Jít na stránku:  Předchozí1234Další
Aktuální stránka:2 z 4
Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: Leyla (IP)
Datum: 2006-09-22, 12:35
Johana - on si nas vet pozval jeste od toho patku za 6 tydnu na dalsi kontrolu. Kdyz by se samozrejme do te doby priznaky znovu objevili, tak okamzite naklusat. Ono asi jina moznost neni, nez je furt kontrolovat. Chudacek malej, ale je fakt, ze docela drzel, jen vrcel a sycel, ale asi byl pak rad, ze si tak ulevil...no poznali to urcite az v cekárne :o)
Avatar

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2008-01-25, 18:11
Pot?ebuju poradit od zkušen?jších:
celé vlákno o tomhle problému jsem p?e?etla a chci se zeptat, jestli p?i ucpaných žlázkách m?la fretka zarudnutí kolem kone?níku. M?j Frick za?al dneska trošku pokulhávat a po prohlídce jsem zjistila ztvrdnutí kolem celého kone?níku ale bez zarudnutí. Te? jsem obvolala n?kolik vet?, protože jako na potvoru nás n?co takového vždycky potká v pátek ve?er. Dejte v?d?t zkušen?jší, zatím mu dám studený he?mánkový obklad a po?kám na vaše rady. Ješt? mu zm??ím teplotu a ráno razíme k vetovi, kterého splaším ve služb? a je na fretky (asi Stod?lky v Jindov? ul, Praha 5) Máte s nimi n?kdo zkušenost?

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-01-25, 18:21
Gazza: Ten problem s analnima zlazkama mel tenkrat jeden z fretacku Martiny(Bata?)...psala, ze konecnik mel tvrdy, ale ne zarudly...
Avatar

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-01-25, 19:51
Gazza, naloguj se na slovenské forum a tam napiš SS uživateli MajaZ. Její sami?ka má problém s pachovými žlázami už dlouho (ona prost? nepuší), mohla by ti poradit.
[forum.fretka.sk]
Avatar

Re: Anální žlázy
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-01-25, 21:05
Gazza: Zán?t análních pachových žlázek se projevuje
1) zatvrdnutím okolí kone?níku (dají se tam vyhmatat zatvrdlé 1 nebo 2 "bu?tí?ky")
2) ?ast?jším pušením (nebo naopak nepušením)
3) bolestivostí p?i vyprazd?ování (nemusí být) a bolestivosí p?i pohmatu (bývá zpravidla vždy)
4) zarudnutí okolí kone?níku m?že ale nemusí být.

Pokud se opravdu jedná o zán?t análních pachových žlázek, je dobré nechat u veta žlázky uvolnit (vyma?kat). Je to sice bolestivá (a velmi smrdturá ;o) ale rychlá procedura. Pak by m?l vet injek?n? aplikovat antibiotika, nejlépe taková, která p?sobí 3 dny, abyste nemuseli každý den skota?it na veterinu. Toto v?tšinou k vy?ešení problému úpln? posta?í. Je také možné kone?ník potírat mastí, nap?. Aviril H, to ale není to nutné.



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 07.06. v 14:08.
Avatar

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2008-01-26, 10:20
Díky všem za rady, fre?ák má prokazateln? plné análky a za chvíli fr?íme na veterinu. Doufám, že tam bude n?kdo, kdo to umí.
Teplotu nemáme, zarudnutí taky ne, asi jsem to zachytila brzy, ve?er si Frick olizoval zadek, ale jinak je ráno v pohod?, ani už nekulhá. Tak všem dík, snad dopadnem dob?e.

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2008-01-26, 12:42
amonnia:
Tak jsme doma, žlázky mu vetka vy?istila , ani mu necht?la dát ATB, že to není zapot?ebí, protože tam nebyla p?ím?s krve. Možná koukala, aby už to bylo za ní - zvedal se jí kufr. ?íkala, že si na to nem?že zvyknout ani u ps?, že se jí vždycky d?lá blb?. Já jí neznám, ale byla šikovná, za chvíli to bylo.
Tvrdila, že se to stává n?kdy proto, že se žlázky ucpou, když je ?idší stolice. Asi má pravdu - Acana kitten p?echodn? nebyla a já krmila Merlinem. P?itom je kašovitá stolice. Tak už se ho vyvaruju, ten zbytek smíchám s Acanou, aby mu to te? netla?ilo na kone?ník a pak už ho asi nekoupím. Doufám, že se nám neobjeví komplikace a budu fertky hlídat, ale už budu v obraze co a jak. Všem díky za rady.

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: marie (IP)
Datum: 2008-01-29, 14:29

Pot?ebuji názor od zkušen?jších, mám dv? fret?í sle?ny, kterým budou v kv?tnu dva roky. Celou dobu co je máme, tak nikdy nepušily, ale ani jedna. brali jsme si je když jim byly 2 m?síce, tak nevím jestli jsou tak socializovaný nebo jestli mají n?jaký problém. Když je prohlížím, tak jsou podle mne v po?ádku, když je zma?knu na zade?ek, tak jim to nevadí a ani žádné zarudnutí tam není.Prost? mi p?ipadají v po?ádku. Tak te? nevím, zda se mám znepokojovat. Co by jste ud?lali vy?

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2008-01-29, 14:35
Pokud nemaji zlazky ztvrdle, tak bych se neznepokojovala :o)

Avatar

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-01-29, 14:47
p?esn? tak, jestli nemají kolem "oka" žádné zatvrdliny, NE?EŠ! a bu? ráda, že seš... teda vlastn? že ony jsou - zdravý.... ;o)

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2008-01-29, 14:48
Navic rozhodne bych jim to nevymackavala jen z "prevence" tim se naopak tomu uskodi, protoze se budou zlazky o to vic doplnovat..

Avatar

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-01-29, 14:49
Marie, já sem na tom se svým fre?ákem stejn?...a jelikoš si nejsem jistá, jestli bych rozpoznala za?ínající problém, nechám p?i každém o?kování (?iže 2x ro?n?) prohlídnout od veta fre?áka celého v?etn? zade?ku :-)))
Avatar

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-01-29, 14:56
anebo tak.... p?i jakékoli návšt?v? veta (tedy není nutné hned utíkat) požádat i o kontrolu žlázek. a? máš klid... :o)

Anální žlázy
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-02-12, 15:06
pot?ebuju se poradit (i když stejn? to nakonec ud?lám podle sebe, znáte to... ;O))

reno má už zase problém se žlázami. prvn? to bylo v listopadu (zán?t, atb), po zán?tu jsme už dvakrát byli "upoušt?t", protože se žlázy nebezpe?n? plnily. te? se mi zdá, že to je zase zán?t, ale ješt? jsem nebyla u veta, resp. byla, ale ne u "fret?ího". než pojedu do prahy za odborníkem, cht?la bych znát názor fretka?? majících s tímto zkušenosti, resp. p?etlumo?ené rady vašich vet?.

o co mi jde - v p?ípad?, že má reno zase zán?t, o?ekávám, že mi bude doporu?eno nechat odstranit pach. žlázy. a tomu bych se ráda vyhnula (možné problémy se sv?ra?em a v?bec operace jako taková). myslíte si, že:
1) je možné (a vhodné) žlázy cca 1x m?sí?n? um?le vyprázdnit (vyma?kat), abych p?edešla jejich ucpávání (nebo je opravdu lepší nechat žlázy odstranit) a pokud ne, pro? ne?
2) když budu takhle vyprazd?ovat, zabráním tím vzniku zán?tu nebo se m?že stát, že i p?esto k zán?tu dojde?
3) je možné, aby zán?t (jakýkoli kdekoli) odezn?l sám, bez podání atb? (na to když se zeptám veta, tak si myslím, že každý ?ekne "nikoli", protože by byl sám proti sob?)

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-02-12, 17:42
Marti, takze "spatna" zprava...da se rict. Muj vet v teto situaci doporucuje po dobu aspon 2 mesicu vymackavat zlazky kazdych 14 dni a pokusit se tak znovu zpruchodnit.
Pokud by potize pretrvavaly(a konkretne jeho nazor) a nebo i ne, doporucuje vyndani zlazek...rika, ze pokud je dobry operater,neni vyndani zlazek na skodu, ba naopak...
Takze si vyber:)
Jo a bez ATB to pry opravdu nejde...
Avatar

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-02-13, 10:03
no, tak to není zas tak špatná zpráva! teda pro m? rozhodn? lepší než s jakou jedu od krále - ten je každopádn? pro vyndání (což jsem ale o n?m vícemén? v?d?la už p?edem). atb rovn?ž ano, na pravidelné vyma?kávání jsem se ZAPOMN?LA zeptat (zda by n?jak mohlo pomoct). ale mám mu ješt? zavolat, jak je reno na tom, takže p?i té p?íležitosti... pokud ZASE nezapomenu!!!

ovšem stejn? se obávám, že na operaci nakonec dojde - a budu to muset rozseknout v?as, dokud je reno mladý a v kondici. myslím si, že rozhodující je pro nás letošní rok - bu? se žlázy "umoud?í", ale pokud ne, TAK...

lé?ba - tentokrát nikoli panalog (atb mast) do žláz (ZAPLA?PÁNBU!!!), ale "t?ídenní" atb injekce + druhou jsem dostala s sebou na pátek.

zkušenosti, které mám se svými kluky, mi dotvrzují to, co mi ?íkala chylíková - že zán?t M?ŽE být zp?soben (podpo?en) i NEPUŠENÍM. obsah žlázek se hromadí a hromadí a...
ba?a i reno ufouknou jen n?kdy a oba mají stále žlázy "poloplné", prost? velmi dob?e hmatné. naopak takovej jáca, ten poctiv? osmradí každý hovínko (a když ?íkám poctiv?, tak tím myslím OPRAVDU poctiv?!!! výhodou je, že bezpe?n? poznám, když svojí "zna?ku" n?kde nechá a neválí se to tak pod gau?em až do návšt?vy tchýn?... ;o))) a žlázy má naprosto nehmatné, absolutn? prázdné. pokud se tak dostane do žláz n?jaká bakteriální potvora, nemá šanci se p?emnožit a zp?sobit neplechu, neb je záhy vypušt?na, resp. vypušena...


p.s. KDO Z VÁS JE ŠPLHOUN OBECNÝ a v?noval královi fretkalendá??
;o))))

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-02-13, 11:05
Martino, pomalu nabývám p?esv?d?ení, že kluky každej ve?er místo pohádky na dobrou noc p?emlouváš, aby si zase vymysleli n?jakou fajnovou chorobu a nejlíp n?co, v ?em se ješt? pot?ebuješ zdokonalit... ;o)
Žlázky jsou neplecha, pokud se pravideln? ucpávají. Obávám se, že možná budeme s Karrií za ?as ?ešit stejný problém. Jednou už m?la zán?t, pak jsme žlázky za ?as vyprazd?ovali a te? už se jí zase za?ínají plnit :-/ Také zkusíme nejprve konzervativní postup (ob?asné vyma?kávání) a uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál. Do operace se v žádném p?ípad? nehrnu ale kdyby nebyla jiná možnost, budeme muset Karrii nechat žlázky odstranit - ale samoz?ejm? až po té, co bude dlouhodob? selhávat konzervativní postup a nebo se budou opakovat zán?ty.
Zán?t žlázek sám bez antibiotik neodezní.
Držíme palce, aby to u Rena šlo co nejdéle bez operace a pokud by nebylo zbytí, držíme palce i tlapky dvojnásob, abyste se nedo?kali n?jakých poopera?ních komplikací!

Mirim, špatný tip ;o)
Avatar

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-02-13, 11:15
Vím, že srovnávat žlázky a drápky je jako dávat dohromady jablka a hrušky, ale...
Taky jsme u Damiána zvolili nejprve konzervativní postup - ?asté zast?ihávání. Bohužel to ve výsledku nepomohlo, sám Damián se (samoz?ejm? necht?) postaral o to, že byl nutný radikální ?ez.
Vet nám ?ekl, že bychom to mohli i lé?it, atb na každý zán?t, který by v pacce ty drápky vyprovokovaly, znovu a znovu.
Nejsem nadšená tím, jak to dopadlo, ale Damián se oklepal velmi rychle, zatím nevypadá, že by mu to v n??em vadilo. Zbývá nám jen doufat, že se ?asem neprojeví n?co, s ?ím jsme absolutn? nepo?ítali.
Konzervativní lé?ba není špatná, ale je t?eba mít na pam?ti, že m?že nastat situace, kdy se vyoperování žlázek stejn? nevyhnete.

Vendulko, majdu by zachránilo, jedin? kdyby se p?iznal skute?ný pachatel. :o))))
Avatar

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-02-13, 11:17
aha, takže vendulka....
;o)))

vendulko, prosím t?, z ?eho m?la karrie zán?t? taky po n?jakém pr?jmovém onemocn?ní nebo jaká byla p?í?ina (pokud jste vysledovali)?
(bakalá?skou práci z oblasti koncových produkt? už mám uzav?enou, shromaž?uju data na další zajímavé téma... ;o)))

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-02-13, 11:45
mirim,
p?esn? tak - srovnávat vn?jší opera?ní zákrok s vnit?ním jsou "hrušky a jabka"... ;o)

pochopiteln? se chci operaci, pokud to bude možné, vyhnout. každá operace je zát?ž jako taková (tak na? t?lo týrat, pokud to není nevyhnutelné) a v tomhle p?ípad? navíc existuje riziko poškození sv?ra?e. ale je mi jasné, že když nebude zbytí.... rozhodn? neodmítám operaci za každou cenu, zán?ty jsou pro t?lo taky devastující, takže se prost? jen budu muset rozhodnout pro menší zlo.

chylíková taky ?íkala n?co o tom, že p?i vyndavání žlázek je pot?eba odstranit i malou (koncovou) ?ást st?eva. zase mi to šlo jedním tam, druhým ven, tak si podrobnosti a d?vody nepamatuju... sakra kdybych v?d?la, že budu psát tu práci, d?lala bych si poznámky rovnou!




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 13.02. v 11:45.

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: Jeanette (IP)
Datum: 2008-02-13, 17:20
Když tady padlo to o nepušení-naše osmiletá hol?ina (za 6let, co ji znám) nikdy nezapušila a byli jsme proto p?esv?d?ení, že je bez žlázek. Asi p?ed 2m?síci, poté co na ni zaúto?il náš adoptovaný fre?ák, poprvé zapušila! P?irovnala bych to k ho?ícím pneumatikám (puch).
No ale cht?la jsem se zeptat-druhý fre?ák bez žlázek je (rok 2001 vet se p?edchozí majitelky ani neptal a prost? jí to sd?lil)-myslíte, že pro to zví?e je to opravdu problém, že zlázky nemá?




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Jeanette dne 13.02. v 17:22.
Avatar

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-02-13, 17:30
Jeanette, já myslím, že pro fretku to problém není, že nemá žlázky...pokud byla operace udélaná dob?e a nemá následky...
Avatar

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-02-13, 17:33
Ano, presne tak...moji kluci jsou taky v pohode, nepozoruju, ze by jim to nejak vadilo...
Avatar

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-02-13, 17:55
To jo no:( Ale to proto, ze to muze mit nasledky, pokud, jak jiz bylo receno, je zakrok proveden nespravne.. Jinak ne..proto i muj vet radi v pripade Martiny a pripadnych stalych zanetu zlazky odebrat..jak sam rika, jinak to nema pro fretku zadny negativni vliv..zlazky maji jen fci pri obrane, kontaktni fci.. Kdyz je nemaji a tudiz nemaji tendenci je pouzivat, urcite z toho tezkou hlavu nemaj...doufam...i kdyz, kdovi, treba kluky stve, ze si nemuzou zasmradet a nejsou "spravny" tchori:o))) Ale Leilinka nebo Tomik, kteri muzou to delaji opravdu taky temer vyhradne jen na WC, aby si ulevili, kdyz uz se to plni:) Jinak ne..
Jinak to ale nemeni nic na tom, ze je to zakrok z jinych nez zdravotnich zbytecny..



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Lucifina dne 13.02. v 18:03.
Avatar

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2008-02-13, 19:23
martina napsal/a:
-------------------------------------------------------
> za králem.... spolíhám na jeho mnohaleté praktické
> zkušenosti zejména pro p?ípad, že by operace byla
> fakt nezbytná. nic proti chyld?, ale myslím si, že
> jako operatér je on nepom?rn? zkušen?jší
> (minimáln? u žláz), protože "za chyldy" už bylo
> odstra?ování zakázané, takže ur?it? nemá za sebou
> tolik zákrok? jako on.

Hodne lidi ho nazyva i reznikem :o( Ja posoudit nemuzu, ale kastrovat bych ho nenechala. Jenze muze to byt tim, ze jsem slysela dost spatnych a malo kladnych vet.

Jinak Xavy se zlazky taky plnily a mela zanety, ale nejak se to samo upravilo a uz podle me tak rok nema problem :o) (uff)

Avatar

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-02-13, 19:29
yasmin,

a koho bys teda doporu?ila na p?ípadnou operaci ty?

jak jsi ?ešila opakované zán?ty krom atb? vyma?kávala jsi nebo jsi to nechala osudu?

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2008-02-13, 20:03
Kdyz mela Xavy zlazky ztvrdle vymackavala jsem a kdyz mela zarudle, byla jsem u veta - ale atb mela jen jednou (ty primo do zlazek - co presne nevim)
Tohle slo po sobe cca co tri mesice a pak najednou nic - proste samo to preslo.
Zlazky jsem nevymackavala pravidelne, ale kdyz mela kolem zadecku tvrde boulicky.

Amon: jj nektere jsem rikala, jak jsem rekla, ale casto horsi.

Na operaci bych doporucila spis dobreho chirurga. Nekoho kdo operuje casto. Ale koho, to vybuch. Sama ted na operaci hledam nejakeho vhodneho veta. Psala jsem Chylde zda byto zvladla (zatim nevim) a nebo asi pojedu do Blavy, kde mi doporucila Maja vety. Chci udelat vasektomii samce.

Avatar

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-02-13, 20:17
Martina: U Karrie se poprvé problém se žlázkami (a to hned zán?t) objevil po ukon?ení laktace. P?ímou spojitost mezi mate?stvím nebo kojením ?i nekojením a vznikem zán?tu pachových žlázek veti nep?edpokládají. Spíše to byla bu? souhra "náhod" a nebo spíš projev jistého vy?erpání organismu po odchování 11 mlá?átek.

Yasmin: Vím o n?kolika úsp?šn? kastrovných fretkách (sami?kách) doktorem Králem - v?etn? naší Karrie ;o)
P?irovnání Krále k "?ezníkovi" mi p?ijde celkem mimo mísu už z toho d?vodu, že p?sobí jako veteriná? v pražské ZOO. A jak je obecn? známo, zví?ata tam chovaná bu? stojí velké peníze a nebo jsou dokonce pen?zi nevy?íslitelná, pokud se jedná o ohrožené a vymírající druhy, takže si ZOO logicky nem?že na pé?i o tato zví?ata dovolit najmout n?jakého diletanta...



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Vendula R dne 14.02. v 01:04.
Avatar

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2008-02-13, 21:40
Vsak rikam, ze muzou byt ti co maji dobre zkusenosti a ti kteri je dobre nemaji.. Holt sem slysela o tech blbych.
To ze dela v zoo vim, vsak kamosce nacipoval fretku cipem pro divoka zvirata, presto ze se ho ptala jestli je to cip co odpovida iso norme..
Proste kazdy ma sve pro a proti a nikdo neni bez chyby.

Avatar

Re: [b]Anální žlázky - prosba o radu [/b]
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-02-13, 21:56
Tak m? Král kastroval Kryštofa, Pitrýskovi vyndaval h?eby ze zlomené nohy...znám ho už 15 let a stejn? dlouhou dobu k n?mu jezdím se všemi možnými zví?aty (želvy, pes, nespo?et ko?ek, te? oba kluci) a nikdy jsem s ním nem?la jediný problém.
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí1234Další
Aktuální stránka:2 z 4


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist