Jít na stránku:  123Další
Aktuální stránka:1 z 3
Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2004-04-15, 09:59
Pro všechny, kte?í ?ekáte nebo chcete mlá?átka UPOZORN?NÍ, abyste neud?lali stejnou chybu jako já - když mlá?átka p?ejdou na masitou stravu, p?idávejte po porad? s veteriná?em minerální látky a vitamíny.
Stalo se mi, že d?ti?ky rostly p?ímo p?ed o?ima a te? v sedmém týdnu jsou veliké, krásné, ale tak veliké, že jim nesta?í r?st náležit? kosti a vazy. Je to stejný jev, jako u lidí - d?ti v n?kterých obdobích také nerovnom?rn? a rychle rostou (Takoví ti "samá ruka samá noha" ) a mají potíže s dlouhými kostmi a nosnými klouby. Znám to z rodiny - za prázdniny 22 cm a dít? jen sku?elo, že ho bolí kolena. U zví?átek tímhle jevem ?asto trpí velcí psi. U fretek to asi není tak ?asté, ale zvážila jsem našeho Matyáše - 53 dkg a ješt? mu není 7 týdn?. Dr. Král doporu?uje v tomto p?ípad? pastu Calo - pet, u mlá?at poradí váš veteriná?.

mlá?ata+



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 16:11.

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-04-15, 10:07
Dodatek k Erin: Fló vážila 42 dkg a Dr. Král ?íkal, že by m?la mít tak o 10 dkg mí?



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 08.06. v 13:01.

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Niky (IP)
Datum: 2004-04-15, 11:30
Erin,
už máš všechna miminka zamluvená?

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Sjusn (IP)
Datum: 2004-04-15, 11:40
Erin: no já jsem Rozárku ješt? nevážila takže nevim a chodí normáln?, ale pro vitamínovou pastu stejn? zajdu

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Hana (IP)
Datum: 2004-04-15, 11:48
ta vitaminova pasta je super vec, ja som ju kupila minuly tyzden a fretule sa mozu po nej utlouct :)))
keby mohli, zozrali by snad celu tubu na posedenie :))

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-04-15, 12:02
Fló sem dávala zatim pastu poprvé v?era a ona to t?ikrát olízla a moc nadšen? zrovna ne, no ale bylo to poprvé a t?eba jí to taky zachutná..
To Sjusn: Já bych taky myslela, že je vpo?ádku, jenom se batolila, v?era sem ale zjistila, že má malinko zk?ivený žebra.. Je dob?e, že jí budeš dávat pastu, podle m? tomu alespo? p?edejdeš =o)
To Niky: fre?ata od Erin už jsou rozebraná..

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Sjusn (IP)
Datum: 2004-04-15, 12:34
Yasmin: A jakpak se jinak da?í Fló u nové maminky? :o)

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-04-15, 12:46
Je zlatá.. =o) ?íkám jí plyšová pira?a ;o) V?era kone?n? za?ala chodit, baští a spokojen? mi usíná v náru?í.. =o)
Když sem si brala Fló, tak Rozárka byla s ní pušt?ná a byla teda p?knej diblík =o) je stále taková? Odkud vlasn? si?

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Sjusn (IP)
Datum: 2004-04-15, 13:00
No já když jsem si byla pro Rozárku tak jsem si mohla vybrat ze dvou-jedna byla ze všech nejklidn?jší a ta druhá zase nej?ipern?jší - takže vyhrála ta první. I když ob? byly nádherný. Ale diblík je to taky když chce. V?era za?ala všechno prozkoumávat a šmejdit všude možn?. Ale je prost? úžasná.

Já jsem z takovýho zapadákova - Hlinsko - asi cca 30 km od Chrudimi.

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-04-15, 13:07
M? práv? Erin ?íkala, že je to Rozárka =o) O Hlinsku sem taky slyšela.. Zvláštní jak se ty mim?a úpln? "rozutekli"
Tak a? se Rozárce da?í a máš z ní jen samou radost ;o)

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Sjusn (IP)
Datum: 2004-04-15, 13:14
O Hlinsku taky n?kdo n?kdy slyšel?! :o)

I za Rozárku d?kuju a také vám p?eju spoustu hezkých chvilek

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-04-15, 13:18
Jo u Erin ;o)

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Sjusn (IP)
Datum: 2004-04-15, 13:24
No tak to jo :o)

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-04-15, 13:42
Ale jinak taky znam, protože moje maminka je taková cestovatelka a když sme s bráchou byli malý cestovali sme všude s ní.. ( nejen Hlinsko) =oD

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Adelajde (IP)
Datum: 2004-04-15, 14:20
pro Sjusn: ja mám babi a d?du ve Vítanov?. To jen, že ve Hlinsku jsem trávila všechny moje prázdniny co jsem m?la ve školních letech. M?la jsem taky zamluvenou fre?ulku u Erin, ale bohužel jsem cht?la klu?inu, ale byl jen albínek. Tak z toho sešlo. Je to škoda jezdim tam do dnes, to se mohli sourozenci vídávat.

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Sjusn (IP)
Datum: 2004-04-15, 14:28
Vážn?? Jsem ani netušila že taky n?kdo ví o t?chhle kon?inách. To je fajn. :o)
U Erin byly sice jenom albínci ale byly nádherný.

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-04-15, 14:40
To je teda fakt, same?ci jsou supr mé?ové.. =o)

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Adelajde (IP)
Datum: 2004-04-15, 14:57
To jsem taky ani nedoufala. To byly nádherné, ale já chci ?ím tmavší tím lepší. Ty ?ervené kukadla se mi moc nelíbí. Pro fre?ulky je to tam super, ale asi jich tam moc není. Teda já aspo? nikoho neznám. N?kdo tady už psal z Hlinska n?jaký hošan. Projdi si forum a ur?it? na n?j narazíš. Je to myslím procházky v Pardubicích. Cestu do Vítanova budu mít až koncem kv?tny, kdy si kone?n? pojedu i já pro fre?ulku do Pardubic.

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-04-15, 15:02
bych pravdu ?ekla, taky se mi to nelíbilo, ale u Fló se mi to líbí až moc ;oD

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Sjusn (IP)
Datum: 2004-04-15, 15:10
M?žu se zeptat od koho z Pradubic? jsou tam n?jací chovatelé?
Abych pravdu ?ekla tak tady o nikom taky nevím. Ale doufám že n?koho potkám. I p?es ty ?ervený o?i?ka byly prost? krás?ou?ký-jak medvídci. :o)

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Niky (IP)
Datum: 2004-04-15, 15:12
TO: Adelajde
A ke komu si jedeš do Pardubic pro fre?ulku? Máš typ na n?jakého chovatele? Taky scháním fretušku.

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Jana G. (IP)
Datum: 2004-04-15, 16:14
Jsem ze SM, ale ve Vítanov? jsem m?la n?co jako sest?enici Marcelu G.....

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Adelajde (IP)
Datum: 2004-04-15, 16:16
Jmenuje se pan Ji?í Antoušek a fretky chová venku má jich n?kolik. M?li by být koncem kv?tna za?átek ?ervna. Jinak kontakt je na www.ifauna.cz. Pamatuji si jen email jiri.antousek@volny.cz, ale trvá mu to dlouho než ti odpoví. Tak m?j trp?livost.

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Adelajde (IP)
Datum: 2004-04-15, 17:06
A jak se jmenovala???

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Iva (IP)
Datum: 2004-04-15, 21:13
To Erin:
Hlásíme, že Kessinka baští Calo Pet pastu o 106, chutná jí, nejrad?ji by ji zbaštila celou. Dnes jsme ji vy?istili ouška a objednali pro ni speciální vakcinu, takže p?íští týden ji ?eká píchane?ek. Náš vet si tu s ní hrál a nejrad?ji by nám ji odnesl, jak se mu líbila. Ona je tak milou?ká, mazlivá a hravá, že si získá každého. Nejhorší je, že Martin se se o ni nechce d?lit a stále ji nosí u sebe. V pokoji už za?íná b?hat na zavolání, ale není to 100%, jen když se jí chce. Baští maso, granulky i konzervu. Dnes jsme zkusili jogurt a i ten ji chutnal. Je prost? záživná a ješt? jednou za ni moc d?kujeme.

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2004-04-16, 10:36
D?kuji za zprávu o Kessi a Martinovi jí p?ejte, vždy? je JEHO. Jak se domlouvá s ostatními zví?aty v rodin??

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Iva (IP)
Datum: 2004-04-16, 13:46
Zatím nem?la tu ?est, Martin se o ni moc bojí, takže ji k nikomu nepustí. Ale dnes do pokoje p?išla jedna ?í?a, holky byly pod mým dohledem, ale ko?ka to brala jako nezajímavý p?edm?t a spíše se bála. Kessinka si cht?la hrát. Tak uvidíme ?asem.Po ned?li zase pošleme fotky.

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2004-04-19, 12:51
V sobotu jsme p?edali poslední mlád?. Bylo to tvrdé, tiše jsem ?ekala, že si to budoucí majitel rozmyslí a Matyáš mi z?stane, ale ozval se a muž mne tvrd? postavil p?ed fakt, že jsem ho slíbila a sliby se mají plnit a moje pusinky také museli dát, abych je m?la já.

Takže tedy rekapitulace - krytí, t?hotenství a odchov mlá?at tu najdete v diskusi.

Doba t?hotenství a pé?e o mlá?ata je zhruba ?tvrt roku radostí i povinností - nem?žete od rodiny odjet - krmí se alespo? 3x denn?, p?ed porodem perete pelíšky 2 - 3x týdn?, po porodu alespo? 1x denn?, k maminkám m?že jen ten, koho k sob? pustí takže nap?. n?kte?í ?lenové rodiny se nemohou p?ijít podívat, maminky to zneklid?uje.

V byt? vám p?ibyde zdroj pachu a? ?istíte jak ?istíte - záchodek se vybírá alespo? tak ?asto, jako se dává misti?ka. Páne?ek bude smutn? koukat, jak nosíte ku?átko a jiné mlsky ne jemu, ale do voliéry. (Kdo ji nemá, ten ji po?ídí - maminky mají rády klid a to se d?lá tak, že se v byt? voliéra p?ikryje nejlépe dekou.)

Maminky zvláš? zpo?átku, bývají dost náladové. Po?ítejte se slušnými náklady na krmení.
Když miminka za?nou b?hat, maminky je berou "na procházku" po byt?. Je to fantasticky krásné, ale p?edpokládá to kolik mladých, tolik o?í. Jsou každé jako pytel blech a nesm?jí nikam zalézt, neum?jí se oto?it v úzkém prostoru, budete se o n? starat jako o vlastní d?ti. Jsou hebou?ké, nádherné, vo?avé, kouzeln? si hrají s maminkami i spolu, budete se t?šit dom? protože tam budou ONI - a pak p?ijde rána - noví majitelé (které jste co nejodpov?dn?ji vybrali ze zájemc?) vám je roznesou.

Ale to je p?j?ka za oplátku. Vy jste je roznesli p?edchozím rodinám. Pak už m?žete jen pop?át jim hodn? lásky v nové rodin?, vzpomínat na n? a t?šit se, že ZA ROK...

b?ezost+ mlá?ata+



Celkem upraveno 5×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 16:10.

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Jana G. (IP)
Datum: 2004-04-19, 13:09
Erin, šla bys do toho znovu? Myslím 2 najednou....

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2004-04-19, 13:25
Rozhodn? ano. Zvláš? te?, když už vím, co mne ?eká. Dokonce se na n? za rok t?ším a budu se snažit vyvarovat se chyb, které jsem ud?lala a o kterých tu v diskusi píšu. Jen jeden zádrhel tu bude -Jeho Jasnost Maxmilian už není dostate?n? disponovaný - po kastraci.

Jít na stránku:  123Další
Aktuální stránka:1 z 3


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist