Jít na stránku:  1234567891011...PosledníDalší
Aktuální stránka:1 z 18
Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Josef (IP)
Datum: 2005-10-03, 20:04
Prosím pora?te mi jak mám odnau?it 4 m?sí?ního fre?áka kousání, které je spíše agresivní. Kouše sice odmala ? ale poslední dobou už to za?íná být strašné. Kouše tak že po jeho kousnutí v znikají drobné krvavé ranky a ob?as má tendenci trhat p?i stisku.

k+mlád?+

Josef



Celkem upraveno 5×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 22:45.

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-10-03, 20:19
Klasická puberta. Musíte mu hold ukázat, že Vy máte na vrch. Nesmíte se ho bát. Je dobré, jak jej polapíte, když Vás pokouše, pevn? jej chytit tak, aby vás nemohl dále kousat a p?imá?kout jej t?eba na p?l minuty k zemi.

Nebo jej m?žete uchopit za k?ži na zátylku a p?ísn? jej napomenout. P?i?emž s ním m?žete zat?epat stejn?, jako to d?lá psí máma.



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 08.06. v 23:21.
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-10-03, 20:21
úryvek z mých stránek:

Pokud Vás fretka stiskne, nem?li by jste škubat rukou a snažit se ji vytrhnout. P?esto, že to bolí, m?li by jste své Fretce um?t druhou rukou otev?ít ?elisti. D?lá se to jako u ps?, že palec a ukazová?ek str?íte fretce do koutk? úst mezi zuby a tla?íte ve sm?ru otvírání ?elisti. Snad jsem to popsala, alespo? trochu, tak, aby to bylo z?ejmé, pokud ne, potom se omlouvám, ale lépe to asi zatím popsat nesvedu. ;o)

K?i?ení nepom?že, pokud fretka správn? nechápe, k ?emu je p?ísný tón Vašeho hlasu. V?tšinou to dopadá tak, že Vy fretku uchopíte dob?e známým chvatem, za volnou k?ži na zátylku a spíláte ji. Ona jen unud?n? zívá, držíte-li ji v ruce. Tvá?í se, že snad i pochopila, ale jakmile ji pustíte, okamžit? s radostným kvokáním, anebo protestným sy?ením, opakuje p?edešlý výpad na Vás. N?m?li by jste proto hystericky k?i?et. M?li by jste ji uchopit jak již bylo ?e?eno, ale p?ísným tónem ji dát p?íkaz, na který chcete, aby pozd?ji reágovala, t?eba "Fuj, co je to!" Svou nelibost m?žete podpo?it také prot?epáním fretky, jako jste to vid?li d?lat t?eba psí mámu neposlušnému št?n?ti. M?žete také použít fret?í ?e? a p?i t?epání, výrazn? ost?e zasy?et.
´

k+mlád?+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 22:44.
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-10-03, 20:26
A nakonec to chce mazlit a mazlit, a když nechce, tak zase mazlit! ;o)
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Yngon (IP)
Datum: 2005-10-03, 20:40
Erince je 5Mes. a je uplne v poho vubec bych si na ni nestezoval-do krve me kousla 2krat-jednou tesne co jsme si ji privezli od Remacu a podruhe kdyz jsem v ruce drzel maso.
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Josef (IP)
Datum: 2005-10-03, 20:58
Je zajimavé že druhý fra?ák ze stejného vrhu je upl?e jiné mátury v?bec nekouše je p?ítul?ejší než ten náš. Postupuji p?esn? jak je popsáno ,ale když ho chytnu za krkem a zat?epu sním tak je ješt? agresivn?jší a více úto?í jako kdyby cht?l se mi za to pomstít.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Josef dne 03.10. v 21:07.

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: aronka (IP)
Datum: 2005-10-03, 21:10
to Josef: tak zkus pokazde kdyz Te kousne vzit za kuzi na krku , zatrepat , durazne rict FUJ! a ihned zavrit na 5min do klece a po tu dobu ignorovat.
Mne se tahle kombinace osvedcila a velice rychle si fretecka uvedomi, ze klec je trest za nepripustne chovani. Pozor, dodrzuj 5, max. 10 minutove tresty, kdyby to melo byt dele, unikne mu smysl.
Hodne stesti.
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: kacik (IP)
Datum: 2005-10-03, 21:19
My sme si naší Bucinku vzali od paní, u které byla rozmazlovaný milá?ek.....a proto byla n?kolik týdn? hodn? ale opravdu hodn? vzteklá, m? pomohlo, vždy když m? kousla, (a že tenkrát kousala opravdu hodn? a po?ádn? hluboko), jí vzít za k?ži za krkem a cvrnknout jí do ?umá?ku. A jak mile sem jí položila tak to ud?lala znovu, zase se zakousla. Tak sem to samé d?lala po?ád dokola až se to za ?as odnau?ila, te? už skoro nekouše, jenom n?kdy jí popadne amok. Ale už mi sta?í jen ukázat prst a je z ní andílek. :)

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-10-03, 21:34
Ahoj, já jsem to Ferdovi po opravdu surových kousnutích taky párkrát vrátila a od tý doby nekouše (beru surov?) tak n?jak spíš ožužlává a dává si pozor stiskne jen v zápalu boje...
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Josef (IP)
Datum: 2005-10-03, 22:14
Chtel jsem se ješt? zeptat jestly potom trestu byla vzteklá a sy?ela.

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-10-03, 22:34
Ferda se mnou nemluvil, nebo mi "nadával" (sy?el dost naštvan? kvokal, atd.) ale pak m? vzal na milost :o) a zase se mnou za?al mluvit :o))
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Josef (IP)
Datum: 2005-10-03, 22:44
Je docela zajimavý že na m? úto?í,kouše a p?itom si zasy?í, ale na dceru která si sním hraje a mazlí n?jak ani nekouše ob?as ano ale to jen vyjime?ne.

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: kacik (IP)
Datum: 2005-10-03, 22:48
na m? taky si?í, když je naštvaná, a na p?ítele ne.

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-10-03, 22:51
Moje praktika byla, že jsem Froda po hrubém kousnutí m?, chytila tak, aby nemohl kousnout a pohrozila mu. Potom jsem mu dala ruku k tlam? a když se ohnal, dostal lehce p?es ?umák s výrazným fuj. Na to jsem ruku op?t dala k tlam? a když se ohnal, op?t se opakovala nelibost. Tohle byl ochotný opakovat tak 5x a potom už se snažil mou ruku packou odsunovat od své tlamy. Je pravada, že se to zdá pon?kud zvláštní, ale cht?la jsem mu ukázat, že se jeho kousání fakt nebojím, a že když si párkrát kousne, tak to v?bec nebude mít ten efekt, který od toho o?ekává. Zavírání jsem moc nepraktikovala, protože to v?bec nebral jako trest. Navíc, když dostal takto vyhubováno tak mohl dál b?hat. jen si dával pozor. A dostal jen tehdy, když úmysln? zahryzlý do mé ruky, na povel, aby toho nechal, tak jen p?iv?el o?i a ješt? zesílil stisk.
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-10-03, 22:57
Jordi - tak takhle ho lé?ím ze závislosti na nosech (teda na tom mým) :oD Jinak zav?ení taky nebere jako trest, ani jeden
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: kacik (IP)
Datum: 2005-10-03, 22:59
s tim zavíráním sem to zkoušela taky, a moc to nezabíralo, ani ajko trest to nebrala....tak sem zkusila fyzické násilí :) a zabralo to. Samoz?ejm? že jemné...:))))

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-10-03, 23:03
Tak to by mohlo být také proto, že Vás m?že považovat za konkurenta. Fretky n?kdy p?ijmou jednoho ?lov?ka a druhého napadají. Rada na to je, víc si s fretkou hrát. T?eba si omotat ruce hadrama a po?ádn? ji vyblbnout. Prost? ukázat, že jste kámoš.
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-10-03, 23:06
Ano, já tak odnau?uji Elfinku, protože nevím po kom mají medulátka to, že ráda loví nosy a uši a brady. ;o) Ale fakt, že krvav? nekouše a ni Medulka nekousala nikdy hrub? a krvav?.
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-10-03, 23:21
Ferda akorát první den (ze strachu) a pak jednou když se mu zdálo, že luxuju zbyte?n? dlouho (do programu jsou zavedeny i jehou syslírny, takže je to jasný) :oD jinak m? do krve nekousnul, a Terka zeza?átky byla hrozn? vyd?šená, ale myslím, že m? nikdy nekousla do krve i když n?kdy k tomu nebyo daleko :o) Nakonec pochopila že mi nemusí ublížit první abych jí neublížila já.
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Josef (IP)
Datum: 2005-10-03, 23:32
Snažím se s Honzíkem hrát,peru se sním ale i chovat ho , ale jemu se to chování a hlazení nebo brbání moc nelíbý vydržíto chvilku potom za?ne sy?et a nakonec se snaží zakousnout.Skoušel jsem ho chytit za krkem a zasy?et nebo ho jemn? plácnout po zatku ,ale máto tak zvanej jojo efekt. Vážn? za?ínám uvažovat o kastraci že se prý uklidní a pak bude i p?ítuln?jší. Tak nevím co si mám o tom myslet.

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-10-03, 23:51
mazli ho když je rozespalý, hned na za?átku se s tebou nebude mazlit hodinu, zkoušej to t?eba po p?ti minutkách (t?ech...) pak ho postav na zem, aby vid?l, že ho nechceš mazlit p?es jeho nechu?... Naši taky sy?ej a nadávaj. Fakt se musíš obrnit trp?livostí.
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-10-03, 23:59
Pokud jsou mu 4 m?síce, tak se prost? z n?j stává puber?ák. Tohle období je docela známé. n?která fretka jej prožívá intenzívn?, jiná ne, tak ak?n?, ale vesm?s je to vždy období, kdy n?kte?í majitelé ztratí nervy a fretku vyperou z domu. jenže netuší, že potom, tak po roce, je to takový mazel, až se ?lov?ku nechce v??it, že ten plyšák v?bec kdy kousal. Jinak kastrace se nedoporu?uje d?ív jak v 6 m?sících, ale podle m?, je lepší po?kat, až fre?ák dosp?je i psychicky, ne jen fyzicky. Tedy až se dostane do ?íje. V pubert? by ?lov?k fretku n?kdy nejrad?ji p?idusil, protože d?lá vyložen? naschvály a je neskute?n? sobecká. tedy ne každá. Ale rad?ji s tím po?ítat. Vám se bude zdát, že je to nelogické, to co provádí, jenže je to jako u lidských puber?ák?. Hormony se bou?í a fretka je urážlivá, chce si prosadit svou a myslí si, že Vy ji do toho nemáte co kecat, když se ona zrovna baví. ;o)

Jo ve ?ty?ech m?sících se to zdá asi brzo, ale n?kdy to na fretky p?ijde už v tu dobu. Za?ne si dovolovat, p?itvrzovat a vlastn? si Vás testuje, co ji dovolíte a kam až m?že zajít.

m? to p?ipadá dost podobné mladému psu. tehdy, když najednou neposlechne, a pobíhá kolem Vás, jen tak, aby jste na n?j tém?? dosáhl, ale on mohl vždy rychle usko?it d?ív, než jej polapíte. Když ví, že nejste rád, že požírá kdejaký sajrajt, tak to naschvál d?lá p?ed Vašima o?ima a doslova se Vám vysmívá, protože Ví, že na n?j nem?žete.

jenže Vy musíte zapojit mozek a vymyslet zp?sob, jak jeho p?edstavu zhroutit. On musí zjistit, že a? je na volno, tak Vy na n?j m?žete. Když tohle bude v?d?t, p?ijme to, že jste Vy ten, kdo vede.

A fretka si Vás testuje stejn?. Ona si myslí, že kousáním má navrch. Že si vydobude svou. V pubert? dokonce za?ne poušt?t trucbobky a házet je schváln? mimo wc a tak, aby jste si toho všiml. Potrestáte-li ji, vysm?je se Vám a je velice p?eš?astna, že jste projevil roz?ílení nad tím, co vyvedla.

Zajímavé, je, že tohle d?v?rn? znám jen u Froda, který je ze zverimexu. ;o)

Ach ta puberta.
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Martin Š (IP)
Datum: 2005-10-04, 09:09
Mám trochu zvláštní problé, co se tý?e kousání. po?ídily jsme si fre?á?ka je mu 8 týdn? a všechny nás radostn? okusuje. A v tom je práv? ten problém. Když kouše m? tak to tolik necítím /mám prý posunutou hranici vnímání bolesti, i když je to do krve prost? m? to nebolí/ ostatní prý trpí. Proto bych se cht?l zeptat jaká je hranice hravého a silného kousnutí? Silné asi bude to do krve že.

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-10-04, 09:28
No jdo krve ur?it? !!!
Ale já osobn? ho trestala i za kousnutí,které bolelo a bylo vid?t, že je zle myšleno.
Na Matesovi to šlo dost poznat,co bylo ve h?e a necht?l,nebo ve kterým kousanci se vyžil.

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2005-10-04, 11:41
Jordi, ale ONI NEKOUŠOU - V?BEC, ani v pubert? - prost? Iris?ina mlá?ata nekoušou, ona taky nekousala a její brat?i Jurášek a Chlup taky v?bec nekoušou a nekousali.Dokonce uvažujeme o n?jaké patologii - jsou to prost? milá?kové. Mám pocit, jestli to není trochu d?di?ná vloha, MajaZ taky tuším psala loni, že Sára nekouše. Naja?e chci zkusit miminka Albíny se Sixtem, Albína taky nikdy nekousala - t?eba se nám poda?í vyšlechtit nekousavý kmen.
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-10-04, 14:27
Charlie mel ve sve povaze take zafixovanou hodnost :) Kdyz k nam prisel ve trech mesicich, tak kousl do krve snad jenom tchyni, jinak nikoho. Stisk se naucil ovladat velmi rychle (Nechapu, ze ho mohl dat nekdo pryc, ale vymlouvat mu to nebudu :-)). Ani pubertu jsme u nej vubec nezaznamenali.
Erin, neni Albina nahodou bila? :) Ja jen ze by se fretky s bilymi znaky nemely spolu parit..
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-10-04, 14:46
Albína je bílá, ale je to albín, což není bílá barva, ale bezbarvost! ;oD Já se pominu.
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-10-04, 14:48
Albinotismus = bez pigmentu. Není bílá jako bílá! Prost? albín nemá bílou barvu v pigmentaci, ale pigment ji chybí. Kdežto bílá s ?ernýma o?ima (ve skute?nosti ?erné nejsou, ale nejsou ani bez pigmentu) Pigment má.
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Martin Š (IP)
Datum: 2005-10-04, 20:49
Díky za radu. Takže já budu pozorovat jeho kuku? a
ostatní to musí vydržet a u?it podle bolesti. ;-)

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Josef (IP)
Datum: 2005-10-04, 21:24
Tak jsem dneska docela úsp?šn? vyzkoušel rady od vás a byl 35% usp?ch v kousání,že bylo nižší a novy postup v odnau?ování za?al zabírat. Díky



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Josef dne 04.10. v 21:24.

Jít na stránku:  1234567891011...PosledníDalší
Aktuální stránka:1 z 18


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist