Jít na stránku:  1234Další
Aktuální stránka:1 z 4
Anální žlázy - zán?t - ucpávání - operace
Zaslán uživatelem/kou: pastelka (IP)
Datum: 2006-02-19, 20:35
Dobrý den, pot?ebuji poradit, co by bylo nejlepší ud?lat. Mám fretku-albínku. Poslední dobou má velké problémy s análními žlázkami. Na jedné stran? se jí opakovan? d?lá píšt?l. Jsou jí asi t?i roky a p?edtím s tímto nikdy problémy nem?la. Te? je na antibioticích. Prosím, pora?te, co by bylo nejlepší ud?lat. P?edem d?kuji.


žlázy+



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: martina dne 07.05. v 16:22.

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: JanaG. (IP)
Datum: 2006-02-20, 12:23
Tyhle píšt?le m?la i moje kamarádka..... :-((( A než p?išli na to, z ?eho je ten zán?t v t?le, tak málem um?ela.... nakonec skon?ila na transfuzích a kapa?kách s roz?ezaným zadkem... :-((
Takže je mi té fre?ulky fakt líto.
Avatar

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-02-20, 12:25
Pastelka, ješt? ti to písnu p?es poradnu, ale: to chce veterinu, dobrou veterinu. Jak píše Lee, musí se to odoperovat. Jak se jí to vlastn? poda?ilo - nevyndavali jí žlázky, ?ist? náhodou? Pokud ano, m?že to být po operaci. Pokud ne, je možné, že o n? p?i operaci píšt?le p?ijde, což vás jist? bude hrooozn? mrzet ;o)

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2006-02-21, 14:20
Sa vrátim k tématu: pls, ?o to je "píšt?l"????
Avatar

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2006-02-21, 14:41
Pistel je takova jako trubicka, ktera spojuje hnisave lozisko (nejakou dutinu s hnisem) s povrchem nebo s jinou dutinou. Proste kanalek odnekud nekam:-)
Avatar

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: Andra. (IP)
Datum: 2006-06-07, 10:11
Dobré ráno vespolek,
mám takovej dotaz, je možné aby m?j fre?á?ek tak ?asto pušil. Je mu cca 1 rok a furt puší a puší a puší, p?i h?e nebo jen když okolo m? jen projde, b?hem 10 minut t?eba puchne ?ty?ikrát a to klidn? i bezd?vodn?, tak za?ínám p?emýšlet, jestli je to v po?ádku. Jestli není n?jak nemocnej. Okolo kone?níku to má takový naboulený když mu to prohmatám a nejsem si jistá, zda to tak má být, ?i jestli to není n?jaký pušivý ložisko.

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: (IP)
Datum: 2006-06-07, 11:04
P?es to,že se tu jaksi vyskytuje spor o možnosti takového onemocn?ní,bych to nenechala jen tak.Mám zkušenost u známých a kone?ne i novatje zrovna ?eší zán?t žlázek s ucpáním,takže bych ur?it? zašla k vetovi.Takhle ?asto žádná fretka nepuší,pokud je v pohod?,a jestli není ve stresu,tak to musí být zp?sobeno n??ím jiným a chce to rychlé ?ešení.

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: Ev?a (IP)
Datum: 2006-06-07, 11:15
Ahojky. Taky jsme meli takovy problem. Davidek nermalne pachovky nepoustel, ale pak to najednou zacalo. Zadny duvod nemela. Poustel je, i kdyz spal. Sli jsme s tim na veterinu - prvni pokus o vymacknuti - vubec se mu to nezamlouvalo a nam taky ne - nic horsiho jsem necitila. A najednou byl klid. Jenze cca po mesici to zacalo na novo. Takhle se to opakovalo asi trikrat nebo ctirikrat a jedine reseni bylo vyoperovani. Tento vykon lze legalne provect jen pri zdravotnich problemech zvirete. Tady to bylo na miste - hrozilo zaniceni. U nas to bylo tak, ze se odstranili pouze vacky, v kterych se to ucpavalao a samotne zlazky zustaly, ale vubec nic neni citit. Opravdu zalezi na vetovi, jak k tomu pristoupi. Na operaci sel asi v 1,5 roce.
Avatar

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-06-07, 11:17
Taky si myslím, že tohle není obviklé u zdravé fretky. A? tady jeden tvrdí to a druhý ono, zkrátka pokud to tam má n?jak opuchlé, a ješt? t?eba zarudlé, asi to nebude n?co jen tak. Rozhodn? bych navštívila veta. Pokud by se n?jak vykrucoval, a m?l divné ?e?i o tom, že si to máš ud?lat sama, nebo nazna?oval že si nebude smradit kancl, tak ur?it? zkusit jinde. Asi tak. A? to je, co to je, aby fretka poušt?la smrádky 4x za 10 min (by? by jen 1x za hodinu) to m? normální nep?ijde.
Avatar

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2006-06-07, 11:59
no, k tomu upoušt?ní... na to mi dr. jekl (brno) ?íkal, že to je normální, práv? proto se fretkám neucpávaj žlázky tak ?asto jako t?eba ps?m, protože fretky umí "upoušt?t"...
takže když je má plné, upouští ?ast?ji, pak zas dá chvíli pokoj, a tak po?ád dokola.
logicky, když vet fretce žlázky vyma?ká, tak nemá n?jaký ?as co foukat, tak se zdá, že je "po problému". ale to je hloupost.

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-06-07, 13:16
No pokud ma u ritniho otvoru tvrde a sam reaguje na dotyk, neni co resit - jit na veterinu..
U me Xavy sem si prave nedavno vsimla male boulicky u ritniho otvoru, na dotyk reagovala (slo videt ze ji to boli) kdyz se ji to zvetsovalo, sla sem na veterinu Sejdr. Chylikova Xavy zlazky uvolnila a Xavy dostala antibiotika v masti, primo do zlazek. :o)
Avatar

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: Andra. (IP)
Datum: 2006-06-07, 13:47
No já jsem si práv? ?íkal, že když upouští, tak to zas ale nem?že mít ucpaný. Navíc vždy když pochne, tak si za?ne prdelku olizovat což p?i d?ív?jším ob?asným puchnutí ned?lal.

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2006-06-07, 13:51
Andra, ucpané asi nie, ke? puší...ale že tak ?asto...to sa mu možno tie vá?ky nap??ajú nejako neprirodzene rýchlo...to môže ma? tiež nejaký "nezdravý" dôvod...
Avatar

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-06-07, 13:54
no chtelo by to vice konzultovat s vetem :o) ten prohlidne a sam uvidi - protoze my muzeme pouze spekulovat..
Johana: Xavy pusila mela totiz jen jednu ucpanou (tvrdou) pri rvackach s Flo smrdela taky.
Avatar

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: Andra. (IP)
Datum: 2006-06-07, 13:58
No radši ho hned jak p?ijedu z práce drapnu a jedem k doktorovi, lepší d?ív než pozd?, aspo? budu mít klid aa nebudu se strachovat(doufám teda).

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-06-07, 14:01
Podle me je lepsi chodit i s blbosti, kdyz si clovek proste neni jisty. Co kdyby..
Avatar

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: Andra. (IP)
Datum: 2006-06-08, 11:33
Tak jsme v?era byli na té veterin?, a pan doktor Timona hned ch?apl a vyma?kal mu žlázky, no ?eknu Vám, tolik smradu jsem ješt? v živote necítila, myslela jsem,že to se mnou sekne. O to horší bylo, když mi vet ?ekl, že mu to mám d?lat co 14 dní, jestli nechci aby mi pušil. Zlatý jeho vo?avou?ký pušíky!

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2006-06-08, 12:05
Andro, ja nie som vet...ale ke? som mala psíka, bolo mu treba ob?as vy?isti? análne vá?ky, tak ma vet upozor?oval, že sa to zas nesmie robi? príliš ?asto, lebo by sa za?ali práve preto nadmerne nap??a?...predávam, ako som kúpila...:-)
Avatar

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2006-06-08, 12:08
je to tak, jak píšeš johano... ba dokonce by se to nem?lo d?lat pokud možno v?bec.
tedy aspo? i podle mých informací z odborných míst.

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2006-06-08, 13:17
Souhlas, to je fakt BLBOST. Práv? zhmožd?ní tkán? po vyma?kávání zdravých žlázek m?že být p?í?inou, která vyvolá zán?t.
Avatar

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-06-08, 15:00
No souhlasim, ze to by se melo delat az pri problemu..
Avatar

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: Andra. (IP)
Datum: 2006-06-08, 15:35
No jo, ale co teda s tím mám d?lat? To ho mám nechat a? se mu ty žlázky zv?tší a ?ekat co se bude dít. Myslím, že tím,že je m?l hodn? napln?né tím sekretem, tak díky tomu tak pušil, že prost? ucházely p?i jakýmkoli pohybu. Takže ho asi nechám tak jak to má a až se mu zase naplní, tak to budu ignorovat a nechám ho vesele dál extrém? pušit.

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2006-06-08, 15:46
Andra, ja by som ho skuto?ne teraz nechala tak, ke? mu tie žlázky vy?istili...ak tam ovšem teraz nie je zápal, alebo iný problém...a ak by sa problém opakoval - teda to pri?asté pušenie, tak by som to konzultovala s viacerými vetami...možno niektorý príde na vhodné riešenie. Ani ten najlepší vet nemusí stanovi? superpresnú diagnózu a jej lie?bu...každý organizmus je iný a tým aj príznaky ochorení nie sú vždy úplne na 100% rovnaké.
Avatar

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-06-08, 16:14
Andra urcite - vet mel jen skontrolovat jestli je vse v poradku (jestli nema treba zanet) - ne se na nej vrhnout :o)
Takze on pusi, protoze je vyprazdnuje, tak ho nech..
Flo mi taky moc pusila, ale preslo to.. Jde o to davat pozor, jestli nema nejaky zdravotni problem, kvuli kteremu by vic prusil.
Avatar

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: Andra. (IP)
Datum: 2006-06-08, 17:18
No práv?, já mu sotva ?ekla, že puší a už m?l rukavice a držel ho. No tak doufám, že ješt? v?bec pušit bude a vet mu tím nijak neublížil. Chudá?kovi p?itom vymá?kl i hovínko. Ale ?eknu Vám opravdu jsem nechápala, jak se v takovým krásným tvore?kovi m?že vytvá?et takovej smrad.

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: Leyla (IP)
Datum: 2006-09-21, 16:09
Všem zasv?ceným fretka?kám a fretka??m.
Bohužel m?j fre?á?ek má zán?t análních žlázek. Max ješt? nedávno pušil jak o život, pak se to zklidnilo a pušila Missynka (jak jsem rozebírala na vláknu Smrdí). Bohužel opravdu z ni?eho nic, z hodiny na hodinu se jeho chování natolik zm?nilo (tahal za sebou noži?ky, po?ád polehával, jeho výraz v o?ích byl takový nep?ítomný, ale zas na druhou stranu neztrácel chu? k jídlu a tak), že jsem ješt? ten samý den naklusali na veterinu a tam se dozv?li toto. MVDr. Naxera mu je vyma?kal (mimochodem toho byla tém?? plná hrst) a pak mu dal dvoje antibiotika injek?n?. Max m?l teplotu 39,5 a druhý den už normální 38stup??. Pro jistotu vyšet?ení stolice a tak.
Naxera ?íkal, že se to druhého dne o hodn? zlepší a taky že jo, v?era už popobíhal a dokonce i trochu prohán?l Missynku. Vypadal lépe. Sice to ješt? není on, ale p?eci jen. Já m?la strach, aby to nebyly t?eba ledviny, protože hodn? pil.

No a te? takový dotaz na Vás: Jaká je pravd?bodobnost, že se mu to m?že stávat ?ast?ji? A dá se tomu n?jak p?edcházet? (Max je starý 1 rok a cca 4 m?síce)
Vet mi v žádném p?ípad? nedoporu?il žádné domácí vyprazd?ování ani to, že by se mu m?li vyma?kávat pravideln?. Za 6 týdnu jdeme na kontrolu, pokud se to nezhorší. Boužel jsem ?etla do jakých extrém? to m?že zajít. Jinak teda po tom, co jsme odešli z ordinace, si Vet dal 15 minut pauzu - p?kn? jsme mu to tam zapušili, ale bral to velmi sportovn? :o)
Avatar

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-09-21, 16:45
Leyla - nevim jestli je to u vsech - ale Xavynka je ma opravdu ucpany skoro porad - musim zase na Sejdr :o(
Vzdy to vycisti, dostane antibiotika primo na aplikaci do zlazek a chvilku dobry.. Po vyleceni se to po nejake dobe vrati.. :o(
Avatar

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2006-09-22, 12:17
Leyla, kamarátka má rovnaký problém so sami?kou...nevyprazd?uje pachové ž?azy...tiež mala zánet, vylie?il sa, ale ž?azy sami?ka nepoužíva, takže sa jej musia vytlá?a? u veta.
Avatar

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: Leyla (IP)
Datum: 2006-09-22, 12:24
Johana - chudinka frete?ka. Od úterý, co Maxovi vet vyprázdnil ty žlázky, tak si taky ješt? nepšoukl. Dneska jdeme na kontrolu, tak uvidíme, jak se vetovi bude/nebude líbit. Ale asi se tomu nedá n?jak p?edcházet? pochybuju, že kdybych na n?ho bafala každý den, tak se stejn? strachy neuprde, je docela flegmouš.
Avatar

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2006-09-22, 12:31
Laylo, bola som u toho, ke? vet tej sami?ke tie žlazy ?istil...vtedy zápal nemala...a nemala som dojem, že by to fre?ulke moc vadilo, ani nemukla a celkom sa dala aj udrža?. Horšie to bolo pre ostatných zú?astnených...ten puch :-)))) Tej sami?ke sa to vytlá?a pravidelne práve preto, aby sa zas neurobil ten zápal...asi treba vyzisti? optimálne intervaly, v akých tie ž?azy ?isti?...
Avatar

Jít na stránku:  1234Další
Aktuální stránka:1 z 4


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist