Jít na stránku:  12345Další
Aktuální stránka:1 z 5
Klíšt?
Zaslán uživatelem/kou: TEDÍK (IP)
Datum: 2005-11-17, 18:34
Ahojte ná? tedík m?l asi p?ed týdnem klíšte tak bylo odstran?no ale ted po týdnu se na tom miste objevila cervená až krvavá stopa nevím co to je poradte nekdo diky

par+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 22.06. v 19:55.

Re: Klíšt?
Zaslán uživatelem/kou: Petra R. (IP)
Datum: 2005-11-17, 18:46
A nemá to jenom po tom vkusu rozškrábaný?Nebo je to n?jak víc okolo?Popiš to líp.Ono kousnutí od klíšt?te potom m?že sv?dit jako od komára a tak si to taky m?že drbat.Jestli se ti to ale nezdá,tak rad?ji navštiv veta.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 08.06. v 22:44.
Avatar

Re: Klíšt?
Zaslán uživatelem/kou: Elishka (IP)
Datum: 2005-11-17, 20:11
Taky se mohlo stát, že jste klíšt? špatn? vytáhli a z?stala tam ?ást noži?ek. Pokud to v co nejbližší dob? nezmizí rad?ji bych navštívila veta

Re: Klíšt?
Zaslán uživatelem/kou: Jolana (IP)
Datum: 2005-11-17, 21:19
?erveným flakom sa prejavuje Borelióza. Odporú?am navštívi? urýchlene veterinára.
Avatar

Re: Klíšt?
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-11-18, 18:45
Jolana má pravdu..u lidí se to projevuje slabostí a t?žkostí kon?etin..prist? je najednou jakoby neunesete. V míst? kde bylo klíšt? je pak zarudlej flek...n?kdy s bílou mezerou a dalším ?erveným kroužkem , který se zv?tšuje...
Avatar

Re: Klíšt?
Zaslán uživatelem/kou: Jolana (IP)
Datum: 2005-11-19, 11:35
Nebezpe?ie je v tom, že ke? si niekto ?ervený flak nevšimne, tak aj zabudene, že mal klieš?a. Ostatné príznaky sa prejavia až o niekolko mesiacov. Potom sa ?ažko zis?uje ?o je to za chorobu a ?ažšie sa lie?i.
Avatar

Re: Klíšt?
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-11-19, 14:50
Z ?ervených flek? bych si moc ned?lala. Oni zmizej. Tchýn? pes m?l 150Ks klíšt?t po jednom víkendu. Neuv??itelný,co?
Vyndali je a pes byl asi m?síc jak prašivej n?kde se nad?laly boule a strupy jinde jen ?ervený fleky,ale nezdá se, že by mu n?co bylo.
Pom,alu ale jist? to všechno mizí.
Avatar

Re: Klíšt?
Zaslán uživatelem/kou: aronka (IP)
Datum: 2005-11-19, 19:07
to uju:evidentne asi o borelióze nic nevíš, jinak bys nenapsala to, co jsi napsala. Pro Tebe i všechny ostatní, kdo se o p?íznacích boreliozy chce dozv?det více, klikn?te si na tento odkaz:
[www.celostnimedicina.cz]

Nechci aby to vypadalo jako navážení Uju, tak se p?edem omlouvám Tob?, nemyslím to špatn?, ale mohla by jsi si uv?domit, že pokud n?kdo chce pomoc, protože si neví rady a váha, není namíst? psát p?ísp?vek, když o dané problematice nic nevíš. Takhle toho doty?ného jen mateš, jelikož si t?eba ?ekne, že pár dní po?ká a nepude hned za vetem. Když si p?e?teš o borelioze zjistíš, že fleky skute?n? sice zmizí, ale jen proto, že je to jen po?áte?ní stadium nemoci a po n?m bez lé?by p?ijdou mnohem horší stádia.
Ur?it? bys nechtela za m?síc ?íst vlákno od téhož autora o tom, že fretka neovládá zadní nožky a má divné k?e?e. V té dob? by majitel ani v?bec nemusel pomyslet na souvislost s klíšt?tem a fretku by vet lé?il jako epilepsii...
..nemusím snad dopisovat záv?r takového snažení.
Proto d?íve, než v tak vážné v?ci, jako je podez?ení na boreliozu ?i jinou nemoc n?co napíšeš, zkus si to po?ádn? rozmyslet:)To je vše.

to Tedík: okamžit? za vetem, ud?lat sérologický rozbor krve na boreliozu - pokud se potvrdí, cílené antibiotika na boreliozu, p?ípadn? se poptat veta, zda m?že po jejich dobrání pít jednou denn? ?aj na rekonvalescenci po borelioze (existuje a p?esn? takhle se i jmenuje, mám ho doma) a po celý rok mu zkus jednou denn? zamíchat do jídla kousek ?esneku.
Pokud se nepotvrdí - gratuluji a doporu?uji ho pro p?íšt? ošet?it roztokem proti klíš?at?m, který p?sobí až p?l roku a ud?lá to také vet.
Dej v?d?t jak jste dopadli. Držím p?st?:)
Avatar

Re: Klíšt?
Zaslán uživatelem/kou: Iveta (IP)
Datum: 2005-11-19, 20:48
Souhlasím s Aronkou a p?ipojuju svoji zkušenost z pom?rn? nedávné doby:

Bráchovi zjistili boreliozu zhruba p?ed m?sícem a p?l, m?l klíšt?, ale po n?m v?bec žádný flek. Pátrat po tom, co mu je, za?al až tehdy, když mu delší dobu bylo "jen" špatn? jako na ch?ipku, hodn? ho bolela hlava, byl hrozn? unavený a bolelo ho dá se ?íct celé t?lo. Když to trvalo p?es 3 týdny, tak šel k doktorovi, a ten zjistil podle krve, že má boreliozu.

Takže nechci strašit, ale po téhle zkušenosti vím, že flek se ne vždy musí objevit :o(((

Re: Klíšt?
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-11-21, 19:32
Není nad... ... kterými to jde jako po másle a nehrozí kontaminace z nakženého klíšt?te. Jinak m?j p?íbuzný m?l boreli?u práv? proto, že trhal ko?ce klíš?ata holýma rukama. Sám klíšt? nem?l.
Avatar

Re: Klíšt?
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-11-21, 20:02
my zrovna ?ekáme, jak dopadnou vyšet?ení pantátovi (manželovo otci).
klíš?at m?l v život? x bez následk?, te? to, bohužel, vypadá na jedno "potrefený" ... :o(

Re: Klíšt?
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-11-24, 17:37
no, vytrháváme kl효?tata v p?ípad?, že jich doty?ný zví?e má víc jak 20. Nejsem žádnej p?eborník ve vytá?ení(klíš?at) a tak mi jedno vydolování toho hajžlíka trvá dobrejch deset minut. Up?ím? ?e?eno(to zas bude n?co pro Vás) nemám ?as trávit p?l dne nad kýmkoliv a pokud možno p?esn? podle doporu?ení léka?? vytá?et jedno klíšt? za druhým.
jinak svým p?ísp?vkem jsem myslela, n?co podobného jako píše naho?e Elishka. Jen jsem to napsala jinak. Ale to je jedno.
Jinak bez urážky, ale co se tohoto tématu tý?e, tak mám z v?tšiny lidí tady pocit, že zachvilku tu bude vlna o?kování fretek proti této nemoci. Stejn? tak jako n?kdo nechává o?kovat zví?ata ne jenom fretky) proti ch?ipce. up?ím? ?e?eno(?íkám to narovinu) si myslím, že je to nap?. v mém p?íp?d? dost trapný. Nejsme v rodin? o?kováni nikdo ani proti jedný nemoci(zmi?ovaný) a nebudu nechávat o?kovat Matesa když mé dít? a vlasn? všicni tyto vakcíny nemáme ani je neplánujem. Ale to p?edbýhám událostem, takže sorry.

Jinak by m?š zajímalo, co jsem kde napsala tak hrozného. Nejsem si v?doma, že by u n?jakého mého p?ísp?vku n?kdo reagoval dost negativn?. To se jen ptám a nenarážím na nic a na nikoho.
Avatar

Re: Klíšt?
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-11-24, 17:44
jo,jinak bych málem zapom?la pop?át fre?á?kovi aby mu to dob?e dopadlo a byl to pouze planý poplach :-)
Avatar

Re: Klíšt?
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-11-24, 20:02
Uju, kdybys zkusila ty klešt?, tak ti zaru?ím, že 10 minut jedno klíšt? to nebude ani ve snu. T?mi ktešt?mi je jedno klíšt? venku tak do 20 vte?in ;o) Bezurážky, chce to zkusit, ne se jen nev??ícn? vymlouvat ;o) Nic ve zlém, ale vesni?ané (rodi?ovsto p?ítele), taky nev??ili, že ty klešt? jsou špica. Ale když jsme jim názorn? ukázali, jak dob?e a rychle to jde a že zví?e ani ne?ve bolestí, tak prost? uv??ili. Akorát je fakt, že ty klešt? jsme jim museli koupit jako dárek, sami by si je nekoupili. Jo a stáli m? 20 K? a bylo to p?ed rokem. ;o)
Avatar

Re: Klíšt?
Zaslán uživatelem/kou: Jolana (IP)
Datum: 2005-11-24, 20:36
Nechcem ve?mi odbo?ova? od témy, ale proti klieš?om sa zviera dá preventívne ošetri? Stongholdom, alebo Frontlinom. Nie?o to stojí, ale je to lacnejšia ako lie?enie zvieratka s boreliózou. Mám s tým dobré skúsenosti a moje fretky ani pes v posledných rokoch nemali jediného klieš?a.
Priamo rukami vybera? kliešte neodporú?am, lebo sa táto choroba dá prenies? aj takýmto spôsobom na ?loveka. Ale to tu už niekto písal.
Avatar

Re: Klíšt?
Zaslán uživatelem/kou: aronka (IP)
Datum: 2005-11-24, 22:37
Teda, ja osobn? si myslim že je jednodušší a správn?jší nechat zví?átko jednou ro?n? ošet?it p?ípravkem proti klíš?at?m -TO NENÍ ŽÁDNÉ O?KOVÁNÍ UJU!- a mít po celý rok klid, než každý víkend vytrhávat klíš?ata holýma rukama a riskovat nakažení sebe, zví?átka i celé rodiny.
A když by se p?ecijen n?jaký objevil, použít klešt? - t?ch pár ka?ek fakt nezabije, lépe nežli být na kapa?kách k?li borelióze, nebo zan?tu mozkových blan.
Avatar

Re: Klíšt?
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2005-11-25, 08:55
Aronko, pls ?ím sa dá ošetri? zviera proti klieš?om, aby to držalo celý rok? Ja poznám len Frontline a Stronghold a tieto prípravky treba aplikova? raz za mesiac.
Avatar

Re: Klíšt?
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-11-25, 09:24
Pokud vim, tak vsechny pripravky na takoveto bazi (u nas dostupne) maji garanci 4 tydny. Mozna vydrzi 4,5 nebo 5 tydnu bez zaruky, ale vic opravdu moc ne.
Ockuje se Merylim proti borelioze (resp. je to pro psy, ale fretky by to mely snaset bez komplikaci). Ja osobne ockavana nejsem )nikdo v rodine), fretice taky nejsou. Budou (a ja budu), az se budu vyskytovat v oblastech s vysokym poctem nakazenych klistat...Jinak mi to prijde lito penez.
Avatar

Re: Klíšt?
Zaslán uživatelem/kou: Petra R. (IP)
Datum: 2005-11-25, 13:50
Stronghold je perfektní na parazity,ale na klíš?ata nefunguje!!!
Avatar

Re: Klíšt?
Zaslán uživatelem/kou: Silvie (IP)
Datum: 2006-11-21, 19:06
mám dotaz =o/
pokud mám boreliózu-m?žu n?jak nakazit fretku???Na www.borelioza.cz jsem vy?etla,že se to dá chytit i p?es komáry???A co,když teda jsem infikovaná a jsem v kontaktu s Kryštofem?M?že se nakazit????eho se mám vyvarovat?se mi to tady neda?í najít...jestli už jste to tady diskutovaly....=o(
Avatar

Re: Klíšt?
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-11-21, 19:11
Ne Silvi nemužeš ho nakazit nijak,borelie se pot?ebuje nejd?íve ve svým nositeli s kapkou krve rozmnožit,proto v klíšt?ti a v komárovi.Pokud se le?iš ty na borelii,už jen bojuješ antibiotiky s tou bakterii a infek?ní pro své okolí nejsi.To bys musela nale?ená nasát trochu krve,tam pustiti borelie a pak to vcucnout do krevního ?e?išt? svý ob?ti.To asi d?lat nebudeš ,že ne :o)))

Re: Klíšt?
Zaslán uživatelem/kou: Silvie (IP)
Datum: 2006-11-21, 19:14
bóža: no já to chápu.Nic takového d?lat nebudu.Já jen jistota je jistota...a co,když se zatím nelé?ím??To infek?ní jsem?=o/
Avatar

Re: Klíšt?
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-11-21, 19:19
Nee,není jiný zp?sob p?edání namnožených borelii,jen ten pokrevní.Ani ty sama v krvi nemáš takové množství,aby se mohly t?eba z kousnutí v jeho tlamce dostat do jeho krve.

Re: Klíšt?
Zaslán uživatelem/kou: Silvie (IP)
Datum: 2006-11-21, 19:21
uff...tak díky za vysv?tlení...jsem totiž "hysterka" co je momentáln? v této situaci a neci nad?lat víc škody jak užitku =o) DÍK
Avatar

Re: Klíšt?
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2006-11-21, 19:33
silvie,
p?esto bych to na tvém míst? nepodce?ovala!
rad?ji se až do úplného p?elé?ení a vylé?ení naprosto vyvaruj toho, abys kryštofovi v žádném p?ípad? NEPILA KREV!!
;o)))))

Re: Klíšt?
Zaslán uživatelem/kou: Silvie (IP)
Datum: 2006-11-21, 19:46
=oD!!
Avatar

Re: Klíšt?
Zaslán uživatelem/kou: Silvie (IP)
Datum: 2006-11-21, 19:46
spíš on m? ne???=oD
Avatar

Re: Klíšt?
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2006-11-21, 19:53
po?kej, neple? si pojmy s dojmy.... on tob? (manželovi, d?tem...) POUŠTÍ ŽILOU, ty jemu (manželovi, d?tem, koleg?m v práci - škrtni co se nehodí, p?íp. zakroužkuj správnou možnost :o)) zásadn? PIJEŠ KREV... :o)))
(teda možná, že ne, ale znáš to - podle sebe, soudím tebe... ;o)))

Re: Klíšt?
Zaslán uživatelem/kou: Ivka (IP)
Datum: 2007-04-26, 17:25
Tak jsem v?era vytáhla Karamelce první klíšt?. M?la ho u ouška, fujtajbla jednoho.
Tak sem ho po právu upálila...
Avatar

Re: Klíšt?
Zaslán uživatelem/kou: Berenika (IP)
Datum: 2007-04-26, 17:30
ivka: my ho vzdy topili...
jinak,nasemu s epo vikendu nechytlo vubec nic,za coz sem jednie rada

Jít na stránku:  12345Další
Aktuální stránka:1 z 5


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist