Jít na stránku:  Předchozí123Další
Aktuální stránka:2 z 3
Re: kakání mimo misu a sy?ení
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-10-25, 12:04
No,já Matese pouštím více mén?,když má prázdno:-)
Tak n?jak ?ekám po jídle co ud?lá v kleci a potom jde b?hat.
Jinak má k dispozici celej byt mimo ložnice a má jeden WC v obýváku. Je to v poho. D?ív chodil ješt? na chodbu a do kuchyn? pod st?l,ale už ho to nebaví. Takže jedno WC nám sta?í:-)

Re: kakání mimo misu a sy?ení
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2005-10-25, 12:44
Môj na 100% ?istotný fre?ák za?al chodi? na záchod do kúpelne. Tá je tak malá, že sa mu tam záchod da? nedá! Doteraz to nerobil, má 1,5 roka a celý ?as chodil vzorne na WC. Pre?o za?ína takto blbnú?? Máte niekto podobnú skúsenos??
Avatar

Re: kakání mimo misu a sy?ení
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-10-25, 12:45
No ja je mam taky v jednom pokoji.. =o) Poustim je vsechny - holky chodi na zachod podle nalady.. Tappi nejradeji kdyz varim - dela to co Max - chce neco dobreho, takze chodi na zachod kouka na me a zvedne ocasek :o) mladata taky odmenuju - pokazde kdyz vidim jit nejake vedle, tak ho placnu a dam na zachod - kazde vzdy zdrhne a nejde - tim ze je fretek vic se to neda stihat - a navic nejsem porad v pokoji - nechavam je tam samotne a to pak na to ... Flo a Tappi jsou vetsinou v pohode - vi kde je zachod, ale mladata nekdy nechodi ani v kleci - proste jakmile se pres den objevi bobek mimo zachod, vsechny hned napodobuji.. :o(
Avatar

Re: kakání mimo misu a sy?ení
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-10-25, 12:46
Johano proste se tak rozhodl.. Co takhle tu koupelnu zavrit a mas pokoj.. :o)
Avatar

Re: kakání mimo misu a sy?ení
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-10-26, 10:20
Hmm,n?kde jsem to ?etla, že když ti za?n? kadit na t?eba dv? místa a ty tam dáš zách?dky,tak se m?že stát, že ho to za p?l roku p?estane bavit a chodí jinam.
No,koupelnu fakt budeš muset zav?ít,pokud je tak malá. Nebo v??n? vytírat a uklízet:-/
Ale to bych asi ned?lala aby si náhodou nezvykl, že m?že kamkoliv,že to pani?ka v poho uklidí.

Re: kakání mimo misu a sy?ení
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-03-24, 10:27
Ach jo, tak jsem op?t usnula na vav?ínech!
Naše Meggie byla celkem dob?e nau?ená kakat do zách?dku. V kleci s tím není žádný problém, a když byla pušt?ná, brzy pochopila, že za správn? umíst?ný bobe?ek dostane odm?nu, takže se vracela do klece do zách?dku a snažila se, aby byla u svého konání spat?ena a ?ádn? odm?n?na.
Te? jsme si prožili první ?íji a námluvy s úžasným same?kem a milá Meggie se zm?nila. V kleci stále no problem, ale rozhodla se nám snad pokakat celou p?edsí?. Aby jí v tom ?lov?k zabránil, musí ji sledovat každou vte?inu, co je pušt?ná. V?era jsem ji p?istihla v?as, tak jsem ji šupla na záchod. Vykadila hovínko velikosti lentilky. Než jsem se sta?ila oto?it, vyb?hla z klece a druhou "lentilku" hodila na podlahu. Ob?as trousí i b?hem p?enášení na záchod.
Nechci ji trestat, když p?í?ina m?že být v n??em jiném...
a) hormonální zm?ny
b) nelíbí se jí nov? p?ed?laná p?edsí? (místo koberce pvc), v obývacím pokoji na parkety ani koberec nekadí
c) kv?li n??emu trucuje
d) ???
Tak pora?te, moudré hlavy, co s tím?
Avatar

Re: kakání mimo misu a sy?ení
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2006-03-24, 10:38
Kryštof mi to d?lá taky, chodil na záchod v koupeln? pod umyvadlo, tak jsem to tam všechno vydrbala a šoupla tam zách?dek z chodby. Stejn? vždycky zacouvá vedle :-(
Avatar

Re: kakání mimo misu a sy?ení
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-03-24, 13:10
U sami?ky v tomto období je to normální. V ?íji a po prost? zna?kuje. Kdo by se jinak obt?žoval ukakávat takový malý bobky pro nic za nic ;o) Podle m? je to forma zna?kování. Prost? chce dát najevo, tady jsem. Momentáln? musím procházet chodbou s hlavou k zemi abych ty bleší bobky vid?la a nešlapala do nich než je posbírám. ;o)
Avatar

Re: kakání mimo misu a sy?ení
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-03-24, 13:53
Je to fakt zvláštní. Zna?kovat (mo?í) nás a vše okolo p?estala hned po nakrytí, pro zm?nu za?ala "házet bobky".
Jordi: Je tedy zbyte?né ji na to místo podsouvat venkovní zách?dek? P?ítel o tom nechce ani slyšet! Meggie si totiž z obývacího pokoje klidn? dob?hne do p?edsín? a vykadí se na podlahu, a?koli to do klece má jen už pár fret?ích krok?.
Mrcha jedna malá! A ?lov?k ji za to nem?že ani po?ádn? vyt?epat, když te? možná ?eká ta miminka :o)
Avatar

Re: kakání mimo misu a sy?ení
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-03-24, 13:56
No, z teritoriálního hlediska má p?edsí? v?tší význam než obývák - tamtudy totiž pronikají vet?elci ;o)

Re: kakání mimo misu a sy?ení
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-03-24, 14:27
M? jen mate, že to d?íve ned?lala, tedy krom? úplných za?átk? a pár trucbobk?. Za?lo to takhle fakt až od chvíle, kdy:
a) jsme p?ed?lali p?esí?
b) ji po té nové p?edsíni potahal fešák Frodo a pak ji skoro 2 hodiny svíral ve svém n?žném objetí, zatímco pání?ek byl na zhroucení ;o)
Ne, ale vážn?, zas jsem vym?kla a te? si ?íkám, že možná sluš?a?ka ?ekala, až sundáme koberec, protože pvc je p?ece omyvatelné, tak pro? by tam te? kakat nemohla :oD
Avatar

Re: kakání mimo misu a sy?ení
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-03-24, 14:33
Kruci! Nem?žu uv??it, co jsem to tu napsala za blábol. Nakonec ješt? dneska ve?er p?ijdu dom? a budu fretin? d?kovat, že mi nes.re v obýváku na parkety a koberec, ale nechává si to až do p?esín?.
P?kn? si nás ty potv?rky vychovávají! :o)))
Avatar

Re: kakání mimo misu a sy?ení
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-03-24, 19:17
:oD Mirim, no jo, vychovávaj. M? taky ser.. hlavn? v chodb? u dve?í. Ale fakt, te? to za?aly d?lat p?i ?íji a po. Elfi za?ala ?íjit a Medulka byla u ženicha.
Avatar

Re: kakání mimo misu a sy?ení
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2006-03-24, 19:20
Jordi: Nechas ted Elfi pripustit, nebo to nechas napozdeji?
Terinka uz zaciána troskub pribirat z 920 na 960:) A vcera jsem si vsimla, ze se ji zacinaji trosku zvetsovat struky:)

Re: kakání mimo misu a sy?ení
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-03-24, 23:40
Mirim - ona si proste znackuje teritorium.. Holky vzdycky jak je vypustim, tak ke dverim a bobky.. :o) vsem rikaji: tady to patri nam.. (zvlaste klukum, kterym patri chodba - ti se vetsinou neparou stim kam - proste kamkoli :O/
Avatar

Re: kakání mimo misu a sy?ení
Zaslán uživatelem/kou: hena9 (IP)
Datum: 2006-03-26, 22:09
No Fredy naštastie nepúš?a ni? na dlážku,chodí poctivo do záchodíka.No ked bol mladší a za?ínala mu ruja,tak predizba bola pravidelne ocikávaná a okakávaná.Najlebšie bolo,ked sa vy... hned pred dvera a potom ak ich zvonka niekto otvoril.Krááásne sa roztrelo!To bolo radosti a upratovania!
Teraz už robí len také kúsky ako odsúva záchodík a vypotrebuje sa do škáry.:) To by nebol on keby mi to ob?as nespravil
Avatar

Re: kakání mimo misu a sy?ení
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-03-27, 09:35
Víkend jsem strávila tak, že kdykoli Meggie zamí?ila v p?edsíni na inkriminované místo, lezla jsem za ní po ?ty?ech. Jelikož ji "oko pani?ky" bedliv? sledovalo, k trousení hovínek nedošlo, navíc jí tam ur?it? zavazel ten zatrolený vysava?, který tam pani?ka schváln? nechala povalovat :o)
Ve zverimexu jsem se koukala na kryté záchody pro ko?ky. Byly ve velikosti naší p?epravky a m?ly d?sn? vysoký okraj - zamítnuto :o( Na živém sklu nabízejí 2 typy krytých záchod? pro fretky, v?tší a menší. Máte s tím n?kdo zkušenosti??? Nerada bych koupila n?co naprosto nevhodného.
Avatar

Re: kakání mimo misu a sy?ení
Zaslán uživatelem/kou: cinderella (IP)
Datum: 2006-03-27, 10:21
My máme oba - velký je v pohod? i nekrytý, malý už znamená problém... Máme sice malýho same?ka, takže se tam vejde, ale ten nekrytý v pohod? p?ekaká, protože rád chodí do t?ch nízkých roh?. Takže v kleci má malý krytý a venku velký nekrytý...
Avatar

Re: kakání mimo misu a sy?ení
Zaslán uživatelem/kou: Ymsha (IP)
Datum: 2006-03-27, 12:11
A já se musím pochlubit, že až na malé vyjímky mi Jackie po ?íji za?ala chodit kadit na zách?dek v tcho?ecím pokojí?ku a nekadí mi tam p?ímo p?ed dve?e :-) No a na chodb? jsme to s tím kobercem taky vzdali. Máme lino a jsme spokojení. Zameteme, ut?eme a další den m?žeme celou proceduru opakovat znova ;-) ale nesmrdí to a p?ípadné louži?ky i hovínka jsou vid?t. ?uk ?uk... tcho?íci už nes... bráchovi pod dve?e :-D (má je zv?ané a oni mají p?ístup zakázán)

Re: kakání mimo misu a sy?ení
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-08-31, 14:19
Obracím se s dotazem na chovatele s více fretkami.
Naše 3 fretky - ro?ní sami?ka a dv? 4m?sí?ní mlá?ata - užívají wc v kleci naprosto v pohod?. Venkovní zách?dek taky registrují, ale b?da, když tam n?kdo z nich hodí smrdutý bobek (z?ejm? u toho uvolní i pachové žlázy)!
Když to ud?lá ro?ní Meggie, mlá?ata tam pak necht?jí chodit a nechávají nadílky p?ímo p?ed záchodem.
Když to ud?lá jedno z mlá?at, to druhé kaká a mo?í vedle, Meggie je ok, té to nevadí.
V?tšinou se mi tomu už da?í zamezit i tím, že když jsou navolno, tak pr?b?žn? záchod kontroluji a p?ípadné bobky rychle zahrabu do ko?kolitu nebo rovnou vytáhnu.
Vyrostou z toho, nebo ne a mám to n?jak ?ešit? T?eba po?ízením záchodu pro každého zvláš?, protože nic jiného m? nenapadá.

PS: Jo a malí jsou d?sn? fikaní, protože kakají a mo?í zvláš?, takže se pak nedá poznat, jestli autorem trucbobku nebo louži?ky je holka nebo kluk!
Avatar

Re: kakání mimo misu a sy?ení
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2006-08-31, 14:22
Mirim: ty bobky poznáš dokonale. Jestli ti mlá?ata jsou kluk a holky, tak kluk d?lá vždycky louži?ku p?ed bobkem a holka bobek do louži?ky! Takže bobky jdou poznat. Nau?ila jsem se to te?, když tu mam holky od amonnky rozeznávat taky ;-)
Avatar

Re: kakání mimo misu a sy?ení
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-08-31, 14:25
M? jenom napada jeden, asi p?kn? blbej dotaz... nevíte, ?im to je, že n?kdy, když ud?lá bobek, je všechno v pohod? a n?jak to kolem nesmrdí a n?kdy d?sn?? To se stane jenom sem tam (tak 2x za týden), pak smrdí trošku i on, aniž by byl umazanej a já musim v?trat... Ale fakt jenom ob?as, pr?jem nemá... Jo, a ješt? n?kdy, když kaká, tak u toho zakníká, je to OK??? Nemohla jsem to nikde najít, kdyžtak se moooc omlouvám...
Avatar

Re: kakání mimo misu a sy?ení
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2006-08-31, 14:26
Náš Pí?an nesmrdí, když se vykaká, zato amonnky holky jsou cítit mnohem víc. Nevím, jestli je to tím, že jsou dv?, nebo jestli každá fretka smrdí jinak..
Avatar

Re: kakání mimo misu a sy?ení
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-08-31, 14:28
No, ono je práv? divný, že n?kdy necejtim v???bec nic, fakt ne a pak, t?eba p?ed chvilkou, byl rozdovád?nej a pak šel v obýváku na WC. A musim v?trat. Špinavej neni v?bec, ale jakoby tim na?ichne b?hem tý vte?inky... A pak zase vy?ichne... tak nevim, ?im to je... pochybuju, že to jsou pachový žlázky, to zase neni tak hrozný... ale... je to možný? Fakt netušim :(
Avatar

Re: kakání mimo misu a sy?ení
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2006-08-31, 14:29
Rynn, Kryštof d?lá to samý, ob?as u kakání zaf?uká, a dost ?asto když jde na velkou, tak si upustí ze žlázek....docela dost smrdí...takže mu ob?as musím umejt prdelku...:-) takže je to normální....
Avatar

Re: kakání mimo misu a sy?ení
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-08-31, 14:30
Rynn to je tím že ob?as u toho vypustí pušína,asi tím jak tla?í.ja si myslí že oni to ob?as vypoustit pot?ebují.
Mirim,to by m? zajímalo,jak si to nau?ila tu svou holotu ??rat a kadit zvlášt,Adýsek to d?lá taky.U jinejch fretulí jsem to nevidela,to je specialita vaší rodiny:o)))On uli?ník se vy??ra do záchudku a pak pohodí bobek za chvíli jen tak kde ho napadne,páš hold neházíme ba?korama neboco.Rošták jeden.Moje zkušenost ale velí mít po byt? víc zách?dk?,n?kdy jim to fakt vadí,že jeden není ?istej,tak jsou na jinej,ale to nemluvím o Adoušovi.No ,jelikož je tu služebn? nejmladší,tak je tu zatím jistá tolerance k podobnejm úlet?m :o)

Re: kakání mimo misu a sy?ení
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2006-08-31, 14:30
No tak m?žou to být žlázky, Pí?an když dlouho tla?í, tak si taky mali?ko foukne.. Ale to je fakt z?ídka..
Avatar

Re: kakání mimo misu a sy?ení
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-08-31, 14:31
Tak to jsou pachový žlázky????? Jéééééé :))) on to jinak nikdy nevypustil, takže jsem to necejtila, takže jestli ten smrad, n?co jako pukavec je ono, tak už se mu to parkrát stalo... to je milou?kýýýýý :))
Avatar

Re: kakání mimo misu a sy?ení
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2006-08-31, 14:33
Hehe, tohle by si m?la p?e?íst Elík :o)) U nás to bylo milou?kýýýý, když si fouknul do pytle s pracím práškem :o)) Nebo te? v týdnu! Byli jsme na houbách s p?ítelem a jeho rodi?ema a našli jsme s Davidovo mami takovej trsík h?íbk?, tak jsme se za?ali ohán?t a Pí?an p?ib?h k nám, sko?il na jednoho h?íbe?ka a zapušnul si :-D
Avatar

Re: kakání mimo misu a sy?ení
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-08-31, 14:38
:D ale ono je to fakt milou?kýýýý :)))) já nev?d?la, že to jsou pachový žlázky, myslela jsem, že je to horší... tak jsem se o n?j bála a on si jenom pšouknul :D
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí123Další
Aktuální stránka:2 z 3


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist