23, 14:46
D?kuji,

tak to se jist? p?idám. Ale nejd?ív musím Sany trochu více navyknout na vodítko. Mnohikrát na procházce nebyla a je docela vyd?šená z toho sv?ta kolem. Ale te? se pokouším když je hezky ji vždy na chvilku ven vytáhnout, tak jestli to p?jde tak za 2-3 týdny se p?idáme. Moc d?kuji za info

Re: po?ízení 2 fretky
Zaslán uživatelem/kou: Blanka (IP)
Datum: 2006-03-23, 15:06
To Lucka
myslim, ze fretecku muzes na sraz vzit i kdyz neni na voditko moc zvykla. Tak budes stridat naruc s voditkem. Nemyslim, ze by to byl tak velky problem.
Avatar

Re: po?ízení 2 fretky
Zaslán uživatelem/kou: xnovm (IP)
Datum: 2006-03-23, 23:02
Ahoj Lucko, když byla Sany u nás tak se ze za?átku stranila, ale potom už byla lepší a snažila se i dolejzat za ostatníma. Tak bych to nijak špatn? nevid?l. Ona m?la spíš strach, protože na ní všichni hópli, ale když budeš mít mim?o, tak bude ona v hlavní roli.
Tak a? to vyjde.
Avatar

Re: po?ízení 2 fretky
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-05-19, 14:54
Máme ro?ní sami?ku Meggie, která se zrovna te? stará o 9 miminek. P?vodn? jsme si cht?li nechat 1 její dceru, ale ve vrhu se narodila jen jediná sami?ka a tu jsme se rozhodli p?enechat jedn?m zájem?m. Našli jsme si malinkou sami?ku z cizího pelíšku, jen o týden starší, než jsou naši prcci.
Vanilka k nám p?ijde ješt? v dob?, kdy bude Meggie stále podléhat mate?ským pud?m, takže se p?íliš nestrachujeme, že by ji Meggie nep?ijala.
Za?li jsme ale s p?ítelem debatovat o tom, jestli má mít Meggie n?jaká privilegia oproti Vanilce, jakožto první fretka. Potrpí se fretky mezi sebou na hierarchii? Mám takovou p?edstavu, že kdyby se n?kdy rvaly, necháme je, a? si to vy?íkají mezi sebou. Jde mi spíš o to, jestli Meggie n?jakým zp?sobem pot?ebuje cítit, že je v?dce fret?í "sme?ky".
Chci ale upozornit, že je budeme samoz?ejm? milovat úpln? stejn?. Prost? jen nechci, aby se Meggie cítila odstr?ená.
Jaké máte zkušenosti s hierarchií ve fret?ích "sme?kách"?
Avatar

Re: po?ízení 2 fretky
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-05-19, 15:01
Mirim-no za prve, moc nepocitej s tim, ze pokud ma materske pudy, ze ji prijme – dost mozna naopak – jako moje Flo Silvera – kdyz ho nekde zmercila – mlade nemlade, pustila se do nej jako do vetrelce.. Takze na to pozor.. Silvera sem oddelila a aby mu nebylo smutno, dala sem k nemu kamaradku Xavy :) od te doby co byli spolu se poustela Flo do nich obou – pres to ze Xavy byla jeji vlastni.. Potom i do Flavia – vse se spravilo az kdyz mladatka vyrostla..
Jinak nech at si to vyrikaji, ale preci jen hlidej at malou nenapadne hned na zacatku – protoze pak se bude moc bat. A taky hlidej, jestli ji nic nedela – pokud ji nejak neublizuje, ale jen vyhrozuje, bude to dobry..
Avatar

Re: po?ízení 2 fretky
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-05-19, 15:28
Možná budu p?ekvapená, ale Meggie se zatím v??i ostatním fretkám projevovala spíše submisivn?. Dokonce se nechala pokousat od fretky o 1/2 menší :o( Ale t?eba to bylo tím, že Meggie byla b?ezí a doty?ný "fret?í trpaslík" v ?íji.
Asi to p?íliš ?eším :o/ Nakonec i kdyby Meggie p?ijala Vanilku bez problém? (já tajn? doufám, že ji nenápadn? zamíchám mezi ostatní mlá?ata ;o), malá stejn? jednou p?ijde do puberty a bude zkoušet nervy nás i Meggie :o)
Avatar

Re: po?ízení 2 fretky
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-05-19, 17:18
No prave sem myslela to primichani ti nejspis nevyjde - ale jako vzdy kazda fretka je jina ;o)
Avatar

Re: po?ízení 2 fretky
Zaslán uživatelem/kou: Ferda a Bertík (IP)
Datum: 2006-05-19, 17:58
využívám tohoto vlákna na dotaz. Máme Ferdu, p?tiletého bojáska. Když jsme vloni zkoušeli mít druhou fretku, bohužel to byl pubertální kluk a dohromady to fakt nešlo. Story Bertík znáte, ve zkratce - te? kvoká n?kde u Prost?jova, má se skv?le, protože šel ke zkušeným fretka??m.

Mn? ale haraší v hlav? po?ídit si k Ferdovi malou sle?nu (mimochodem Vanilka je krásné jméno :-) a tak si ?íkám, jak by ji asi Ferda p?ijal, když je strašpytlík?

Ferda a Bertík

[www.felicityaorin.estranky.cz]

Re: po?ízení 2 fretky
Zaslán uživatelem/kou: Lucka (IP)
Datum: 2006-05-19, 18:23
No jsem ráda, že mé vlákno nezaniklo :)

Já budu pokra?ovat ve story jak se Sany seznamuje v pond?lí. Zítra si jdeme k Yasmin pro ?okoládovou hol?i?ku, takže jsme taky s p?ítelem jak struny, zda to prob?hne bez problém?.

Re: po?ízení 2 fretky
Zaslán uživatelem/kou: Eowyn (IP)
Datum: 2006-05-19, 18:42
Tak kone?n? Lucko a fotit fotit. Vid?li jsme ty malé na fotkách a jsou kouzelní, to bude Sany koukat.
Avatar

Re: po?ízení 2 fretky
Zaslán uživatelem/kou: Lucka (IP)
Datum: 2006-05-19, 19:20
Neboj fotit budeme jako o život, p?ed nedávnem jsme koupili digitál, tekže v sobotu za?neme a fotky ur?it? n?jaké p?idám na fórum.
Máš pravdu ty ?okoládové hol?i?ky jsou prost? k zulíbání (jen jsem už zapomn?la jaké mají malé fre?ata ostré zoubky) :)))

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist