Aktuální stránka:17 z 18
Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-09-21, 21:24
u fretky je kousání B?ŽNÝ PROJEV HRY, chce t? vyprovokovat k hon?ní, "kousání" - jako si hraji spolu mlá?ata. není d?vod, aby ses jí bála, ur?it? t? nezmrza?í ani nezabije.
jen mi není jasné, jak se jí poda?í t? kousnout do obli?eje? jestli jí strkáš obli?ej k ?umáku, tak se nediv, že t? hryzne, mn? by se to taky nelíbilo :o)

?ím mén? ji budeš poušt?t z klece vyb?hat a hrát si s ní, tím bude divo?ejší - bude se snažit si to vynahradit. takže ur?it? POUŠT?T, HRÁT SI S NÍ. lépe po jídle - to nekoušou tak divoce, když mají plné b?icho :o)
ale je to šelma, viz výše - kouše a kousat bude, jen jde o to, jak moc siln?.

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: piwi (IP)
Datum: 2009-09-22, 21:14
mám jeden dotaz kolik dnes stojí prohlídka u veteriná?e?

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2009-09-22, 21:15
Asi by bylo nejlepsi volat si o cenik primo veterinari, ke kteremu se chystas a podle ukonu, ktere ma veterinar delat ;o)





Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Yasmin dne 22.09. v 21:16.
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: piwi (IP)
Datum: 2009-09-22, 21:34
Já jdu k jedný straší paní takže její netovky moc služeb neposkytujou ale máme to blízko od baráku a když opomenem nedostatek dat na netu tak na ní slýchávám od soused? samou chválu takže jsem se cht?l zeptat na ceny najkýho chovatele.V poctat? jdem jen na prohlídku ne?eká nás o?kování ani nemáme žádné zdravotní problémy.......

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-09-22, 21:37
být tebou, tak si najdu veta co má zkušenosti s fretkama, ne jen se psema a ko?kama! ne každý vet., kterého si sousedi pochvalují je ten nej.. tady jsou taky veti, které si spousta lidí chváálí a p?itom ví úplný kulový i o psech a ko?kách, ale hlavn? jsou levní...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: piwi (IP)
Datum: 2009-09-22, 21:50
po?kej a kdo, ?ek že nemá zkušenost s fretkama ja jen ?ek, že má blbý netvky proto že až na adresu a jméno doktorky pár fotek a seznam zv??e se kterými má zkušenosti(v?etn? fretek) tam má la hovno

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2009-09-22, 22:25
No zofiro reagovala na to, ze pises, ze slychas od sousedu chvaly. Prave na to ti reaguje, ze ne kazdej veterinar, ktery je chvaleny pres kocky a psy je dobry i pres fretky.. ;o)
Pokud chces vedet cenu ukonu, tak zvedni telefon a vetce zavolej a domluv se na tom, co chces za vysetreni, ona ti zhruba cenu rekne (jak jsem uz psala)
A jinak tohle asi neni uplne vhodne vlakno, kdyz se jmenuje "jak odnaucit kousani" :o)

Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-01-07, 15:45
Jsem za?áte?ník
Zaslán uživatelem/kou: Artano
Datum: 2010-01-07, 14:39



Dobrý den mám malou fret?í sle?nu dnes jsem ji adoptoval. Mám ji teprve krátce cca 4hodiny, ale hrozn? kouše. Nevím jestli je to ze zm?ny prost?edí, nebo pro?, ale kouše až do krve a dost to bylí. Zatím jsem za?al používat rukavice, než si trochu zvykne, ale pokud máte n?jaké dobré rady jak ji odnau?it kousat, nebo tak, tak všechny rady rád uvítám. Necht?l bych aby se m? nejak bála. d?kuji za rady Jedli?ka e-mail D-jedlicka@seznam.cz

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2010-01-20, 01:23
Jedna moje sami?ka je takovej malý agresor. Vzala jsem si ji z hrozných podmínek, kde se pravd?podobn? musela o jídlo dost rvát a moc toho jídla asi stejn? nebylo. Její matka byla kost a k?že a krmená psími granulemi.
Kdykoli jsem pak mali?kou doma krmila, m?la sklon jídlo si bránit a úto?it, pokud se k ní n?kdo p?iblížil. To jí z?stalo do dnes.
Pokud jsem se jí snažila n?co vzít, okamžit? se do m? zakousla a nepustila. Zakousla se prost? pevn? až do krve a držela, jak nejvíc mohla. Byla jako v tranzu...
Po n?jakém ?ase a velkém úsilí se mi jí poda?ilo vymazlíkovat - je to m?j milá?ek, po?ád m? musí olizovat, poslouchá ze všech nejvíc, dokonce je i ?istotná (vzhledem k tomu, kde p?vodn? žila) ale....
...ale na každého úto?í, do každé návšt?vy se mi zakousne a nepustí, nem?žu jí skoro ani sundat, kouše hooodn? do krve...nic na ní v tu chvíli nezabere - je jako by byla úpln? mimo. Problém je, že takle úto?í i na p?ítele, se kterým bydlím. Zkoušela jsem už snad vše...ale nedokážu jí nau?it, aby ani jeho takle brutáln? nenapadala. Je to úpln? bezd?vodné napadání.
P?itom p?i h?e není v?bec agresivní, ani se tím nesnaží hru vyvolat...prost? nechápu pro? to d?lá. První fretku mám ze zveráku, takže p?ibližn? vím co znamená nevychovaná kousavá fretka - tu jsem zkrotila - ale tohle je jiné - ona je opravdu najednou úpln? mimo. Jak jí to mám odnau?it?? Nebo je to spíše n?jaká psychická porucha??

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2010-01-20, 04:40
Zuzi, já mám taky sami?ku z velmi "zvláštních" podmínek. Je to moje jediná fretka, která se opravdu p?ežírá, až zvrací, když chytne amok. Zvrací haldy nerozkousaných nenatrávených granulí. U nás agrese není ( i když i tu ovládá ), Dixie se bojí všeho a všech, a?koliv ji mám odmali?ka, nejsem schopná ji nau?it na normální chod domácnosti, nemám ji jak usm?r?ovat, kdykoliv zvýším hlas, ute?e a p?l dne nevyleze. V hysterii dokáže narazit hlavou do zdi jen aby se co nejrychleji stala neviditelnou a zmizela všem z dohledu. Nesmím ji brát násiln? do rukou, když ona nechce, pokouše m? do krve. P?itisknout ji k sob? nep?ipadá v úvahu, okamžit? za?ne kolem sebe rafat do krve. Cizím ji v?bec nep?j?uju, pod?lala by se strachy.
Vím, že to je trochu jiný p?ípad, ale cht?la jsem tím ?íct, že fretka má z?ejm? hodn? dlouhou pam?? a co jí ?lov?k natropil v mládí, to si bude pamatovat a podle toho jednat. Já bych žádné svojí fretce nikdy neublížila, naopak jim podlízám, mazlím se s nima, hraju si, co nejvíc to jde. Trestám minimáln?, spíš se je snažím u?it hrou a za pamlsek.
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Henzlová (IP)
Datum: 2010-01-20, 11:01
Zuzi,my jsme prožívali n?co velice podobného. Minulé Vánoce jsme si vzali frete?ku z p?íšerných podmínek, kde sotva dotávala jídlo a pití. Bylo jí v té dob? asi 7 m?síc? a v?bec nebyla zvyklá na lidské ruce. Kousala do krve, a to neustále a dokonce každého bezd?vodn? napadala. Pak se poda?ilo ji mazlením a pipláním trochu zklidnit, ale jakmile se na ja?e dotala do ?íje, nastalo to znova. Její agresivita polevila poté, co dostala injekci na ukon?ení ?íje, ale za necelé dva m?síce se op?t dostala do ?íje a situace se opakovala. Na za?átku zá?í lo?ského roku jsme ji nechali vykastrovat a stal se zázrak - od té dob? nekouše. Veteriná?ka mn? tehdy vysv?tlila, že to její kousání a agresivita byly nejspíš zp?sobeny hormonálními výkyvy v souvislosti s ?íjí.

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2010-01-20, 11:56
Holky díky, aspo? vím, že v tom nejsem sama a každý z nás má doma n?jakého toho pošuka :-)
M? ale hrozn? vrtá hlavou, pro? jsou to spíš takové šoky. Kdyby jste ji vid?li, je to milá?ek, hodná a mazlivá, neuv??iteln? poslušná, na záchod chodí na 99% p?esn?...fakt zlatí?ko - jenže pak jí rupne v palici a je jako v tranzu. Mohla bych jí mazat pastu kolem huby a stejn? by se nepustila a neza?ala vnímat. V?bec nevím co m? te? s ní ?eká, až p?íjde do ?íje. Modlím se, aby se po kastraci mali?ko zklidnila a p?estala to d?lat. Ale té ?íje se te? hodn? obávám...

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2010-01-21, 10:03
Já kolikrát nesta?ím chápat, co ta ?íje s fretkama d?lá. Každá moje fretka se v ?íji chová/chovala jinak. První same?ek Damián byl v ?íji mazlivý tak jak obvykle, nikdy m? nekousnul, ale d?sn? zna?koval všechno a všechny. Dora je v?tšinou dost nevrlá, když má blbou náladu tak kolem m? celý den chodí a sy?í a tahá m? za ponožku, v ?íji byla hodná, jen sem tam n?co ozna?kovala (jinak je 100% ?istotná, mimo ?íji nikdy nic nehodila mimo wc). Magor Draco je divoký už tak, a te? co p?išel do ?íje s ním není k vydržení. Chytá m? za prsty u rukou, ale tak, že jedin? do krve a nepustí ani kdybych p?ed n?j pustila b?snícího psa (bojí se ps?), je ne?istotný až hr?za (n?kdy nechápu jak m?že mít jedna fretka tolik ne?estí). U té Dixie, o které jsem psala v p?edchozím p?ísp?vku, tam se ?íje opravdu obávám, ale tajn? doufám, že poznám hned první dny ?íje a p?jde ihned vykastrovat. Její matka je s prominutím agresivní bestie a nerada bych, aby se ztratilo všechno to, co jsem do ní investovala a za?ala kousat na potkání.
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2010-03-04, 17:05
ahoj holky, mám problém. Barnie kouše. Kouše návšt?vy, nefretka?e hrozn? (ty kouše i když nejsou na návšt?v? oni u nás, ale my u nich - rodi?e, p?átele...), fretka?e p?im??en?. Z ?ehož vyplynulo, že k nám návšt?vy vpodstat? p?estaly chodit a my jezdíme na návšt?vy s tím, že výb?h provádíme v izolovaném pokoji a venku.
Ale hlavn? kouše, když mu chci dát dobr?tku. To se mi zakousne do ruky a je mu to šumák, že se netrefil. Ne?íkám že vždy, ale za?íná to být moc. D?ív to ned?lal. P?ítel tvrdí, že je to proto, že d?ív jsme mu ty ?amky dávali pravideln? a ted velmi málo, takže je na n? nabuzenej a jde po nich jak slepice po flusu. Co mám d?lat? Nejnáruživ?jší je samoz?ejm? u okurky.
Snažila jsem se vy?íst n?co na fóru a podobné p?ípady tu byly. Jen nevím, jestli ho to mám odnau?ovat a nebo mu proste ruce od žrádla k hub? nestrkat. D?kuju za všechny post?ehy a rady.
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-03-04, 17:12
zevli, já už si nepamatuju...je Barnie kastrovaný?
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2010-03-04, 17:16
je, skoro rok. jak ?íkám, p?i h?e si to nedovolí (nebo aspo? je to v mezích), ale jak jde o žrádlo, je jak urvanej ze ?et?zu. prost? jsem ho rozmazlila a nezvládla a te? nevím jak z toho ven:-(
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Henzlová (IP)
Datum: 2010-03-04, 17:17
Nem?že to být d?sledek "nevybité energie" p?es zimu, když má možná mén? pohybu, než na ja?e v lét? ?

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2010-03-04, 17:19
taky je to možnost. utahat a pak už se na kousání nezm?že. :-) není to záležitost n?kolika dní ale spíš týdn?. jak jsem psala. p?estala jsem mu dávat okurku a te? když mu jí chci dát ob?as, tak by mne láskou sežral.
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-03-04, 18:12
želvi a nezmn?nilas p?ed t?mi pár týdny granule? Jestli mu t?eba n?co nechybí v žrádle.

U kastráta bych takové kousací výpady ani ne?ekala...
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2010-03-04, 18:22
no granule jsem mu zm?nila n?kdy na podzim, ze sluise na vitakraft. já myslím, že mu nic nechybí, jen je asi nevybitej a rozmazlenej. jenom nevim jak ho to odnau?it a jestli se o to v?bec pokoušet. :-(
jo a je p?kn? tlus?ou?kej a furt do sebe n?co láduje. tak si myslím, že by mu nic chyb?t nem?lo.

veškerá výchova ala zavírání do klece, sy?ení, vyt?epání za kožich ani plácání novinama nefunguje. ?áste?n? funguje odm??ování calopetkou (na záchod, ?i zavolání).
Poslední varianta je se tvá?it, že mám doma individualitu podobného ražení jako je Brutus od Patty. A to není nic proti Patty ani Brutíkovi, prost? když je n?kdo osobnost, tak je osobnost. Ale mám takový hryzavý nep?íjemný pocit, že za to n?jak m?žu já....a když m? moje vlastní fretka kouše a já na ní mám alergii, co budu d?lat, až budu mít d?ti ??!?!

PS: zase si nemyslete, že by mne roztrhal do krve. ale kousnutí je to po?ádný a pustit nechce. taky pro? by to d?lal, když si myslí, že jsem okurka...
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-03-04, 18:37
želvi, pokud nemá zdravotní problém, tak je asi fakt rozmazlenej a "nevybitej" po zimn?.
Já mám taky totál rozmazlenýho zmetka, on nekouše, ale zas mn? týrá a cvi?í se mnou jinak (múžu si za to sama) :-)))

Tak mu ty pamlsky (okurka) nedávej z ruky, házej mu je na zem :-) nebo dej do misky.
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2010-03-04, 19:09
jj, to je ta poslední varianta, johanko. ukrojím okurku, nohou odháním fre?áka, krájím okurku, nohou odháním fre?áka, kousky okurky odnesu do klece - do patra (kam neumí sám vylézt když má otev?ené dve?e od klece), nohou odháním fre?áka. jdu si umýt ruce, nohou odháním fre?áka, v nest?eženém okamžiku beru fre?áka a odnáším ho do patra klece. uff. a je zase na chvilku klid :-D
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-03-04, 20:14
želvi, dosti komplikované, ale p?i ?tení se bavim výborn? :-) (sorry)
Co tak mu to rovnou od linky házet na zem a neservírovat do klece?

V rámci mé fret?í paranoje a nijak t? nechci stresovat: snažim si vzopmenout - kdysi se tu rozebírala fretka s n?jakým onemocn?ním, kterého prúvodní jev byla agresivita...budu dumat.
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2010-03-04, 20:22
s tím máme trochu zkušenosti, tohle je jiné. ne?ekla bych, že je vysloven? agresivní. normáln? se tulí, p?i h?e ch?ape a okusuje, ale to je furt dobrý. jen p?i podávání t?ch m?amek je to o prsty :-(
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-03-04, 20:53
želvi, tak to bude asi fakt jen "neužilej" a jak za?ne chodit ven a vybije energii se to snad srovná :-)
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: panp (IP)
Datum: 2010-06-27, 22:50
Prosím o radu.Zhruba rok máme sami?ku,oblíbyla si pouze m?,manželku a d?ti dost drsn? kouše a nic nepomáhá. Napadlo nás p?ipustit ji a potom si nechat ješt? same?ka. Nemáte n?kdo podobnou zkušenost? Díky za každou radu.

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-06-27, 23:01
panp: já bych sami?ku ve vhodné dob? nechala rovnou kastrovat, bez p?ipoušt?ní. Odchov mlá?at chce velké skušenosti, ?as i peníze. Sami?ka po porodu múže tuplem úto?it na manželku a d?ti, i když by to byl stav na n?kolik týdnú...ale zvládli by ste to? Krom toho co pak s mlá?aty? Dokážete a budete mít ?as jim hledat solidní majitele?
Ale ani kastrace nemusí být ?ešením. Možná fre?ulka neni dost socializovaná a je zvyklá jen na jednoho ?lov?ka. A když se jí ostatní ?lenové rodiny bojí a dávají jí svúj strach znát - to nepomúže (dle mne) ani p?ipušt?ní, ani kastrace.
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-06-27, 23:06
krom toho její mládata m?žou být stejné povahy jako jejich matka, taže místo jedné kousavé samice byste m?li doma kousavou samici a jejího kousavýho syna..

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-06-27, 23:58
"?ešit" kousavost fretky p?ipoušt?ním je opravdu nesmysl, to z ní nekousavku neud?lá. možná na chvíli, v období b?ezosti, kdy jsou samice (nejen fretky) mazliv?jší. ale po porodu (nebo ve falešce) to bude peklo, pokud kouše už te?. a až se všechno vrátí do normálu, situace bude stejná jako p?ed b?ezostí. jen si v tom mezidobí p?id?láte starosti - s ješt? v?tší kousavostí, s udáním mlá?at...
pak taky mlá?ata koušou víc než dosp?lé fretky, tedy pokud ty dosp?lé nejd?ív n?kdo nau?í, že hodn? kousat nem?žou, že to bolí. jestli budete mít mlá?ata, po?ítejte s tím, že budete mít hejno malých piran?k... :o)

otázka je, ?emu ?íkáte "dost drsn? kouše" a pokud opravdu, tak pro?.
nap?íklad n?kdo tvrdí, že má fretky absolutn? nekousavé a p?itom má ruce samý šrám (t?eba já), protože fret?í zuby jsou opravdu ostré i p?i h?e.
taky m?že opravdu fretka víc kousat toho, z koho cítí strach nebo kdo p?ed ní utíká a je?í - to jí hrozn? baví a líbí se jí to.

ideální by bylo, kdybyste se mohli osobn? setkat se zkušen?jším fretka?em, aby vaší "kousavku" vyhodnotil. co t?eba n?jaká procházka nebo jiná fretka?ská akce?

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-06-28, 00:02
a mimochodem - kouše odjakživa, nebo se to n?jak m?ní? není to horší v poslední dob?? pak by to mohla být práv? faleška, nebo zm?na zdravotního stavu...

Aktuální stránka:17 z 18


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist