Jít na stránku:  Předchozí1234Další
Aktuální stránka:3 z 4
Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-02-13, 23:11
vendulko, díky :o)

yasmin, zapomn?la jsem se zeptat - co bylo (pravd?podobnou) p?í?inou vzniku zán?tu žlázek?

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2008-02-14, 14:01
Martina: pravdepodobnou pricinu jsme neurcili. Tezko posoudit, jestli jen nepoustela smradiky, protoze pokud se stalo ze se dostala do sporu s jinou fretkou, pak je tezky povedet, jestli ten kdo zasmradil byla ona. Jina pricina me nenapada a pricinu jsme nehledali.

Avatar

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2008-02-15, 23:19
Tak je zas pátek ve?er a ouha - Frick má zase ucpané análky, takže se pokusím zítra n?koho splašit, aby mu je uvolnil. Nelíbí se mi ale, že je to tak brzy. Byla jsem s ním na veterin? p?ed t?emi týdny a má to zas. Vy, co už jste to prod?lali - bylo to tak ?asto za sebou, že jste je museli nechat vyprázdnit?
Krom? toho mi zase strašn? zhubnul. Hubla vám u toho fretka? Bojím se, aby to nebylo n?co horšího?

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2008-02-15, 23:25
Xavynka mi nehubla vubec a ty zlazky bylo potreba opravdu jednou za cas, ne tak casto.
Frick muze hubnout i prichazejicim jarem, ale je lepsi aby ho urco zkoukl vet a cokoli jineho vyloucil. Drzim tlapky..

Avatar

Re: Anální žlázy
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-02-16, 00:06
gazza,

kluci mi te? taky hubnou, všichni, nejen reno (taky práv? te? zán?t). jestli úbytek váhy není za ty t?i ned?le nijak dramatický, snad je to opravdu jen tím, že "p?išlo jaro".

žlázky - když je frickovi uvol?ovali, jak vypadal sekret? hustý žlutý pekeln? smrdutý (v po?ádku), nebo ?ídký žlutý bez výrazného zápachu, p?ípadn? dozelena, p?ípadn? s p?ím?sí krve? všechny t?i poslední možnosti ukazují na zán?t. pokud to vet vyhodnotil jako zán?t - dostal frick antibiotika?
jestli mu je "jen" uvolnili, je klidn? možné, že b?hem krátké doby se žlázky znovu hodn? naplní, pokud je tam n?jaký problém (t?eba zúžení kanálku). stejn? tak, pokud to byl (a po?ád je) zán?t, který nebyl odlé?en, p?ípadn? nebyl po?ádn? dolé?en.
renovi uvolnil vet žlázky ve ?tvrtek, v sobotu už byl zade?ek zas tak "nacpaný", že mu sekret (?ídký žlutý) za?al vytékat už p?i lehkém stisku, takže jsem ?istila rovnou doma, ani jsme nikam nejeli. bylo toho neuv??itelný množství a až úpln? poslední "dávka" byl vlastní obsah žláz. pak už se to tak rychle neplnilo, v úterý to vy?istil král, reno dostal atb a žlázy se zklidnily - ale po?ítám s tím, že nejmén? ješt? jednou je v brzké dob? budu muset zase uvolnit.

p?i p?edchozím zán?tu žlázek (na podzim) jsme v pr?b?hu lé?ení absolvovali asi 3-4x ?išt?ní a do m?síce další. z vlastní zkušenosti nedoporu?uju atb mast, p?estože je to ur?it? šetrn?jší než injekce. jenže je nadlidský výkon trefit se na správné místo - a v tom p?ípad? je zán?t vlastn? nelé?en. myslím si, že to je hlavní d?vod, pro? se to renovi v krátké dob? znovu vrátilo.

nemusíš se tím ale nijak výrazn? znepokojovat, zán?t žlázek jako takový je víc nep?íjemný než nebezpe?ný. každopádn? až p?jdeš k vetovi po?ádn? si prohlédni, co z fricka vyma?kává a podle toho s ním konzultuj další postup.
nevím odkud jsi, jestli z prahy, ur?it? nemáš problém jet za zkušeným fretvetem.

dej v?d?t, jak jste dopadli a držím palce, aby nebyla nutná operace nebo aby to nebylo n?co horšího než žlázky.





Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 07.06. v 14:04.

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2008-02-16, 00:34
Martina, Yasmin:

Frickovi vyma?kala vetka hn?dožlutý sekret, ?ádn? páchnoucí, ATB nedostal, protože usoudila, že to není nutné, žádná p?ím?s nebyla. Nelíbí se mi hlavn? to hubnutí, je fakt vyžle. Má i pohaslejší pohled, ale hraje si. Poprvé jsem si myslela, že m?l stišt?ný kone?ník t?mi plnými žlázkami a proto, že asi nekadil a nežral. Mám 4 fretky a tak jsem hned nezaznamenala první p?íznaky.
Po návšt?v? vetky se za?al znovu zakulacovat a ted?zase dost zhubnul.
V pond?lí ho nechám prohlédnout u Krále (jsem z Prahy), pokud se nebude rapidn? zhoršovat, ale ty žlázky zkusím zítra.
Díky za rady a sd?lené zkušenosti.

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-02-16, 00:53
gazza,

když maj fretky p?epln?ný žlázky, tak naopak chodí na velkou "?ast?ji a v malých dávkách". teda pokud žerou. ono jak je to v tom kone?níku tla?í, tak mají pot?ebu se vyprázdnit, ale ud?lají jen minibobek... a za chvíli jdou zas...
(reno normáln? žral minule i te?, ale te? trochu zhubnul. momentáln? má kilo deset, je to fakt drobe?ek)

nevím, jak moc má frick ty žlázy plný, ale jestli to není opravdu hodn?, po?kala bych na krále - aby m?l z ?eho "v?štit". ale to musíš odhadnout sama, jak moc je zade?ek "nafouklý" nebo jestli by to nevydrželo do toho pond?lka. uvidíš zítra, když to bude akutní (na vy?išt?ní), ur?it? to poznáš, protože proti dnešku to bude výraznej rozdíl - když se n?co d?je, žlázy se plní neuv??iteln? rychle.

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2008-02-16, 12:21
martina:

Dík za radu, Frick ráno baští, stav se nezhoršil, po?kám na pond?lí a vezmu ho ke Královi rovnou na prohlídku.

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-02-16, 13:32
jen doufám, že jsem ti neporadila blb?, když nevidím, jak to vypadá. no spolíhám na tv?j zdravý úsudek... :o)
(a v??ím tomu, že kdyby to bylo opravdu ošklivý, tak si nenecháš radit a na nic ne?ekáš)

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2008-02-16, 13:42
Neboj, ur?it? bych hned jela k vetovi.

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2008-02-17, 18:06
Gazza a je Frick kastrat? Pokud ne, pripisovala bych to k jaru, u nas taky zacina.. Drzim palce at to dobre dopadne u veta.

Avatar

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2008-02-17, 22:36
Yasmin:
Frick je kastrát, takže jaro ho asi nebere. Mimichodem, dneska se mi análky zdají daleko lepší, možná si je n?jakým zp?sobem uvolnil sám. Nemá je napln?né tolik, jako v pátek. Spíš se mi zdá, že se samy za?ínají vyprazd?ovat (nerada bych to zak?ikla).

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-04-23, 01:28
žlázy, žlázy, žlázy.... zatracený žlázy!!!
už zase "?eším" rena, p?íští týden jedu za chyldou a budem domlouvat, zda operaci ano ?i ješt? zatím ne... ach jo... :o/

gazzo, jak vy jste tenkrát vlastn? dopadli?

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2008-04-24, 17:03
Noo tak jsem pozorovala Xavy a vypada to, ze i my ji brzo kvuli tomu navstivime :o(

Avatar

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-04-25, 00:18
Martino: Zda se, ze jste prodluzovali neodkladne..zda se, ze plati to, co rikal muj vet, ze by bylo lepsi zlazy vyndat, neb chronicke zanety se budou vracet :O(
Avatar

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-04-25, 01:40
zán?t z?ejm? reno nemá (to je m?j odhad - n?jaké zkušenosti už p?eci jen mám... ;o)), ale ?asto musím "um?le" odpoušt?t. a to taky není ideální stav. práv? proto jedu za chyldou, abych se s ní domluvila, jestli je nebo není operace nezbytná, resp. nanejvýš vhodná.

btw jasmin, budu tam 2.5. (pátek) ve ?ty?i, kdyby ses rozhodla a necht?la tam s xavy ?ekat sama... :o)

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-04-25, 02:07
Tak pokud nejde o zanet, jde tedy snad o "chronicke plneni zlaz"? :o) Ci jak to mam chapat... Jaky mate konkretne problem? Muzu se zeptat opet veta, pokude chces vic nazoru...
Avatar

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-04-25, 10:33
nejsem si úpln? jistá, jestli se pln?ní žláz dá nazvat "chronické", když jde o normální jev. problém je v tom, že reno neupouští (pravd?podobn? v?bec, ani p?i stolici), takže sekret se hromadí a hromadí a hromadí... bohužel je to za?arovaný kruh, protože násilné uvol?ování podporuje rychlejší "dopln?ní zásob". a ty je pot?eba násiln? uvolnit... :o/
pro? reno neupouští, se m?žu jen domnívat, ale z?ejm? je n?jaký problém s pr?chodností kanálk? - což m?že být následek zán?tu(?).

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-04-25, 13:15
Hm:( To je spatny, no. V podstate co si vzpominam, co rikal vet, leky co bral mely prave zpruchodnit kanalky, ale zjevne se nepodarilo. Takze myslim, ze ted mozna jeste zkusit nejakou lecbu a nebo to vyjmuti, no...
Avatar

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-05-03, 13:04
výsledek kontroly žláz mých fretek (reno + ba?a) -

PANI?KA JE PARANOIDNÍ!!!

oba kluci žlázky sice mírn? napln?né, ale dle chylíkové bez nutnosti je vyprázdnit (v?d?li jste, že odborn? se tomu ?íká "evakuace žláz"??? :O)). p?esto tak u?inila, aby zkontrolovala jejich obsah, pro jistotu - když už s nimi m?li kluci v nedávné minulosti problémy. všechno v po?ádku, sekret úžasný, bez vad a se správnou a náležitou v?ní... :O//////
jáca žlázky prázdné (šikulka moje smrdutá), za to s mírným zán?tem p?edkožky - z?ejm? si n?kde od?el otv?rek kolem pin?ase a lehce se mu to zanítilo. spraví to dvakrát denn? nát?r desinfekcí (betadine). takže to vlastn? byl jediný skute?ný v?erejší "pacient", což dával z?eteln? najevo nesouhlasnými hlasovými projevy... :o))

ufff....

p.s. jinak klasika - vážím cestu do prahy za chylíkovou a tam (tentokrát na suchdole, v druhé ordinaci animal clinic) narazím na známého fretka?e, resp. fretka?ku... :o))

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: Ymsha (IP)
Datum: 2008-07-04, 23:27
Tak už nás to potkalo taky. Montymu jsme nechávali minulý m?síc vyma?kat smradíky. Žlázky m?l už prakticky plné a popšoukával. Zanícené to nem?l, takže v pohod?, ale jsou to jenom 4 týdny a zas skoro plné :-(
Nemáte n?kdo tip, jak ty tcho?e donutit, aby hezky pušili? M? ani když se fretky perou, tak nepuší :-( Možná by to ale s cizí šlo :-)
Avatar

Re: Anální žlázy - zán?t - ucpávání
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-10-05, 03:03
tak už je to tu zase.... reno má op?t problémy se žlázkami, má v nich - p?es veškerou mojí snahu o ob?asné "um?lé upoušt?ní", když se p?íliš naplní - zase zán?t. po konzultaci s mvdr. chylíkovou, resp. na její doporu?ení jsem se tedy rozhodla pro jejich operativní odstran?ní - v dob?, kdy je reno ješt? relativn? mladý a v dobré kondici (3,5 roku).

Re: Anální žlázy - zán?t - ucpávání
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2009-10-05, 20:06
Ja myslim, ze tady je to opravdu uz na miste..
Kdy Vas to ceka? At vime kdy drzet tlapky.. ;o)

Avatar

Re: Anální žlázy - zán?t - ucpávání
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-10-05, 21:39
Martino, podobný problém má MajaZ se Sárou, zatim to ?eší stále vyma?káváním. Já bych se tohoto zákroku dost bála. Neskusíš si o tom ješt? popovídat s MajouZ....?
Avatar

Re: Anální žlázy - zán?t - ucpávání
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2009-10-05, 21:49
Johanko, když ono u Rena to není jenom o vyma?kávání, ale o opakujících se bolestivých
zán?tech s nutností podávat antibiotika.
Já bych v tomhle p?ípad? na Martinin? míst? taky operovala - cpát do zví?ete periodicky antibiotika taky není to pravý...
Avatar

Re: Anální žlázy - zán?t - ucpávání
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-10-05, 22:21
Silvo, tak jestli museli být vícekrát v krátké dob? podávány ATB, tak to je jiný problém....tož to bych asi i já zvažovala radikální zákrok.
Avatar

Re: Anální žlázy - zán?t - ucpávání
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-10-05, 22:31
yasmin - momentáln? atb, nejen do žláz, ale i injek?n?, protože mu prasknul abces, který se ve zdu?elé žláze ud?lal. a vlastn? našt?stí prasknul, vyma?kávání žlázek bylo kv?li tomu hrozn? bolestivé, reno k?i?el, že mi to rvalo srdce :o(((
na operaci je objednaný 19.10., vyjde nám to "akorát" poté, co se - snad - poda?í vylé?it sou?asný stav a dobrat atb. jdeme k chylíkový (nebo hnízdo, nevím kdo bude operovat), te? lé?ím v most? (na naší SKV?LÝ veterin?, všude je budu chválit). poradili si naprosto výborn?, telefonická konzultace správnosti jejich postupu a medikace druhý den (dnes) s ch. dopadla na jedna hv?zda - teda pro n? :o)

johano - ?áste?n? jsem ti už odpov?d?la já, ?áste?n? silva, která byla i ve ?tvrtek na bílý ho?e s námi (tedy se svými kluky taky).
ono to u rena fakt je hodn? blbý, taky jsem dlouho s operací váhala, i když už mi jí chylíková (a král) nabízeli už d?ív (u rena, u dalších dvou, kte?í maji taky ob?as problémy, ne).
operace jako takové se nebojím, reno je ješt? mladý a p?estože trpaslík, je z mých t?í kluk? "nejsiln?jší". v?tší "strach" mám z p?ípadného následného úniku stolice nebo v?bec problém? s vym?šováním, ale to se nedá nic d?lat. už fakt nechci poslouchat, jak vždycky bolestí k?i?í, když to (nakonec vždycky) dojde až do tohodle stavu :o(((
spíš se obávám, jestli už to nemá v tom zade?ku natolik "porouchaný" a zajizvený, že bude problém žlázky (a kousek st?eva) bez problém? odstranit.

každopádn? dám v?d?t, aby m?li info i p?ípadní další prdelanti.

Re: Anální žlázy - zán?t - ucpávání
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-10-05, 23:25
Martino, "bolestí k?u?í" ježiš to jako že mu to až tak ucpe anální otvor že se nemúže vyprázdnit???? :-(

A nezvažovala si Jekla nebo Hauptmana když náš takovéto obavy?

Budu moc držet palce!!!
Avatar

Re: Anální žlázy - zán?t - ucpávání
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-10-06, 00:11
nek?u?í, k?i?í - nevím jak ten zvuk popsat. rve to bubínky, k?ik ve vysokých tónech. n?co podobného tu ob?as n?kdo popisuje, když nap?. fretka v bolestech umírá (to našt?stí není náš p?ípad). kdo to n?kdy slyšel, p?esn? ví, jak je ten zvuk nenesnesitelný a jak ho "slyší" ješt? dlouho poté.
a k?i?í ve chvíli, kdy je NUTNÉ žlázy ZMÁ?KNOUT, aby jejich obsah odešel :o(( resp. minimáln? prvních pár vyprazd?ování, postupn? už to není tak strašné (jak za?nou zabírat atb a zade?ek se hojí)
jiné problémy nemá - teda když nepo?ítám vylezlý kone?ník, ale to ho samo o sob? nebolí, resp. ne, pokud to není do šílených rozm?r? (velikost v?tší t?ešn? nap?.). bolí ho to práv? p?i tom vyma?kávání, které je ale nezbytné - obsah tvo?í hlavn? hnis a krev, vlastního sekretu tam moc není.
pravd?podobn? by se to dalo ?ešit v narkóze - je ale nereálné ho denn? uspávat (t?eba týden), než se žlázky p?estanou plnit fujtajblem.

o brn? neuvažuju v?bec, nemám o vfu p?íliš dobré reference. jediný, o kom jsem chvíli p?emýšlela, byl král, protože ten má t?chhle operací za sebou ur?it? mnohem víc než ch. nebo h. za jeho ?as? (je o dost starší než oni) se provád?ly b?žn? a fretka?i se za ním taky táhnou, takže zkušenosti má.
ale nakonec z?stanu tam, kde se já sama cítím dob?e a v??ím, že moje zví?e je tam v dobrých rukách :o)

Re: Anální žlázy - zán?t - ucpávání
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-10-06, 09:34
brrr...až mám husí kúži! Já nikdy fretku neslyšela ani k?u?et, natož k?i?et! Chudá?ek!!!!
Hlavn? a? v?echno dob?e dopadne aby ho to dál netrápilo!
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí1234Další
Aktuální stránka:3 z 4


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist